Alfisti.cz
zpět
Alfisti.cz

Fórum - základní informace

Fórum - základní informace

Diskusní fórum webu Alfisti.cz (dříve Cuoresportivo.net) běží od ledna roku 2007. Za tu dobu se v něm nashromáždilo obrovské množství informací, ať už užitečných, či nikoliv. Kromě diskusí nad dílčími technickými problémy se přes fórum organizují srazy, vedou se diskuse o novinkách automobilky a je zde také inzertní sekce.

Fórum je nezávislé, nekomerční a otevřené všem. Samozřejmě, existují jistá obecná pravidla, která je nutno dodržovat (jejich znění je zde). Dále existuje možnost využívat fórum ke komerčním účelům, ale vždy výhradně po předchozí dohodě (kubas#alfisti.cz).

Fórum je moderované, tzn. existují moderátoři, kteří mají práva mazat nevhodné příspěvky, editovat špatně položené dotazy či přesouvat jednotlivá diskusní vlákna do příslušných sekcí fóra. Fórum je nicméně přehledné a nastavené tak, aby moderátorské zásahy nebyly nutné.

Každý uživatel si může založit vlákno s dotazem. Důrazně ale žádáme, aby před položením dotazu použil funkci „hledat“ a zjistil si, jestli už podobný dotaz někdo nepoložil dříve. Vlákna se zakládají v sekci „nová vlákna“, která má tu vlastnost, že po deseti dnech od založení se vlákno samo smaže, pokud se v něm nerozvine diskuse. To samozřejmě usnadňuje práci moderátorům a zpřehledňuje fórum, protože se nezaplavuje dotazy bez odpovědí. Pokud se v sekci „nová vlákna“ objeví zajímavý dotaz, jenž si zaslouží trvalé uchování ve fóru, přesunou jej moderátoři do příslušné sekce (sekce o motorech, konkrétním modelu atd.)

Fórum je zdrojem mnoha užitečných informací, nezapomínejte ale na to, že je to stále „jen“ internetová diskuse….