Alfisti.cz
zpět
Alfisti.cz

Základní informace

Smyslem sekce „modely“ je poskytnout informace o jednotlivých typech vozů Alfa Romeo, které během své historie automobilka vyráběla. Sekce je rozdělena do tří podsekcí. První sekce představuje předválečné vozy, čili luxusní, de facto kusově vyráběné auta. Vozy, jimiž jezdil Nuvolari a spol., vozy, které vyhrávaly jednu velkou cenu za druhou. Právě o těchto předválečných autech Henry Ford prohlásil „Když kolem mě projíždí Alfa Romeo, smeknu klobouk“.

V druhé sekci  se zabýváme vozy, které Alfa Romeo stvořila jako samostatná automobilka po válce až do ztráty její samostatnosti a převzetí koncernem Fiat (1986). Je to historie od Alfy 1900, přes Giuliettu a Giulii až po model 75.

Poslední sekce se zabývá moderní érou, kdy je Alfa Romeo součástí koncernu FIAT (resp. nyní FCA). Od Alfy 164 přes Alfu 156 až do současnosti.

Každá sekce obsahuje fotogalerii příslušných modelů. Pokud je fotografie konkrétního auta černobílá, není pod ní (zatím) žádný obsah. Pokud je barevná, dá se kliknutím na ni přejít do karty příslušného modelu a k podrobným informacím (prospekty, články atd.). U předválečných vozů často barevné fotografie ani nejsou k dispozici, takže v tom případě se u modelů, kde je možno dostat se k detailním informacím, zobrazuje logo zeleného čtyřlístku.

Jednotlivých vozů Alfa Romeo, které by si zasloužily detailní zpracování, je více než 100 a kompletní zpracování samozřejmě přesahuje možnosti tohoto webu. Data k těm podstatným vozům ale máme, takže postupně budou přibývat.

 

Vozy, ke kterým máme momentálně v sekci "Modely" informace:

Giulia

Klasická Alfa Spider: Duetto

Alfetta

164

155

145/146

156

Giulia QV (2015)

1900

Giulietta ("hranatá" verze ze sedmdesátých let)

159