kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Kubas » 26.6.2018, úte 00:14

tak z toho jak to popisuješ by byl myslím zázrak kdyby se to už neobjevilo.... to se asi samo neopraví.... každopádně všechny dokumenty o předání auta k odstranění chyby atd. si nechávej.... pro jistotu.... ;-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Jojo
Štamgast

Příspěvky: 654
Registrován: 5.2.2018, pon 11:08

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Jojo » 26.6.2018, úte 08:24

Harous : mne to začalo o hodne skôr blbnuť ako Tominovi. Snáď už pri 7-8t km. Stalo sa mi to viac-menej pri normálnych jazdách. Jazdím 95% normalne a iba občas sa “zveziem”. Auto nepoužívam ako nejakú okruhovku.
Včera mi bolo povedané že boli nejaké zvolavacky na QV a údajne nie každý servis to robil ako sa to má a patrí.
A najlepšie na tom je že aj na Fiate Ducato sa mi tá kontrolka sporadicky rozsvecuje. Auto v záruke a servis tam nič nevidí.
Môj další sen je Ferko ,ale asi ho prehodnotim na Poršä. :-k
biele auto
biele auto
zelené auto

Adamsquare
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4029
Registrován: 9.11.2008, ned 11:09

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Adamsquare » 26.6.2018, úte 09:25

Jsou to docela nepříjemnosti, a taky bych z toho nebyl nadšený, ale aniž by člověk honoroval za Alfu, tak dnešní elektronikou prošpikovaná auta zkrátka na tyto chyby trpí. Rodinní přátelé vyměnili A6ku těsně před koncem záruky, jelikož během prvního roku 2x měnili převodovku. Teď mají BMW5 a zatím prý technicky ok. Akorát málem neodletěli na dovolenou, když jim na jaře zakukala před Prahou. Rozvítila se kontrolka motoru a auto přestalo jet -> odtah do servisu a taxi na letiště. :smt102
159SW 2.4JTDM /2008/ 1755kg
159SW 3.2JTS Q4 TI // Hulvát 1785kg
156 GTA 3.2 V6 184kW 1:18
ex 159SW High 2.4JTDM 147kW 2006 /// 156SW Disctintive 1.9JTD 103kW 2004 /// 156SW Progression 1.9JTD 85kW 2002 /// 156 1.9JTD 77kW 1999

bobas
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1551
Registrován: 8.9.2011, čtv 13:51
Bydliště: Ostrava

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od bobas » 26.6.2018, úte 12:32

jako stat se to muze na jakemkoliv aute, ale v tady tech situacich jde primarne o pristupu servisu jak se k tomu postavi, v tomhle pripade spis vysere, neverim, ze jste prvni s takovymto problemem a nic se o nem nevi, jen je to holt neznalost, nechapu jak na tohle nemuzou byt proskoleni a musi se tyto veci dozvedet od majitelu, kteri si to predem nastudovali na forech... Zly sen toto :)
AR 159 SW 2.4 jtdm... babička Máňa
AR Giulietta 1.4t-jet
AR Spider 2000 Veloce
a jiné...

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Tommino » 26.6.2018, úte 12:49

Já jim teď naposílal asi 5 mailů s odkazy, překlady a fotkami na UK fórum, kde se řešilo hlavně vnikání vody nebo vlhkosti do ECU nebo do kabelového svazku - blbě odizolované. Ale je fakt, že se to týkalo hlavně pravostranných řízení. Nakonec jsem jim poslal odkaz na celé fórum, týkající se tohoto tématu, je tam k tomu 26 stran a x desítek fotek. Ať se podívají, jestli je to u mého auta vyřešené už nějak, nebo ne. A aby to prostě odizolovali nebo zakrytovali atd., jestli je to ten problém. Je pravda, že se mi to poprvé stalo po wapce. Pak se tam ještě zmiňovali něco o palivovém čerpadle, ale podle mě to bude elektrika prostě.
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Kubas » 26.6.2018, úte 12:56

Tak uz vidim jak nekdo z autorizaku procita forum v anglictine aby pomohl zakaznikovi.... Ale treba se stane zazrak, drzim palce.

Jinak ja taky pred par lety vratil Mondeo kdy jsem za rok 6x nedojel do prace protoze to nenastartovalo... Stane se, ale to neni omluva, zvlast u AR ktera furt bojuje s predsudky....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Jojo
Štamgast

Příspěvky: 654
Registrován: 5.2.2018, pon 11:08

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Jojo » 26.6.2018, úte 13:14

v autorizáku sú za to platený,tak nech študujú (aj keď tiež si nerobím moc nádej).
U mňa sa to stalo aj za krásneho slnečného a teplého dňa,jedine že by sa ECU orosila z tej jazdy :-D

S vrátením Mondea robili obštrukcie,ale to prebehlo v poriadku?
biele auto
biele auto
zelené auto

honziss
Pozorovatel

Příspěvky: 463
Registrován: 30.3.2017, čtv 20:59

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od honziss » 26.6.2018, úte 15:00

Ja bych to tipoval na vodu v nejaky dutine kudy kabelaz vede + jeji slaba izolace.

Vsechny dutiny maj nejakej odtok, kdyz se zacpe, tak se dostane pod vodu to co nema. Kdyz zatocis, tak se to tam prelejva. Takze ja bych to zkusil znovu poradne vywapkovat, podkoli, prahy, atd a miril bys smerem nahoru.

Ridici jednotky bejvaj v dnesni dobe zapouzdreny a nerozebiratelny. Navic voda v RJ by napachala vetsi paseku si myslim.
Ex Giulia Super JTD 150 MTX

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Petr147 » 26.6.2018, úte 15:30

Nejdříve bych se podíval do manuálu, jestli je tam mytí wapkou vůbec povoleno. Zrovna nedávno jsem četl o případu, kdy reklamovali zatékání okolo oken při mytí wapkou a neuznali to, protože to výrobce nedovoloval (Zafira?), stejně tak tam psali i o Fordu, který wapku také údajně nedovoluje...

osobně bych viděl spojitost s wapkou a nefungující teplotou ze začátku... co jsem hledal, tak psali i o restartech infotainmentu

Adamsquare
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4029
Registrován: 9.11.2008, ned 11:09

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Adamsquare » 26.6.2018, úte 16:12

Nemáte někdo návod na Vito? Přijde mi, že s vodou koroduje :D

Jinak když jsme v tom OT a technicích, tak když jsem reklamoval, že nejde synchron na pětce a řadí se přes zuby, tak jsem technikovy z Renaultu poslal 5 videí, kde jsem problém natáčel. Potvrzení o přečteném emailu mi přišlo, ale dle počtu shlédnutí na youtube se na video nikdo nepodíval ani jednou. Samozřejmě reakce žádná...
159SW 2.4JTDM /2008/ 1755kg
159SW 3.2JTS Q4 TI // Hulvát 1785kg
156 GTA 3.2 V6 184kW 1:18
ex 159SW High 2.4JTDM 147kW 2006 /// 156SW Disctintive 1.9JTD 103kW 2004 /// 156SW Progression 1.9JTD 85kW 2002 /// 156 1.9JTD 77kW 1999

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od kenjiro » 26.6.2018, úte 22:00

No to, co pise Tommino je presne ten typicky pristup servisu tady. Ze prej je to "anomalie", smazli jsme to a problem je vyresen. Z moji zkusenosti na ne funguje jen kdyz jsi total hustej hned od zacatku, nechas si vsechno davat pisemne (toho se boji jako cert krize dat ty svoje vymysly na papir), neustale je prudis, v jakym ze to je stavu a pokud mas pocit, ze na to kaslou, tak jim vyhrozovat odstoupenim od smlouvy - to je vetsinou vydesi natolik, ze to zacnou brat vazne a alespon napisou o radu do Italie. Jinak k tomu BMW, tak tam kamos resi neco "podobnyho" a je to z blata do louze, takze si nevyberes.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Jojo
Štamgast

Příspěvky: 654
Registrován: 5.2.2018, pon 11:08

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Jojo » 26.6.2018, úte 22:57

Ja idem vo štvrtok na nejaké to riešenie a píšem si :
Na papier potvrdenie že auto je už bez závad.
Nejaká ďalšia rada ?
biele auto
biele auto
zelené auto

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od kenjiro » 26.6.2018, úte 23:25

Je to smutny, ale primarne jde o to, aby se tomu opravdu zacali venovat a brali to vazne a neskoncilo to cyklickym mazanim chyb nebo nahranim nejake verze, ktera stejne nic nevyresi a akorat te jeste vic nas... Nech si na ten papir napsat popis problemu (pada do nouzoveho rezimu) a jak bylo vyreseno. Az pojedes potreti, tak se bude hodit :) Pokud si auto budou chtit nechat, tak je dopredu upozorni, ze budes chtit kazdy den zpravu (mailem), co ten den delali a v jakym to je stavu. Pravdepodobne na to nepristoupi a nema to ani oporu v zakone, ale minimalne jim das najevo, ze te nemaji tahat za nos hlaskama jako ze to byla anomalie a smazani ten problem vyresilo. Pokud nebudou posilat, tak bych tam volal kazdy den. A rovnou bych je upozornil, ze 3x reklamace a mas moznost odstoupit od smlouvy. Zaroven s tim, at daji adekvatni nahradu za QV. Na me zkouseli, ze mi pujci Fiat 500 misto Giulie, ze prej nic jinyho volnyho nemaji :-D Jo a pokud mas moznost, tak bych dal do auta kameru, ktera se zapne spolu s motorem, abys mel pod kontrolou ty jejich zkusebni jizdy... Takto bych dnes postupoval ja po minule zkusenosti, tak snad pomuze...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Jojo
Štamgast

Příspěvky: 654
Registrován: 5.2.2018, pon 11:08

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Jojo » 27.6.2018, stř 09:48

Vďaka za rady. :smt023
Ďalšie poznatky u mňa za posledné 3 dni :
fakt ma to hádže do núdzáku iba v rýchlešie prejdených zákrutách a je jedno aký je jazdný režim DNA , a stav nádrže.
biele auto
biele auto
zelené auto

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Tommino » 27.6.2018, stř 09:59

Taky díky za rady. Je teda pravda, že s auto bylo včera nastartované, ale bez pohybu, snad tedy řeší i něco jiného něž software (to by bylo rychle). Mám v autě GPS a můžu se právě podívat, co se s ním děje - jestli jede, je nastartované, jak rychle jede atd. Zeptám se možná hloupě....Ale poprvé jsem si přebral zakázku, kde jsem měl výčet chyb před a výčet chyb po. Teď, až mi zavolají, že je auto hotové....nevím co dostanu za papír, pročtu. Ale mám si nechat vyloženě napsat, že auto padalo do nouzového režimu a vyřešili například smazáním chyb a přehráním software, jo? Jinak mi řekli, že žádné náhradní auto nemají a jezdím teda svým druhým....Je pravda, že to není prodejce Alfa, ale jen servis a prodávají Fiat - Auto Rolný Olomouc.
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

honziss
Pozorovatel

Příspěvky: 463
Registrován: 30.3.2017, čtv 20:59

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od honziss » 27.6.2018, stř 10:07

Ja kdyz daval auto na servis tak jsem dostal na zacatku kopii zakazky kde byly zavady popsane a na konci protokol, kde bylo u vsech bodu napsano - odstraneno.

Add nahradni auto. Za Giulii na zarucni oprave ma vzdy byt nahradni Giulie, myslim ze jsem to zahlidl napsany i nekde na webu. V Imofe to dodrzujou, jen 1x jsem si vyslovne rekl o 500ku. Nahradni auto je zdarma na 4 dny (to jim plati nejaka pojistovna), delsi doba se da domluvit.
Ex Giulia Super JTD 150 MTX

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Tommino » 27.6.2018, stř 10:28

Akorát je problém, když je to Fiat a mají tam jen Fiaty :-D Ale to by mi až tak nevadilo, jak hleděl jsem....náhradní auto nemáme, tečka.
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

honziss
Pozorovatel

Příspěvky: 463
Registrován: 30.3.2017, čtv 20:59

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od honziss » 27.6.2018, stř 10:31

Tommino píše: 27.6.2018, stř 10:28 Akorát je problém, když je to Fiat a mají tam jen Fiaty :-D Ale to by mi až tak nevadilo, jak hleděl jsem....náhradní auto nemáme, tečka.
No jo no. Olomouc :-D
Ex Giulia Super JTD 150 MTX

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Tommino » 27.6.2018, stř 11:48

Tak jsem zvědavý, auto vyjelo zezadu z dílny (to se dívám na 3d mapě google) a jeli kousek někam před panelák, už to špehuji, takže po o čekám telefon a uvidíme.... :)

Obrázek
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Kubas » 27.6.2018, stř 12:05

jen pár detailů:
1) co jsem si já kdysi zjišťoval u právníka tak prý když máš auto v záruce a po těch opakovaných vadách odstoupíš od smlouvy, máš nárok na vrácení plné ceny, amortizace se neodečítá. Čili je to pro prodejce myslím dost velký strašák, protože amortizace na QV co má najeto třeba 30tkm už pár stovek tisíc myslím bude.... a to by šlo na jejich triko....
2) náhradní auto ti myslím ze zákona dát musí, resp. nemusí, ale pak bys jim myslím mohl poslat účet z půjčovny kde sis půjčil něco podobnýho abys mohl jezdit, třeba nějakou šestiválcovou 3er ;-)
3) tak jako máš písemný záznam žes jim auto dal a co mu je, musí ti dát písemný protokol při vrácení, kde bude potvrzeno v jakém stavu ti auto vrací.

takže jako zákazník nějaké páky máš.... samozřejmě, je zbytečné to hrotit, ideální je spolupracovat a snažit se to vyřešit co nejvíc bezbolestně pro obě strany. Samozřejmě, pokud na to budou srát, je potřeba být nekompromisní....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

honziss
Pozorovatel

Příspěvky: 463
Registrován: 30.3.2017, čtv 20:59

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od honziss » 27.6.2018, stř 12:09

2) dle obcanskeho zakoniku narok na nahradni auto neni, dle obchodniho zakoniku (nakup na ICO) plati to, co si dohodnes v kupni smlouve, pripadne to co je uvedeno v obecnych obchodnich podminkach prodeje dealera. Souhlas s obchodnimi podminkami vetsinou stvrzujes podpisem kupni smlouvy.
Ex Giulia Super JTD 150 MTX

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Tommino » 27.6.2018, stř 13:31

Já doufám, že se to vyřeší, auto vracet nechci, jsem s ním hodně spokojen, to je krajní řešení, kdyby se to fakt sralo.
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Tommino » 27.6.2018, stř 13:40

Zatím nevolali a podle GPS je auto na dílně.....předpokládám, že jim to během těch 3,5km co najeli zase spadlo do nouzáku, no uvidíme.
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Tommino » 27.6.2018, stř 19:18

Takže asi po 4 hovorech, celkem cca hodinu, vyřešeno. Zítra jede QV odtahovkou do Ostravy (certifikovaný servis na QV). Vypisovat se mi to sem celé nechce, protože by to byly tak 3 A4. Ideálně tak můžu nahrát záznam a pak ho postnout :-D Volal jsem to celé i Jožkovi, takže jestli se ti chce Jožo, napiš to sem :-D. V kostce chci poděkovat Auto Rolný Olomouc, kteří se opravdu problémem zabývali do hloubky, pročetli fóra, nechali udělat překlady a přišli na to, že se opravdu musí rozpinovat jednotka a jít po problému v kabelech - buď jeden konkrétní nebo celý svazek. Když se pídili, tak z Fiatu vytáhli právě tento postup, takže se o něčem ví. To je jen první 1/3 příběhu, celý je to fakt na dlouho. Jestli se budu zítra v práci nudit, tak vám to tady vypíšu celé, jestli chcete a jestli celý ten průběh do zítřka nezapomenu. I asistenčku....jaký byl problém atd.
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

Jakub_mt
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1180
Registrován: 30.1.2011, ned 21:03
Bydliště: Bratislava

Re: kontrolka "check engine" - problém s přívodem paliva

Příspěvek od Jakub_mt » 27.6.2018, stř 20:06

Tak to je super, tak by to malo fungovať.
146Ti - keď si chcem zašoférovať
Thesis Busso - keď sa chcem viezť

Odpovědět

Zpět na „Giulia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů