Výměna horního ramena

Odpovědět
lubio166
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 120
Registrován: 1.9.2007, sob 20:10
Bydliště: Brno

Výměna horního ramena

Příspěvek od lubio166 » 25.1.2010, pon 11:22

// zalozeno jako diskuse k pracovnímu postupu

http://www.alfisti.cz/index.php?link=cu ... rni-ramena
AR 166 2.4 JTD 2001 Lubio166 Brno

cepppp
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 647
Registrován: 28.9.2010, úte 21:03
Bydliště: Hostivař

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od cepppp » 21.2.2011, pon 20:10

Chybí ti tam že je potřeba odmontovat tyčku stabilizátoru jinak moc dobrý návod . :D
Alfa Romeo 166 3.0 24v Sportronic + LPG
Alfa Romeo 156 2,5

Tomyzv
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 104
Registrován: 17.6.2011, pát 07:11
Bydliště: Zvolen (SK)

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od Tomyzv » 5.8.2012, ned 12:09

presne, ja som ho motoval vcera a neslo mi do hlavy podla navodu to nechcelo ist dole, este ze som pre istotu kontroloval stabilizatory takze mozem len potvrdit
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 100kW a už mořem byť fainšmeker :)
ex For Focus 1,8 TDdi 99'
ex Fiat Marea combi 1,9 JTD 99'
ex Fiat Marea sedan 1,6 16V 98'
ex Fiat Bravo 1,6 16V 96'
ex Fiat Stilo multivagon 1,9 JTD 85kW
ex Fiat Marea 1,9 TD chiptuning 130hP

Tomyzv
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 104
Registrován: 17.6.2011, pát 07:11
Bydliště: Zvolen (SK)

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od Tomyzv » 20.6.2015, sob 07:48

zdravím, zrovna po dlhej dobe znova idem menit vrchne ramena, pretoze som daval tie najlacnejsie a teraz uz maju taku volu ze bezproblemov pohnem s kolesom hore dole :/. kupoval som TRW ale potreboval som este ten navod co bol na starom http://www.alfisti.cz, kde sa to presunulo, zatial som to nenasiel. dakujem :)
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 100kW a už mořem byť fainšmeker :)
ex For Focus 1,8 TDdi 99'
ex Fiat Marea combi 1,9 JTD 99'
ex Fiat Marea sedan 1,6 16V 98'
ex Fiat Bravo 1,6 16V 96'
ex Fiat Stilo multivagon 1,9 JTD 85kW
ex Fiat Marea 1,9 TD chiptuning 130hP

paiu
Nováček

Příspěvky: 237
Registrován: 7.10.2011, pát 10:20
Bydliště: Jihlava

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od paiu » 21.6.2015, ned 19:00

ahoj. mas ho tady http://www.alfisti.cz/old pracovni postupy
A.R. 166 2.4 JTD 110 KW po faceliftu manual

Tomyzv
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 104
Registrován: 17.6.2011, pát 07:11
Bydliště: Zvolen (SK)

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od Tomyzv » 30.6.2015, úte 16:35

parada, dakujeeeeee, :)
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 100kW a už mořem byť fainšmeker :)
ex For Focus 1,8 TDdi 99'
ex Fiat Marea combi 1,9 JTD 99'
ex Fiat Marea sedan 1,6 16V 98'
ex Fiat Bravo 1,6 16V 96'
ex Fiat Stilo multivagon 1,9 JTD 85kW
ex Fiat Marea 1,9 TD chiptuning 130hP

dhany
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13
Registrován: 30.7.2015, čtv 11:11
Bydliště: Partizánske, Bratislava

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od dhany » 3.10.2015, sob 09:30

zdravím páni, musím vymeniť obe horné predné ramená. Derie mi vnutorne strany predných gúm a počuť aj buchanie od prednej nápravy. Dnes by som sa chcel pozriet aspoň nato akej su značky tie staré, resp. v akom stave su čapy. Ďalej by som rád premazal všetko čo sa dá. Ako klesli teploty, auto rano pekne spieva :-({|= Dá sa nájsť ešte niekde ten pracovný postup ako na to? tie linky vyššie mi nefunguju. ďakujem
Alfa Romeo 166 2,4jtd 103kw

kexxo
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5
Registrován: 5.2.2014, stř 15:21
Bydliště: Slovensko Prievidza

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od kexxo » 11.10.2015, ned 23:38

presne tak tie linky hore nefungujú...
Ja som to robil pred pár dňňami len som fotky nenafotil inak by som to sem dal...
1. Takže keď chceš vymeniť horné ramená v prvom rade si potrebuješ prednú nápravu postaviť na zdviháky do vodorovnej polohy (kôli stabilizátoru inak s ním budeš zápasiť) ja som si auto postavil na trojnožky.
2. odšróbovať matku na stabilizačnej tičke
3. odšróbovať čap na hornom ramene (potrebuješ 2 kladivá a búchať smerom na čap protismerne kým nevyskočí)
4. odšróbovať kosť čo drží horné rameo a tlmič. (2 matky držia kosť a 2 tlmič pod kapotou keď dáš dole tie plasty nad kolesom... jedna matka je sktitá pod tým plastom čo je pod čelním sklom)
5. odšróbovať dlhú šróbu ktorá drží vydlicu tlmiča na spodnom ramene.
6. potom si pekne tlmič pustíš dole a celú tú kosť čo drží horné rameno pekne vyberieš...
7.horné rameno drží v tej kosti dlhá šróba sa mi vydí že č.17....
keď to ideš skladať tak je postup opačný ako som písal.. ešte taká pomôcka je dobre keď založíš kosť s novým ramenom na tlmič si dať pod spodné rameno zdvihák a pomali zdvíhať aby ti šróby pekne sadli do kasne pod kapotou a potom to decentne pritiahnuť (aby to držalo, nie ako bujak jak ja strhnem záviť na tlmiči :D )
keď máš všetko prichystané tak čistá práca pri bezproblémovom postupe trvá asi hodinku... problém môže nastať pri vyklepávaní čapu horného ramena preto radím všetko čo ideš povolovať pred tým nastriekať WD-40 a nechať chvílu pôsobiť...
Ja som to na mojej alfe menil už niekolko krát a zatial vždy to šlo pekne.. tak prajem vela šťastia
a potom ako to vymeníš daj si spraviť geometriu s gumi ti už drať nebude
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD

dhany
Uživatelský avatar

Příspěvky: 13
Registrován: 30.7.2015, čtv 11:11
Bydliště: Partizánske, Bratislava

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od dhany » 24.10.2015, sob 20:23

Ďakujem kexxo za popis práce :smt023 Zatiaľ som nemal čas to nejako poriešiť, ale už budem musieť. Zima sa blíži. Dal som si na STK auto pretrepať aby som vedel čo všetko treba riešiť. Vysledok je nejednoznačný. Tie horné ramená musím poriešiť, ostatné v predu by malo byť ok. Aj keď niečo vrzga na prednej náprave, no netuším čo to môže byť, asi na oboch stranách (hlavne pri prejazde väčšej nerovnosti keď idem pomalšie). Na stk mi hovoril že oba tlmiče na pravej strane už niesu moc ok, ale auto po zatlačení ostane v hornej polohe. Tak podla mňa su celkom ok. Neviete čo by to mohlo byť? :smt102
Inak pravé zadne koleso má dosť vôlu, myslím že unibal už má toho dosť, aj to vŕzga. Sice to aj obe strany, ale na STK ta prava strana o dosť viac lietala. Ostatné veci na zadnej náprave vyzeraju byť ok.
Najhoršie je, že nemám nejakú garáž, priestory a ani moc výbavu na výmenu týchto vecí. Ak by sa niekto našiel kto by mi chcel pomôcť budem rád-najlepšie niekto kto to už robil na svojej alfe. Zdviháky mam, trojnožky by sa tiež našli, ale lis na tie unibaly a sťahovaky nie. Samozrejme zadarmo by to nebolo, vieme sa dohodnúť a asistoval by som aj ja. Okolie Partizánske - Bratislava. :smt100
Alfa Romeo 166 2,4jtd 103kw

kexxo
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5
Registrován: 5.2.2014, stř 15:21
Bydliště: Slovensko Prievidza

Re: Výměna horního ramena

Příspěvek od kexxo » 16.2.2016, úte 00:50

hormé ramená sú vymenené zachvílu pokial sa nevyskytne nejaký iný problém. ja som si to robil sám v PD na záhrade. to vŕzganie môže byť kadečo... silenty na horných ramenách zvyknú vŕzgať keď sa ochladí alebo čapi na spodných ale to je vrzgot jak sviňa :D to mi robilo na 156 a všetci sa za ňou obzerali že čo to ide za "káru" :D keď máš v prdeli tlmiče zistíš to aj tak že keď zatlačíš silou na stranu kolesa a auto sa začne viackrát pohupovať vtedy už tlmič neplní svoju funkciu. musí sa pekne vrátiť do svojej polohy bez pohupovania vtedy je to OK. zadnú nápravu som ešte nemal tú česť robiť (chvala bohu na mojej je zadok zatial OK) ale keby to riešim tak by som ju spravil na komplet a vymenil aj tie čo sa tvária že sú dobré. unibal je kapitola sama o sebe lebo keď tam dáš hoviaký iný ako tam je origoš tak ti to nevydrží viac ako 10000km. sa mi vidí že chalani tu kupovali v mercedese nejaké a tie tam aj vydržia. však keby si potreboval pomôcť s tými hornými ramenami tak napíš SS a nejako sa dohodneme
Alfa Romeo 166 2.4 JTD
ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Odpovědět

Zpět na „166“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů