Pokec o bydlení...

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 1.12.2012, sob 19:08

taktéž souhlas. Z baráku tvořím energeticky pasivní , slunce mě bude hřát vodu na mytí i topení, zásoba dříví je samozřejmostí. Plyn jsem vyhubil, voda vlastní. Zahrada taky více užitková než okrasná, momentálně diskutujem zda obětujem pruh zeleně a za tujema bude bydlet 4-6 slepic...
v létě plánuju opravit a zvětšit sklípek ve svahu.

Pak už jen 2m betonovej plot a pes co funguje na "trhej". Jak stárnu jsem pořád víc asociální a paranoidní :-D
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od HonzaR » 1.12.2012, sob 23:39

BOHULIBÁ SNAHA-- :smt023 Máš 5 kubíků vody? /v akumulaci.., nebo to zkoušíš rozjet s menším objemem a celková plocha kolektoru-vakuovýho trubicovýho--nebo klasika se selektivní vrstvou--na jaký ploše KOLEKTORU to zkoušíš rozjet./

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od hondzik » 2.12.2012, ned 07:26

kombinovaná akumulační nádrž cca 600l na ní tepelný čerpadlo vzduch /voda. Topení do podlahy. Do akumulačky na tvrdku topná odporová spirála na FV panely. Vím že se to zdá málo- ale- barák je přestavěná bývalá chata, stěna 30 ytong + 15 polystyrenu. Stropy jsou 2,2m podlahová plocha i s podkrovím cca 78m, v krovech a nad kuchyní je 30-35cm Knaufu. Okna trojsklo. Obývák je krbovka s teplovodem. Je to mikro barák, ale je náš a do paneláku za stejnej peníz se nám nechtělo

Barák mám rozestavěnej, momentálně topím pouze krbovkou a jezdím tam dělat přes víkendy a v půlce týdne krmit kočičáky. Po třech dnech tam uvnitř zůstává přes 10st i přes noční mrazíky. To myslím že není zlý :smt023

pokud tě zajímá FVe, můžem hodit řeč. Vesměs zkoušíme s kamarádem elektrikářem co a jak na jeho i na mým baráku

Kdyžtak to někdo rozdělte a hoďte nám diskuze o bydlení do zvláštního tématu
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od HonzaR » 2.12.2012, ned 12:19

Tak při tý ploše by to mohlo stačit---ale většinou se startuje na dvojnásobku..kvůli setrvačnosti systému..v zimě toho FVe až tolik nedává. a když kolektory něco dají, je dobrý to cpát do většího množství vody .hraju si s podobnýma věcma..ale právě interní nádrž stavím 3m3 napojený na teplovodníkrb 30kW a druhou -zatím taky 3m3 na alternativní zdroje.
nádrže jsou spojené--logicky..taky to peru do podlah..mám kamaráda, kterej se automatizací systémů tohoto druhu živí a jeho vlastní zkušenosti --když předělával koňskou farmu bez napojení na ČEZ a plyn bohatě využívám..většinou tvrdí, že nádrž je v původním návrhu zbytečně malá--sám přihazoval 2x až se dostal někam ke 3m3../brácha je těžká alternativa, žije ideou nezávislosti na "systému" a bydlí v objektu tohoto druhu-na zemědělské usedlosti./
Jinak překopat chatu je super počin. :smt023 .prostě ta metráž je akorát byt..jen s komfortem příjemného okolí.. :-D

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od hondzik » 2.12.2012, ned 13:29

bohužel nemám technickou místnost, ani nejsem schopen jí prostorově vyřešit, tudíž nádrž je výsledkem kompromisů. Taky by se mi líbila tak 1500l, ta už setrvačností zvládne ustát den. Momentálně je priorita dokončit a bydlet, ale už předem tahám kupříkladu kabeláž k timto vyfikundacím, někdy i dvojitě a husí krk k rozvaděči. Jsem připraven rozšiřovat aniž bych musel vybourat podlahy a půl zdí... Pokud se podaří, láká mi cca 2t litrů nádrž podél baráku v zemi, to už zmákne ten můj mikrokosmos udržet v teple setrvačností dlouho...

o problematice ostrovních systémů jsem přečetl spousty, hodně mě to láká. Momentálně to vidím na tzv poloostrov- osvětlení ( komplet led) a věci co jedou na stejnosměr přes trafo pojedou na FV+ baterie. Odpadá tím i měnič a celej systém by měl být schopen naprosto bez problémů samostatného života.

Ano, stojí to, setkávám se s tím že zbytečně vyhazuju, mám nízký stropy, je to blbá chata a ne dům, je to malý, izolace zbytečná, solár blbost.... Každej chytrej jak rádio, už jsem se naučil to ignorovat. Beru to jako ivestici do budoucna, třeba pak kamarádi a spol pochopí že jsem šel správnou cestou

btw, před chvílí jsme dotahali komplet elektriku- cca 40 jističů, cca 250m cyky 2,5, 200m 1,5.... Na barák velikosti bytu celkem drastický, opět si všichni ťukaj na hlavu... :-D
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od HonzaR » 2.12.2012, ned 13:56

Super--jdeš na to velkoryse--technická místnost není problém--stačí jít "dolů"..mimo vlastní objekt..hydroizolační betonáž a následně tepelná izolace je už brnkačka..
Pozn..náš katastr "podzemní prostory NEEVIDUJE..", vyhrábneš bagrem, vyleješ zizoluješ, zaleješ, zahrneš, vysázíš kytičky.. :smt041
Proč by si si přece nemohl udělat jímku na dešťovku že joooo--to "závistivý a nepřející sousedi" většinou strpí bez pokusu o dloubanec pod žebra "udáním kde se dá " ve snaze o znepříjemnění života..a nahoře zavětrovanej přístřešek na parkování ..atd..nebo rovnou dřevostavba garáž
"Bez pevného spojení se zemí zděným základem"--pro zvědavé sousedy zase vítr mimo plachty co se ev.objednávky místního šetření stavebního úřadu týká.., tam si tuhle vrchní stavbu rozjednáš na ohlášku..nakonec máš kůlnu a pod ní "jímku na dešťovku"../

Pavli
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 245
Registrován: 5.4.2008, sob 20:51
Bydliště: Silesia

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od Pavli » 2.12.2012, ned 14:23

hondzik píše:bohužel nemám technickou místnost, ani nejsem schopen jí prostorově vyřešit, tudíž nádrž je výsledkem kompromisů. Taky by se mi líbila tak 1500l, ta už setrvačností zvládne ustát den. Momentálně je priorita dokončit a bydlet, ale už předem tahám kupříkladu kabeláž k timto vyfikundacím, někdy i dvojitě a husí krk k rozvaděči. Jsem připraven rozšiřovat aniž bych musel vybourat podlahy a půl zdí... Pokud se podaří, láká mi cca 2t litrů nádrž podél baráku v zemi, to už zmákne ten můj mikrokosmos udržet v teple setrvačností dlouho...

o problematice ostrovních systémů jsem přečetl spousty, hodně mě to láká. Momentálně to vidím na tzv poloostrov- osvětlení ( komplet led) a věci co jedou na stejnosměr přes trafo pojedou na FV+ baterie. Odpadá tím i měnič a celej systém by měl být schopen naprosto bez problémů samostatného života.

Ano, stojí to, setkávám se s tím že zbytečně vyhazuju, mám nízký stropy, je to blbá chata a ne dům, je to malý, izolace zbytečná, solár blbost.... Každej chytrej jak rádio, už jsem se naučil to ignorovat. Beru to jako ivestici do budoucna, třeba pak kamarádi a spol pochopí že jsem šel správnou cestou

btw, před chvílí jsme dotahali komplet elektriku- cca 40 jističů, cca 250m cyky 2,5, 200m 1,5.... Na barák velikosti bytu celkem drastický, opět si všichni ťukaj na hlavu... :-D
Nenech se a jdi si za svým, bydlet v tom budeš ty a ne oni. :wink:
33 S 16V

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od hondzik » 2.12.2012, ned 15:01

HonzaR: jojo, přesně takto počítám s garáží ( dřevostavba, dvě stěny boudou součástí plotu, takže kdyby někdo rýpal, tak je to garážové stání) a i nějak takto si představuji akumulační nádobu vedle sklípku ve svahu. Vše pod zemí, co oči nevidí, srdce nebolí. Nad tím pergola. Naštěstí sousedka vedle je zlatá, předchozí majitel mého pozemku jí nejspíš silně tlačil ke zdi, má svý hodiny v mém antoníčku atd. Takže s tou vycházíme skvěle. Na další straně je příjezdovka + parkování (moje) a zbylé dvě strany volno ( stavět se nemůže) a zahrada s chatkou. Tudíž klid.

Jen už mi přestává bavit když někdo přijede a milion a půl poznámek. Nejlíp od lidí co nepoznají beton od malty, ale vše by dělali jinak, líp. Netvrdím že mám patent na rozum, ale jdu na to selským rozumem, snažím se číst, ptám se. Jsou věci kde se nevyplatí šetřit, sakra, budu v tom žít doufám 30+ let...
Akorát fakt unavuje pořád vysvětlovat proč mám na zdi pětizásuvku a nad tím dvou ( pc/repro/wifi/reciver/... a na zdi televize a anténa ( jednou v životě chci mít byt bez prodlužovaček a rozdvojek)) proč 4 zásuvky nad linkou, proč mám každou zásuvku v kuchyni na vlastní jistič... nedejbože když zabředneš do diskuze tepelný čerpadlo, teplota otopný vody 40st. Oni si z diskuze vypíchnou jen: 200t, málo teplý, drahý, na ho*no

Pak když za neděli přijedou tyhle návštěvy tři, každá zdržuje, člověk nemá daleko k výbuchu :-D
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Ekonomické informace (Alfa, koncern Fiat, a tak vůbec...

Příspěvek od HonzaR » 2.12.2012, ned 15:41

V Asii mají pořekadlo "jako když jde slon křovím"..bez boje...škrábance prostě nevnímá.. :smt023

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18495
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Pokec o byldení....

Příspěvek od Kubas » 2.12.2012, ned 16:45

hodil jsem vám to do nového vlákna....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o byldení....

Příspěvek od hondzik » 2.12.2012, ned 18:21

díky :smt023
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 3.12.2012, pon 09:31

Když už jsme zabředli do technické diskuze- máš nějaké zkušenosti s tou akumulačkou v zemi?

Jáma, beton, izolace proti vodě a šachta na trubky skrz pasy je mi jasná. Jen mi dost drásá cca trojnásobná cena ( tich které jsou psané pod zem) oproti klasice. Co tvůj názor o bydlení klasické akumulačky v díře v zemi? Její údržba, případná výměna kupříkladu topné spirály? Řešit to větší dírou ala vodoměrná šachta s přístupem? Tzn když budem počítat akumulačku válec 1,5m a na výšku taky 1,5, udělat šachtu 2x2x2 ( 25cm vaty musí stačit) a zepředu udělat navíc "montážní" prostor 1m? tzn díra 3x2x2?

Zajímalo by mě jak to bude dýchat atd, protože koroze je věčná. Zase na druhou stranu voda nekondenzuje na teplým a pokud bude dobře udělaná kobka, tak by s tím neměl být problém.

Přemýšlím nad tím, proč dělat věci polovičatě a pak předělávat. A vidina zádveří bez válce o průměru 1m je taky lákavá :-D
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Kůrkyn » 3.12.2012, pon 09:53

Jestli si budeš nechávat dělat nádrž na zakázku, tak se dá veškerý přístup vyřešit shora. Nebo co řešíš? To chce náčrt:)

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 3.12.2012, pon 10:57

Celé je to o tom, zbavit se pocitu, že "velká akumulačka" je nutně pouze koupenej bojler..ty tříkubíkovky bud jedeš na beztlaku nebo tlaku..--taky je základní otázka, na jaké primární teplotě vody chceš jet--logicky čím nižší teplota -základní-v systému akumulace, tím logicky vyšší objem./.jsem právě ve stádiu budování celého systému do komplet podoby, zatím je připravená a funkní jen část..-přízemí /
čili jak víš..
1.klasika malé množství vody "vysoce teplé"--klasika , třeba ústřední topení
2.velké množství vody "středně teplé", tepelný čerpadlo atd a několik m3
3.brutální množství málo teplé vody..pokud jedeš na kolektory celoročně--myslím i ty teplovodní ne pouze FVe..tam asi nakonec stejně skončím, na to si dělám radši přípravu..terciál krmí alternativní zdroje
stanovení základní optimální teploty vody je klíčem k návrhu, uvažovaný setrvačnosti i rezervy v akumulaci..z toho se odvíjí vlastní nádoba -oběmově
Volím prozatím dle mého--střední hodnotu provozu
čili první "primární "nádrž 3m3"beztlaková"--to byla podmínka mojí ženy, když bude mít v obytným prostoru 30kW vodní krb,/čili jinak řečeno pohledově přijatelně esteticky zpracovanej kotel na dříví 30kW :-)/
sekundár přes výměník je tlakovka pouze 200, a terciál je externí nádrž, kterou mám v přiléhajícím sklepě v obslužných prostorách mimo vlastní dům .taky 3m3..zatím pracuju s tímhle číslem , ale asi poroste .. s kapacitou pro eventuelní navyšování, klidně bych to nafouknul i výhledově na víc než dvojnásobek současně -uvažuju kolektorová pole..různýho druhu...
protože mám jižní stranu střechy opravdu předpisovou, připravuju ted po výměně střešního pláště kolektor v rozsahu .150m /pod pláštěm --nikoli vrchní, nechci v létě bojovat s vodou teploty okolo 100stC, takhle ani při zastavení systému nepřelezu nějakých 55 -max 60,/natápět budu vnitřní vířivku a venkovní bazén, prostě to klidně stopnu bez diskuze o vypouštění, vychlazování atd..beton střešní plášt černej -- kterej bude vytvářet zhruba od začátku března do půlky listopadu velký množství vody středně teplé--za ideálních podmínek..ještě v listopadu letos podstřešní teplota přes 30stC všude měd...i topný gradient podlahovky v přízemí /měd/ s těžkou akumulací do betonu 12cm/ je opravdu malý, teplota oběhu není rozhodně 40stC. je opravdu výrazně nižší..a dokáže jí snadno krmit právě velkoplošnej alternativní vstup..v patře mám aktuálně rozdělanou suchou skladbu a v podkroví taky..
../vlastní konstrukce.skladby , právě to klohním/.tam bude oběhová voda o něco vyšší teploty ..FVe budou další část, kterejma to "doflákám"
Pokud budeš dělat akumul.nádobu 3m3 a víc mimo objekt , je lepší to pojmout jako velkej beton "septik" s vnitřní technologií , horním vstupem + dostatkem místa k manipulaci do kterýho umístíš na místě vařenou nádobu 3-5 kubíků..konstrukce stavební části je běžný stavební postup --základ,vyzdíš /případně raději litá beton zed/, vyizoluješ tepelně ,pak uvnitř vařenej samotnej akumulační tank, jinak se nedoplatíš.--prostě tabule, koutový sváry a dobrej svářeč..měděný výměníky..horní kontrolní vstup, izolace polyuretan plášt..
CHce to používat základně hydroizolační beton, žádný stěrky to potom nedoženou , při použití hydroizolační lité zdi je uvnitř hned sucho.., prolínání 0
Když vidíš naživo, jak vzniká technickej objek třeba "bioplynky" včetně technologický části /a ta je v nerezu ../-, je to pak všechno vlastně legrace.aplikuješ stejný postupy --jen v malým--je potřeba to prostě celý "ušít na míru"..ze základních surovin, jako vzniká podstatná část technologie průmyslovýho typu--.jinak cena komponent velkoobjemový části leze závratně nahoru..takhle si nachystáš i konkrétně dimenzovaný výměníky atd..počty vstupů ..

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 3.12.2012, pon 12:31

Kůrkyn: ano, já vím, ale jak píše Honza, leze to finančně do nebes. Existujou plastovky na zakopání do země, ale objem 600l a cena okolo 100t mi přijde nezajímavá. A hlavně- objemem jsem tam kde jsem byl.

poměr teplota vody/ vs objem je mi znám. Taky chápu že nemůžu narvat akumulačku na 90st a naprat to do podlahy.

taky je mi známo že 500l akumulačka bude do zblbnutí spínat a rozpínat TČ. Bohužel pokud nechci chodit domů oknem, tak větší dovnitř nenarvu :-D

proto se mi líbí navrhovaná možnost "septiku" kde by bydlelo něco cca 3t litrů, už bez tlaku, v teplotě cca 40-45st. To na otopnou vodu do podlahy bohatě. Sice bude trvat než se to ohřeje, ale tohle musí ustát vzhledem k velikosti mého příbytku den/ dva setrvačností. Navíc pomocí výměníku je to schopné ohřívat/ předehřívat TUV.

I řešení jako septik se mi zamlouvá víc, není taková věda to utěsnit/ zaizolovat a mít nad tím v mém případě pergolu. Karysítí a bednění mám plnou zahradu :-D

osobně teda počítám s vrstvou betonu 6cm+dlažba. Jak dlouho nahříváš tu svojí?
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 3.12.2012, pon 13:25

Odpověď je tochu složitější-souvisí s aktuální tepelnou ztrátou objektu-.čili je potřeba oddělit od sebe konkrétní případ - konstelaci tepelných ztrát a technický parametry vycházející obecně z výpočtu zvolené soustavy jako takový --použitelný potom pro relativně libovolnej případ..
čímž je trochu problém dojít k objektivním číslům, ..který by něco řekly obecně -protože je to dost blbě přenosnej údaj bez specifikací objektu..záleží především i na výkonu uvažovanýho vstupu odpoledne nebo v podvečer ti sem hodím některý varianty jak to pojednat ./jaký provozní parametry tvoje TČ uvažuje--ideální teplotu výstupu--maximálku--výkon-typ kompresoru,teplota topnýho okruhu na vstupu--tepelná ztráta-teplota na vracečce,jak je to připojený, mícháš to přes čtyřcestnej ventil nebo se to např.točí "napřímo z nádrže"a stopuješ ev.okruh --?/

rk1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 95
Registrován: 1.9.2009, úte 22:49
Bydliště: Pardubice

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od rk1 » 3.12.2012, pon 19:23

Pak už jen 2m betonovej plot a pes co funguje na "trhej". Jak stárnu jsem pořád víc asociální a paranoidní

Taky není špatné zásobit se dokud to jde.

Zákon o zbraních
předpis č. 119/2002 Sb.

§ 7
Zbraně kategorie D
Zbraněmi kategorie D jsou

a) historické zbraně,

b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,

c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,

d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,

e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,

f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,

g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,

h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,

i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně,

j) neaktivní střelivo a munice a

k) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.

§ 15


(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.


http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/38 ... ster-1890/
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/36 ... 7i-rarita/

a video jak fungují:http://www.youtube.com/watch?v=-PWA6Nrq0y8


:smt068
Ford Windstar 3.0 V6
Ex AR 156 2,5 V6 24v
Ex Ford Scorpio 2.0 DOHC
Ex Ford Scorpio 2,9

PetrGTV
SemTuFurt

Příspěvky: 2545
Registrován: 7.11.2009, sob 12:25
Bydliště: Nymburk

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od PetrGTV » 3.12.2012, pon 20:10

:smt044 :smt044 perkusní revolver do každé rodiny !!!!
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V (vepředu lopata, vzadu prkno) Ex.
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America (nero) Ex.
Alfa Romeo 166 2.5 V6 (taková fialová) Ex.
Maserati čtyřidveře 4.2 Sport GTS (nero)
Rychle a stylově

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 3.12.2012, pon 20:19

Bože chraň.. proč takhle !pololegálně"...zbraně ani ty moderní na zbroják nejsou žádnej velkej problém..
On problém je v tom, že "prostředí "je nastavený tak, že v momentě kdy se dostaneš mimo hledisko "nepřiměřené obrany" při příůpadným projednávání u soudu ,jsi už v podstatě mrtvej...a to i v těch vážných, oprávněných případech--a to se vůbec nebavíme o případech
předčasného nepřiměřeného použití--těch je většina...bohužel, Evropa
nejsou Státy..v Kanadě střílej z kulovnice 12-ti letý kluci--ale zase se jim ve městě u odpadkových košů motaj medvědi.. :-D

vonkreuz
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2865
Registrován: 2.11.2012, pát 22:45
Bydliště: żelazowe góry

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od vonkreuz » 3.12.2012, pon 20:22

Spíš je za tím zdravá paranoia, že až dojde k revoluci nebo podobnému stavu, tak státní moc prvně dojde pro zbraně, ke kterým je nutný zbroják a tím pádem mají přehled, kdo kde kolik má.
Když vidím Alfu, smekám svuj klobouk.
H. FORD

Tipo263 2.0 R4 83x90.5 L2H2 13´, Papamobil
Tipo936 3.0 V6 93×72.6 mm Super 99', Myš
Tipo834 3.0 V6 93×72.6 mm 93´, auto-mat
Ex: Tipo164 2.5 TD Super 98', Tipo834 2.0 VIS 93´, Tipo932 2.5 V6 SW fl 04'

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 3.12.2012, pon 20:59

Oni "převraty" kam a odkud a proti komu..moderní Evropa asi není prostor tohoto druhu..

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 3.12.2012, pon 21:02

..pokud bych to vnímal tady tak tragicky..asi bych změnil bezprostředně "působiště" ,/ určitě aspoň na zkoušku /:-D
/myšleno jako řečnická nadsázka.../ale kdo zkusil žít mimo Evropu, pochopil, že přes všechny nedostatky je Evropa jedno z nejpohodlnějších a nejbezpečnějších míst k životu v současném zmateném světě../

juraz3nca
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 756
Registrován: 15.5.2010, sob 22:52
Bydliště: 3nec

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od juraz3nca » 4.12.2012, úte 00:07

to nad těmi zásobníky teplé vody v zemi postavte skleníky, a můžete mít čerstvou zeleninu celý rok, a když budete dobře hnojit, (čímž pádem nebudete muset mít čov-ku), ... budete mít zeleninu a brambory na celý rok.. 3x ročně sklizeň...
možná jsem nepochopil proč investovat do ohřevu hlíny, proč teda investovat do izolovaných jímek, proč velká kamna? nemůžu se trochu zbavit dojmu, že ty kamna budou podle plochy přetápět prostory, následně se bude muset odvětrávat oknama ven,... může se namítat bude se topit málo aby se nepřetápělo, zase se podle mě nenahřejou jímky.. a prostor v baráku se taky musí odvětrávat skrze čistoty a čerstvosti vydýchaného vzduchu... obzvláště pokud se to bude obíjet brutálním polystyrénem...
taky snad brzo půjdeme do stavby, já to zatím mám naplánovaný takto,...
bungalová dřevostavba... cca 8-11 kw krbová vložka s rozvody vzduchotechnikou, a dvě rekuperační jednotky... pokud se sladí, nebude co řešit... k tomu ještě podlahovka elektrika s topným proudem...
tu topnou elektřinu chci mj i na provoz všech domácích spotřebičů, vč vaření... plyn nechci...
AR 156 1.8 TS 16V r.v 2000 LPG
ex AR 156 SW 2,0 TS 16V r.v.2000 LPG

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 4.12.2012, úte 01:08

Jura:...možná jsem nepochopil proč investovat do ohřevu hlíny, proč teda investovat do izolovaných jímek, proč velká kamna

.........................
No pokud jsi někdy zkusil vytápět objekt krbem /teplovodním/, narazíš na nutnost vyrovnávací nádoby z ohledem na "setrvačnost systému"-a -pokud nechceš jít současně do přímotopů do podlah a jiných zdrojů--plyn atd, a naopak chceš využít alternativní zdroje, neobejdeš se bez akumulace taky..
Tepelný čerpadlo bez akumulace /i vzduch voda/ aspoň 500litrů je totální blbost, no i to je naprostý minimum, který vede k častýmu vypínání a zapínání čerpadla.
To je v podstatě "rychlá smrt" kompresoru--tomuhle základnímu prvku nesvědčí časté nahazování a vypínání--druhá věc je problém vlastní regulace--to záleží na systému tepelnýho čerpadla z hlediska uspořádání.
Ale obecně běžný konstrukce není snadné komfortně regulovat.Všude tady je velká akumulační nádrž super.Naběhne, natopí a třeba zapne až za další den..
Teplovodní krb topí třeba zhruba v poměru 5kW vzduch 25kW voda, čili natopíš nádrž 3000litrů řekněme na 80 stupňů a přes čtyřcestný ventil to mícháš do okruhu podlahovky..
Tak k tomu natápění.ještě poznámka--..80 pohodlnej vršek, 30 nominál teplotní rozdíl dt=50..Objem 3000litrů Q= mc(dt)=3000x4200x50=630MJ, 1 kWh= 3,6MJ, čili 630/3,6=175kW je akumulace při tomhle režimu..
při plným výkonu krbu 25kW bys měl natopit asi za 7 hodin, no ale to je idealizovaná doba, protože podle okamžitý ztráty
objektu je to o tom, kolik "zbylo" a jak "topíš"--krb není přímotop
Do nádoby v klidu rezerva v podobě topný spirály elektriky---když by bylo třeba, spřáhnutím několika nádob můžeš využívat právě komfortně různý zdroje.., tepelný čerpadlo má nízkoteplotní výstup atd..


výhoda --nemusíš topit každý den., zvlášt při náběhu sezony, nebo na jejím konci...to záleží na okamžitých tepelných ztrátách objektu,dalších alternativních vstupech-a souvisí to hlavně logicky taky s venkovní teplotou--a na výšce teploty provozu-minimální teplotě oběhový vody--což souvisí s vlastní konstrukcí podlahovýho okruhu..měď a velká akumulační deska umožňují jízdu na nízkotepolotní režim okolo 30stC i míň-čili to souvisí s izolací obecně, která vede na nějakou plošnou prosupnost.
Kolektorová soustava už z principu funguje pouze nárazově--v závislosti na počasí--vyrovnávací nádrž umožňuje provozovat rozsáhlý systém..

Asi v krátkosti takhle--chce to si něco načíst , jak fungují z hlediska efektivity základní systémy a taky jak nádrž vytváří určitej stupeň komfortu.
Velká nádrž v kostce zjednodušuje regulaci, u TČ /tepelného čerpadla/ určitě a co se týká teplovodního krbu taky.
Teplovzdušnej krb má několik nevýhod, který můžou časem s.rát..
průzvučnost, víření prachu patří mezi největší, další podstatná je malá nebo žádná SETRVAČNOST SYSTÉMU

juraz3nca
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 756
Registrován: 15.5.2010, sob 22:52
Bydliště: 3nec

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od juraz3nca » 4.12.2012, úte 21:34

Honzíku dobrý, vážím si tý tvý skorovyčerpávající odpovědi...
připadá mi to, jako když si povídají dva šoféři, jeden alfista a druhý koncerňák, co je lepší, a co se a jak vyplatí... :D
co se týče pořizovacích cen, když se něco posmolí, atd atd...
čím jednoduší systém, tím spolehlivější...
ti co mají dřevostavby, mají kombinaci krb-ohřev vzduchu vzduchotechnikou rozvodama + elektriku v podlaze, po pár rocích už mají krb jenom na ozdobu...
já k tomu navíc chci přidat nějak ještě rekuperaci... :-k
AR 156 1.8 TS 16V r.v 2000 LPG
ex AR 156 SW 2,0 TS 16V r.v.2000 LPG

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů