Pokec o bydlení...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 5.12.2012, stř 00:01

Juro:-- hele na férovku--můj názor..topit proudem do podlahy je prostě minulý století--pokud elektrika, tak určitě aspoň ve spojení s teplovodkou píchnutou na TČ.vzduch-voda, dneska už je to "pár kaček" ....jestli myslíš, že se v chlapcích z nejmenovaný firmy do budoucna pohne svědomí--bojím se že ne..topit proudem "napřímo"je dost blbost., pokud teda nejsi v situaci "pasivní stavby" jinak ta rekuperačka určitě dobrý..i když
Všechno se to řídí charakterem objektu..pokud děláš optimalizaci, pak se můžeš vyblbnout..
Dřevostavba super--akumulace 0--v tomhle parametru hnus velebnosti..prostě ideál neexistuje..
Nesnáším filtroventilační prostředí v obytným prostoru čili v .domě ev. jen na nezbytnou dobu v létě..sálavý teplo nenahradíš-aspoň pro mě , a hořící špalek je pořád hořící špalek..do kamene se to prostě hodí.

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 5.12.2012, stř 07:41

taky myslím že topit natvrdku proudem ze sítě je do budoucna ekonomický nesmysl. Topnou vodu dokážu ohřát na plno způsobů, topnou odporovou spirálu jedině ze sítě nebo FV. Třít liščí ohon o ebonitovou tyč, nebo šlapat na kole k roztočení dynama se mi zdá neefektivní. Trend je že cena elektriky ( potažmo plynu) jen poroste, proto je záhodno s tím počítat. Blbě řečeno, pálit se dá při vyvinutí potřebný teploty vše :-D
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 5.12.2012, stř 09:28

Hondzik:Blbě řečeno, pálit se dá při vyvinutí potřebný teploty vše
:-D
v tom "multizdroji tepla" pro roznosové medium podlahovky je ta elegance--
připíchneš v nouzi elektrokotel, plynokotel, kotel na pevná paliva, FVe systém,
teplovodní panely, teplovodní krb--čerpadlo TC libovolnýho typu--klidně třeba se zemním kolektorem bez vrtů, to stojí zlomek ceny vrtů--když je místo , je to klídek..
Ta teplovodka v podlaze je vlastně univerzální příprava a nějaká obslužná prostora a je ti jedno co do budoucna bude.Souhlas..vidím to stejně..Bude jen hůř..vem si, že nakonec třeba A.Rossi uspěje, a procpe to na trh..tak ten jeho zázrak píchneš jen do vstupu teplovodky a máš to do konce života vyřešený..

----------
Na jednu podstatnou okolnost okolo vyrovnávacích zásobníků jsme zapomněli..
Pokud nebudeme mluvit o plynu a elektřině TC a zůstaneme u spalování jako primárního zdroje na vstupu, je problém v "uškrceném režimu" dosáhnout
optima / klasický dehtování../

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 5.12.2012, stř 11:28

v tom se mi to právě líbí. Podomítková krabice, v ní rozvaděč pro okruhy ( v tomhle stavu bych měl být cca na vánoce, trubky už zalitý v podlahách) a k tomu můžu směle připojit cokoliv.

Co tvůj názor na mojí skladbu podlahy? Zakladní beton ( už ten je sám o sobě suchej, pozorováno od léta skoro doteď), hydroizolace (honosný název pro natavenou ipu :-D) , polystyren 12cm, alu folie, podlahovka Al PEX 16mm, betonová stěrka cca 7cm ( nad vrcholem trubky), dlažba. Myslím že jako spodní izolace dostatečný

Odporovej kabel zůstane kabelem, navíc už při slově odpor si tak nějak dovedu představit jak to papá. Ona i blbá rychlovarka je žrout jak blbec, tohle sice netopí na takovou teplotu, ale zase roztápí x násobnou masu
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 5.12.2012, stř 12:12

Paráda --- :smt023... trubky.. ? Hele ta měd je mazec,dal jsem 15mm :-D
a to je potom teplota vody pod i 30stC..na to stačí aby se Slunce jen podívalo.. :-D na to se plast nechytá bohužel , měd nejde z hlediska tepelnýho přenosu dohnat..čili..vstupenka pro nízkoteplotní vstupy do okruhu.."tunit" se dá všechno.. :D

zmulin
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 259
Registrován: 20.4.2008, ned 19:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od zmulin » 5.12.2012, stř 13:44

Kluci,když to tady čtu,tak mi přijde že parádně investujete do budoucna,ale máte spočítanou návratnost?Když si sečtu velkonádrž,čerpadlo atd.,tak mě jímá hrůza a vzhledem k tomu kolik v dnešní době umí ušetřit blbej kondenzační kotel do podlahovky...
Já teda mam ve svym okolí několik lidí co dali čerpadlo(2 z nich z nutnosti-neni plyn) a zatim nikdo žádnou velkoúsporu nepotvrdil.Spíš naopak vzhledem k startovním nákladům.
AR Giulietta 1.4TB MultiAir
Benelli Tre-K Amazonas

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 5.12.2012, stř 14:41

Teda --představa že s TC prodělává je na palici..i jednoduchá verze vzduch-voda po 5 letech musí být v + všechno je to o velikosti objektu..čím větší objekt, tím rychlejší návratnost s ohledem na to, kolik se "protočí ročně"..
Pokud se jde do TC země-voda, nemusí se to rvát vždycky přes relativně drahý
vrty--když je dost místa, udělaj se "slinky V nebo slinkyH" zemní horizontální se zlomkem nákladu..TC země -voda nemusí stát ránu , i když většina výrobců se bude snažit tvrdit opak../co stojí "srdce" na dost slušný úrovni--čili třeba kompresor Copeland? a když víš , co ještě potřebuješ a čím to naplnit../ atd....pokud se člověk věcí začne zaobírat trochu do hloubky..ale to by bylo už spíš na SZ..

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 5.12.2012, stř 16:08

kopat plynovou přípojku cca 400m je absurdní. Nehledě na to že plyn bych nechtěl ani tak.

návratnost tč vidím u mě tak 6-7 let, ano uznávám, počátní investice je trochu randál, kdybych neřešil podlahovku, vozím si prdel v GTA a možná už bydlím. Jenže- topil bych přímotopama, odporovým kabelem do podlahy min v koupelně a vodu ohříval bojlerem... A každej rok hryzal nehty včetně druhýho článku prstu o kolik% zase vyleze elektrika. Můj sen je celková nezávislost, realita jak už jsem psal výše je poloostrovní systém. Za ideálních podmínek schopný samostatného fungování s případnou zálohou v připojení k síti. Barák si stavím pro sebe, táhne mi na 30, doufám že tady ještě 30 let budu, pak by tam mohla bydlet malá... Nechci řešit za 3 roky že jsem měl dát "lepší" okna, nechci aby mě za 3 roky hryzalo že kvůli tomu abych teď ušetřil 5t mám málo vaty ve stropě...

PS: není to o tom zajít do první firmy co na mě vypadne na gůglu a říct chci podlahovku a tepelný čerpadlo, vymyslete to a nainstalujte. Řešit to takhle, taky nevidím návratnost nijak růžově. Skládám to po komponentech, řeším napřímo s výrobcem atd. Ušetřený peníze se tady dají počítat na desítky tisíc. To a samý montáž- natáhnout PEX a zalejt betonem zvládne každej kdo je trochu manuálně zručnej, nevidím důvod dávat firmě 2t za metr.. (zaplatím (směný obchod) známému za natlakování a revizi, na to nemám vercajk)
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

zmulin
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 259
Registrován: 20.4.2008, ned 19:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od zmulin » 5.12.2012, stř 16:33

Tak o všem v podlaze až po kotel bych to neřešil.To je na každym,jak si to sežene.Mě to udělá kámoš za materiál(musíme si pomáhat :) ),ale když porovnam kondenzační kotel s příslušenstvim za 50k a čerpadlem s velkonádrží a podívám se na předpokládanou spotřebu,tak bych to na 5let rozhodně neviděl.Počítám s 44cm porotherm,okna sedmikomorový trojsklo 0,6Ug 4/16/4/16/4 a pod střechu pravděpodobně stříknu PUR.Ten má výhodu,že utěsní opravdu všude.
Teď mě napadá jedině ohřejvat rovnou jímku na dešťovku a nad to vyšvihnout fakt ten skleník.Obsypávat to ještě humusem,tak mi tam rostou pomeranče celej rok \:D/ ,nebo :weedman: a dealovat to po dýzách...
AR Giulietta 1.4TB MultiAir
Benelli Tre-K Amazonas

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 5.12.2012, stř 17:12

nebo se odstěhovat na island a krmit to vřídlem. Naprostá dokonalost. Na :weedman: je lepší LED a nucený oběh vzduchu. Tudíž tepelný čerpadlo /reverzní klima/ vzduch vzduch :smt033 A nezapomenout na kvalitní uhlíkový filtry...

Ležel jsem v týhle problematice celkem dlouho, akumulační nádobu jsem volil z hlediska modularity systému a plánovaným FV panelům ( mám střechu úplně ideálně na jižní stranu, celej den je od východu k západu slunce nasvícená) a je to prostě momentálně moje hračka pro velký kluky. Momentálně ale opravdu jen můžu akademicky debatovat, raálná čísla třeba příští rok.
Ale všechno bude lepší než současný podnájem se stropem 3,7m, zavřený novýma plast oknama. Vytápěno plynem, voda plynem... Takovej sajgon ve formě tepelných mostů, kondenzace vody na zdech nikomu nepřeju. I přes větrání mít doma vlhkost 80% je peklo... Aneb můj přítel Savo proti plísni :smt021 O financích za energie raději taktně pomlčím :smt068

Jinak u mě Ytong 30cm, polystyren 15cm, okna 7mi komora aluplast 3sklo. Ve střeše Issover cca 30cm ( 18 mezi krokvema a 10 křížem). Schválně pak zkusím barák po dokončení oběhnout termo kamerou
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 5.12.2012, stř 17:44

zmulin:44 porotherm nezateplenej je proti 30-40 Ytongu s 15 polystyrenem bydlení ve stanu..to se nedá vůbec srovnávat..myšleno v dobrým..prostě ten tepelnej plášť nejde ignorovat:-D
Když mrkneš na ty čísla, ten rozdíl je obrovskej...kvalitní zateplení je základ když si vezmeš, že Lambda dává 4 bez zateplení...pak se opravdu dá ušetřit..
Pokud jde ev. o prachy, pak už mi přijde z hlediska vztápění lepší než "holejporotherm 44 radši "francouzkej styl"--čili Betong skelet,--zateplenej zevnitř i z venku s rosným bodem v betonovým skeletu..tepelný poměry úplně někde jinde...

Andy159sw
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 656
Registrován: 31.5.2011, úte 23:16
Bydliště: Neusiedl am See

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od Andy159sw » 5.12.2012, stř 19:57

Kedze my prave tiez staviame je to tu dost zaujimava tema. Pises ze stavias s Ytongu, my tiez a prave sa rozhodujeme cim zateplit.Vela ludi nas odradza od polystyrenu bo ze sa tym uplne zadusi ytong.Ze vraj je vhodnejsia mineralna vlna. My mame 37,5cm steny a chceme zateplit 8-10cm podla toho co sa rozhodneme.
AR 159Sw, Q~tronic
Ex AR 159 1.9 jtdm 16v, 110kw Sedan
Ex VW Polo 1.4, 55kw

bobas
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1551
Registrován: 8.9.2011, čtv 13:51
Bydliště: Ostrava

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od bobas » 5.12.2012, stř 20:07

jinak se podelim o zkusenost...my dostaveli z tohodle http://cdn.bydleni.com/img/obrazky/z041 ... erm_04.jpg a i pres prvotni naklady je to pecka :)
AR 159 SW 2.4 jtdm... babička Máňa
AR Giulietta 1.4t-jet
AR Spider 2000 Veloce
a jiné...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 5.12.2012, stř 22:51

Jo--tyhle kombinovaný matariály jsou mazec..spojují to nejlepší do jednoho..dejchaj, izolujou..super--cena vyšší ale zase komfort.. :smt023

zmulin
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 259
Registrován: 20.4.2008, ned 19:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od zmulin » 6.12.2012, čtv 00:03

honzo ale já chci utýct z paneláku apod. staveb právě před polystyrenem a něčim jako beton,nebo sádra.Chápu ten pocit 30+15 a vim,že to zaizoluje stejně,ale to je teoretická rovina,protože ve skutečnosti mi budou dejchat zdi a Ytong s PESem bude vyžadovat neustálý mikroklima,aby vyhnal kondenzáty,takže veškerý plusy ztratí.
Za mě jedinej plus je tu cihlu vycpat minerální vlnou.

p.s.:vůbec netušim,kolik stojí zateplená zeď z obou stran,ale zadarmo to určitě nebude...
AR Giulietta 1.4TB MultiAir
Benelli Tre-K Amazonas

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 6.12.2012, čtv 00:53

Existuje něco jako komfortní tvorba samoregulace a to provádí materiál jakoYtong skvěle--sádra je materiál alergiků--spolu třeba i s jílem a jílovou vnitřní omítkou--ale to je prostě ukrutnej mazec cena ..
KOmbinace beton sádra je základ všech sanačních vrstev na odstranění vlhkosti..
Cihla ano, no přes ní tvrzenej minerální plášť , když ti vadí polystyren

cihla -porotherm je tohle:
Hodnoty jsou uvedeny pro zdivo v suchém stavu bez omítek

rozměr 440 CB 400 SB 300SB 240 SB 115 SB
R 3,26 2,95 1,72 0,86 0,45


Dneska je to o hodnotě R=5 a jinak topíš do nebe,a nemůžeš dlouhodobě ušetřit na topení, bez opláštění třeba tvrzeným minerálem ..
neuděláš zeď která to splňuje..

.....izolace jde i regulerně "zdít" : dáš slabší cihlu ,-když nechceš klasický opláštění - a potom bych kombinoval s tímto zděným opláštěním --třeba--a máš stěnu špičkový kvality

cituju:
....
20 cm silná vrstva YTONG Multiporu zvýší tepelný odpor stěny o 4,44 m2K/W, což je zhruba o 10 % méně než stejně silná vrstva fasádního polystyrénu. Tento nepodstatný rozdíl bohatě vyváží jeho neopakovatelné přednosti a sice tvarová stálost, vynikající paropropustnost, nehořlavost a jednoduchá aplikace a velmi dlouhá životnost – totožná s životností celé stavby!..........

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 6.12.2012, čtv 10:04

myslím že ytong dýchá i přes polystyren, vždyť se to správně chytá na terče z lepidla, ne na celovrstu. Pak to může dýchat...
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 6.12.2012, čtv 13:48

Mě je to jasný--máš pravdu-jen ty "reklamy" na stavební materiály holt u zákazníků vedou válku a
tím pádem prodejci argumentujou jak argumentujou a výrobci konkurenčních tyxpů hledej jak
se na tom otočit--osobně nepovažuju Ytong zateplenej čímkoli za problém--vlhkostní režim sádrových materiálů je opravdu komfort..--pokud to nevlhne pro technologickou chybu--třeba špatnou izolaci od spoda--pak není co řešit..tepelnej odpor zateplenýho Ytongu přes 5 holt musej výrobci cihly "něčím napadnout"..
Něco jinýho je zateplit polystyrenem třeba kamenou stavbu," náležitě mokrou" která díky absenci izolovanýho základu má vzlínavou vlhkost--tam je to právě především o vlkostní sanaci a polystyren bez těhle úprav je vstupenka k "zapoceným oknům"...ale argumentovat takhle u novostavby z Ytongu na slušný desce je v podstatě účelově zavádějící.. :smt023

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 6.12.2012, čtv 14:41

jasan, máme kamaráda, taky všude byl, všechno zná- starej kamenej barák, 200 let, stěna metr, kombo šutr, vepřík a co bylo zrovna po ruce. Započal rekonstrukci. Napral plast okna, vykopal podlahy do půl metru a vylil betonem. Jako natvrdku, atomovej kryt hadr. Polystyren blbost, oddělit podlahu od zdi polystyrenem blbost. To co z toho vzniklo je peklo. Po 3 letech zeď prohcaná do metru, táhne od nohou ( podlahový vytápění blbost že) nad metr to praská... Teď (po zimě) na to bude dávat fasádní polystyren. V tom vidím poslední hřeb do rakve...

Máme na šumavě starou chalupu, cca 181X rok, taky poctivá metr něco šutru zeď, každý okno originál dřevo co bude pamatovat ještě France Josefa... Do tohodle nelze zasahovat dokud by se to celý nepodřízlo. Má to klenutej sklep- výkyv teploty za celý rok 4st C (5-9- měřeno od -25 po 35 venku) Uvnitř kachle kamna/pec. Tak dva dny to trvá vyhřát když tam jezdíme na silvestra, pak to ustojí i den bez topení.. Ale od podlahy tam 2x teplo není :-D

Taky myslím že ytong s polystyrenem nebude problém, nikde mi nic nevzlíná, nic vlhkýho. Uvidíme, řekl slepý
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 6.12.2012, čtv 16:47

---stará stavba .. jo..jo ...:-D rekonstrukce takovýhleho kamenýho objektu různorodý skladby je teprve ta správná praktická "maturita"--někdy pomalu spíš"diplom"...přírodě silou neporučíš .. na tom si už vylámalo zuby pěknejch pár borců ... :-D lejt do toho beton "natvrdo bez zašterkovanýho větranýho lože", "oddělení vrstev" , tepelný izolace a podlahovky je holej entuziasmus nebo spíš šílenství..souhlas...finta je logicky v samotným materiálu..nemůžeš to plně nikdy zavřít..nákupem poslední standart-technologie někde v Hornbachu..třeba drsně .proti vodě těžkou hydroizolací --tím to jen vyženeš do zdí..a nemůžeš to nechat jen tak--čili paropropustnej hydroizolační beton, --víš kde ho vzít?--já jo.. :smt023 --jenže-jdi si ho koupit--mixem ti to nepřivezou..a když jo, přestane ti chutnat pivo...dívat se, ptát se, číst a mluvit s fachmanama co dělaj rekonstrukce historickejch objektů:- a to pořád nestačí..navíc musíš do toho dostat nějakou fintou "velkoplošnou sanační dvojvrstvu"--jako zkus se poptat, kolik se tohle účtuje--to komerčně nezaplatíš, konečná cena je nesmysl ..těhle "průserů" při konečným účtování jsem už viděl hodně ..to nemá cenu zadávat, cena realizace v důsledku klidně dvojnásobek kalkulace, protože sanace prostě není nikdy nějakej předem jasnej standart-dokud se do toho nešáhne/a tak celej tenhle postup komerčně "silou"vede v důsledku spíš na dvojnásobek i víc ceny objektu..to musíš prostě udělat komplet sám, celý si to oddirigovat .pro zábavu..když víš jak-uděláš chybu--tvůj problém..-mě tyhle věci docela bavěj, historický stavby třeba určitě ... jednak se po stavbách nejrůznějšího druhu courám už pěkně dlouho, od průmyslovejch plnejch technologie přes bytovou výstavbu, po přípravu právě různých sanací historickejch staveb ..Dívám se jak kdo co řešil a jak uspěl , Cím to reálně dělal--ne co účtoval, jak kterej architekt to řeší, s jakým rozpočtem,s některejma děláme dlouhodobě a případně tím pádem občas sleduju dlouhodobě i některý stavby co mě zajímaj--kolikrát návrh, projekt/reklama/ úžas-konečnej reál bohužel otřes..
Jako geodet průmyslový/inženýrský/ geodezie/jsem se promítnul i na i zajmavejch stavbách- Strahovskej tunel, 15stanic metra, rekonstrukce historickejch budov v Praze, montovaný kotvený haly , sídliště přelomu komunismu, sítovody, bytová občanská atd., kolejový svršky..TV-věž, Výškový budovy ...čili ....jsem vděčnej a pozornej divák..mě o krk většinou nejde, tak i průsery ve stavebnictví jsou pro mě "studijní materiál"/nakonec inženýrská geodezie je specializací v rámci profese a všeobecně -oborem-na stavební fakultě/--jo k...a špatná která si kouká do čoček..když se kluci před kolaudací okolo krví potí.. :smt021
Novej barák je stavebně klid , technická nuda--je to prostě jen o dodržení technologickýho standartu..pak nemůžeš šlápnout vedle ..všechny čísla jsou známý dopředu--zato rekonstrukce a sanace je ta správná loterie a hozená rukavice "důvtipu a intuici"..nakonec zase většinou pokud nešáhneš třeba na starý krovy a neshodíš to,naopak obnažíš, je tam navíc určitá atmosféra +
kterou novej objekt nikdy nevygeneruje. a když se o to na zelený louce pokusíš, jsi okamžitě v prostoru echt-kýče --ty "nedokonalosti" starejch staveb jsou právě ten "alfa-šum", kterej moderní stavebnictví už díky akcentu směrem k přílišný posedlosti "pravoúhlou dokonalosti".ztratilo--zato tím disponuje každej několik století starej objekt.Když těch novejch baráků projdeš x-stovek, spíš tisíc,v různým stadiu, nakonec zjistíš že se podobají vlastně jak vejce vejci.., nemůžeš tam kdyby si se rozkrájel dostat atmosferu třeba "Provance", a nákupem v šopíku tohoto typu na netu to nedoženeš ani kdyby si se po...l ..to do současně stavěných prostor bohužel nejde nijak ležérně autenticky vpravit.. bez toho přiznání echt-kýče..
Ale to už je o "filozofii fungování" a pocitový složce, co má každej lautr
jedinečně namixovanou..pro mě..je to tak, že jsem prostě už těch staveb viděl tolik, že za "profesně zajímavou "považuju v podstatě už pouze "odlišnost" a 200-let starý dřevo--ale to už sem nepatří, to je přísně osobní.. :smt023
Naposledy upravil(a) HonzaR dne 6.12.2012, čtv 17:30, celkem upraveno 2 x.

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 6.12.2012, čtv 17:16

Shodnem se. Líbí se mi starý stavby, ač ateista jak poleno, miluju gotický kostely a gotiku celkově. Na naší chaloupku na Šumavě nedám dopustit, toleruju jí křivý okna, zdi typu "táhlá boule" a nosnej stropní trám z rozpraskaného (po letech) dřeva cca 45x45 je třešinka na dortu. Patřilo k tomu i to, že na původní dřevěné podlaze jsi na talíři měl na jedné straně vidět dno a na druhý to skoro teklo přes okraj :-D Postavit tam příčku z Ytongu by byla vražda...

Zase u svýho baráku cpu všude svojí posedlost pravým úhlem (co polovička snese), miluju čistý, rovný, členěný do pravých úhlů, bez kudrlin. Takže přesně co 2/3 národa označuje za sterilní...
PS: Čtvercový baterie mě doma neprošly :-D
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

zmulin
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 259
Registrován: 20.4.2008, ned 19:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od zmulin » 6.12.2012, čtv 17:30

Já proti Ytongu taky nijak výrazně nic nemám.Jenom se to musí zateplit.To sem nějak prostě dělat nechtěl.Švára takhle stavěl,včetně VVčerpadla a vypadá to v pohodě.Voda problém neni,akorát to musí bejt pořádně udělaný.Jediný co bych měl proti je trošičku horší akustickej komfort.My původně chtěli difuzně otevřenou dřevostavbu,ale ty ceny v jakejch se to pohybuje jsou uplnej nesmysl.Ještě když si vemu,že si musim pomalu před samotnou stavbou rozmyslet kam co pověsim atd.,tak jsme to zavrhli.

Starý baráky(když za to stojej) jsou vážně pěkný a když na tom vidim rekonstrukce se snahou o "narovnání",tak je mi to docela líto.Původně jsme měli taky jeden městskýho typu vyhlídlej,ale když jsem si promít tu cenovku rekonstrukce,aby to vypadalo co nejvíc původně a bylo trochu poplatný dnešní době,tak jsme na to rychle zapomněli.
AR Giulietta 1.4TB MultiAir
Benelli Tre-K Amazonas

dolphin7
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1114
Registrován: 3.7.2009, pát 12:51
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od dolphin7 » 9.12.2012, ned 21:58

Až budu velká, postavím si tohle:
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-tr ... korun.html
:D
Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V

Škoda každého kroku, který se jde pěšky...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od HonzaR » 10.12.2012, pon 00:57

No--je to samozřejmě hezká myšlenka :smt040 , ale pokud si zjistíš, jak u nás v Čechách probíhá úřední mechanismus spojený s umístěním stavby,myslím celej ten kolotoč vyjadřovaček a povolování končící vydáním kolaudačního rozhodnutí k jakému-koli "atypu", vystřízlivíš a přestaneš čekat, že tohle v našich podmínkách vůbec kdy zkolauduješ--na to budeš muset zcela určitě změnit bydliště..Australie pohoda, Britanie pohoda..Asie klid..
Čechy.-zapomeň--. katastrofa...velmi ohleduplně vyjádřeno- notně. zapr.děný Pepíkov... jak dlouho trvalo, než si "buchty na stavebním úřadě" vůbec zvykly na "dřevostavby"? Normální dům jsou přeci srovnaný cihly.že jo Máňo :-)--Stavba v kontaktu s úřady je víc než srovnání pár cihel do stěnh a natahání klubka drátů-to bývalo, když svět byl ještě "jednoduché místo"-v našich podmínkách-- zatížených typickým kolotočem "předpisů" ve standardu EU - kterým musíš v každým případě vyhovět--nepochodíš,...zkusíš to bez toho?-- následuje "rozhodnutí o odstranění stavby.."..
Kromě toho si nepřej vědět, jak celej ten trapas "většinového společenského vnímání" zabrání tomu, abys vůbec v něčem takovém za 100táců mohla fungovat, aniž bys z toho jako z nouze cnost udělala "cool-intelektuálně pojatej happy-projekt"zaštítěnej některou fakultou..Žiješ v "pr.delákově".to vem na vědomí.. :smt040
A i když tohle "setkání s realitou " nějakým zázrakem nakonec ustojíš,máš o další nekončící zábavu postaráno..Vyčleněním z šedivýho průměru se stáváš trvalým terčem a objektem nekonečných udání a podnětů k šetřením../Protidrogové, sociálka, policie..to všechno ti tam "hodní sousedi" budou posílat na pravidelnou exkurzi..
--protože co to je kur.va za lidi, že žijou v zemljance., .že jooo.. :smt044 :smt044 a co ty nebohý děti., jen si to považ předsedo, "žijou tam s nima ku.rva PŘECI malý děti"--pozavírat to všechno, do kriminálu, do jednoho...že joo..../
/Jeden známej architekt, kterej se vrátil ze Států právě se zkušeností tvorby "kontajnerových modulových staveb"atd---čili v našich podmínkách alternativa jak prase --tu rychle slušně narazil../
Přitom venku se fakt obrovský množství lidí snaží vymyslet, jak přestat s "betonovým stavebnictvím" a vytváření "životního prostoru" přestat považovat vždy automaticky za drahou hromádku srovnanejch cihel..a pravoúhlejch linií..Japonci, Amíci, Britové..Rusové..
Částečně podzemní stavby jako "ideálně pasivní" zkoušeli vážně Rusové už v roce 70..
Kolik jich u nás vidíš..:-)
JAK- TI TAKOVEJ SEN vůbec PROJDE?--PŘÍKLAD ...Jaká je současně nejdražší vnitřní omítka v rámci eko-hysterie předrážděných intelektuálů? Šlapanej jíl..fakt 1200,-m2 :smt041 :smt040 .."TAK TO JE PŘEDSEDO JINÝ KAFE"..TAK TO JE NÁŘEZ FAKT NÁŘEZ, KAREL S TÍM VZAL PUL OBÝVÁKU-KUR.VA TO MUSELO STÁT BALÍK, KDE TEN CHLAP TY PRACHY FURT BERE PŘEDSEDO- A TO JE PŘI TÝ CENĚ URČITĚ FAKT COOL-OMÍTKA..
No je..pro astmatiky super, akorát na vesnici před 200lety nalili do díry vodu, --boty si zouvat nemuseli protože je neměli a pak tu "cihlářku" dobře prošlápli..-jenže společenský bezpečí v našich podmínkách je rozhodně ten Knauff za 1200,-
A to přesto, že hlína je furt jenom hlína--jen ale to už tu tisíckrát bylo--král má nové šaty..:-)
Příklad 2:Když jsem před 25lety "ven do skal" sebou vozil ovesný vločky, bral jsem je babce ze šuplíku pro králíky, a jak říkala babka, to by pes nežral.., co to vymejšlíš za hovadiny..
Pak někoho napadlo udělat z toho módu..,hlavně to hezky to zabalit a dát tomu společensky přijatelnou cenu. a hlavně taky věrohodný název v podstatě švýcarskýho původu müsli., a z přiblblýho "krmení pro králíky "je rázem "společensky bezpečná "cool-strava vyznavačů "zdravého stylu" i v našich konzervativních podmínkách ... :-D
Takže "hobbit-stylu" se dočkáš, až to někdo postaví za Prahou za "společensky bezpečných "8 míčů / a nějakej takovej vůl se určitě najde/ a dostane za to ocenění odborné veřejnosti "Dům roku ".. do tý doby je to naprosto "nevěrohodná, zatraceně kur.va předsedo podezřelá alternativa".. :smt064
Naposledy upravil(a) HonzaR dne 10.12.2012, pon 08:30, celkem upraveno 1 x.

hondzik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3209
Registrován: 25.8.2008, pon 23:38
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec o bydlení...

Příspěvek od hondzik » 10.12.2012, pon 08:23

jojo, papíry a zase papíry. Doporučuju koupit na hypo rozestavěnou stavbu, dostat projektovou dokumentaci a pak třeba dodatečně shánět stavební povolení... To dostat a začít řešit ochraný pásmo VN... To by porazilo i vola. Jenže já jsem tuplovanej, tak vzdoruju :-D. Teď očekávám vyjádření od Čezu a pak to strhnu a bude :-D
Alfa Romeo 75 TS
Alfa Romeo 155 V6 Engstler
Alfa Romeo 156 V6 Rosso Proteo

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů