Policie a vše kolem....

Odpovědět
kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 12.1.2018, pát 10:58

Protector píše: 12.1.2018, pát 08:20 A není jedno, kde měří? Vyhláška snad platí všude na pozemních komunikacích, takže i kdyby měřili na konci světa, tak je to jejich věc. Ohánění se tím, že jen vybírají peníze, nic nemění na tom, že tu jsou pravidla, za které při porušení přijde trest. Já taky nejezdím vždy předpisově, ale když pojedu někde nad maximální povolenou rychlost, i když to bude někde mimo civilizaci, tak uznám, že jsem něco porušil a zaplatím za to. Toť můj názor.
Nic proty tvymu nazoru. Konec koncu kazdy at si dale co chce. Ja mam zas nazor takovy, ze v pravnim state ma police stihat takove chovani, ktere vykazuje nejen formalni, ale i i materialni stranku prestupku. Cili uvedu priklad - pokud pojedu na rovne prazdne silnici s dobrou viditelnosti a temer nulovym provozem rekneme 110 km/h a zmeri me, tak se budu branit vsemi dostupnymi prostredky, protoze jsem porusil zakon pouze formalne, ale chybi tam ta materialni stranka, kde nikoho neohrozuju a nikomu neskodim, jinymi slovy chybi spolecenska nebezpecnost takoveho jednani. Toto je mimochodem zakotveno i v nasem pravnim radu, ale to uz je asi nad ramec teto debaty.

Jinak jak tady ctu nazory nekterych jedincu, tak se ani nedivim, ze statni moc si dovoluje to, co si dovoluje, stale vice utahuje sroub, policie dostava cim dal vic pravomoci, ktere (zne)uziva, vsude se instaluji radary, kamery, snizuje se rychlost, zavadeji se parkovaci zony, nakupuji se superby atd. atd. Kazdy je hrdina a chlap, kterej by platit... a to vsechno do momentu, kdy mu hrozi ze prijde o ridicak nebo dostane vysoky flastr, to pak jde hrdinstvi stranou a zacinaji se studovat zakony a hledat pravnici...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

petrAR156
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1583
Registrován: 12.12.2013, čtv 16:21
Bydliště: Boskovice

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od petrAR156 » 12.1.2018, pát 14:56

Proti debilním zákonům je třeba bojovat jejich bojkotem. A že jsou debilní je ověřitelný fakt, na německých dálnicích je menší nehodovost než u nás a stejně tak statistiky nehodovosti se zvedají na úsecích se zavedenou restrikcí. To že si z relativně solventní skupiny obyvatel stát (a obce) udělal dojnou krávu je několikrát provalený fakt a kecy o bezpečnosti jsou pokrytectví. Jsou dobře známé nebezpečné úseky, místo jejich úprav stát za naše daně a z části našeho povinného ručení nakupuje stíhací vozidla a měřící techniku. Řeči jako "zákon je zákon a postav se k tomu čelem" jsou mě u zádle, ano jsem si vědom co v případě prokázání riskuji, ale udělám vše proto aby k tomu nedošlo, prostě to na místě řešit nebudu. Špatný zákony se vždy porušovaly (v extrému, i za socíku a protektorátu tu byly platné zákony).
Aby jsme si rozuměli, magory co jezdí 100+ zastavěným centrem obcí bych klidně popotahoval za obecné ohrožení, ale přivaděče, obchvaty, městské okruhy a silnice mimo město, tam je to z 90% buzerace.

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 17.1.2018, stř 17:53

https://www.novinky.cz/auto/460763-v-ce ... idice.html

Nazor, at si udela kazdy sam, kam az to v tyhle zemi zachazi a co vsechno si stat dovoli...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 17.1.2018, stř 21:56

Tohle je spíš o obecním zastupitelstvu ne? Uvidíme jak to dopadne, ale dost bych se divil kdyby jim to správce komunikace schválil. Místní chápu, ale dobře označený úsekový měření by jim posloužilo líp. Zaujala mě pasáž o tom, že radarový semafory jsou nelegální. Nevíte o tom někdo víc?
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Nadkachna
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 536
Registrován: 4.2.2009, stř 10:44
Bydliště: Kolín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Nadkachna » 18.1.2018, čtv 05:37

Nejsou nelegální, jen je policie dlouhodobě nedoporučuje instalovat. Racionální důvod to nemá, ale v zemi, kde nemálo jedinců považuje dodržování pravidel za útok na svobodu se těžko divit. Problém je, že přestupky z klasického radaru se záznamem musí někdo administrativně zpracovat a málokterá obec má páky a prostředky na to si takové zařízení pořídit. Zpomalovací ostrůvky zas na hlaních tazích torpéduje údržba silnic (práce navíc při zimní údržbě) a tak obce sahají i k takovýmto řešením, jako je vyskakovací práh.
AR 159 SW 2,2 JTS Ti
ex: AR 156 SW 1,9 JTDm
ex: AR 155 1,8 TS
ex: AR 33 SW 1,7 4x4

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 08:37

Obecni zastupitelstvo jsem myslel obecne jako statni instituce. Pokud toto projde, tak uz opravdu nevim. Prece ty nasledky co to muze zpusobit jsou daleko horsi nez to, co to ma trestat... Dejem tomu, ze tam nekdo pojede 70 km/h. Fajn, je to presutpek atd. Ale kdyz vlitnete v 70 km/h do 6 cm hluboky diry, tak vas to muze treba na mokry nebo zasnezeny vozovce rozhodit a muzete to strhnout treba do protismeru atd. Nebo co treba motorkari? A co kdyz povezete nekoho z koho "caka krev" nebo "leze dite" do nemocnice/porodnice (krajni nouze)? Proste mi to prijde uplne absurdni o cem se tady uvazuje a doufam, ze to nekdo zakaze driv nez to napadne nekoho dalsiho...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18526
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Kubas » 18.1.2018, čtv 09:34

no, taky mi to přijde právně i technicky dost pochybné.....tak si tam holt mají dát radar, tu administrativu by jim přece zaplatil, ne? třeba v Rakousku, kde jsou v tomto oboru myslím docela daleko, to snad celé dělá počítač (změří to, napíše dopis, i ho snad odešle).... Mě takhle psal odněkud od Vídně, hajzl.... :-) Ne že bych jim to chtěl radit, ale fakt než dělat takové fyzické zátarasy, to už raději ten radar....

Samozřejmě optimální řešení je postavit tam obchvat, že.... ale to bych chtěl po naší zemičce už příliš.... ;-)

mimochodem ten automatický "příkop" by museli dát do obou směrů, aby to lidi neobjížděli, ne?
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Nadkachna
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 536
Registrován: 4.2.2009, stř 10:44
Bydliště: Kolín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Nadkachna » 18.1.2018, čtv 09:57

V zásadě nejde o nic jiného než běžný zpomalovací práh jen s tím rozdílem, že řidiči dodržující maximální povolenou rychlost jej nepocítí. Pokud takový práh bude svislým i vodorovným značením řádně a viditelně zabezpečen, nevidím v jeho funkci jediný problém (naopak).
Radar se záznamem je teoreticky lepší řešení, leč pro malé obce v praxi velmi těžko dosažitelné. Obec si musí jeho pořízení a provoz hradit z vlastních prostředků a peníze utržené z pokut zůstávají tomu, kdo to administrativně zpracovává - tedy obci s rozšířenou působností. Navíc se i tak brání zvýšení administrativy. Pohádka o tom, jak malá obec pomocí radaru látá rozpočet se tak většinou nekoná.
Obchvat je drahý a těžko objíždět každou vesničku - problém nedodržování rychlosti v obci se netýká jen hlavních tahů, ale i dvojek a trojek.
AR 159 SW 2,2 JTS Ti
ex: AR 156 SW 1,9 JTDm
ex: AR 155 1,8 TS
ex: AR 33 SW 1,7 4x4

petrAR156
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1583
Registrován: 12.12.2013, čtv 16:21
Bydliště: Boskovice

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od petrAR156 » 18.1.2018, čtv 10:36

Nadkachna: i obec může PČR opruzovat tak dlouho, že místo oblíbeného zábukaření budou měřit tam kde to má opodstatněný smysl. Funguje to, z Brna na Svitavy je víska Lažany, tam se (ne)pravidelně měřívalo a i přes to, že jsem tam policajta pět let neviděl, dodnes se tam +-pade jezdí. A ano, hodně pravidel je doslova proti prezentovanému účelu (tedy bezpečnosti). Na spoustě míst totální přeznačkovanost a do toho ještě vrazí 40. O rychlostních limitech mimo obce (dělané na parametry aut před 20ti lety) ani nemluvě.

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8658
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Hampice » 18.1.2018, čtv 10:42

Věřím že to projde a scénář bude úplně jasnej. Vznikne firma (pravděpodbně blízká někomu z radnice, MÚ), která tohle zařízení za obecní peníze zrealizuje. Při první poruše toho krámu se zjistí, že firma už neexistuje a obec za další obecní peníze krám odstraní... Jsme v čechách, daleko daleko na východě.... Nehledě na to, co s tím v zimě udělá sníh a štěrk a obecně u nás permanentně přetížené kamiony :)
Navíc, má-li to umět detekovat rz (IZS, rz z whitelistu atd...), za hubičku to tajky rozhodně nebude :wink:
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Leech
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 676
Registrován: 12.3.2012, pon 20:46
Bydliště: České Budějovice

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Leech » 18.1.2018, čtv 11:18

osobně to místo neznám,ale podíval jsem se na google mapy a takových míst jsou desítky, ne-li stovky.. hlavní tah, po levé straně je někde za dvěma řadama keřů, jednou řadou stromů a loukou znát zástavba, ale že by to byl průjezd vesnicí? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale taková padesátka je čistě buzerační. Kvůli výjezdu z vesnice bych snížil rychlost na 70km/h, posekal porost v okolí pro zlepšení viditelnosti a celkově křižovatku rozšířit, na dva odbočovací pruhy (doleva a doprava).

Takový práh by si mohli nárokovat i v o kus vzdáleným Kašenci a tam jsou domy možná i blíž k silnici ..
Spider 3.0 V6 12v
MiTo 1.6JTDm
"Drive it like you stole it"+|S
Bývávalo
147 1.6TS ECO ˟²| GT 1.9JTDm ˟²| 159 1.9JTDm 8V | 147 Q2 | Abarth 500 esseesse |Giulietta QV |

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 13:08

No to je celkem jasny, ze radar tam nedaji, protoze ty prachy by sly nekomu jinymu. To je jediny duvod, jinak by uz tam davno byl. Proto si radsi pozadaji o dotaci 3 mega z nasich penez a postavi tohle, alespon na tom se da neco nahrabat. Ono taky to, ze temer kazdy tam jezdi rychleji svedci o tom, ze tam ten limit neni spravne nastaven.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Nadkachna
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 536
Registrován: 4.2.2009, stř 10:44
Bydliště: Kolín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Nadkachna » 18.1.2018, čtv 14:03

Správnost rychlostního limitu by měli posuzovat především místní obyvatelé, kterých se provoz v daném místě bezprostředně dotýká a ne nějaký samozvaný odborník spřádající konspirační teorie.
AR 159 SW 2,2 JTS Ti
ex: AR 156 SW 1,9 JTDm
ex: AR 155 1,8 TS
ex: AR 33 SW 1,7 4x4

Leech
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 676
Registrován: 12.3.2012, pon 20:46
Bydliště: České Budějovice

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Leech » 18.1.2018, čtv 15:47

pokud by o správnosti dopravního značení mělo rozhodovat mistní obyvatelstvo, tak se obávám že bych před panelákem ani nezaparkoval, natož abych k němu dojel..
Spider 3.0 V6 12v
MiTo 1.6JTDm
"Drive it like you stole it"+|S
Bývávalo
147 1.6TS ECO ˟²| GT 1.9JTDm ˟²| 159 1.9JTDm 8V | 147 Q2 | Abarth 500 esseesse |Giulietta QV |

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 16:14

Nadkachna píše: 18.1.2018, čtv 14:03 Správnost rychlostního limitu by měli posuzovat především místní obyvatelé, kterých se provoz v daném místě bezprostředně dotýká a ne nějaký samozvaný odborník spřádající konspirační teorie.
Ano, mel by o tom rozhodovat Ulicni vybor a dodrzovani kontrolovat hlidky PSVB. Ale stejne mi to prijde malo otevrit jim tam jen diru, rovnou bych tam dal trhavinu a kdo prekroci rychlost, tak ho rovnou odpalit. Kdyz to bude radne oznacene, tak nevidim problem, spis naopak. Kdo dodrzuje pravidla, tak se nema ceho bat :roll:
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 16:39

Jinak tu poznamku o PSVB jsem nemyslel na zaklade tveho prispevku z jineho tematu, kde jsi praci PSVB zdatne zastal:
"Když jsem jmenovitě kolínkou dopravku žádal, ať si u nás v obci stoupnou s radarem a řeší závodníky z místní pískovny a TPCA.."
Ale to se tezko vysvetluje nekomu, kdo ma potrebu suplovat praci policajtu a delat ostatnim naschvaly:
V obci, kde padesátku prostě dodržuju, se mě celkem často nějaký vypatlanec s kamionem lepí na zadek. Osvědčilo se mi plynulé přibrzdění či rovnou zastavení, ideálně ve stoupání..
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Nadkachna
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 536
Registrován: 4.2.2009, stř 10:44
Bydliště: Kolín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Nadkachna » 18.1.2018, čtv 19:06

Ničí práci nesupluju, jen se místo planého plkání trochu aktivněji zajímám o život v obci, kde žiju a pokud na mě někdo agresivně nedoráží jen proto, že dodržuji zákonem daná pravidla, rozhodně nikomu naschvály nedělám. Někdo holt význam pojmu svoboda chápe v plném rozsahu a někdo si ho zas vysvětluje zjednodušeně po svém...
AR 159 SW 2,2 JTS Ti
ex: AR 156 SW 1,9 JTDm
ex: AR 155 1,8 TS
ex: AR 33 SW 1,7 4x4

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 18.1.2018, čtv 19:52

Ona se ta rychlost jaksi posuzuje jinak z pozice řidiče projíždějícího obcí a jinak z pozice obyvatele který u tý silnice bydlí. Ono není moc příjemný snažit se přejít silnici ve vesnici kde to každej valí 80. A když Ti tam pak má chodit dítě do školy tak to přestává být sranda.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 20:14

Pro me je rozhodne nebezpecnejsi angazovany vychovavac, ktery je schopny vybrzdit 40-ti tunovy kamion (i pomalu) az do zastaveni nez nekdo kdo jede na rovnem prehlednem useku o 15-20 km/h rychleji nez povoluje znacka...

Jinak trochu cisel pro zamysleni:
- dle policejnich statistik nefiguruje prekroceni povolenne(!) rychlosti ani v TOP10 tabulce pricin dopravni nehody.
- nejcastejsi pricinou dopravni nehody je nevenovani se rizeni - 16 901 nehod, dale spatne couvani a otaceni (9021), nedodrzeni bezpecne vzdalenosti (8106), jiny druh nespravne jizdy (6741)
- az na patem miste pricin dopravnich nehod je neprizpusobeni rychlosti stavu vozovky, jinymi slovy neprimerena rychlost, ktera ale nema s tou povolenou nic spolecneho. neprimerena muze byt za urcitych podminek (snih, led) i rychlost 40 km/h tam, kde je jinak povolena 90 km/h.

A dalsi policejni statistika:
- nejcasteji evidovanym prestupkem ze strany policie je prekroceni nejvyssi povolene rychlosti o mene nez 20 km/h - 64 172 prestupku
- druhym nejcasteji evidovanym prestupkem je je poruseni povinnosti byt pripoutan bezpecnostnim pasem - 40 854 prestupku

Co z vyse uvedeneho plyne?
1. prekroceni povolene rychlosti nikoho v drtive vetsine pripadu neohrozuje a nezpusobuje dopravni nehody
2. policie a urednici pokutuji primarne veci, ktere nemaji s bezpecnosti provozu absolutne nic spolecneho - cili jde jen a jen o prachy

Jeste zdroje, abych nebyl narcen, ze jsem si to vycucal z prstu:
Priciny nehod
Resene prestupky
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 20:21

Harous píše: 18.1.2018, čtv 19:52 Ona se ta rychlost jaksi posuzuje jinak z pozice řidiče projíždějícího obcí a jinak z pozice obyvatele který u tý silnice bydlí. Ono není moc příjemný snažit se přejít silnici ve vesnici kde to každej valí 80. A když Ti tam pak má chodit dítě do školy tak to přestává být sranda.
To urcite ano v obecne rovine. Taky tady nikdo neobhajuje dementy, co jezdi 80 pres mista, kde vodi lidi svoje deti do skoly nebo se vyskytuji casto chodci. Mluvime tady o tom, ze se nekde rozhodli vykopat jamu jako past na ridice, ktery jedou na rovnym prehlednym useku (Google Street View), kde je z jedny strany louka o 15-20 km/h rychleji. Mimochodem mi nejak unika, v cem je to opatreni preventivni.... Jako prevenci beru, ze tam postavi bud figuru policajta nebo zivyho policajta (vyjde to prakticky na stejno), pripadne tam daji semafor s tlacitkem pro chodce. Ale nekoho zmerit radarem a nasledne mu za trest prorazit gumy mi prijde absurdni.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od swoop01 » 18.1.2018, čtv 20:43

>kenjiro: No ale v tabulce TOP10 nejcastejsich pricin nehod s tragickymi nasledky je rychlost hned na dvou mistech v TOP5 ...
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

Nadkachna
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 536
Registrován: 4.2.2009, stř 10:44
Bydliště: Kolín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Nadkachna » 18.1.2018, čtv 21:30

Harous: přesně o to mi jde.
Ale ono to není jen o bezpečnosti, ale i třeba o hlukové zátěži. Těch 20 km/h navíc je fakt docela znát. Prostě to chce ze strany řidičů trochu ohleduplnosti a pak o takových věcech jako je ten retardér nikdo uvažovat nebude.
AR 159 SW 2,2 JTS Ti
ex: AR 156 SW 1,9 JTDm
ex: AR 155 1,8 TS
ex: AR 33 SW 1,7 4x4

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 22:09

swoop01 píše: 18.1.2018, čtv 20:43 >kenjiro: No ale v tabulce TOP10 nejcastejsich pricin nehod s tragickymi nasledky je rychlost hned na dvou mistech v TOP5 ...
To ano, ale neni tam prekroceni nejvyssi POVOLENE rychlosti, ale NEPRIZPUSOBENI rychlosti... Cili jak uz jsem psal - neprimerena rychlost muze byt i rychlost 40 km/h v urcitych situacich, i kdyz nejvyssi povolena je 90 km/h. Jinymi slovy, vetsina tech pripadu je o tom, ze nekdo neodhadl situaci a nestihl se vyhnout, nestihl dobrzdit nebo dostal smyk atd. a to v situaci, kdy dodrzoval formalne povolenou rychlost dopravni znackou. Dalsi vec je, ze v te statistice budou urcite i kamiony a motorkari...
Naposledy upravil(a) kenjiro dne 18.1.2018, čtv 22:25, celkem upraveno 1 x.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 18.1.2018, čtv 22:17

Nadkachna píše: 18.1.2018, čtv 21:30 Harous: přesně o to mi jde.
Ale ono to není jen o bezpečnosti, ale i třeba o hlukové zátěži. Těch 20 km/h navíc je fakt docela znát. Prostě to chce ze strany řidičů trochu ohleduplnosti a pak o takových věcech jako je ten retardér nikdo uvažovat nebude.
Zas placas nesmysly. Rozdil mezi autem jedoucim 80 km/h a autem jedoucim 50 km/h je 1-2 decibely, coz je pro lidske ucho nerozpoznatelny rozdil. Lidske ucho zacina vnimat az rozdil nad 3 dB. Dalsi vec je, ze kdyz jede auto rychlosti 80 km/h tak v tom useku, kde nekomu vadi hluk stravi mene casu. Timto se nebavim o tom, ze by se v te konkretni obci melo jezdit 80, jen reaguju na ten nesmysl s hlukem.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 18.1.2018, čtv 22:27

S tím systémem samozřejmě nesouhlasím a ani nevěřím, že ho tam nakonec namontují. A už chápu kde je mezi námi ten rozdíl. Ty tam vidíš přehlednou silnici kde je z jedný strany louka a jde jet o 20 víc. Já tam vidím dvě autobusový zastávky, místo kde přecházejí chodci, křižovatku odkud se místním musí pěkně blbě vyjíždět a hrozně drahej benzín... :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti