Policie a vše kolem....

Odpovědět
Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 11.1.2018, čtv 17:10

V Praze stačí nebýt o moc rychlejší než ostatní. :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

filipes
Nováček

Příspěvky: 129
Registrován: 6.10.2011, čtv 13:18
Bydliště: Praha 9

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od filipes » 11.1.2018, čtv 19:13

Harous píše: 11.1.2018, čtv 14:13 Když jde o pár stovek tak nevidím důvod proč nepřijmout zodpovědnost za to, že jsem tam jel vědomě rychleji. Nakonec vždycky když jedu rychleji tak je to s vědomým možných rizik a následků včetně pokut. :smt102
Připomínáš mi kolegu z práce. Stejný názor (přijímání odpovědnosti, pravidla platí, tak se při porušení musí trestat...), a pak se v autobuse hádal s revizorem který dával pokutu chlapcům z ciziny, protože měli lístek který už byl přes deset minut neplatný. Nakonec snad psal i stížnost na dopravní podnik. :roll:

Zamyslel bych se nad tím pozadím. Pokud si tvoříš úsudek o situaci pouze z toho, na kolik je v daném úseku omezená nejvyšší dovolená rychlost, pak pokaždé při jejím překročení vědomě děláš něco, čím ohrožuješ sebe nebo svoje okolí. Pak by jsi spíš měl jít vrátit papíry, ne? Tady to přeci není o nějakém přijímání zodpovědnosti, to je naopak velmi nezodpovědné chování z Tvé strany, provádíš vědomě něco nebezpečného vůči ostatním účastníkům provozu a to není žádoucí.

Nebo se na to můžeš kouknout tak, že součástí vlastnění řidičského oprávnění je i důvěra ve schopnost přizpůsobit rychlost vozidla zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat. A to nejenom směrem dolů, ale i směrem nahoru, nad limit který je občas vycucaný z prstu, případně norem z roku 1979.

Obecně za mě, jedu rychleji, nad oficiální limit pouze tehdy, pokud tam nevidím a nejsem si vědom nějakého možného přímo hrozícího rizika. Naopak pokud nějaké riziko vidím nebo předpokládám, rychlost snižuji.

Pro obhájce toho chlapského postavení se pokutě čelem přeji, aby se jim do auta co nejdříve dostala krabička s mapovými podklady a internetovým připojením, která bude schopna on-line vyhodnocovat v jakém úseku a jak rychle jedou. Při případném překročení maximální dovolené rychlosti jim to bude rovnou z účtu "férově" strhávat peníze. A bude to hezké přijmutí odpovědnosti. :wink:
Alfa Romeo 147 - 1,9 JTD 85kW - r.v. 2001

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 11.1.2018, čtv 20:06

Je zajímavý co sis o mě na základě mojí stručný odpovědi vykonstruoval a jak dobře znáš moje řidičské schopnosti a moje myšlení. Bohužel si úplně, ale opravdu úplně mimo. Nevím jakou prazvláštní konstrukcí si na to přišel. Ještě si z toho mohl vydedukovat velikost mých bot a barvu mých očí...
Rozhodně si netvořím úsudek podle toho kolik je v daným úseku povolená rychlost. Je to o tom, že holt počítám s tím, že 120 na okresce je na pokutu. A když mě chytěj, tak nevysírám, nevymlouvám se a zaplatím. Stejně tak počítám s tím, že když to ve 180 zahodím na okresce do lesa tak to bude mít fatální následky. To je to přijmutí zodpovědnosti.
A jestli vážně myslíš, že když kvůli pokutě 500 Kč za rychlost nevolám právníkovi, tak schvaluju tu pitomost co popisuješ v posledním odstavci, tak... :smt102
Ne, upřímnost si nechám pro sebe, nemusela by se v tomto případě slučovat s pravidly fóra. :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 11.1.2018, čtv 20:51

Vzhledem k tomu, kde v drtive vetsine pripadu fizlove meri a vzhledem k tomu, ze jedinym ucelem jejich mereni je vybirat pokuty a o zadnou bezpecnost nejde, tak "stavet se k tomu celem a ferove platit pokazdy, kdyz te zastavi" muze s prominutim jen blb (prosim nebrat osobne). Kdo se vzda svych prav a cvaka na miste a "rozdava" body, tak at se pak nedivi, az mu vezmou papiry do cistirny, pripadne mu to spocitaji nekde jinde, protoze je prece znamy silnicni pirat se spoustou prestupku. Jediny a spravy postup je: 1. s policajtama se na miste vubec nebavit, nic jim nepodepisovat 2. poslat vec do spravniho rizeni, kde se muzu pripravit na obhajobu. Jedina vyjimka jsou bezbodove prestupky za malou financni castku (±200Kc), kde je samozrejme pomer/cena vykon nekde jinde.
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Kubas » 11.1.2018, čtv 21:11

no myslím že přesně o těch marginálních pokutách a přestupcích Harous psal....

jinak já osobně předpisy taky porušuju, protože sám dokážu vyhodnotit jak jet.... a musím to zaklepat, za 20 let co mám papíry jsem nic nezpůsobil.... ale bohužel si myslím že nějaké předpisy být musí, protože část populace jsou takový idioti, že kdybychom nechali provoz na silnici pouze na jejich uvážení, tak bychom se asi nestačili divit.... (a začlo by to třeba chlastem za volantem, ne?)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 11.1.2018, čtv 21:18

Tak to jsem podle Tvé definice blb. A podle své definice bych byl blb ještě větší, kdybych v těch případech co jsem platil za rychlost šel do správního řízení. :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Kubas » 11.1.2018, čtv 21:22

tak někdy pokuta nasere, třeba když mě před lety chytli o půlnoci ve zcela prázdném zlíně že jedu 73 a dostal jsem 3 body, žlutou kartu za závažný přestupek, a pokutu 2 litry.... ale co jsem měl dělat než to zaplatit? (nestává se mi to často, takže vlastně od té doby snad 5 let žádné body a až teď nedávno dva za rychlost ve městě.... čili nemám nějak nastudované jestli se můžu nějak ubránit když mě chytí při evidentním přestupku)

Teď s Novantou jsem nad tím samozřejmě mávnul rukou, 600 Kč, žádné body, tam není co řešit....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 11.1.2018, čtv 21:57

Ze zakona mas vzdycky moznost NEresit prestupek na miste. A nic jako evidentni prestupek neexistuje. Divil by ses kolikrat si policajti cucaji dukazy z prstu, vymysli si prestupky, maji spatne nastaveny radar, pripadne nemaji radar vubec a jen to zkouseji atd. atd. Chapu, ze clovek je kolikrat na miste vystresovanej a podepise a zaplati, ale to se muze velmi vymstit (vetsinou si to hejl uvedomi, az kdyz odevzdava ridicak). Prave proto je lepsi se s nima vubec o nicem nebavit (opravdu o nicem!), nechat prestupek postoupit do spravniho rizeni, kde mas cas si to v klidu nastudovat, podivat se do spisu, poradit se s nekym, kdo ma zkusenosti, pripravit si obhajobu atd. Neveril bys, jak velice efektivne se jde branit a tim nemyslim nejaky amatersky kaspary typy pojistovna na pokuty.

Ale pokud nekdo veri, ze jsou tady kluci policajtsky pro nase dobro, jednaji vzdy moralne a ferove, dohlizi na bezpecnost provozu, pomahaji nam a nikdy by si nedovolili jednat neferove, tak at "chlapsky a ferove" cvaka pokuty. Alespon nebudou venovat tolik usili lidem, ktery znaji svoje prave a umi se branit policejni buzeraci, protoze maji dost ovci na strihani :)
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

enzo13
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 484
Registrován: 8.1.2011, sob 19:51

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od enzo13 » 11.1.2018, čtv 22:07

diskuse o ničem
Naposledy upravil(a) enzo13 dne 11.1.2018, čtv 23:19, celkem upraveno 1 x.
ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTD 210K AT AWD VELOCE R.V. 2017
Spider 2,2 JTS, r.v. 2008
BMW X6 F16 xDrive 30d m-paket

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 11.1.2018, čtv 22:12

Ale čemu se bránit? Za rychlost jsem platil dvakrát a dvakrát to bylo naprosto jasný. Styděl bych se kdybych se z toho měl zkoušet nějak vykroutit.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 11.1.2018, čtv 23:01

enzo13 píše: 11.1.2018, čtv 22:07 "Divil by ses kolikrat si policajti cucaji dukazy z prstu, vymysli si prestupky, maji spatne nastaveny radar, pripadne nemaji radar vubec a jen to zkouseji atd. atd"

Prosím o nějaký konkrétní případ, nebo nějakou statistiku, protože já se divím.... Takový bláboly máš z fejsbuku? Nejseš nějakej agresivní? Máš vůbec co dělat na silnici mezi slušnými lidmi?
Konkretni pripady mam ja osobne 2, z meho okolo nekolik, protoze se o toto zajimam. Ale da se jich dohledat spousta i na netu (ne v Blesku a Krimi zpravach na Prime). Kdyz se nekdo brani policejni buzeraci, tak je agresivni a nema na silnici co delat? :D Nejsi nahodou policajt?
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

enzo13
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 484
Registrován: 8.1.2011, sob 19:51

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od enzo13 » 11.1.2018, čtv 23:13

diskuse o ničem
Naposledy upravil(a) enzo13 dne 11.1.2018, čtv 23:19, celkem upraveno 1 x.
ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTD 210K AT AWD VELOCE R.V. 2017
Spider 2,2 JTS, r.v. 2008
BMW X6 F16 xDrive 30d m-paket

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 11.1.2018, čtv 23:15

Harous píše: 11.1.2018, čtv 22:12 Ale čemu se bránit? Za rychlost jsem platil dvakrát a dvakrát to bylo naprosto jasný. Styděl bych se kdybych se z toho měl zkoušet nějak vykroutit.
Je to tvoje vec, co udelas se svyma penezma a bodama. Kdyz ti prijde moralni a spravny, ze svestky meri na rovnych prehlednych usecich, u cedule zacatek/konec obce, na nesmyslnych 30-kach atd. tak ok... Nebo je snad nekdo z vas videl, jak nekdy chytli nekoho, kdo jede jak prase, prejizdi dvojitou plnou, predjizdi do zatacky, zatacky jezdi v protismeru, vybrzduje ostatni, blokuje levy pruh na dalnici atd?? Do doby kdy budou buzerovat a vybirat prachy jen a ciste kvuli zisku (carkam), tak mi prijde moralne naprosto v poradku se proti tomu branit...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 11.1.2018, čtv 23:16

enzo13 píše: 11.1.2018, čtv 23:13 Ne to nejsem, ale jsem soudní znalec v oboru bezpečnosti silničního provozu...... a ty si vůl
aha, takze "dopravni expert" napojenej na statni vemeno, tak to uz chapu tu adoraci policejnich hrdinu... dal uz se nemusime o nicem bavit a prosil bych bez urazek, kdyz dojdou argumenty...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

enzo13
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 484
Registrován: 8.1.2011, sob 19:51

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od enzo13 » 11.1.2018, čtv 23:19

diskuse o ničem
ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTD 210K AT AWD VELOCE R.V. 2017
Spider 2,2 JTS, r.v. 2008
BMW X6 F16 xDrive 30d m-paket

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 11.1.2018, čtv 23:50

Tak jsem si nasel 3 minuty casu a nasel par pripadu, ktere si matne pamatuju z posledni doby.. Myslim, ze to je jen vrcholek ledovce, vemte si kolik veci se do medii ani nedostane nebo se kluci policejni navzajem podrzi a smetou to pod stul, pokud uz se nekdo ozve...

https://www.novinky.cz/domaci/455139-du ... cnice.html
https://www.novinky.cz/krimi/427296-pol ... lizel.html
https://auto.idnes.cz/hloubka-dezenu-pn ... tomoto_fdv
https://echo24.cz/a/wn3Xu/zadrzovani-ri ... spolehlive
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/8 ... ntrol.html

Jinak moje osobni zkusenost:

1. V noci v okrajove casti obce majaky za autem a klasika "Pane ridici, doklady bla bla, vite proc jsme vas zastavili?" "Ne". "Prekrocil jste povolenou rychlost, jste ochoten zaplatit na miste?". Moje odpoved "Nejsem si vedom zadneho prestupku, postupte to prosim do spravniho rizeni, vic k veci uvadet nebudu pane podpraporciku", pote klasicke vyhruzky a buzerace, ze ve spravnim rizeni to budu mit drazsi, kontrola lekarnicky a povinne vybavy, dychani atd, kdyz jsem trval na svem, tak mi hodil doklady do auta a odjeli.

2. Projel jsem oranzovou - vyrazili za mnou (takze oni uz projeli cervenou bez majaku, ten zapnuli az za krizovatkou). Postoupeno do spravniho rizeni. Kdyz jsem si vyzadal kamerovy zaznam z krizovatky nebo jejich auta s tim, ze jsem si 100% jistej, ze byla oranzova, coz potvrzuje i muj zaznam z dashcam, tak se samozrejme vinou technicke chyby ztratili, vec odlozena. Kdybych byl kafka, tak cervena je za 5 bodu a pokud je 2x v prubehu roku, tak bez papiru...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 12.1.2018, pát 00:04

kenjiro píše: 11.1.2018, čtv 23:15 Je to tvoje vec, co udelas se svyma penezma a bodama. Kdyz ti prijde moralni a spravny, ze svestky meri na rovnych prehlednych usecich, u cedule zacatek/konec obce, na nesmyslnych 30-kach atd. tak ok..
Vy si tady někde kupujete věštecký křišťálový koule ne? Že už si dnes druhý kdo ví líp než já jak jezdím a kde mě policajti změřili. Rozhodně to nebylo v místech jaký popisuješ. Vím kde jsem tu rychlost překročil i vím o kolik. Hotovo, vyřízeno. Nejsem žádnej přizdisráč abych se kvůli dvěma bodům a pětikilu schovával za známý, právníky nebo se pokooušel to roky zdržovat.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 12.1.2018, pát 00:08

kenjiro píše: 11.1.2018, čtv 23:50 Tak jsem si nasel 3 minuty casu a nasel par pripadu, ktere si matne pamatuju z posledni doby.. Myslim, ze to je jen vrcholek ledovce, vemte si kolik veci se do medii ani nedostane nebo se kluci policejni navzajem podrzi a smetou to pod stul, pokud uz se nekdo ozve...

https://www.novinky.cz/domaci/455139-du ... cnice.html
https://www.novinky.cz/krimi/427296-pol ... lizel.html
https://auto.idnes.cz/hloubka-dezenu-pn ... tomoto_fdv
https://echo24.cz/a/wn3Xu/zadrzovani-ri ... spolehlive
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/8 ... ntrol.html
A o tomhle se tu bavíme? To už nemícháš hrušky s jablkama, ale hrušky s lokomotivama...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 12.1.2018, pát 00:31

Harous píše: 12.1.2018, pát 00:04 Vy si tady někde kupujete věštecký křišťálový koule ne? Že už si dnes druhý kdo ví líp než já jak jezdím a kde mě policajti změřili. Rozhodně to nebylo v místech jaký popisuješ. Vím kde jsem tu rychlost překročil i vím o kolik. Hotovo, vyřízeno. Nejsem žádnej přizdisráč abych se kvůli dvěma bodům a pětikilu schovával za známý, právníky nebo se pokooušel to roky zdržovat.
Ja jsem nerikal, ze konkretne tebe v tech mistech zmerili, ja jsem popisoval mista, kde vetsinou meri... Cti ten text trochu pozorneji. A neni potreba neco zdrzovat nebo se schovavat za pravniky, staci znat svoje prava a zakon... Mimochodem nechat se v prestupkovem rizeni nebo pred soudem zastupovat advokatem neni zadny schovanani, ale jedno ze zakladnich prav... Nepreju ti to, ale kdyby se nahodou stal nejakej pruser na silnici, coz se bohuzel muze stat kazdymu z nas a skoncil jsi pred soudem, tak si bud jistej, ze ti to hned spocitaj a prestupky z minulosti ti hned vylepsi "kadrovej" profil na nekoho, kdo jezdi jak pirat, protoze prece v minulosti uz nekolikrat platil za rychlost...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 12.1.2018, pát 00:38

Harous píše: 12.1.2018, pát 00:08 A o tomhle se tu bavíme? To už nemícháš hrušky s jablkama, ale hrušky s lokomotivama...
to bylo pro soudniho znalce, ktery chtel vedet konkretni pripady, kdy policajti falsuji dukazy, vymysleji si atd.. teda predtim nez smazal svoje prispevky...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 12.1.2018, pát 00:46

To už si ale přešel z lokomotiv na raketoplán. Nečteš co píšu, nevíš na co reaguju a od pokuty za 5 kil za překročení rychlosti už meleš o soudu. Nezbývá než souhlasit s Enzem. Diskutuj si tu sám.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od kenjiro » 12.1.2018, pát 01:04

Ja celou dobu argumentuju, proc je dle meho nazoru lepsi se zakonnymi prostredky branit nemoralnimu chovani policie, nez platit pokuty a uvadim pripad, kdy to muze byt na skodu ty pokuty platit (to s tim soudem) a uvedl jsem i par priklad nemoralniho a i nezakonneho chovani policie, na ktere se ptal tvuj kolega. Ze nechapes psany text a souvislosti a mas predstavu, ze kazdy musi nutne reagovat na tebe, mluvit o tobe a tvem stylu rizeni, tak to ale neni moje chyba... A ze vam dvema prijde chlapske platit pokuty a kdo pokuty platit odmita, tak je prizdisrac, vul, agresor a nepatri za volant, tak to je vas pohled na ved...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8485
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Harous » 12.1.2018, pát 01:12

Diskuze o ničem.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Nadkachna
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 536
Registrován: 4.2.2009, stř 10:44
Bydliště: Kolín

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Nadkachna » 12.1.2018, pát 07:42

kenjiro píše: 12.1.2018, pát 00:31 A neni potreba neco zdrzovat nebo se schovavat za pravniky, staci znat svoje prava a zakon...
Přesně tak :smt023 . V tom případě tedy jistě znáš i znění zákona č. 361/2000 Sb o provozu na pozemních komunikacích, v něm uvedené rychlostní limity a sankce vyplývající z jejich porušení. Stejně tak jistě víš, že mezi policisty a úředníky z dopravních odborů je kromě těch odvádějící svou práci na 100 % i určité procento lidí, kteří svou práci nedělají správně a na takové jednání je možné zákonnými prostředky poukázat a dožadovat se nápravy. Pravda, není to tak pohodlné a pro tlachání na webu efektní jako hrát si na Jánošíka, co má údajně za ušima a vzepřel se vyšší moci, ale zas tím můžeš přispět k celkovému zlepšení situace na českých silnicích.
A všechna ta další omáčka, jak už bylo řečeno výše, je jen diskuze o ničem :D
AR 159 SW 2,2 JTS Ti
ex: AR 156 SW 1,9 JTDm
ex: AR 155 1,8 TS
ex: AR 33 SW 1,7 4x4

Protector
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470
Registrován: 19.12.2016, pon 10:29
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Policie a vše kolem....

Příspěvek od Protector » 12.1.2018, pát 08:20

A není jedno, kde měří? Vyhláška snad platí všude na pozemních komunikacích, takže i kdyby měřili na konci světa, tak je to jejich věc. Ohánění se tím, že jen vybírají peníze, nic nemění na tom, že tu jsou pravidla, za které při porušení přijde trest. Já taky nejezdím vždy předpisově, ale když pojedu někde nad maximální povolenou rychlost, i když to bude někde mimo civilizaci, tak uznám, že jsem něco porušil a zaplatím za to. Toť můj názor.
Alfa Romeo 159 SW,1.9 JTDm 16V

Odpovědět

Zpět na „Tlachání o všem možném co se netýká Alfy Romeo...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů