Blu&Me a USB player

Odpovědět
cendler
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3425
Registrován: 12.7.2009, ned 07:11
Bydliště: Sokolov, CR
Kontaktovat uživatele:

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od cendler » 22.11.2014, sob 16:31

kostra B&M je jiná než rádia, tudíž je možné, potom bych hledal dál, asi bych nedokázal popsat kde přesně hledat, ale věděl bych kam se podívat atd.
Alfa Romeo 159sw 1,9JTDm 16v automat
víkendovka : Alfa Romeo Spider916 3,2 V6 24v
ženy : Fiat Bravo 1,4 16V-babycar
ex - Alfa Romeo 159sw 2,4JTDm DPF OFF, EGR OFF
Odstraňování DPF, EGR - KILLER of DPF, pořadatel akce Morava
Tel:777@904@438

gallibob
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 155
Registrován: 24.3.2012, sob 08:41

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od gallibob » 22.11.2014, sob 17:09

cendler píše:kostra B&M je jiná než rádia, tudíž je možné, potom bych hledal dál, asi bych nedokázal popsat kde přesně hledat, ale věděl bych kam se podívat atd.
Ok,dik me taky napadlo ze by to mohla byt kostra,zkusi se na to zamerit,jen sem netusil ze ma jinou nez radio,kdyz sou na jedny pojistce(tak nejak sem si to spojil dohromady,asi blbost :smt021 ),takze zkusim najit,skoda ze to bude muset pockat,ted se mi vtom hnusu venku pred domem rozdelavat palubka opravdu nechce...I tak moc dik za radu, tak nejak me napadlo ze bys mohl po nedavne montazi dat tip.(kdyby mi pri nefunkcnosti neblikaly ty ujete km,tak by me to tak nestvalo,ale todle me vzdicky dohani k silenstvi...)
PS:Samozrejme ze vim ze bys vedel kam se podivat,a co delat dal,jenze ses z ruky,a to je skoda,ale nic stim nenadelam + se vtom rad pohrabu sam,jen sem to mel resit vlete na chate a ne ted vzime v praze pred domem,jenze zrovna na potvoru to pres leto az na par vypadku USB fachalo,klasika udelalo se vlhko...
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16V 100KW r.v. 08
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS r.v. 98
ex: Ford Probe 2.2 Turbo GT r.v. 89
ex: škoda 125L r.v. 88

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od riprex » 22.11.2014, sob 18:03

cendler: můžeš sem hodit detailnější popis montáže Blue & Me a nebo si ho necháváš pro sebe? Časem se do toho chci pustit taky, protože Connect je hnus a než si do auta dávat Parrota, tak radši tohle origo.

lukee
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1133
Registrován: 18.3.2012, ned 10:38
Bydliště: Moravia del Nord

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od lukee » 30.11.2014, ned 12:26

Není to jen o jednotce B&M, je k tomu ještě mikrofon, který je snad někde v A sloupku nebo ve stropě, možná ty mikrofony jsou potřeba i dva. Jinak to bude mít napájení jak přímo z baterie (nastavení), tak určitě i napájení spínané po zasunutí klíčku, propoj s rádiem kvůli hudbě z USB a volání, CAN high/low pro komunikaci s multifunkcí na volantu, kablík s USB do kastlíka, několik zemí (GND), vývod do pojistkové skříňky, kde musí být patřičná pojistka. Komplet zapojení je v eLearnu.

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od riprex » 30.11.2014, ned 12:57

No jednotka B&M bude mít své místo pod tím fake 2-DIN rádiem. USBčko je jen do přihrádky, tam není asi co řešit. Napájení se taky pořeší, neviděl bych problém to vzít z rádia. Propoj s rádiem bych si představoval, že bude asi přes konektor měniče. Mikrofony nejsou problém, zbydou po Connectu a jsou ve stropě u zpětného zrcátka. eLearn má problém v tom, že tam nejsou dostatečně přesná schémata, ale ze zapojení konektorů to vyčíst půjde. Proto je lepší vzít si celej ten svazek z dárcovského auta a podívat se do jakých konektorů na kterou pozici vede to co tam je navíc. To jsem právě doufal, že by cendler mohl zveřejnit, kam co zapojil, protože věřím, že si to poznamenal. Nicméně to asi není jeho zájem, dát postup k dispozici. Jen nevím jak je to s body computerem, kterej si na B&M jednotku bude muset zvyknout, ale tak něják naivně bych předpokládal, že bude stačit proxy zarovnání, aby si jí to našlo.

lukee
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1133
Registrován: 18.3.2012, ned 10:38
Bydliště: Moravia del Nord

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od lukee » 30.11.2014, ned 13:16

B&M jednotky jsou na Allegru od 300 PLN, nevím za kolik to bude mít Mates ale s káblama si myslím, že to budou 2-3 tisíce Kč. Pak to najdeš hned (společně s eLearnem) kam co patří. Zarovnání není problém v AlfaOBD (mám radši) nebo v MESu. Když jsem cca před rokem přidával multifunkční volant, tak začal fungovat i bez zarovnání. Já bych se na to ale vybodl. To už mi přijde lepší třeba MP3 měnič - dáš to do CDC konektoru běžného rádia a složky na flash disku se tváří jako CD v měniči. Maximum mám 6 složek (CD), v každé ale můžeš mít neomezený počet skladeb. Přestože rádio ukáže max. číslo skladby 99, při přepnutí tracků bude přehrávat i nad 99. Finta je v tom, že některé varianty tohoto MP3 měniče (já mám Yatour) lze koupit i s Bluetooth modulem:

Yatour MP3 changer:
http://www.ebay.com/itm/DMC-USB-SD-Adap ... 3a6256e68e

Bluetooth přídavný modul pro Yatour changer:
http://www.ebay.com/itm/Yatour-Bluetoot ... 3a845a1648

Mikrofon schováš do stropu (nebo napojíš na stávající), zvuk z telefonu půjde přímo přes rádio jako v případě B&M, a to malé tlačítko na ovládání hovoru (příjem, zavěšení) už nějak elegantně schováš - jestli třeba nejsi kuřák a máš pryč popelník, tak pod tu šoupací krytku u šalt páky. Má to výhodu, že nemusíš tak do hloubky rozkopávat interiér (já si vystačil jen s vysunutím rádia a odšroubováním deklu v přihrádce spolujezdce), celé je to schované společně s Yatour měničem v přihrádce spolujezdce, nemusíš mít strach že nějaký plast v palubce zlomíš nebo že rozmr*áš elektriku. Výsledek je stejný, akorát že nepřijmeš hovor tlačítkem na volantu, ale musíš odsunout šoupě a stisknout knoflík tam (nebo kdekoliv jinde kam to dáš). Zavěšení hovoru z volantu je OK, stačí stisknout tlačítko pro skladbu zpět. Změna hlasitosti hovoru z volantu bude fungovat OK. Další výhoda je, že toto po čase nerozm*dává flashky a že to bere i SD karty. Je to napájené z CDC konektoru rádia = žádné nové pojistky, žádné rozdělávání původní elektriky.

Zapojení celého řešení:
Obrázek

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od riprex » 30.11.2014, ned 13:51

Blue&Me je určitě lepší než tenhle vynález. Connect sám o sobě je křáp a ten můj už dosluhuje a občas si dělá co se mu zachce. Hlavně v zimě dost často zamrzne a přestane reagovat. Navíc funkce BT handsfree se mi hodí a využiju to. Prostě tady jsem přesvědčen, že B&M je pro mě to pravé a chci ho dodělat. Rozkopání interiéru mi nevadí, protože beztak kvůli výměně airbagu spolujezdce se nevyhnu rozebrání palubní desky. Navíc nemám v autě rád jakékoliv věci, co tam nejsou originál a nepasují tam. MP3 měnič mi nevyhovoval, navíc na to co to umí je to drahé a abych si zbastlil vlastní, na to jsem línej. Udělal jsem si do toho connectu jen obyčejný Aux-IN na jacka. Nicméně to neřeší handsfree... to řeší buďto Parrot a nebo B&M a z těch dvou je B&M jasná volba :wink:

Cenově, pokud jednotka s kabelama bude 2-3k, tak rádio seženu za pětikilo a za ty prachy mi to připadá rozumné. Moje práce mě nic nestojí, čas na to mám...

Tom jr.
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 542
Registrován: 9.4.2012, pon 10:17
Bydliště: Březno 29406

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od Tom jr. » 6.1.2015, úte 14:32

Zdravím vespolek,

mám prosbu, sem čolek a nejsem schopnej nastavit na rádiu ( bez navigace ) aby mi z flashky hrály písničky popořadě tak jak jsou nahrané na fashce. Teď hrajou náhodně, ale to nechci :-)

Dokázal by mi někdo poradit?

Díkec.
Alfa Romeo Brera 2,4JTDm 147kW
Alfa Romeo 916 Spider 3,0 Busso 12v 141kW

Kysi
Uživatelský avatar

Příspěvky: 33
Registrován: 26.2.2014, stř 21:30
Bydliště: Praha

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od Kysi » 10.1.2015, sob 14:36

lukee píše:B&M jednotky jsou na Allegru od 300 PLN, nevím za kolik to bude mít Mates ale s káblama si myslím, že to budou 2-3 tisíce Kč. Pak to najdeš hned (společně s eLearnem) kam co patří. Zarovnání není problém v AlfaOBD (mám radši) nebo v MESu. Když jsem cca před rokem přidával multifunkční volant, tak začal fungovat i bez zarovnání. Já bych se na to ale vybodl. To už mi přijde lepší třeba MP3 měnič - dáš to do CDC konektoru běžného rádia a složky na flash disku se tváří jako CD v měniči. Maximum mám 6 složek (CD), v každé ale můžeš mít neomezený počet skladeb. Přestože rádio ukáže max. číslo skladby 99, při přepnutí tracků bude přehrávat i nad 99. Finta je v tom, že některé varianty tohoto MP3 měniče (já mám Yatour) lze koupit i s Bluetooth modulem:

Yatour MP3 changer:
http://www.ebay.com/itm/DMC-USB-SD-Adap ... 3a6256e68e

Bluetooth přídavný modul pro Yatour changer:
http://www.ebay.com/itm/Yatour-Bluetoot ... 3a845a1648

Mikrofon schováš do stropu (nebo napojíš na stávající), zvuk z telefonu půjde přímo přes rádio jako v případě B&M, a to malé tlačítko na ovládání hovoru (příjem, zavěšení) už nějak elegantně schováš - jestli třeba nejsi kuřák a máš pryč popelník, tak pod tu šoupací krytku u šalt páky. Má to výhodu, že nemusíš tak do hloubky rozkopávat interiér (já si vystačil jen s vysunutím rádia a odšroubováním deklu v přihrádce spolujezdce), celé je to schované společně s Yatour měničem v přihrádce spolujezdce, nemusíš mít strach že nějaký plast v palubce zlomíš nebo že rozmr*áš elektriku. Výsledek je stejný, akorát že nepřijmeš hovor tlačítkem na volantu, ale musíš odsunout šoupě a stisknout knoflík tam (nebo kdekoliv jinde kam to dáš). Zavěšení hovoru z volantu je OK, stačí stisknout tlačítko pro skladbu zpět. Změna hlasitosti hovoru z volantu bude fungovat OK. Další výhoda je, že toto po čase nerozm*dává flashky a že to bere i SD karty. Je to napájené z CDC konektoru rádia = žádné nové pojistky, žádné rozdělávání původní elektriky.

Zapojení celého řešení:
Obrázek
Na Aliexpressu to najdeš za lepší cenu a s dopravou zadarma:
http://www.aliexpress.com/item/YATOUR-D ... 47879.html

Popřípadě levnější řešení pro hudbu z mobilu a ze všeho ostatní co má 3,5 mm jack:
http://www.aliexpress.com/item/Fiat-Gra ... 23692.html

:smt023
Naposledy upravil(a) Kysi dne 10.1.2015, sob 21:27, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo 159 SW 1,9 JTDm 110 kW

zltn

Příspěvky: 5
Registrován: 10.1.2013, čtv 10:10

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od zltn » 10.1.2015, sob 15:03

ahoj, mam takovy drobny dotaz, z niceho nic po spusteni radia veskera hudba skrci, radio sumi jakoby nemelo signal a hudba z flashky (blueandme) hraje stylem jako kdyz mate povytahly sluchatka/reproduktor z jacku, nejspis asi nekde nejakej kablik, da se to origo radio nejak jednodusse vymontovat a zkontrolovat kabliky ? nebo nejaka rada v cem by to mohlo byt ?

EDIT: a ted jsem si jeste vsiml ze pri snahu o prepnuti na CD pise CD error a myslim si ze je v nem i CD ale nejde vvysunout a nejde do nej ani nic strcit

EDIT2: vyreseno - odesel cely panel, z vrakace zanovni za 2,5tacu :)
Alfa Romeo 159 2,4JTDm 147kW SW, HIGH

tom-czech

Příspěvky: 16
Registrován: 30.6.2013, ned 20:03
Bydliště: Děčín

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od tom-czech » 26.1.2015, pon 18:04

Zdravím vespolek,

mám prosbu, sem čolek a nejsem schopnej nastavit na rádiu ( bez navigace ) aby mi z flashky hrály písničky popořadě tak jak jsou nahrané na fashce. Teď hrajou náhodně, ale to nechci :-)

Dokázal by mi někdo poradit?

Díkec.
Jsem na tom stejně, poraďte nám .

glassonion
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 338
Registrován: 7.12.2013, sob 22:11
Bydliště: sokolovsko

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od glassonion » 27.1.2015, úte 07:46

tom-czech píše:
Zdravím vespolek,

mám prosbu, sem čolek a nejsem schopnej nastavit na rádiu ( bez navigace ) aby mi z flashky hrály písničky popořadě tak jak jsou nahrané na fashce. Teď hrajou náhodně, ale to nechci :-)

Dokázal by mi někdo poradit?

Díkec.
Jsem na tom stejně, poraďte nám .
Já už blueme nemám tak se nemůžu podívat, ale pokud si vzpomínám poradi přehrávání skladeb se ovládá v compu auta. Najit položku media player a tam by to melo byt. Pridanim cislovky pred skladbu na flasce u mě nefungovalo :smt102
AR 145 1.4TS Juniorka

Envel
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1591
Registrován: 15.3.2011, úte 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od Envel » 27.1.2015, úte 10:34

Předpokládám, že nemáte k B&M manuál, narychlo jsem našel pouze Anglickou verzi:

Shuffle
Use the Shuffle option to change the playback
sequence. With Shuffle option on,
Blue&Me™ will play digital audio files at
random.
?To change Shuffle setting using manual
interaction, proceed as follows:
Open the Main Menu, select SETTINGS,
MEDIA PLAYER, SHUFFLE
and then press SRC or ˜}.
To activate the Shuffle option, select
SHUFFLE ON and press SRC or ˜.
To deactivate it, select SHUFFLE
OFF and press SRC or ˜}
Or, using voice interaction:
Press .))) and pronounce “Shuffle
on” or “Shuffle off”.

poz.: značka závorky je čudlík s telefonem na volantu tečka a tři závorky je čudlík k hlasovému povelu, takže nejjednodušší je podle mě zmáčknout ten čudel hlas. povelu a říct "šafl of", ale zda to funguje na všech verzích B&M Vám neřeknu.
Naposledy upravil(a) Envel dne 28.1.2015, stř 14:33, celkem upraveno 1 x.
Infiniti FX37
ex: AR 159 SW 2,4 JTDm - zlaté časy
ex: VW Passat 1,9 TDI

glassonion
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 338
Registrován: 7.12.2013, sob 22:11
Bydliště: sokolovsko

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od glassonion » 27.1.2015, úte 19:20

návod v češtině
Obrázek

Samozřejmě, že v tom návodu jsou hlasové příkazy v češtině. Což u vás nebude s největší pravděpodobností fungovat. Bude nutné použít asi angličtinu, nebo kterýkoliv jiný jazyk, který bude nastaven jako primární, jak píše Envel.
AR 145 1.4TS Juniorka

Pyrox

Příspěvky: 1
Registrován: 19.2.2015, čtv 13:08

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od Pyrox » 19.2.2015, čtv 13:15

Zdravím, neviem či sa niekto z vás stretol s podobným problémom ako ja a to je že stále dookola mi prehráva vždy len jednu skladbu z USB. To znamená, že keď dohrá pesnička ide znovu od začiatku. Všetky nastavenia rádia som prešiel, no nikde som nenašiel kde môže byť problém. Odpojil som bateriu a nič. Skúšal som iné USB s inými skladbami a stále to isté. Je nepríjemné zakaždým manuálne prehadozvať na ďaľšiu skladbu. V čom môže byť problém? Vďaka za odpoveď.

rudas.mp

Příspěvky: 98
Registrován: 16.1.2014, čtv 16:55
Bydliště: okolí Železného Brodu

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od rudas.mp » 19.2.2015, čtv 16:11

Zmackni hlasovy povel a rekni "loop" me to takhle funguje prikazy v menu nereagujou. To same "playng" a "stop" snad jsem to napsal dobre a vyslovnost musi byt eng.
Brzo EX:Fiat Stilo jtd-->bude dalsi Audi A5 3.0Tdi italy mam rad ale...
Audi A4 B8 2.0Tdi Avant - trosku jiny level
Alfa 147 jtd 85kw 2006 mazlik manzelky
EX:Alfa 159 1.9Jtdm;
EX Fiat Stilo 1.9 JTDm 88Kw
EX Skoda Fabia 1.2HTP - hruza des

malzoor
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308
Registrován: 24.3.2015, úte 18:12
Bydliště: Šumperk

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od malzoor » 27.3.2015, pát 21:10

Jen pár informací, co se mi tu na fóru podařilo dát dohromady.

1. Vyzkoušej restart Blue&Me ( odpojení baterie ).

2. V základu má Alfa verzi softwaru pro flashdisky velikosti 8GB, po upgradu až 32GB. http://www.blueandme.net/blueandme/inde ... /download/ . Upgradujte postupně, ne skokově ( nepřeskakujte verze ).

3. Používej flashdisky formátované na FAT32.

4. V základu není nastavena funkce autoplay - po vsunutí flash disku do portu v přihrádce je nutné na něj přistoupit. To se děje přes levý joystick na volantu, jeho levé tlačítko a zvolení " media player "

5. V nastavení ( settings ) Media Playeru se dá nastavit funkce při přehrávání, jako je opakování skladeb, náhodné přehrávání ....

6. Blue&Me přehraje MP3 a nejspíš také jen omezenou kvalitu ( datový tok ), o dalších formátech nevím, ale nejspíš toho zvládne víc.


Tohle bude stačit každému, kdo má problémy s rozjetím portu. Na Blue&Me webu v odkazu u bodu 1 je i návod, jak firmware v autě aktualizovat.

Doufám, že to někomu pomůže.
159 SW 2.2 JTS

Renault Twingo - už je v kostce

Brouczech

Příspěvky: 37
Registrován: 25.4.2008, pát 18:39
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od Brouczech » 30.3.2015, pon 22:23

Ahoj, potřebuji poradit.
1. Když přehrávám MP3 z USB, tak mi na radiu sviti pouze nápis MEDIA PLAYER a nedají se přesakovat dašíi pisnicky ( šipkama na kulatém ovladaci na radiu napravo ), můžu je pouze přeskočit šipkama na tlačítku co je na volantu a název mp3 vidím pouze mezi budíky. Může spolujezdec změnit sám písničku na radiu a vidět její název aniž by mi musel sahat na volant?
2. i když mám vypnuté rádio a vypnu zapalování a další den jedu ráno opět pryč, tak se rádio samo pustí a spustí i MP3 z USBčka - můžu si ho pustit pouze sám, když budu chtít a MP3 automaticky nepouštět?
3. hlasové ovládání je pouze v Italštině?

Projel jsem snad celé nastavení, ale nic co by mi tyto "problémy" vyřešilo jsem nenašell
AR 159 SW 1.9 JTD 110kW 2009

Envel
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1591
Registrován: 15.3.2011, úte 20:52
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od Envel » 31.3.2015, úte 07:16

1) Ne spolujezdec na panelu autorádia další skladbu nezvolí. Je to tím, že jednotka B&M není součástí rádia jen do něj externě přivádí zvuk a ovládá se pouze z volantu, přičemž menu se zobrazuje pouze mezi budíkama. Na rádiu tedy můžeš ovládat jen hlasitost nebo zvolit jiný zdroj zvuku.
2) V menu můžeš zvolit, aby se při startu MP3 nespouštělo automaticky, ale z hlavy nevím jak se ta položka jmenuje(bude to něco jako "autostart" v menu mediaplayeru pod setingem).
3) Hlasové ovládání jde předělat na angličtinu, němčinu a pod., čeština není a nebude. Je potřeba ze stránek Blue&Me stáhnout na flash-ku samoinstalační balíček. Projeď vlákno, někde tady ten postup bude.
Infiniti FX37
ex: AR 159 SW 2,4 JTDm - zlaté časy
ex: VW Passat 1,9 TDI

pawllos
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18
Registrován: 26.3.2014, stř 10:12
Bydliště: Olomouc

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od pawllos » 31.3.2015, úte 13:18

ad 2) je to autoplay jde volit v menu na volantu na on off. Auto musí stát, jinak nabídku nevidíš. Nebo můžeš zkusit dát hlasový povel stop playing. Mě toto ale nefunguje. Včera jsem si s tím hrál a zdálo se to ok, nicméně dnes ráno zase vše při starém, kdy na mě začne řvat na plny kule MP3.
Subaru Legacy 2.0D
ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDM Sportwagon
ex Peugeot 406 2.0HDI
ex BMW E36 320i
ex Peugeot 405 1.9GRD
ex Opel Kadett 1.6i
ex Renault 19 Chamade 1.8i

IdeeBizarre

Příspěvky: 16
Registrován: 12.2.2015, čtv 16:48

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od IdeeBizarre » 3.4.2015, pát 14:01

Zdravím,

jedna zásadní otázka. Při update firmware na 5.5 vám to trvá cca jak dlouho? Zkoušel jsem to 2x a a ni po 35 minutách to nebylo hotové, stále hláška "instalation in progress". Ani jednou jsem neměl dostatek času to nechat dojet do konce (bohužel). V návodu píší 5-15min.

159 2.4 JTDm 2007

Díky za info

IB

malzoor
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308
Registrován: 24.3.2015, úte 18:12
Bydliště: Šumperk

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od malzoor » 3.4.2015, pát 16:32

IdeeBizarre píše:Zdravím,

jedna zásadní otázka. Při update firmware na 5.5 vám to trvá cca jak dlouho? Zkoušel jsem to 2x a a ni po 35 minutách to nebylo hotové, stále hláška "instalation in progress". Ani jednou jsem neměl dostatek času to nechat dojet do konce (bohužel). V návodu píší 5-15min.

159 2.4 JTDm 2007

Díky za info

IB
Ahoj, zkoušel jsi jiny flash disk ?
159 SW 2.2 JTS

Renault Twingo - už je v kostce

IdeeBizarre

Příspěvky: 16
Registrován: 12.2.2015, čtv 16:48

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od IdeeBizarre » 3.4.2015, pát 19:47

Malzoor:

zkoušel jsem jednu co tu mám - 2GB, ale ta se vůbec nenačetla. Update provádím z flashky, která má 8GB, pouštím z ní MP3 a první krok update - získání konfiguračního souboru taky proběhl v pohodě. Samotný update na 5.5 ale jede neuvěřitelně dlouho.
:smt068
Teď před chvílí 45 minut a stále bez výsledku. Musel jsem už jít. Mám už trochu strach o baterku...

IB.

gallibob
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 155
Registrován: 24.3.2012, sob 08:41

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od gallibob » 4.4.2015, sob 06:37

IdeeBizarre píše:Malzoor:

...
Teď před chvílí 45 minut a stále bez výsledku. Musel jsem už jít. Mám už trochu strach o baterku...

IB.
To je spatne, to je hrozne dlouho.Jako rychly to opravdu neni,kdyz sem to updatoval tak sem taky myslel ze se to zaseklo,ale vporadku se to dodelalo .Uz si to nepamatuju,ale cca 5min.Potrebujes praznou naformatovanou(FAT32) flashku(ja mel taky 8GB) a na ni jen ten update nic ninyho na ni bejt nesmi.Auto musi stat(a mit zavreny dvere!!!).Odemknes, zavres dvere ,strcis flashku do portu,pak teprve strcis "klicek" do zapalovani a po nacteni se te auto zepta na update(pokud mas automaticky nastaveno cteni z USB), potvrdis a budes cekat do konce (urcite ne dyl jak 10min) a melo by to probehnout vporadku.Jen prosimte neotvirej dvere u ridice a na nic nesahej.Me ten update zezacatku taky nefungoval,protoze sem to delal v lete a bylo horko a nikdy by me nenapadlo ze otevreny dvere u ridice muzou zkazit prehrani firmware, ale je to tak.Pak sem to zkusil pri desti a zavrel sem dvere a probehlo to bez problemu.No snad ti to pomuze, i kdyz win :cry: ...
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16V 100KW r.v. 08
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS r.v. 98
ex: Ford Probe 2.2 Turbo GT r.v. 89
ex: škoda 125L r.v. 88

malzoor
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308
Registrován: 24.3.2015, úte 18:12
Bydliště: Šumperk

Re: Blu&Me a USB player

Příspěvek od malzoor » 4.4.2015, sob 10:12

Hlavně dodrž těch pár zásad, co tu jsou psané. Nevím, kolik by stálo přehrát komplet soft, kdyby sis to odepsal, ale nebude to příjemné. Baterku zkusit můžeš, ale pokud nemáš problémy skrz baterku jinde, nedával bych tomu moc šancí.
159 SW 2.2 JTS

Renault Twingo - už je v kostce

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů