Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 3.2.2015, úte 13:39

Tak jsem konečně hrdým členem Alfistů. Koupil jsem včera od zdejšího uživatele Tomas 156 A-R GT Q2 - 1.9 JTDm. Najeto 180 tkm a skoro vše funkční, až na stahování okýnek spolujezdce tlačítkem na jeho dveřích - od řidiče jde. A pak Tom měnil autorádio z nějakýho aftermarket zpět na origo A-R, ale nekomunikuje s palubním počítačem a po každém startu je třeba zadat kód rádia - prý to souvisí s CAN sběrnicí a s nějakým problémem typu: rádio ze 147 neumí komunikovat s ŘJ GT. Ale nevím...

Každopádně snad se podaří tyto drobnosti odstranit k plné spokojenosti, zatím mám s autem najeto prd, ale mám ho rád alfaromeo1 :smt055

Obrázek


Chci také poděkovat bývalému majiteli za vstřícnost a ochotu řešit nečekané problémy, které se před prodejem i během něj z mé strany vyskytly :)
Za veškerou podporu a trpělivé odpovědi zdejších uživatelů děkují tž! :diky
Naposledy upravil(a) Lucas dne 3.2.2015, úte 14:48, celkem upraveno 2 x.

yan.ko
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1204
Registrován: 7.1.2007, ned 02:44
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od yan.ko » 3.2.2015, úte 14:24

No tak to gratulace :)
Alfa Romeo Perfection

dohnaltom
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 219
Registrován: 4.11.2010, čtv 12:08
Bydliště: Olomouc

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od dohnaltom » 3.2.2015, úte 17:55

Tak určitě! :smt041
Stelvio Q4
GT 3.2 V6 Q2
Spider 1750 TBi
v prodeji:
Giulietta 1750 TBi Veloce
159 SW 2.0 JTDm

enzo156
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1252
Registrován: 12.3.2009, čtv 18:12
Bydliště: Č. Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od enzo156 » 3.2.2015, úte 21:06

Má to ještě tažný, nebo ho Tom sundal, vím, že ho to děsně sral...o :-D
Jinak moc pěknej kousek :smt023
Alfa 156 GTA 3.2V6 2002 - svody CF2 - downpipe od A.M.A. exhaust systems - Torsen Q2
Škoda Octavia II 1.9TDI 77kW 4x4
/F/I/A/T/ Dobló Panorama Emotion 2.0JTD 99kW
Alfa 156 SW 1.9JTD 85kW Distinctive 2002 - EX
Cuore Sportivo - KUA Sportovní

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 4.2.2015, stř 12:07

Tažný je sundaný, dostal jsem ho k autu, ale pochybuju, že ho někdy nasadím. [-X

Jinak neměl by někdo plast, který drží pravé zpětné zrcátko? Mám ho nepěkně prošroubovaný, Tom to už tak prý přivezl... Nevím, proč to tak je.
Obrázek

Drobnosti budu muset ještě vychytávat :)

razlO
Uživatelský avatar

Příspěvky: 73
Registrován: 6.7.2013, sob 14:34
Bydliště: Kladno

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od razlO » 4.2.2015, stř 15:07

To má každá druhá, protože to v tom zrezne a pak se to ulomí když se ho snažíš sklopit, mám to taky takhle řešené

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 8.2.2015, ned 22:43

Chtěl bych se jen zeptat k problému s rádiem - věděl by někdo poradit? Něco už mi soukromě naznačil yan.ko (tímto děkuji), ale už jsme to nějak nedořešili.
Takže ještě jednou popíšu problém. Bývalý majitel vyměnil autorádio z nějakého neorigo kusu za rádio od Matese z nějaké 147. Problém je, že je třeba při každém startu vozu vyťukat kód rádia a nejde se toho zbavit. Rádio navíc nekomunikuje s palubním počítačem a nejsou tak na něm zobrazeny názvy stanic. Jde to nějak vyřešit? Vůz nemá Bose.

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 9.2.2015, pon 22:41

Tak menší update operace Mission Radio Impossible. Na radu yan.ko (děkuju za ni) jsem mrknul na pinout a zjistil následující:
Kromě kabelů z origo svazku jsou tam (asi) přidělané ještě 3 černé kabely. Jeden z nich je trvalých 12 V vyvedených z výstražných světel, zbylé dva vedou kamsi dolů jakoby k volantu. Tyto 2 kabely byly svorkami chycené k pinům vedoucím na pozice na CAN A a CAN B - tady je asi jeden z problémů -> palubní počítač neukazuje stanice.

Takže jsem svorky rozpojil a spojil přerušené kabely z origo svazku s barevnými zbytky v pinech. Nicméně žádná změna nenastala - PP stanice neukazuje.

Dále je problém se zadáváním kódu rádia a jeho automatickém zapnutí při otočení klíčkem... Sice podle schématu vím, kde má co být, ale problém je, že v pinu A4, což je "N/C (w/manual says lights)" --nevím vůbec, co to je? Zde byl hnědý drát, který byl napojený na černý (dodělaný) kabel trvale do 12 V. Aby toho nebylo málo, vypadá to, že byla přepinovaná pozice - je vymačkaný pin A6, který však měl původně být neobsazený a pin A4.

Obrázek

Celé to na mě působí dost podivně a navíc jsem našel ještě dva nezapojené silné kabely úplně vypojené, nevíte někdo, od čeho jsou?
Obrázek


Asi by mi nejvíce pomohlo, kdyby mi někdo poslal obrázek origo nepřepinovaného ISO napěťového (A) konektoru? Potřeboval bych vědět, jaké barvy kam mají vést.

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8662
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Hampice » 10.2.2015, úte 08:15

V eLernu by tohle nebylo?
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Petr147 » 10.2.2015, úte 08:38

Toto bude GPS antena

V sekci 147 bylo komplet zapojení, jenže asi nebude vidět kvůli obrázkům, které nefungují...

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 10.2.2015, úte 10:17

v eLearnu jsem pin out nenašel, ale zato jsem našel popis toho Anti-theft systému:

==============================================
RADIO ANTI-THEFT FUNCTION (VALID FOR THE TWO RADIO MODELS)
Specifcations
The radio is fitted with an anti-theft system by connecting the radio at the B-CAN network with the body computer connector.

When the radio is fitted on a vehicle, it is connected to the body computer connector which asks for the radio code, this code, supplied by the radio manufacturer, is entered using the number keys, the NBC memorizes this code and checks it each time the radio is switched on.

When the radio is reconnected to a CAN at a later stage, the radio and the car compare both codes and displays (internal and external) displaying:

.

_ C A N C H E C K _ (RDS side)

.

If the codes are the same, then the equipment will work.

If the codes are not the same, or the radio is connected for the first time, the equipment will notify the user to enter the code following the code insertion procedure.

During the code insertion procedure, ''CAN CHECK'' will appear on the outer display.

If the radio is connected to a vehicle without a CAN, it will not work
================================================

Takže jestli to chápu, tak s tím, že je nutné zadávat kód při každém startu vozu nejde nic udělat ani to nějak vypnout? Je to dost otravné, hlavně ve městě, kde se člověk zastaví každou chvíli. Tuhle proceduru dělají všichni majitelé GT s OEM radiem?

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2575
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od George.KHE » 10.2.2015, úte 11:45

Ty dva konektory budou asi k GPS a nebo k telefonu. Oba dva jsem měl zapojený když jsem měl connect nav+
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 10.2.2015, úte 12:35

Je to možné, že budou od GPS. A dovedl by někdo poradit se zbylými problémy? Moje teorie je, že původní majitel, který měl v autě nějaký aftermarket, předělal dráty proto, aby mu komunikovalo rádio s palubním počítačem. Proto jsou z původního svazku přestřižené kabely vedoucí do CAN A a CAN B a vyvedené někam do zádele.

A pořád jsem se nedopátral toho, k čemu je pin A4 - N/C (w/manual says lights)...

A ještě pro jistotu jednou se zeptám - to všichni majitelé zadávají kód rádia při KAŽDÉM zapnutí elektriky?

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2575
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od George.KHE » 10.2.2015, úte 12:56

Z hlavy si to nepamatuju ale neni náhodou ten konektor A4 automatický rozsviceni rádia při zapnutí světel? V tom konektoru tam totiž takový drát je, takže by to odpovídalo.
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

latyEx
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 8.4.2014, úte 20:39
Bydliště: Šternberk

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od latyEx » 10.2.2015, úte 13:01

Lucas píše:Je to možné, že budou od GPS. A dovedl by někdo poradit se zbylými problémy? Moje teorie je, že původní majitel, který měl v autě nějaký aftermarket, předělal dráty proto, aby mu komunikovalo rádio s palubním počítačem. Proto jsou z původního svazku přestřižené kabely vedoucí do CAN A a CAN B a vyvedené někam do zádele.

A pořád jsem se nedopátral toho, k čemu je pin A4 - N/C (w/manual says lights)...

A ještě pro jistotu jednou se zeptám - to všichni majitelé zadávají kód rádia při KAŽDÉM zapnutí elektriky?
Mám Connect NAV+,kód zadávat pokaždé nemusím,ani při odpojení baterie. Jednotka si to pamatuje,problém nastává,když není původní rádio které šlo s autem z výroby.
Alfa Romeo GT 3.2 V6 Busso
Ford Capri Mk2 2.0 S V6 Kolín

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 10.2.2015, úte 13:10

Aha, takže se toho nezbavím never ever :smt089 Tak to asi začnu přemýšlet zase o nějakém aftermarket radiu, kterého se druhý majitel tak pečlivě zbavil a v dobré vůli nainstaloval originální rádio (z jiného vozu). :smt102

Tak mě ještě napadá - a dá se tedy nějak spárovat rádio s řídící jednotkou (nebo s čím to vlastně musí být spárováno?) A je možné, že i kvůli tomu, že je rádio z jiného auta, se nezobrazují informace na PP?

latyEx
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 8.4.2014, úte 20:39
Bydliště: Šternberk

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od latyEx » 10.2.2015, úte 13:17

Nevím,jestli se to nedá řešit přes servis,když se pokazí originální rádio a je potřeba dát druhý kus.nějak to přehrát v jednotce.
Alfa Romeo GT 3.2 V6 Busso
Ford Capri Mk2 2.0 S V6 Kolín

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 10.2.2015, úte 16:10

Pravda, na výměnu rádia by autorizovaný servis kličku mít mohl, zkusím se poptat jak a za kolik. Zatím díky :diky

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 10.2.2015, úte 16:21

Tak to bylo rychlé:

"Dobrý den,
řídící jednotka (BC) dodatečně nejde nakonfigurovat se systém (rádiem) ve voze, který nebyl z výroby. Musel byste namontovat rádio pro které je BC připraven."

krteczek
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 633
Registrován: 29.3.2010, pon 11:07
Bydliště: Praha

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od krteczek » 10.2.2015, úte 16:43

Buď rád, že znáš aspoň ten kód...

U auta z roku 1996 (prodaný jako nový v Imofě) už nemají data k dispozici - nemají je TAK DLOUHO uložený, takže mám od podzima auto, kde je původní rádio, který tam vždycky údajně bylo, ale nemám od něj ten kód :smt040 Původní majitel kartičku s kódem zahodil nebo ztratil, před dvěma roky dal auto do bazaru, kde stálo, stálo, stálo...až se pak dostalo ke mě, ale kartička s kódem už je z jinýho auta, takže jediný, co se stane, když zapnu rádio je, že se vysune anténa a na displeji se objeví hláška, že mám zadat kód, kterej jaksi... Jo a v kufru je původní CD changer taky k ničemu :supz: Jen doplňuju - do Imofy jsem jel a za ty čtyři čísílka jsem chtěl normálně zaplatit - žádnej mail stylem ...prosím prosííím, pošlete mi...

Takže teď sháním nějakýho koumese ze zastávárny, kterej ten kód prolomí a budu moct používat origo rádio (s kazetovou mechanikou... :roll: ), který tam vždycky bylo a který bych tam pořád tak trochu chtěl, protože je prostě origo s nápisem Alfa Romeo v rohu.
Dodge Durango - 3,6 Pentastar - 2017, Alfa Romeo GTV - 3,0 v6 24v - 1998
ex Alfa Romeo 159 - 2,4 jtdm - 2005, Alfa Romeo 159 sw - 1,7 tbi - 2010, Dodge Durango - 5,7 HEMI - 2013

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 10.2.2015, úte 16:47

Tak to je ještě lepší story, než ta moje. Já mám teď celkem dilema - origo autorádio vypadá ve středovém panelu asi nejlíp, ale na druhou stranu kabeláž mám předělanou na aftermarket a origo rádio mi trochu pije krev. Zastavíš na benzínce - ťukáš kód. Jdeš se nakoupit - ťukáš kód. Jak u blbejch. A jak píšu, beztak to neukazuje stanice na PP. A když k tomu připočtu, že to nemá USB vstup, ze kterého přehrávám hudbu především...
Takže i když je to prasárna - doporučil by někdo nějaký vhodný aftermarket rádio pro moje GT, bereme-li v úvahu množství a výkon origo repráků?

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2575
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od George.KHE » 10.2.2015, úte 17:36

Dle mě to rádio spárovat s BC půjde. Řada lidí už rádio měnila. V první řadě bych překontroloval ty kabelový svazky a spojil je jak mají být.
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Lucas
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112
Registrován: 3.11.2012, sob 10:58
Bydliště: Plzeň @ Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od Lucas » 10.2.2015, úte 17:46

George.KHE píše:Dle mě to rádio spárovat s BC půjde. Řada lidí už rádio měnila. V první řadě bych překontroloval ty kabelový svazky a spojil je jak mají být.
Kabely jsou skoro všechny zapojeny tak, jak mají být. Tedy skoro. Zaprvé v pinu A4 je hnědý kablík, který nemá v origo svazku barevný protikus a hlavně si asi někdo hrál i s rozmístěním pinů. Bez toho, abych viděl barvy kabelů v pinech to ale beztak asi nedám dohromady.

A kdo by byl schopnej to spárovat, nevíš?

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2575
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od George.KHE » 10.2.2015, úte 19:54

Buď v alfě přes examiner, nebo by to mohla umět nějaká novější verze Fiatecuscan. To se , ale poptej v patřičném vlákně.
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2575
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucas - Alfa Romeo GT Q2

Příspěvek od George.KHE » 11.2.2015, stř 18:10

Tady máš nějaký info o zapojení rádia. Snad ti to k něčemu bude. Jinak máš zapojený trvalý napětí do rádia pro paměť? Já jen, že to zadávání pinu může být způsobeno tím. Jo a u toho PP. Ten ti neukazuje ani třeba u přehrávání CD nápis Track 01...?

http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and- ... nd-gt.html

Jinak co tam máš za model toho rádia? Asi tam budou rozdíly v zapojení.
http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio- ... nector.htm
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Odpovědět

Zpět na „Naše Alfy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů