HAD druhý - 159SW 1.9JTDm

Odpovědět
Wolf

Příspěvky: 7
Registrován: 17.2.2015, úte 12:08
Bydliště: Ostrava

HAD druhý - 159SW 1.9JTDm

Příspěvek od Wolf » 23.10.2016, ned 19:45

Ahojte,

cca měsíc zpátky jsem prodal svou 156SW a hned nato pořídil mladšího bráchu - 159SW (proto had druhý :) ).

Je to rok výroby 07/2008 s motorizací 1.9JTDm - 110kW, nějak netuším jaký stupeň výbavy to je, aktuálně najeto 225 tis. Kupoval jsem to od soukromé osoby s jasnou historií vozu - zkontrolováno přes Cebia, kupováno nové v ČR, kilometry sedí, v minulosti nehoda na čumák - z toho důvodu nový chladič motoru, klimy, nová světla.
Cca 3/4 roku zpátky prošel haďour štěrkovou sprchou ze sypače a tak vyměněno čelní sklo, lakovaná kapota (proto ta diskolorace na fotkách, nějak to lakýrník nechytl ...), střecha a asi i levý bok.
Po výměně oleje, filtrů a začátkem 2016 dělány rozvody.
Kupní cena 110 000 Kč.

Z výbavy taková ta Alfí klasika - látkový interiér, všechna okna v el. , zadní park,senzory, senzor deště a zamlžení př.okna, tempomat, hliníkový dekor palubní desky a dveří, xenony, 6st. manuální převodovka.Nasazeny orig. 17" Alfa kola na sjetých zimních pneu.

Já s tím za ten měsíc najel cca 1700 km, mé poznatky:
- prasklá hadice od klimy (na to jsem byl upozorněn při koupi), zatím jsem neřešil, to nechám až na léto
- EGR ventil je asi zanesen, během jednoho týdne to 2x ukázalo chybu EGR na diag, ale pokaždé to během dne/dvou zmizelo, od té doby klid
- vrzání z náprav, taková klasika jako na 156tce, na příští sezónu nechám vyměnit
- spojka někdy jakoby "lepí" ,asi už načlá dvouhmota (toto jsem vyčetl tady na fóru)
- elektrika, světla a celkově zbytek auta funguje tak jak má
- zatím to žere jen naftu, cca 7.9 / 100 - pouze městský provoz

Tak snad bude sloužit dobře :)
HAD_1.jpg
HAD_2.jpg
HAD_3.jpg
HAD_4.jpg
HAD_5.jpg
AR159 1.9JTDm 16V rv.08 (had druhý)
EX AR156 1.9JTDm 16V rv.03 (had prvý)

Odpovědět

Zpět na „Naše Alfy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů