Vybíráme 17" pneu

Odpovědět
roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Vybíráme 17" pneu

Příspěvek od roberto37 » 14.6.2009, ned 12:25

Už musím akutně vyměnit letní gumy vel. 215/45 R17 94Y , protože vzorek mi na starých pomalu mizí. Alu disky jsem koupil už s pneu Falken 452 a nabyly špatné, ale ne tak dobré, abych si je koupil. Na suchu drželi skvěle (nešli skoro utrhnout) v mokru a nemuselo zrovna lejt to bylo už slabší. Byli hlučnější, ale pořád míň než zimní GY Ugrip. :D
Po přečtení všech dostupných testů:
na ADAC.de , OAMTC.at , Auto zeitung.de a Autobild.de jsem dospěl k tomuto: Pokuď se rozhodnu koupit prémium třídu pak Pirelli PZero na reifen.com za 4 kola+dopravu 472,-EURanebo v testech velice úspěšnou korejskou značku HANKOOK V12 evo za 360,-EUR celkem.
Tady vyhrálo pirelli a hankook byl na 4. místě http://www.autozeitung.de/reifentests/s ... 22545-r-17

A říkám si zda se mi jako nezaměstnanému vyplatí ty Pirelli, nebo ne? :D Máte někdo zkušenost s Hankook, ale jen s těmi novými V12 evo ?

EDIT: Opravil jsem chybu v udaném rozměru místo šířky 225, tam nechám 215
Naposledy upravil(a) roberto37 dne 15.6.2009, pon 07:07, celkem upraveno 1 x.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

rosso155
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3162
Registrován: 16.7.2008, stř 18:54
Bydliště: Prácheň
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od rosso155 » 14.6.2009, ned 15:15

no já už třetí sezonu jezdím na Kumho Ecsta SPT, a maximální spokojenost, před týdnem jsem přehazoval přední za zadní, na zadních byl ještě pořád vidět ten nápis v prostřední drážce, tady máš odkaz: http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

jinak tady jsou stránky firmy, můžeš si vybrat i jazyk, já je objednával z německa, platil jsem normálně v korunách podle kurzu eura na jejich pobočku u nás v čechách, po zaplacení dorazily gumy třetí den, takže i po týhle stránce spokojenost: http://www.delticom.cz/
2007 AR 159 2,2 JTS Ti - nero metallico
2002 AR 156 2.5 V6 24V SW - grigio metallico (ex)
1996 AR 155 1.8 TS Sport - rosso (ex)
1987 AR 75 2.5 V6 - rosso (ex)
2023 DAF XG 480 + 2023 návěs Krone
ALFOU SE NEJEZDÍ, ALFOU SE ŽIJE

Spirpin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1506
Registrován: 28.9.2007, pát 18:10
Bydliště: Praha

Re: Letní pneu

Příspěvek od Spirpin » 14.6.2009, ned 20:46

Vzhledem k výkonu Tvého vozu by možná stačily výrazně levnější, ale taky výborné Pirelli P7. Jsou fakt dobré, mohu potvrdit.
156 SW 1.9 JTDm

Aleš
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 559
Registrován: 21.1.2008, pon 18:12
Bydliště: Zaříčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od Aleš » 14.6.2009, ned 20:53

Na jaře jsem kupoval Hankook V12 a zatím bez problémů.Předtím jsem měl Dunlop SP 9000 a ty Hankooky jsou tišší.Rozhodoval přesně mezi stejnýma gumama jako Ty a známej co mi je prodával mě přesvědčil na ty Hankooky.Pirelli prý moc nevydrží.
AR 145 1,6 boxer RACE CAR
Buick Regal V8 301 rv 79
Chrysler Neon 2,0
ex-AR 156 2,0 TS
ex-AR 155 V6
ex-AR 33 1,7 Permanent
www.alistrechy.cz

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od roberto37 » 15.6.2009, pon 07:33

Spirpine nemyslím si, že by o kvalitě, či typu gumy měl rozhodovat výkon auta. Výkon spíše rozhoduje o velikosti, či šířce pneu. Já jsem chtěl původně 225 šířku, ale spokojím se s 215 co tam byla. Ale díky za příspěvek, uvědomil jsem si, že moje auto nemá 6 válců a 240 koní ale jen 166. A museli by se s tou šíří 225mm asi o něco více prát.

Rosso na ty Kumho jsem koukal, ale v testech z roku 2008 mě neoslnili. I když o nich píšou, že se dotáhli spolu s Hankook na špičku. Ale neplatí to celkově, jen pro určitou typovou řadu. Ještě k obchodu: Největší a nejlevnější internetový obchod v D není http://www.reifen.de (tedy pneuschop.cz) ale http://www.reifen.com. Alespoň u mnou vybraných pneu to dělá 20 eur na 1 pneu.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Re: Letní pneu

Příspěvek od Kleofáš » 15.6.2009, pon 11:46

roubrt37 píše:Spirpine nemyslím si, že by o kvalitě, či typu gumy měl rozhodovat výkon auta. Výkon spíše rozhoduje o velikosti, či šířce pneu. Já jsem chtěl původně 225 šířku, ale spokojím se s 215 co tam byla. Ale díky za příspěvek, uvědomil jsem si, že moje auto nemá 6 válců a 240 koní ale jen 166. A museli by se s tou šíří 225mm asi o něco více prát.
Výkon je při výběru pneumatiky dost zásadní. Možná kdyby jsi měl těch 240 koní, tak bys věděl, jak dostávají gumy zabrat. Na vzorek působí při zrychlování a brzdění síly, které mají tendenci ho příčně "utrhnout" z běhounu. A je dost rozdíl, jestli tam působí 1/2 síly, 2/3 síly nebo plná síla. Když máš blbou gumu, tak ji prostě roztrháš. Viděl jsem na vlastní oči, jak BMW 5 Alpina rozškubalo zánovní falkeny při průjezdu zatáčkou. Normálně z nich ulítal vzorek. Protože to prostě byly falkeny a nezvládly ten brutální zápřah. Ze zkušenosti ti můžu říct, že gumy, ze kterých jsem byl odvařený na 147 JTD se s GTA perou o poznání hůř a už tak spokojený nejsem. Takže když ti Spirpin říká, že ti bude stačit střed, tak to znamená, že ti opravdu bude stačit jen střed. A ten argument je velmi smysluplný.

Co se šířky týče: spíš než s centimetrem šířky navrch by se tvé auto víc pralo s tím, že kolo bude vyšší. Při změně šířky o 1 cm bude guma vyšší při tomto profilu o 4,5mm, takže přibližně půl centimetru. To není úplně zanedbatelné a třeba na dynamiku to bude mít vliv. Možná ho nepoznáš na první pohled, ale když bys udělal nějaké přesné měření, uvidíš rozdíl.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od roberto37 » 15.6.2009, pon 12:06

Já to myslel proste tak že je jedno jestli brzdíš ze stovky auto s 250-ti, anebo naopak s 50-ti koňmi. A do zatáčky můžeš najet příliš rychle s čímkoliv. Ale dík za vèdecký rozbor :D
Už jsem se rozhodl pro ty Hankook Ventus V12 evo v rozmèru 215/45. Za 370écek i s dopravou. A kdo z vás to pánové máte? :smt016
Naposledy upravil(a) roberto37 dne 15.6.2009, pon 13:27, celkem upraveno 1 x.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

r-a-k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 469
Registrován: 17.5.2009, ned 11:45
Bydliště: LTM

Re: Letní pneu

Příspěvek od r-a-k » 15.6.2009, pon 13:26

Kleofáš píše:Výkon je při výběru pneumatiky dost zásadní. Možná kdyby jsi měl těch 240 koní, tak bys věděl, jak dostávají gumy zabrat. Na vzorek působí při zrychlování a brzdění síly, které mají tendenci ho příčně "utrhnout" z běhounu. A je dost rozdíl, jestli tam působí 1/2 síly, 2/3 síly nebo plná síla. Když máš blbou gumu, tak ji prostě roztrháš. Viděl jsem na vlastní oči, jak BMW 5 Alpina rozškubalo zánovní falkeny při průjezdu zatáčkou. Normálně z nich ulítal vzorek. Protože to prostě byly falkeny a nezvládly ten brutální zápřah. Ze zkušenosti ti můžu říct, že gumy, ze kterých jsem byl odvařený na 147 JTD se s GTA perou o poznání hůř a už tak spokojený nejsem. Takže když ti Spirpin říká, že ti bude stačit střed, tak to znamená, že ti opravdu bude stačit jen střed. A ten argument je velmi smysluplný.

Co se šířky týče: spíš než s centimetrem šířky navrch by se tvé auto víc pralo s tím, že kolo bude vyšší. Při změně šířky o 1 cm bude guma vyšší při tomto profilu o 4,5mm, takže přibližně půl centimetru. To není úplně zanedbatelné a třeba na dynamiku to bude mít vliv. Možná ho nepoznáš na první pohled, ale když bys udělal nějaké přesné měření, uvidíš rozdíl.

Ale no tak :smt021 Podle mě problém nebyl v tom že to byly Falkeny ale problém byl v tom že ta Alpina měla 350-400Ps?????A určitě nejel tou zatáčkou lážoplážo ale dal tomu kopr a druhá věc je ta jestli ten asfalt byl hrubý jak šmirgl tak se není čemu divit.By tam nevydržela jakákoliv značka.
156SW 2.4JTD 10V 205PS-500Nm CHIPTUNING by yan.ko, INTERCOOLER big, INJEKTION hybrid, KAT fuč, EGR off, AIR Intake system, CHLADIČ oleje
156SW 2.4JTDm 20V project

r-a-k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 469
Registrován: 17.5.2009, ned 11:45
Bydliště: LTM

Re: Letní pneu

Příspěvek od r-a-k » 15.6.2009, pon 13:40

roubrt37 píše:Já to myslel tak že je jedno jestli brzdíš auto s 250, anebo naopak s 50-ti koňmi. A do zatáčky můžeš najet příliš s čímkoliv. Ale dík za rozbor :D
Už jsem se rozhodl pro ty Hankook Ventus V12 evo
Myslim že budeš spokojený,mam je vyzkoušený na svý Alfě a poznatky(nehučí-jelikož krajní pás běhounu nemá tendenci se odskakovat,drží dobře směr jízdy-z důvodu spojenýho krajního běhounu).A co se týká zákazníků co jsem je jim prodal tak vesměs spokojený(každý si někde něco najde :-D )
156SW 2.4JTD 10V 205PS-500Nm CHIPTUNING by yan.ko, INTERCOOLER big, INJEKTION hybrid, KAT fuč, EGR off, AIR Intake system, CHLADIČ oleje
156SW 2.4JTDm 20V project

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Re: Letní pneu

Příspěvek od Kleofáš » 15.6.2009, pon 14:23

roubrt37 píše:Já to myslel proste tak že je jedno jestli brzdíš ze stovky auto s 250-ti, anebo naopak s 50-ti koňmi. A do zatáčky můžeš najet příliš rychle s čímkoliv. Ale dík za vèdecký rozbor :D
Už jsem se rozhodl pro ty Hankook Ventus V12 evo v rozmèru 215/45. Za 370écek i s dopravou. A kdo z vás to pánové máte? :smt016
Jasně, to je úplně to stejné. Ono totiž vůbec nevadí, že jedno auto má 1,4 tuny (GTA) a 330mm velký brzdový kotouč se čtyřpístkovým třmenem a to druhé má 950kg (třeba Punto?) a 330mm je rozměr celého jeho disku a brzdí tam dvoupístek s kotoučem o 10cm menším. Na pneumatiku jistě v obou případech působí stejně velká síla :smt033

[
A co jako? Samozřejmě že to auto brutální výkon a samozřejmě s tím nejel lážo plážo, pak by totiž tento příklad nedával smysl. Jen jsem se na tom snažil ilustrovat, že na pneumatice ve vztahu k výkonu opravdu dost záleží. Jinak tato příhoda se stala tomu dotyčnému na místě, kde předchozí rok lítal stejným způsobem s bridgestone a neměl jediný problém. Takže myslím, že to těmi Falkeny asi bude.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

r-a-k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 469
Registrován: 17.5.2009, ned 11:45
Bydliště: LTM

Re: Letní pneu

Příspěvek od r-a-k » 15.6.2009, pon 14:56

Kleofáš píše:A co jako? Samozřejmě že to auto brutální výkon a samozřejmě s tím nejel lážo plážo, pak by totiž tento příklad nedával smysl. Jen jsem se na tom snažil ilustrovat, že na pneumatice ve vztahu k výkonu opravdu dost záleží. Jinak tato příhoda se stala tomu dotyčnému na místě, kde předchozí rok lítal stejným způsobem s bridgestone a neměl jediný problém. Takže myslím, že to těmi Falkeny asi bude.
Příteli jako nic,ale na takový špek nezkočím a druhá věc pleteš dvě odvětví dohromady.To co tady popisuješ o tvém kamarádovi co dělal psí kusy s pneu je trochu mimo mísu :smt075 Ten dotyčný spíše dělal drifty a ne že se mu to stalo při běžném provozu,to potom tvá informace je k výběru pneu na nic.A druhá věc,bavíme se tu o novým pneu nebo dává ten tvůj kamarád jetý šprcky?
156SW 2.4JTD 10V 205PS-500Nm CHIPTUNING by yan.ko, INTERCOOLER big, INJEKTION hybrid, KAT fuč, EGR off, AIR Intake system, CHLADIČ oleje
156SW 2.4JTDm 20V project

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Re: Letní pneu

Příspěvek od Kleofáš » 15.6.2009, pon 15:44

My se známe? Já mám přátel jen pár a o tobě nevím.
Ke stavu gum: Co je nejasného na větě Viděl jsem na vlastní oči, jak BMW 5 Alpina rozškubalo zánovní falkeny při průjezdu zatáčkou. Pokusím se to kdyžtak formulovat ještě jasněji. Viděl jsem na vlastní oči, jak BMW 5 Alpina rozškubalo cca 15. dubna Falkeny nasazené nové na začátku sezony v rozměru a rychlostním i zátěžovém indexu odpovídajícím tomuto typu auta a jeho předpokládanému výkonu.

A potřetí a opět o něco srozumitelněji: ten příklad jsem uváděl, abych vysvětlil, že na gumě ve vztahu k výkonu velmi záleží. K tomu příkladu - ano, auto jelo na hranici adheze, ale kvalitní gumy to musí vydržet, což měl majitel empiricky ověřeno z předchozích sezon s jinými gumami. Ještě jeden opačný příklad: možná se tu ukáže Radim a potvrdí mi, jak se chovaly tuším Bridgestone, které mělo na předváděčce Maserati GT-S, se kterým jezdil závodní řidič ca 2 hodiny předávděcí jízdy po letišti na plné kule a každou z nich začal a zakončil driftem. Auto má 450k. Ty gumy se začaly trhat až ve chvíli, kdy z okrajů začaly lézt dráty. Do té doby jezdily. Proti tomu Falken, který se rozpadnul s 95 procenty vzorku po dvou minutách.

A ještě jednou se pokusím shrnout důvod své argumentace: Spirpin napsal, že Robertovi by mohly stačit levnější P7 vzhledem k výkonu jeho auta. Robert uraženě napsal, že o kvalitě a typu gumy by neměl rozhodovat výkon auta. Já mu napsal, že si myslím, že ano a své důvody, proč si myslím, že to tak je. Čímž mu vůbec nevyvracím jeho rozhodnutí koupit si Hankook a stejně jako tobě mu přeji, ať mu ve zdraví slouží.
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

Radim
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2875
Registrován: 5.1.2007, pát 08:25

Re: Letní pneu

Příspěvek od Radim » 15.6.2009, pon 16:23

je pravda že na té předváděčce mělo to GranTurismo fakt TOP gumy, žádná Čína. a vydržely od oběda až do podvečera, kdy za sebou měly několik desítek driftů. nemůžu soudit, co by udělala jiná, levnější značka (která se v rozměru 295/35/20 stejně nedělá :-D ), ale myslím že by to žádná sláva nebyla.

ono je podstatný rozdíl jezdit v běžném provozu s občasným svižnějším ježděním a pak protáhnout auto na limit, nebo až za něj. v kombinaci s výkonným motorem a zručným řidičem jsou pak viditelné rozdíly nejen v časech, ale i v trvanlivosti.

osobní příklad: kupříkladu já jsem Kámen odklouzal na Hankookách předchozího majitele, a kolega se stejným typem auta, majíc Dunlopy Sport, byl schopen projet zatáčku v čisté stopě o několik metrů déle, díky lepší přilnavosti, to samé líp zvládnout drift kvůli lepší trakci. a to je i situace, která může nastat v běžném provozu - v kritické chvíli.
Alfetta GTV L

Radim
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2875
Registrován: 5.1.2007, pát 08:25

Re: Letní pneu

Příspěvek od Radim » 15.6.2009, pon 16:26

robert: měl jsem lowendové, mainstream i vyšší střední třídu a fakt myslím, že se vyplatí pořídit renomovanou značku, gumu která drží na úkor trvanlivosti. ono pak ty plechy stojej třeba jako 10 sad těch levnějších šlupek.
Alfetta GTV L

r-a-k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 469
Registrován: 17.5.2009, ned 11:45
Bydliště: LTM

Re: Letní pneu

Příspěvek od r-a-k » 15.6.2009, pon 17:05

Kleofáš píše:My se známe? Já mám přátel jen pár a o tobě nevím.
Ke stavu gum: Co je nejasného na větě Viděl jsem na vlastní oči, jak BMW 5 Alpina rozškubalo zánovní falkeny při průjezdu zatáčkou. Pokusím se to kdyžtak formulovat ještě jasněji. Viděl jsem na vlastní oči, jak BMW 5 Alpina rozškubalo cca 15. dubna Falkeny nasazené nové na začátku sezony v rozměru a rychlostním i zátěžovém indexu odpovídajícím tomuto typu auta a jeho předpokládanému výkonu.

A potřetí a opět o něco srozumitelněji: ten příklad jsem uváděl, abych vysvětlil, že na gumě ve vztahu k výkonu velmi záleží. K tomu příkladu - ano, auto jelo na hranici adheze, ale kvalitní gumy to musí vydržet, což měl majitel empiricky ověřeno z předchozích sezon s jinými gumami. Ještě jeden opačný příklad: možná se tu ukáže Radim a potvrdí mi, jak se chovaly tuším Bridgestone, které mělo na předváděčce Maserati GT-S, se kterým jezdil závodní řidič ca 2 hodiny předávděcí jízdy po letišti na plné kule a každou z nich začal a zakončil driftem. Auto má 450k. Ty gumy se začaly trhat až ve chvíli, kdy z okrajů začaly lézt dráty. Do té doby jezdily. Proti tomu Falken, který se rozpadnul s 95 procenty vzorku po dvou minutách.

A ještě jednou se pokusím shrnout důvod své argumentace: Spirpin napsal, že Robertovi by mohly stačit levnější P7 vzhledem k výkonu jeho auta. Robert uraženě napsal, že o kvalitě a typu gumy by neměl rozhodovat výkon auta. Já mu napsal, že si myslím, že ano a své důvody, proč si myslím, že to tak je. Čímž mu vůbec nevyvracím jeho rozhodnutí koupit si Hankook a stejně jako tobě mu přeji, ať mu ve zdraví slouží.
Promin Frantíku,když ti tedy vadí oslovení příteli :shock: To co tu žvaníš a argumentuješ,že značka pneu je na h---o z důvodu toho že nevydržela nápor nějakých 400koní ve stylu driftu je pro mě směšná,takovým stylem jízdy tam nevydrží žádná ze sortimentu pro běžný provoz,na to se dělají přímo gumy a pak se hledí na to jestli a jak dlouho vydrží jelikož je na to určena .Uvědom si co říkáš,srovnáváš gumy na nějakým Maserati vs BMW kde je jiný rozměr,jiný povrch silnice jiný odklon kol jiný řidič atd atd.Ty gumy ať na tom Maserati nebo BMW nebo na čemkoli jiným nebyli konstruovány na nějaký ala drift ale do provozu.Proto jsem se ozval.Jiná by byla,kdyby tu byla řeč o gumách na Race.Nehodlám se tu s tebou dohadovat,jen mě nešlo po chuti když někdo napíše že značka pneu je na dvě věci z důvodu že nevydržela drift.Přednější informace budou jízda na vodě,držení stopy průjezdem zatáčkou,kilometrový nájezd atd. :smt023
156SW 2.4JTD 10V 205PS-500Nm CHIPTUNING by yan.ko, INTERCOOLER big, INJEKTION hybrid, KAT fuč, EGR off, AIR Intake system, CHLADIČ oleje
156SW 2.4JTDm 20V project

r-a-k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 469
Registrován: 17.5.2009, ned 11:45
Bydliště: LTM

Re: Letní pneu

Příspěvek od r-a-k » 15.6.2009, pon 17:13

Radim píše:robert: měl jsem lowendové, mainstream i vyšší střední třídu a fakt myslím, že se vyplatí pořídit renomovanou značku, gumu která drží na úkor trvanlivosti. ono pak ty plechy stojej třeba jako 10 sad těch levnějších šlupek.
To je přesně moje moto :smt023 Občas co vidím v práci tak realita je jiná :smt033
156SW 2.4JTD 10V 205PS-500Nm CHIPTUNING by yan.ko, INTERCOOLER big, INJEKTION hybrid, KAT fuč, EGR off, AIR Intake system, CHLADIČ oleje
156SW 2.4JTDm 20V project

Kleofáš
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1478
Registrován: 10.1.2007, stř 14:14
Bydliště: Brno

Re: Letní pneu

Příspěvek od Kleofáš » 15.6.2009, pon 17:20

r-a-k píše: Promin Frantíku,když ti tedy vadí oslovení příteli :shock: To co tu žvaníš a argumentuješ,že značka pneu je na h---o z důvodu toho že nevydržela nápor nějakých 400koní ve stylu driftu je pro mě směšná,takovým stylem jízdy tam nevydrží žádná ze sortimentu pro běžný provoz,na to se dělají přímo gumy a pak se hledí na to jestli a jak dlouho vydrží jelikož je na to určena .Uvědom si co říkáš,srovnáváš gumy na nějakým Maserati vs BMW kde je jiný rozměr,jiný povrch silnice jiný odklon kol jiný řidič atd atd.Ty gumy ať na tom Maserati nebo BMW nebo na čemkoli jiným nebyli konstruovány na nějaký ala drift ale do provozu.Proto jsem se ozval.Jiná by byla,kdyby tu byla řeč o gumách na Race.Nehodlám se tu s tebou dohadovat,jen mě nešlo po chuti když někdo napíše že značka pneu je na dvě věci z důvodu že nevydržela drift.Přednější informace budou jízda na vodě,držení stopy průjezdem zatáčkou,kilometrový nájezd atd. :smt023
Ach jo, mě už to fakt nebaví, když neumíš číst. Takže silniční Falkeny na 400k zadokolce o hmotnosti dvou tun vydržet nemusí ani minutu, silniční Bridgestone na 450k zadokolce o hmotnosti 2 tun mohou vydržet při stejném zacházení několik hodin. Celou dobu mluvíme o vztahu značky pneu a síly auta. Takže ano, pro tvůj klid: když budeš mít pětisetkoňové auto a budeš s ním jezdit jak s Puntem, je jedno, jestli si koupíš Hankook, Falken, Michelin nebo Bridgestone. :roll:
Alfa 2600 Sprint * Alfa 2000 Spider * Alfetta GT * 75 1.6 IE * 164 2.0 V6 TB * projekt AR51 Matta *Giulia Veloce
ex: 147 JTD, 147 2.0TS, 147 GTA, 156 2.4 MJET a hromada fiatů, jedna Lancia a jeden trabant

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od roberto37 » 15.6.2009, pon 17:43

Kleo: ja jsem na Spirpina neodpovedel urazene. Rozhodne jsem to tak nemyslel. Ja proste vychazim z testu delanejch, ne myma kamaradama, ale odbornymi casopisy Auto zeitung a Auto motor sport + spolecnostmi ADAC a OAMTC. Testy delali na za a) VW Golf a Opel Corsa se 170 respektive 180-ti konmi. Takze se da hovorit o podobnem vykonu. Jasne ta corsa je uz motokara...... No a podle tech dvou nezavislych testu je Hankook V12 skoro srovnatelny pri slalomu s Pirelli PZero (ktera je mnohem lepsi nez PZero Nero) a pri brzdeni na suchu a i mokru dokonce lepsi.
A jeste, nelze si myslet ze jedna znacka dela vsechny typy pneu, treba i ve stejne tride, stejne kvalitni.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

JP159
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 764
Registrován: 2.10.2007, úte 23:10

Re: Letní pneu

Příspěvek od JP159 » 15.6.2009, pon 23:15

Vidím Hoši, že na oslovení příteli je tu dost chalanů značně alergických. Nechápu???
:-k :smt102
JP159
Alfa Romeo 75 2,0 TS
Alfa Romeo 159 2,2 JTS

kejml
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 998
Registrován: 18.8.2007, sob 14:43
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od kejml » 16.6.2009, úte 09:01

JP159 píše:Vidím Hoši, že na oslovení příteli je tu dost chalanů značně alergických. Nechápu???
:-k :smt102
Něco není potřeba chápat, stačí respektovat. A na ostatní je tu Mastercard (jak praví classic).
0.125 carburatore

www.Zlatnické řemeslo.cz - Zakázková výroba zlatých šperků
Výhody pro Alfisti.cz

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od roberto37 » 16.6.2009, úte 09:33

Můj táta je dlouholetým členem včelařského, zahrádkářské a mysliveckého svazu, či sdružení. Ti první se oslovují mezi sebou "přátelé" a myslivci zase "kamarádi". Tátovi ani jiným členům to nevadí. :D
Ale je fakt že když napíše někdo nesouhlasný příspěvek v lehce útočném duchu a dá do oslovení toho "přítele", nezní to nejlépe. Proto bych navrhoval neutrální oslovení "spolupaciente". Jako alfí virus a naše (u mnohých doživotně nevyléčitelná) nemoc. :-D
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od Kůrkyn » 16.6.2009, úte 12:06

Je vidět, že vám chybí jedno smazané téma :-D

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od roberto37 » 18.6.2009, čtv 00:09

Tady se ještě naposled vrátím k testům letních pneu. Je to sice v němčině ale třeba to bude pro někoho vodítko k dobrému nákupu. Podotýkám, že v testu není guma Pirelli PZero, která je v novějších testech nejlepší. V Bildgalerii je u každé gumy ještě popisek s + a - vlastnostma.

http://www.autobild.de/artikel/reifente ... 16142.html
kdyby byl zájem přeložím, není to těžký text jako návod na výměnu rozvodů, který jsem slíbil Ríšovi a na kterém jsem si vylámal zuby :-D
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Katerina
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 134
Registrován: 10.2.2009, úte 12:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Letní pneu

Příspěvek od Katerina » 18.6.2009, čtv 08:51

Teda nemcinu zvladam jen tak trosku, ale rozumim tomu dobre, ze nejlip z toho vysly Goodyear Eagle F1 a Hankook Ventus V12? Ty Goodyeary mam, presne v tomhle rozmeru, tak snad jsem vybrala dobre :D
Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed s ulomenou nožičkou :(
Kia Ceed SW

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18495
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Letní pneu

Příspěvek od Kubas » 18.6.2009, čtv 09:00

Jo, ty Goodyeary vyšly jako absolutní vítěz, ty Hankook jako ideální poměr cena/výkon.... Každopádně z testu vyplývá že pokud koupíš cokoliv od těch renomovaných výrobců, nemůžeš šlápnout vedle (což je opravdu "překvapení") :wink:
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Odpovědět

Zpět na „Univerzální díly (brzdy, akumulátory, tuningové doplňky, pneu atd.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 3 hosti