Problem s elektrikou!

všechny transaxle od Alfetty až po 75...
Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 13.6.2010, ned 15:01

Takze ako je zname, ked sa uz nieco sere, preco by sa to nemalo poriadne, ze? Ked si teraz odmyslim problem s topenim, tak vcera mi pribudol dalsi, a o dost zavaznejsi. To ze mi nieco vymlacovalo bateriu som vedel uz davno. Spravidla ked som auto nechal stat, na druhy den sa uz nedalo nastartovat. Najprv som myslel ze to ma na svedomi alarm s imobilizerom - to som cele z auta vykopal von. Problem pretrvaval. Zial ale vcera sa kapaek pohorsilo, a myslim ze je to potom ako som umyval auto a neviem ci nieco nezatieklo(nake relatko...). Ide o to, ze teraz bateria vydrzi zhruba 20minut. Uz vcera jak som dosrpchoval auto som si vsimol ze stropne osvetlenie nechce zhasnut(az doteraz) to som vyriesil vybratim poistky, ale nepomohlo to. Nehovoriac o tom ze pri prilozeni kontaktou na bateriu ho hodi vacsiu iskru(naku ober odber) a po chvilke plusovy pol je vrely jak hovado. Viem ze je to skor vystrel do tmy, ale netusite co sa mohlo podrbat! :smt084 Kde zacat... jedine co som zatial skusal bolo klepanie po relatkach ci niektore z nich neostalo sekle, ale nepomohlo. Pls help, dovolenka sa blizi, a ja mam cas na auto len o vikendu :smt100 :smt102
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

RV147
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2137
Registrován: 30.11.2007, pát 21:26
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od RV147 » 13.6.2010, ned 17:41

No asi bych připojil ampérmetr k baterce. Ukáže to pravděpodobně nějakej odběr, potom prostě vytahuj jednu pojistku po druhý a uvidíš která Ti pomůže. Pak zjistíš čeho je to pojistka a pak už po drátech. Takhle bych asi začal já. Ak je to správné neviem. 20min ? To musí bejt šlus jak prase. Pozor ať Ti to nechytne !
Alfa Romeo 147-3dv. 1.9JTD16V-powered by Sarkan
Alfa Romeo 75 2.0 TS
Chevrolet Corvette C6

Petan
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1407
Registrován: 5.7.2007, čtv 18:11
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Petan » 13.6.2010, ned 17:56

Tak jak to popisejuš, jde něco do zkratu, teď jde o to co... :D příjemnou zábavu
1 Alfisti.cz
Alfa Romeo 156 2,5 V6 1998 SP 2 ex
Alfa Romeo 156 2,5 V6 2004ex
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America r.v. 1987
FIAT Punto, 1.1 i 1995 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 1998 ex
Alfa Romeo 166 2,4 JTD 2006 ex
Alfa Romeo 166 3.0 V6 1998

Sejny
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 451
Registrován: 25.5.2008, ned 01:40
Bydliště: Tišnov

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Sejny » 13.6.2010, ned 18:03

Kdyby tohle dělalo relátko tak už je z něj a z jeho přívodních kabelů loužička. Zkus to s těma pojistkama a pokud nezabere tak zkus i odpojit plusový šlauch k alťasu. Jestli ti to za 20min vybije cca 50Ah baterku tak tam musí svištět tak 150ampér!!!! Není ta baterka náhodou v prdeli? Protože tomu se mi nechce věřit, když ti to šlukne 50Ah za 20min tak by to auto už logicky dávno mělo shořet!

Při takovém proudu po dobu těch 20min již musí být všechny kabely znatelně zahřáté, takže závadu bys měl v pohodě najít i osaháním rukama.
AR 155 1.8TS 8V
ex AR 75 2.0TS
LADA Niva 1.7 i.e. Praktik 1997

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 13.6.2010, ned 18:35

jj, tento postup je jasny, ja len ze ci nahodou nie su uz zname taketo prejavy, ze by bolo echo co skontrolovat prve a za dalsie, predpokladam ze niektore veci su beztak napojene na priamo(brzdove svetla, vnutorne osvetlenie, trubka, vystrazne....) je mi jasne ze konkretne tieto veci odber nemaju, pokial sa nepouziju. Ale! Nema nahodou aj 75ka TSko nieco pod stalym napatim tak, ze naky odber tam bude a aj ma byt stale? napr. ked prilozim poly na baterku, tak zacvakne nake relatko/relatka, a to sa mi zda ako normalne, to iste spravit aj kangoo firemne co mam, aj brachov selespeed po prilozeni baterky nieco zacvaka... takze tuna je potom dost problem asi rozlist ze ano, teraz som na spravnej hodnote odberu, odberu ktory ma byt, ale samozrejme nieje tak velky aby vymlatil baterku za jeden den, toboz ako teraz za 20minut. RV147- mno dnes ked som otvoril kapotu ze idem menit baterku tak plusak bol pekne vrely, takze baterka ostala pre istotu ospojena. BTW, nemate niekto podrobnu schcemu poistkovej skrine ktora je naco? alebo osobne skusenosti? Napr. ja som vcera vybral naku poistku aby zhaslo vnutorne osvetlenie, a az dnes som zistil ze je to spolocne s vystraznymi smerovkami...

EDIT: sejny, j, je to nake divne, baterka je 66Ah, alternator to nieje. Vcera som este tak experimentalne skusal, v motorom priestore vpravo nad betrkou je taky bazmek nazvem to "svorkovnica" do ktorej ide napr. plus z altiku, z baterky a potom asi dalsie 3 co idu do kabiny. Pokial som nechal len ten z altiku tak odber nebol ziadny, potom som prikladal tie ostatne plusy; jeden nerobil nic(ziadny odber) a dalsie dva uz hej. Ale to stropne osvetlenie ze ostava svietit bude v relatku, nie? Zamky vyzeraju ze tam chyba nieje, lebo indikacia otvorenych dveri na AC funguje.
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Milano75
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5150
Registrován: 7.5.2008, stř 15:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Milano75 » 13.6.2010, ned 22:15

to že cvakají po zapojení relátka je normální( aspon myslím- měto dělá V6 taktéž)

projdi co ti v autě funguje a nefunguje a jdi po tom co nefachá- kabel po kabelu, nic jiného ti nezbude- zjistíš jestli do spotřebiče jde + i - a podle toho pak hledáš

- začal bych třeba LCD displejem jestli nevypadl někde drátek, respektive se mrkni v čem si se naposledy hrabal

zase když se tak silně hřeje přívodní drát tak je to někde natvrdo zkratované a pokud se to hřeje pořád tak je to bud už pořádně někde zpečené nebo kde je skrat jsou silné dráty a nechcou se přepálit nebo přímo někde leží + na kostře

v 75tce jsou třeba neustále pod proudem hodiny(ale ty tam nemáš)

podívej se třeba na stratér- jestli se někde nedotýkají kabeli

když máš někde zkrat, tak se na káblu rozteče bužírka, podle toho to poznáš :)

mě u 205ky se spálill zadní stěrač a kabel co vedl z přístrojovky byl pěkně rozteklej, navíc to zkratovalo elektriku, že nešli světla blikry a svítilo mazání :)

kabel se ustřihl a bylo po problémech
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV America
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa Romeo Alfetta GT 1,8 1975 + skelet 1981
Alfa Romoe 159 2,4JTDM SW TI

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 14.6.2010, pon 19:57

takze dneska som tomu moc nepomohol, vybral som vsetky poistky, odpojil od baterky hlavny plus co mi ide na radio a zosik, proste seriovy stav(lcd ma napajanie cez zasuvku do zapalovaca). Bez poistiek ked som prikladal plusovy pol na baterku, stale to hadzalo iskierku, samozrejme stokrat mensiu ako s poistkami. Skusal som amper meter v takomto stave, a ten nenameral nic, a teraz neviem ci zato ze je to nemeratelny odber, alebo merak p*cu ukazuje. V kazdom pripade podla tej iskierky by to podla mna mohlo byt este zmeratelne, ale radsi nech sa vyjadri niekto co to ma viac pod palcom. Mno a dalsia zajimava vec. Ako som mal vonka poistky, vedel som, ktora je na stropne osvetlenie(od vcera nechcelo zhasinat - inak ma napadlo ze to stropne osvetlenie nebude asi problem v relatku, ale vcera som robil tapacir na sibry, a mal som dole aj stropny tapacir, a rozmyslam si sa nahodou nedotkol plus zo stropnej lampy kasne, ale neviem ci je taka pravdepodobnost, ked vsetky svorky ta stropnych lampickach maju umelohmotnu krytku) ale to je teraz vedlajsie, to zistim najblizise ci sa to nedotyka. Ale, ta poistka je spolocna aj na vystrazne smerovky. Osadil som teda len tu jednu poistku, uz pri vkladani do v positkovej skrini dost iskrilo(v mieste kam sa vklada poistka) osvetlenie sa rozsvietilo, ale ako som cakal nezhaslo... mno ale potom som spravil jednu vec a sice ze som zapol vystrazne smerovky *plesk a odvtedy konec, nejdu ani vystrazne, ani stropne osvetlenie, pritom poistka nezhorela! :smt102 Radsej som to nadnes uz nechal tak. Ale pokial nezonem naky helf, tak aj dva tyzdne co este mam mi nebudu stacit [-o<
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Milano75
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5150
Registrován: 7.5.2008, stř 15:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Milano75 » 14.6.2010, pon 20:29

přinejhorším to dotáhni k autoeletrikárov

jiank hledal bych problém v tom stopním osvětlení a výstražnejch světlech

mě nešli výstražný světla a opravil jsem je až funkčním relátkem v pojistkovce

stropní osvětlení při otevření dveří nefachá furt

hold budeš muset jít po drátech

abych tě navnadil:

boční blinkr na blatníku má kostru pod zadním sedadlem :)
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV America
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa Romeo Alfetta GT 1,8 1975 + skelet 1981
Alfa Romoe 159 2,4JTDM SW TI

had&kříž
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 335
Registrován: 3.1.2010, ned 17:29
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od had&kříž » 15.6.2010, úte 09:13

vymontuj tlačítko výstražných.... a vyčisti kable respektive kontakty - kamarádovi takhle shořel dvoulitr 75 tky... od toho tlačítka...

Další možnost ještě je - nemáš blbě kable na zesíku? přehozene napájení a signal ?
Alfa: 146 1,9 JTD, 75 2.0TS, 75 1.8 ie, 75 1.8 carb, giulietta 1.6 carb
Fiat: 600, 850 BN, 850 Special, 850 Coupe, 133
Ducato Panorama, Combinato, Odtahový speciál
www.squadra-cs.cz

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 15.6.2010, úte 12:46

had&kříž píše:vymontuj tlačítko výstražných.... a vyčisti kable respektive kontakty - kamarádovi takhle shořel dvoulitr 75 tky... od toho tlačítka...

Další možnost ještě je - nemáš blbě kable na zesíku? přehozene napájení a signal ?
Mno to tlacitko skusim precistit, napr. aj tlacitko co je na siber, som precistil, a siber zacal chodit rychlejsie :smt035 Radio so zosikom, lcd a podobne veci co som ja dorabal su teraz uplne odpojene od od napajania! Ale skor by ma teraz zajimalo co sa odmrdalo ked som teraz robil tu hovadinu ze som zapol vystrazne ked som vedel ze to je naprd. Poistka ostala cela, ale stropne osvetlenie s vystraznymi uz nejde vobec :smt102 Nieco akoby ruplo v poistkovej skrini, dufam ze neprepalilo naku cestu v nej, lebo druhu positkovu skrinu enmam, a co som tak letmo pozeral, tak poistkova skrina je tusim zaliata v tej umeline :smt084 Inak radio so zosikom som vcera nameral zhruba 1A odber.
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 19.6.2010, sob 11:54

takze novodobe poznatky: poistka 2 (DOOR LOCK), poistka 12 (ALFA CONTROL), poistka 19 (stropne osvetlenie+vystrazne smerovky), poistka 21 (STOP LIGHTS). Ked tam nemam pichnute tieto poistky, tak je odber NULOVY. Po vlozeni poistiek 2, 12, 21 tak je odber ~11mA co si myslim je v pohode, aj ked na druhej strane nechapem preco ten odber vobec je, ked jedna z poistiek je brzdove svetla(odber je aj ked nemam zoslapnuty brzdovy pedal), potom dalsia je central(tiez nechapem preco ma odber ked nezamkynam alebo odomykam) a potom je tam ten Alfa control(bez tejto poistky taktiez nejdu budiky) tiez nechapem preco to ma odber po vlozeni tejto poistky, ked na AC su mozno akurat take hodiny, ktore by mohli mat odber, ale tie tam ja teraz vobec nemam, takze neviem vocogo... na druhej strane s tymito poistalmi to ma celkovy odber ~11mA, co je podla slov elektrikara v pohode(udajne do 200mA je to este pohoda). NAjvacsi problem mi robi to stropne osvetlenie, to ma odber jak svina, je jedna vec, druha vec ze nechce zhasinat. Takze otazka, kde sa nachadza ovladanie zhasinania stropneho osvetlenia, ja prepdokladam ze to je bud relatko(mechanicka zalezitost) alebo naky integrac(logika), kedze sa jedna o iluminovane zhasinanie a nie narazove, tak skor by som povedal ze to bude ta logika - naky intgrac, ale nie som si isty. Kde to PLS najdem, co to ma na startosti?? A este snad posledna vec, podla mna je to zle, minimlane nestandard oproti inym autam(aj ked 75ka sa od standardov lisi vo vela veciach :smt077 ) kd zapnem klucik, tak sa mi rozsvieti podsvietenie tlacitok na okna(vsetky 4) a tlacitko na ovladaie sibru. Na i nych autach sa podsvietenie tychto tlacitok rozsvecuje skor pri zapnuti svetiel, resp. uz na parkovacky. Podsvietenie palubky sa mi zapne az so spominaminm otoceni polohy svetiel do pozicie 1(parkovacky) nie s otocenim kluca, ako tie tlacitka. Je to ok, robi to aj vam tak, alebo aj to je naprd :smt102
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Sejny
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 451
Registrován: 25.5.2008, ned 01:40
Bydliště: Tišnov

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Sejny » 19.6.2010, sob 14:31

Podsvícení tlačítek na okna a pod. se normálně rozsvítí při zapnutí klíčku, mám to tak já a i na obou 33tkách to tak fungovalo.
AR 155 1.8TS 8V
ex AR 75 2.0TS
LADA Niva 1.7 i.e. Praktik 1997

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 19.6.2010, sob 21:01

ok, tak tlacitka su ako maju byt. Najnovsie ako som natom, mmt mam mam odber ~20mA aj s radiom! Jedine uz len v com je problem je to sk*rvene stropne podsvietenie, poistku nechcem vyberat a tak s tym ist von, lebo bez nej nejdu ani vystrazne smerovky. Zaujimave je, ze to svieti aj ked vyberem relatko z poistkovky ktore podla manulau je nato(mam to potvrdene aj od brata ze je to prave to relatko), lenze vybrat ho nepomaha :smt084 Odber aj s osvetlenom to ma potom 20mA plus 1.5A, co je uz mnoho, nehovoriac o tom ze v noci je auto vysvetlene... Nake napady pls [-o< Najradsej by som to vyriesil, ako tahal nove kable.

//EDIT: problem so stropnym osvetlenim vyrieseny!!! Taka hovadina v com bola chyba by som fakt vobec necakal. Problem bol v tom ze ako som robil tapacir sibra a mal dole stropny tapacir a odpojene tie stropne lampy, a ako som to daval spat, tak som dal opacne kable na obe lampy. Na jednu lampu idu tri kable, naky cerveny ten som vedel urcite kam ma ist, a potom este ide cierny, a potom dalsie dva ktore sa spajaju do jedneho (cierno biely abo tak nejak) a tieto dva som medzi sebou dal opacne. Ako doteraz mi nieje jasne preco to nieje jedno ako tam su, a je mi to uz aj jedno :smt097 Hlavne ze to ide, a konecny odber ked je auto v pokoji je 20mA. Takze dufam ze teraz ked sadnem do auta aj po 3-4 dnoch, otocim kluckom a nastartujem, v opacnom pripade *plesk
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Milano75
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5150
Registrován: 7.5.2008, stř 15:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Milano75 » 3.9.2010, pát 16:51

věcná:

mám na novém motoru čidlo na teplotu s jedním vývodem a na původním čidlo byly dva vývody

takže co s tím??? :smt102 :smt102 :smt102
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV America
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa Romeo Alfetta GT 1,8 1975 + skelet 1981
Alfa Romoe 159 2,4JTDM SW TI

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 3.9.2010, pát 20:56

nepasuje zavit, zeby si prehoil cidla :smt077 Ale to ta asi uz napadlo, zejo *plesk
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Milano75
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5150
Registrován: 7.5.2008, stř 15:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Milano75 » 4.9.2010, sob 08:26

jop nepasuje závit, musel bych vyrábět závitovou vložku, a asi to tak dopadne
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV America
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa Romeo Alfetta GT 1,8 1975 + skelet 1981
Alfa Romoe 159 2,4JTDM SW TI

had&kříž
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 335
Registrován: 3.1.2010, ned 17:29
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od had&kříž » 23.2.2011, stř 10:16

Chlapi :smt100 , mam problem ... vyměnili jsme hlavu, a od te doby mi hapruje dobíjení... ukostřený motor mám na 4řech místech - na víku 2x, dole u startéru tím pleteným nesmyslem a ještě zvlášť kabel od baterky přímo na bloku.

Když jsem vyjel z dílny neměl jsem dotažený altík, tak to haprovalo, pak jsem ten altík dotáhl, a byl klid ale po pár kilometrech mi to začlo zas dělat.

Baterku mám funglovku od podzimu, tou to být nemůže.

Altík jsem dával nedávno a do výměny byl klid.

Dneska ráno jsem to startnul a byla pohoda klid, nesvítilo dobíjení, ale jakmile jsem se rozjel a motor se prohřál víc, zas se světla ztlumily, stejně tak kontrolky a rožlo se dobíjení.
Altik dotaženy je :-)

Nemá někdo nějaký nápad čím to može byt :smt102 ?
Alfa: 146 1,9 JTD, 75 2.0TS, 75 1.8 ie, 75 1.8 carb, giulietta 1.6 carb
Fiat: 600, 850 BN, 850 Special, 850 Coupe, 133
Ducato Panorama, Combinato, Odtahový speciál
www.squadra-cs.cz

had&kříž
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 335
Registrován: 3.1.2010, ned 17:29
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od had&kříž » 23.2.2011, stř 13:32

možná se to vyřešilo... :roll: vypada to na blbě dotažený mínusak na baterce... jen asi o čtvrt otáčky... ale od té chvíle se dobíjí :-D tak uvidíme co to udělá po projížďce.
Alfa: 146 1,9 JTD, 75 2.0TS, 75 1.8 ie, 75 1.8 carb, giulietta 1.6 carb
Fiat: 600, 850 BN, 850 Special, 850 Coupe, 133
Ducato Panorama, Combinato, Odtahový speciál
www.squadra-cs.cz

Adamalfa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16
Registrován: 2.6.2010, stř 10:34

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Adamalfa » 10.5.2011, úte 11:03

Inak ked sme pri tom stropnom osvetleni chcem sa spitat da sa dako vypinat stlacenim? Lebo da sa mi preklopit dolava ci doprava ale tak ci tak stale svieti pri otvorenich dverach... som mislel ze to bude jak ostatne auta v jedej polohe zapnute v strede iba ked otvorim dvere a v dalsej polohe vypnute...ale nech oba preklapam ako chcem tak stale svieti iba pri otvoreni dveri...
RES. napiste ako to ma spravne fungovat... Lebo idem davat dole tapec kvoli sibru tak ze by som sa kukol aj na to zapojenie lampiciek...

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 10.5.2011, úte 18:08

mam pocit ze ja to mam stejne na mojej, v strednej polohe reaguje na dvere, vlavo/vpravo svieti stale. Ale ceknem to ked budem pri aute, logika vravi zeby to malo fungovat ako pises, ale myslim ze mne to funguje tak isto, lebo som sa nadtym tiez cudoval(minimlane pri dieslovej este).

//edit: ju, mam to aj na LE tak isto, vypnut sa neda, zrejme je to vlstnost
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

A.J.Michal
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4864
Registrován: 10.12.2008, stř 19:06
Bydliště: Tlumačov, je to kousek od Zlína
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od A.J.Michal » 10.5.2011, úte 19:12

me zase hornis svetlo pri otevreni dveri nesviti vubec :-D ale rucne zapnout jde ... no neresim :D
Alfa Romeo Spider Graduate US 1986
Giulietta 2.0 TD
75 3.0 V6 QV RSR
75 2.4 TD
159 SW 2.4 JTDm 154kw Q4
Mercedes ML 270CDI
Transporter T5 + autopřepravník 2600 Kg
Jawa 50/23 Mustang, Piaggio Ciao, Royal Enfield bullet 500

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1848
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Rasputin » 10.5.2011, úte 20:53

michal, na dvere reaguju len postrane lampy, tie nad spatnym zrkdlom nie. Teda pokial si myslel tie nad spatakom
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

A.J.Michal
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4864
Registrován: 10.12.2008, stř 19:06
Bydliště: Tlumačov, je to kousek od Zlína
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od A.J.Michal » 10.5.2011, úte 21:08

no myslel jsem ty nad spetnym zrcatkem. No proste kdyz otevru dvere , tak jsem po tme, ale nijak me to nevadi :-D
Alfa Romeo Spider Graduate US 1986
Giulietta 2.0 TD
75 3.0 V6 QV RSR
75 2.4 TD
159 SW 2.4 JTDm 154kw Q4
Mercedes ML 270CDI
Transporter T5 + autopřepravník 2600 Kg
Jawa 50/23 Mustang, Piaggio Ciao, Royal Enfield bullet 500

Milano75
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5150
Registrován: 7.5.2008, stř 15:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Milano75 » 10.5.2011, úte 22:05

sme dva :smt023
Alfa Romeo 75 3.0 V6 QV America
Alfa Romeo 75 2,0TS
Alfa Romeo Alfetta GT 1,8 1975 + skelet 1981
Alfa Romoe 159 2,4JTDM SW TI

Adamalfa
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16
Registrován: 2.6.2010, stř 10:34

Re: Problem s elektrikou!

Příspěvek od Adamalfa » 12.5.2011, čtv 10:29

No mal som dole aj tapec a zistil som ze som mal odpojeny jeden kontakt co prave sluyil na to aby sa dalo zapnut na stale svietenie a taktiez som dal dole priehladnu kritku toho stropneho osvetlenia tam je taky kovovi kontaktny pliesok ten som musel trocha poohinat aby bol lepsi kontakt teras vsetko fachci jak z vyroby len skoda ze tam nieje aj poloha OFF. Vlavo alebo v pravo stale svieti nech clovek skusa aj oboch strop. svetiel a stred iba pri otvoreni dveri.

Odpovědět

Zpět na „Tipo 116...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host