Výlet Ženeva + Lago di Garda

Zážitky z vašich cest, fotky,dojmy....
Odpovědět
mira_mira
Uživatelský avatar

Příspěvky: 78
Registrován: 19.11.2013, úte 23:43
Bydliště: Krásný Jih země mé

Výlet Ženeva + Lago di Garda

Příspěvek od mira_mira » 28.3.2015, sob 23:43

Zdravím všechny nadšené cestovatele.

Na letošek jsme si naplánovali cestu na Autosalon do Ženevy a zpáteční cestu přes Lago!

Tak se stalo. 5.3.-9.3.2015 dohromady přes 2200km dálniční trasy =D> to se nám to jelo.

5.března 12h štreka do Ženevy (Č.Krumlov 960km), 7.března cca 400km přejezd do Peschiera del Garda a 9.března příjezd z5.

Fotky/videa sem dávat nebudu, protože jsou ve finále stejný, jaký jste všichni viděli na netu nebo v telce.

Ženeva si návštěvu zaslouží, je to krásné město a proč to rovnou nespojit s autosalonem. O tom že je ve Švýcarsku draho víme, ale tak draho jako že pikador alias párek v rohliku stojí 10CHF (250Kč) to jsme neměli tušení. Ochutnali jsme pár místních specialit, ale jinak byla "francouzská strava", rozuměj: nákup v místním obchodě bageta+salám+sýr+nějaká zelenina, self made!
Vstup na Salon za obligátní pár set (16CHF), narváno a naleštěno! a na stánku Škodný nebyl nikdo českymluvící!
Stánek AR bohužel zklamal, kromě 4C Spideru tam vlastně nic novýho nebylo :( (ale to jsme věděli dopředu).

V Ženevě doporučuju hotel s parkovištěm. Musel jsem si najít parking sám, byl naštěstí kousek, ale 2 dny = 1000Kč.
Ubytko hotel TOR s.a. - snídaně do postele, blízko hl. třídy - počítej s trochou hluku v noci. 4lůžko 6000Kč/noc
Projít si město ve dne, v noci, krása, čisto, a ani když jdete postranní uličkou tak nemáte strach že na Vás vyskočí kdosi a bude po Vás chtít cosi... Tam výletem neprohloupíte, doporučuji!

Lago super, hlavně jsme v IT byly jak urvaný z řetězu, všechno bylo "za polovic" oproti Švýcarsku, tak jsme si vyhodili z kopýtek :smt023 . Ale však to znáte, lepší je IT v létě, takhle na jaře to je poněkud nezáživný. Pokud však máte rádi klid, minimum turistů v době přelomu sezón Vám ho zaručí. Bohužel zaručí taky 2/3 zavřených obchodů. Ubytko Residencia Cappucini je pro nenáročné cestovatele - v tuto dobu apartmán za 60€/noc, krásná cena.

Jinak "tahač" (moje auto :wink: ) bez problémů - až na stahovací mechanismus zadního okýnka, kleknul,jízda přes Itošku s okýnkem přilepeným eskapáskou. Víc mi bylo líto těch zimáků valit 130kmh+ při 15°C ve stínu, průměrná spotřeba na celý cestě 7,6l a taky jsem zaregistroval že "zmiznul" olej, cca 2dl.

Už se teším na další vejlet!

Obrázek Echt Italskej Lóurájdr

Obrázek Čokoládovna, mňam!

Obrázek 140m vodotrysk na Ženevském jezeře
Dreamcar Alfa Romeo 159 SW, 2,4JTDm, Ti 154kW

Odpovědět

Zpět na „Alfisti na cestách“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti