Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Zážitky z vašich cest, fotky,dojmy....
Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 11.6.2011, sob 23:23

Je někdo z vás také takový blázen do hradů a zámků jako já (my)?
Kde kdo z vás byl? Co může nemůže doporučit?

My letos byli na : Žlebech, Stránově, Vyšehradě, Střekově, Orlíku, Hluboký, Housce, Kokořínu, Křivoklátu, Zvíkově a došli jsme k Bezdězu, ale už zavřenému

Tak kdo má stejnou ,,vášeň"?

F.a.n.o
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 739
Registrován: 2.4.2011, sob 14:22
Bydliště: Brno

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od F.a.n.o » 12.6.2011, ned 08:06

No ty kokso, ty si letos byl na vic hradech, nez ja za celej zivot! :smt118 Pamatuju si Bouzov, Lednice, pak samozrejme nas Brnenskej, pak jsem mel moto trip po slovenskych zricenino hradech - Cachtice, neco u Liptovske Mary a pak ten obri za hranicema, kurnik ty jmena mi delaj potize, jsou tam ale vice mene jen obrazy a pritom velky mesto ... sakra... no a pak s rodici kdyz jsem byl malej a to clovek uz moc nepamatuje ... :smt102
AR 159 SW 2,4 20V 147kw

hadXR
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2725
Registrován: 6.11.2010, sob 15:02
Bydliště: Krkonoše a podhůří
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od hadXR » 12.6.2011, ned 11:08

Asi tak, myslim že na tolika hradech sem taky nebyl za celej život :)
Nicméně když si v tom tak zběhlej, co bys mi mohl doporučit?
Docela bych někam vyjel, ale nějak nevym kam, mam v planu (uz od lonska teda) Bouzov a to je tak vse, spis me teda zajimaj hrady, zamek to uz je takovy zbytecne luxusni :)
Jinak aby sme vylelimynovaly co znam, tak sem byl na těhle: Křivoklát (mnohokrát), Karlštejn, Točník, Lány, Konopiště, Blatná, Č.Krumlov, Zvíkov (jeden z nejoblíbenějších)
koukám toho fakt moc není.
Ford Sierra 3.7i CLX 4x4 1992, Ford Sierra 2.0i GL 1987, Ford Scorpio 2.9i Ghia1991, Audi 80 B4 1.9 TDi 1992, Honda CB 500 1998.
EX: Alfa Romeo 155 2.5 V6 1996, Alfa Romeo 145 2.0 QV 1996, a další.

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6958
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od speedy » 12.6.2011, ned 11:31

doporučuji koupit si LEGO určené ke stavbě hradu. to si postavíš hrad a máš tam ještě několik jiných variant a pak tještě můžeš použít svoji fantazii, a ušetříš i za béňo :D
jo a s pandulákama můžete dát i dobývání hradu :-D :-D :-D
Přílohy
castle.jpg
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18535
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Kubas » 12.6.2011, ned 11:39

:-D

Jinak na středověkou architekturu je fantastická Itálie a zejména Toskánsko, tak kdyby ses chtěl projet.... :wink:
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 13.6.2011, pon 17:19

A nedělá Lego i Alfiny? Pak bych jinou nemusel mít a ušetřit ještě více :-D
Tak já byl za život na hodně z nich. Né každou si pamatuju to je fakt. Chtěl jsem jen prohodit zkušenosti, nějaké typy na vílet někam a tak. Neříkejte že nikdo nejezdí :)

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 13.6.2011, pon 17:21

hadXR píše:... tak sem byl na těhle: Křivoklát (mnohokrát), Karlštejn, Točník, Lány, Konopiště, Blatná, Č.Krumlov, Zvíkov (jeden z nejoblíbenějších)
koukám toho fakt moc není.
Tak ten Zvíkov je i u mě nejoblíbenější z hradů. Žleby ze zámků. Na Točník a Žebrák se letos chystám, Lány jsem myslel že nejsou přístupné, Konopiště možná taky, Blatnou snad ani neznám, Krumlov - minulej rok

ReznikCZ
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1902
Registrován: 21.12.2009, pon 19:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od ReznikCZ » 13.6.2011, pon 19:49

Klídek Hory, kam budeš jezdit za 2-3 roky? :D :-D
Mercedes-Benz S500 4Matic
.......ale srdcem stále Alfista

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 13.6.2011, pon 21:48

Klidně si dám vopáčko ... proč ne :)
A taky bych chtěl vidět nějaké v DE, IT, PL

Radar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 452
Registrován: 18.9.2008, čtv 16:21
Bydliště: Pardubice

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Radar » 14.6.2011, úte 16:58

Hory: Skopčácká historická města a hrady za to opravdu stojí. Jsou to doslova monumenty.
A v Dolním Rakousku kousek od hranic to taky není k zahození. např. Rabbs a nedaleko od něj zřícenina Kollmitz. Vídeň s Schönbrunnem a Hofburgem je nádhera sama o sobě.

Osobně mám rád Slovensko. Bojnice jsou pohádkové (i se Zoo), Strečno u Žiliny má taky něco do sebe, hlavně ze Strečna na Nezbudskú Lúčku směrem na Terchovou je u něj kouzelný přívoz (kompa) přes řeku Váh i pro auta. Za nejvelkolepější zříceninu osobně považuji Spišský hrad. Pak znám ještě Zvolen, Nitru, Smolenice a potom tu známou píseň:
"Už so prešiel Trenčín, Beckov,
nevidel som väčších ceckov" :-D

V Česku a na Moravě jsem toho už projel hóóódně. Také mne spíš berou hrady a ruiny, než zámky. Naposledy Loket nad Ohří. Také moc kouzelné městečko s nádherným hradem.
VW (zkřížené motyky) Golf Plus 1,4 TSI "Adolf"
"Obrněnce nesnáším, radši bych vzal Alfu. Mám pocit jistoty."
Gonzales. La Piovra 4

RV147
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2137
Registrován: 30.11.2007, pát 21:26
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od RV147 » 14.6.2011, úte 20:02

Hory: Kousek od Žlebů je ještě zřícenina Lichnice, opředená pověstmi a legendami. Jelikož bydlím nedaleko jako děcko ještě pamatuju jak jsme lezli po polorozpadlým dřevěným schodišti na jednu z věží. Pak se toho chopili památkáři a schodiště strhli a značný kusy věží ubourali. Případ záchrany kulturní památky její částečnou devastací, obnova hradeb cihlami taky není asi ono. Kdysi monument kraje dneska není zdáli vůbec vidět. Ještě jsme lezli do toho podzemí, ale od hradu i od místa kde chodba měla ústit to bylo po pár stech metrech zasypaný. O tom kde chodba končila dneska už málokdo ví a to ústí zlikvidovali JZDáci, jelikož si mysleli, že jde o sklep kde se jim kazí jablka.....
No nic trocha vzpomínek na dětství, já taky rád jezdím po hradech, pokud se Ti líbí Žleby, bude se Ti líbit Orlík, zámek Litomyšl,Konopiště. Krásnej hrad je Kost, ale uvnitř nic moc není. Potom Krumlov Rožmberk taky nesklamou. Jenom mě štve jak mě všude dojí. Parkovný, vstupný rozdělený tak blbě, že když toho chceš vidět víc musím jít dva okruhy a strávíš tím moře času.
Alfa Romeo 147-3dv. 1.9JTD16V-powered by Sarkan
Alfa Romeo 75 2.0 TS
Chevrolet Corvette C6

Eneck155
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 794
Registrován: 23.2.2009, pon 16:48
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Eneck155 » 14.6.2011, úte 21:14

Hory: zámek Lány má přístupnou zahradu a v to době když tam není nějaké zasedání nebo něco podobného. A ta zahrada je docela hezká. A pak je v Lánech Muzeum sportovních vozů, byl jsem tam už asi 5 x a je tam pár pěkných kousků a pak je blízko Lánská obora, kde chovaj bílý jeleny, ale ty asi ze silnice těžko zahlídneš :D
AR Giulietta, 1.4 Tjet
AR 147, 1.6 TS
AR 155,2.0 TS
FIAT Brava, 1.6, 1999, modrý - rodinné dědictví :-)
ex: AR 159 2.0 JTDm, AR 159 1.9 JTS, AR 146-1.6 TS, AR 156-2.0 +1.6 TS, AR 155-1.8TS,Dedra-1.8,Prisma-1.6,Tempra-1.6,Regata-1.5

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 15.6.2011, stř 12:09

Radar píše:Hory: Skopčácká historická města a hrady za to opravdu stojí. Jsou to doslova monumenty.
A v Dolním Rakousku kousek od hranic to taky není k zahození. např. Rabbs a nedaleko od něj zřícenina Kollmitz. Vídeň s Schönbrunnem a Hofburgem je nádhera sama o sobě.

Osobně mám rád Slovensko. Bojnice jsou pohádkové (i se Zoo), Strečno u Žiliny má taky něco do sebe, hlavně ze Strečna na Nezbudskú Lúčku směrem na Terchovou je u něj kouzelný přívoz (kompa) přes řeku Váh i pro auta. Za nejvelkolepější zříceninu osobně považuji Spišský hrad. Pak znám ještě Zvolen, Nitru, Smolenice a potom tu známou píseň:
"Už so prešiel Trenčín, Beckov,
nevidel som väčších ceckov" :-D

V Česku a na Moravě jsem toho už projel hóóódně. Také mne spíš berou hrady a ruiny, než zámky. Naposledy Loket nad Ohří. Také moc kouzelné městečko s nádherným hradem.
V německu jsem byl jenom na zámku v Berlíně a to jen po parcích a v mauzoleu. v AT jsem nebyl a v plánu nic nemám ale díky za typy.
V Bojnicích jsem byl před 2 roky a docela se mi líbil až na ceny za parkování a vlastně ceny všeho. Ve Strečnu jsem nebyl a už nějak výlet do SK neplánuju.
Mě taky berou hodně hrady spíš než zámky, ale zajdu si tak na vše :smt026

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 15.6.2011, stř 12:15

RV147 píše:Hory: Kousek od Žlebů je ještě zřícenina Lichnice ...
No nic trocha vzpomínek na dětství, já taky rád jezdím po hradech, pokud se Ti líbí Žleby, bude se Ti líbit Orlík, zámek Litomyšl,Konopiště. Krásnej hrad je Kost, ale uvnitř nic moc není. Potom Krumlov Rožmberk taky nesklamou. Jenom mě štve jak mě všude dojí. Parkovný, vstupný rozdělený tak blbě, že když toho chceš vidět víc musím jít dva okruhy a strávíš tím moře času.
Tak na ní jsem nebyl. Někdy až pojedu kolem tak se tam mrknu :smt023
Na Orlíku jsem letos byl a znám ho. Zámek nic moc ale výhled z něho úžasnej. Ten za náštěvu stojí. Konopiště znám ale dlouho jsem nebyl. Zatím není na bodech hlavních zájmů a na Litomyšl se podívám co tam je a není :)
Kost ... taky mrknu :), Krumlov minulej rok, Rožmberk ... teď nevím zda jsem byl nebo ne :)


Jo a mám takovej seznam, kam si píšu podle známek co chci vidět od musím po někdy možná

Co patří mezi určitě tak : Lipnice nad Sázavou, Bítov, Pernštejn, Strakonice, Velhratice, Žinkovy, Kozel, Loket
a známka 2 : Jaroměřice nad Rokytnou, Kašperk, Rabí a letos nepovedenej Bezděz

zde.
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4371
Registrován: 26.2.2010, pát 15:43
Bydliště: Všude možně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od zde. » 15.6.2011, stř 12:20

V Německu je krásně.. Nejel náhodou někdo výletní plavbu lodí po Rýnu z Koblenz do Rüdessheim? Asi pětihodinová plavba, čtrnáct hradů na kopcích porostlých vinicemi, i ta Lorelei skála tam je :)
33

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 15.6.2011, stř 12:22

Eneck155 píše:Hory: zámek Lány má přístupnou zahradu a v to době když tam není nějaké zasedání nebo něco podobného. A ta zahrada je docela hezká. A pak je v Lánech Muzeum sportovních vozů, byl jsem tam už asi 5 x a je tam pár pěkných kousků a pak je blízko Lánská obora, kde chovaj bílý jeleny, ale ty asi ze silnice těžko zahlídneš :D
V muzeu jsem byl 3x a už tam znova nechci. Je to rok od roku horší a horší, Lánskou oboru znám. Rád jezdím na vodní nádrž Klíčava a tam končí. Oboru taky znám. Kousek od Lán žije otec, tak to tam mám docela sběhlý ;)

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 15.6.2011, stř 12:24

zde. píše:V Německu je krásně.. Nejel náhodou někdo výletní plavbu lodí po Rýnu z Koblenz do Rüdessheim? Asi pětihodinová plavba, čtrnáct hradů na kopcích porostlých vinicemi, i ta Lorelei skála tam je :)
Na plavbu jsem ještě nešel. Nějak se nemůžu na dlouho rozloučit od svého Alfáčka (zkratka pro Alfa miláček). V Německu jsem jezdil jen do Berlína za otcem a často do Drážďan. Někdy chci projezdit Baworsko s jejich nejznámějším zámkem

Radar
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 452
Registrován: 18.9.2008, čtv 16:21
Bydliště: Pardubice

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Radar » 15.6.2011, stř 14:28

Litomyšl jsme absolvovali předloni. Udělali jsme celodenní výlet a spojili jsme Nové Hrady (na fotkách mnohem hezčí a monumentálnější, než ve skutečnosti, kousek za městečkem směrem na Litomyšl je vlevo daňčí obora), Litomyšl (pěkné město a hlavně nádherné zámecké zahrady) a Toulovcovy Maštale (skalní město + pěkná procházka po lesích).
Přílohy
Nové Hrady
Nové Hrady
Obora u Nových Hradů
Obora u Nových Hradů
Litomyšl zahrady
Litomyšl zahrady
Toulovcovy Maštale
Toulovcovy Maštale
VW (zkřížené motyky) Golf Plus 1,4 TSI "Adolf"
"Obrněnce nesnáším, radši bych vzal Alfu. Mám pocit jistoty."
Gonzales. La Piovra 4

fotoJenda
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 134
Registrován: 8.6.2011, stř 16:12
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od fotoJenda » 16.6.2011, čtv 09:26

Zdravím,
jak to zde pročítám tak se chci zeptat zda někdo neplánuje okouknout Hitlerovo „Orlí hnízdo” a Alpské vyhlídky v Rakousku. Počítám provětrat alfinu na prodloužený víkend :D
AR 156 sw, 1.9 jtd chip
Suzuki Samurai 4x4 l ..hledá se AR na hraní...

Rado HF

Příspěvky: 54
Registrován: 12.1.2011, stř 19:25
Bydliště: Košice

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Rado HF » 19.6.2011, ned 12:15

Pretože mam rodinu na Morave tak stoji zato hrad Bouzov a zámek Náměšť na Hane. :smt023
Alfa Romeo 33 Imola ex Lancia Delta HF Turbo

Liwika19
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1609
Registrován: 22.8.2010, ned 19:09
Bydliště: Zvolen - Praha

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Liwika19 » 19.6.2011, ned 14:05

ak by si chcel niekedy ist na SR tak zamok Bojnice, Oravsky hrad, Spisky hrad, Trnciansky a najvacsi hrad v strednej Europe Pusty hrad vo Zvolene (ale je to len zrucanina), Zvolensky zamok, Kastiel vo Sv. Antone atd :-D takze nie si jediny co rad beha po hradoch a zamkoch, popripade peknych kastieloch :wink:
156 2.4 JTDm 20V 200ps...byvala policajtka v taliansku...

Rado HF

Příspěvky: 54
Registrován: 12.1.2011, stř 19:25
Bydliště: Košice

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Rado HF » 19.6.2011, ned 21:27

Liwika.. Este snad tu na Vychode kaštiel Betliar a hrad Krásna Horka. :wink:
Alfa Romeo 33 Imola ex Lancia Delta HF Turbo

Spirpin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1506
Registrován: 28.9.2007, pát 18:10
Bydliště: Praha

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Spirpin » 20.6.2011, pon 12:29

A já měl vždycky za to, že největší (plochou) je Spišský hrad :smt102
156 SW 1.9 JTDm

Hory
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1050
Registrován: 13.1.2010, stř 20:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Hory » 20.6.2011, pon 12:42

Díky za další typy. Určitě mě zlákala Kost a Toulovcovy Maštale. Na ty se pojedu moc rád podívat :smt023

Liwika19
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1609
Registrován: 22.8.2010, ned 19:09
Bydliště: Zvolen - Praha

Re: Hrady, zámky a jiné pamětihodnosti

Příspěvek od Liwika19 » 20.6.2011, pon 12:51

Spirpin píše:A já měl vždycky za to, že největší (plochou) je Spišský hrad :smt102
neboj nie si sam tak si to mysli vacsina ludi ale plochou najvacsi v strednej europe je Pusty hrad a je 2 najvacsi v europe + Zvolen ma najdlksie namestie v strednej europe :-D a hej betliar je fakt krasny
156 2.4 JTDm 20V 200ps...byvala policajtka v taliansku...

Odpovědět

Zpět na „Alfisti na cestách“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů