obrana před odletujícími kamínky

Odpovědět
maTooB
Uživatelský avatar

Příspěvky: 42
Registrován: 1.12.2011, čtv 20:33
Bydliště: Slovensko

obrana před odletujícími kamínky

Příspěvek od maTooB » 20.2.2013, stř 18:10

Tak páni, asi tu nikto nebude mať skúsenosť, ale práve som riešil obitý lak na hranách dverí od zimného posypového štrku. Od predných kolies to pekne odletuje a obíja hrany na prednom blatníku, spoj predných a zadných dverí a hranu za zadnými dvermi pred zadným blatníkom. Keď som auto umyl, tak moje srdce ťažko zaplakalo.
Bohužial predné zásterky na Julču nie sú. Sú iba zadné, také otrasne veľké lopaty, ktoré by to neriešili. Dal som tam aspon ochranné fólie. Bohužial, keby som to vedel, dám to urobiť už pred zimou a nie až keď prvá zima obije lak na novom aute :(

Aké máte vy skúsenosti? Aj na iných autách...
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA TCT
Ducati Monster S4RS TS

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: obrana před odletujícími kamínky

Příspěvek od Franik » 20.2.2013, stř 19:51

Přesně jsem nesledoval licování na GIU, ale mělo by být tak, že vždy přední díl při zavření je výše než díl za ním, jako rybí šupiny. Tím nedochází k nárazům kamínků na hranu dílu za ním. Ale pokud je díl za ním vytažen nad předchozí zabrání tomu jen ochranná folie. Viz. třeba zadní lem blatníku za zadníma dveřma u 159 hodně nachylné. U předface neřešeno a hle u face se na tomto díle objevily ochranné folie sice je to jakoby imitace ale je tam, tudíž jedna z vylepšení. Pokud to je v rovině tak pomůže jedině přelícování klempířem. Vem kousek krátkýho pravítka a přilož ho na plochu třeba předních dveří k zadním, při zavřených by měla být na zadním díle trochu mezera (utopení dílu).
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

ethicon
Nováček

Příspěvky: 220
Registrován: 14.4.2011, čtv 20:40

Re: obrana před odletujícími kamínky

Příspěvek od ethicon » 28.7.2013, ned 18:00

ja som mal podobné skúsenosti s mojou 147..asi po mesiaci som mal obité hrany zadných blatníkov za zadnými dverami, čo súvisí s tým , že vyčnievajú z profilu (u 5 dverovej verzie), všimol som si, že niektoré 147ky to majú úplne obité...podobný problém má aj Mito, tam však začali dávať fóliu aká sa dávala na 159...preto hneď ako som si kúpil Giuliettu som si dal oblepiť zadné blatníky od hrany dverí...a to som ešte nevedel či tam tie kamienky budú naozaj lietať, čo ma však škrie, je to vidno, tú foliu, kamienky tam zatial nič nespravili..len tá fólia tam svieti naslnku...čo mám však skúsenost zoi 147ky kamienky dokázali "prestreliť" aj fóliu...kolegyňa má Fiestu a tam som si tiež všimol, že má fóliu "prestrelenú"...ono čo pomôže sú tie tuningové umelohmotné prahy..trošku vyčnievajú z profilu na prednom narazníku a tým zabraňujú odlietanie kamienkov dozadu...ja ich mám aj na prednom náraníku aj aj vzadu spolu s hrubšími výfukmi...
Alfa Romeo Giulietta QV /facelift/ 2013-
Alfa Romeo Giulietta QV, nero etna 2010-2013
Alfa Romeo 147/Sport/120cv, čierna metalýza, facelift 2006-2010

Odpovědět

Zpět na „Giulietta“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti