AR 156: porucha ABS a snizeny vykon motoru

Odpovědět
fra.iesus
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5
Registrován: 2.10.2009, pát 21:29
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

AR 156: porucha ABS a snizeny vykon motoru

Příspěvek od fra.iesus » 22.9.2012, sob 17:40

Zdravim vsechny,
podarilo se mi pred tydnem zneprovoznit snimac ABS na kole (velke kladivo a me ruce - nebezpecna kombinace ;-)), nasledne jsem s autem ujel max 10 km po meste, cili celkem klidna jizda. Dnes jsem vyjel mimo mesto a pri prvnim seslapnuti plynu zjistil, ze auto nejede jako driv - turbo funguje zda se normalne (taha od stejnych otacek zezacatku stejne intenzivne), ale od urciteho okamziku misto pokracovani narustu vykonu zustane nemenny a autu se jiz nechce zrychlovat (pri ruznych rychlostnich stupnuch se tohle deje u ruznych otacek, ale pokazde stejne).
Vim, ze moje alfinka jeste nema ASR, ktery by mohl omezovat vykon, tak nemohlo by to delat i ABS samotne? Jinak se s autem krom vymeny oleje a par mechanickych oprav nic nedelo a nenapada mne zadna jina souvislost s nicim.

EDIT: Doplnim, ze se nejedna o prechod do nouzaku - nerozne se zadna kontrolka (krom trvale svitici ABS) a ani se tak nechova motor (zkusenosti z prepnutim do nouzaku v minulosti mam s pridrenym turbem, kdy ho to od urcitych otacek vyhazovalo a je to celkem kopanec, tohle se plynule omezi a dal nezvysuje vykon, jinak se chova vse naprosto normalne).

Dallen
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4682
Registrován: 8.10.2011, sob 19:21
Bydliště: Ostrava

Re: AR 156: porucha ABS a snizeny vykon motoru

Příspěvek od Dallen » 22.9.2012, sob 19:10

Já si s ABS užil svoje a nikdy jsem nepozoroval pokles výkonu (TS) takže podle mě by to nemělo mít žádnou spojitost.
Zkus diag
Limo* s bussem (166 3.0)
Ex: 156TS

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: AR 156: porucha ABS a snizeny vykon motoru

Příspěvek od Petr147 » 22.9.2012, sob 20:10

ukazuje ti rychlomer? ja kdyz mel problem s abs, tak neukazoval rychlomer a auto pri prerazeni trhalo a chovalo se divne

fra.iesus
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5
Registrován: 2.10.2009, pát 21:29
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: AR 156: porucha ABS a snizeny vykon motoru

Příspěvek od fra.iesus » 23.9.2012, ned 18:48

Pred chvili jsem konecne nabil baterku na notasu, aby zvladla vydrzet 10 minut provozu (ma to holka za sebou) a svete div se: slaby signal z vahy vzduchu...a pak ze je vymena filtru jednoducha a zvladne ji kazdy (servis) - tak tohle mne vazne nenapadlo zkontrolovat :)

Odpovědět

Zpět na „Diagnostika a elektroinstalace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů