Autocom cars - problém AR

Odpovědět
hrasek129

Příspěvky: 4
Registrován: 19.11.2015, čtv 17:36

Autocom cars - problém AR

Příspěvek od hrasek129 » 19.11.2015, čtv 17:49

Zdravím, k diagnostice aut používám celkem s úspěchem Autocom Cars CDP ver. 2014, tedy čínskou kopii.
Diagnostiku mám odzkoušenou na různých značkách naprosto bez problému. U Alfi mám problém s tím,
abych se dostal do "ouška" Nafta (tedy motor a spol). Diagnostika se tváří že vytváří spojení, po zhruba 2 minutách
odpojí s hláškou "žádné VCI nenalezeno". Zvláštní je že do ostatních "oušek" (např. multifunkční zařízení, airbagy, servisní
kontroly a dalších) se bez větších obtíží dostanu. Rovněž funguje sledování hodnot v reálném čase a spínání komponentů.
Vůz Alfa Romeo GT, připojení realizuji přes OBD (16 pinú) pod volantem.

Pokud někdo využívá Autocom, popřípadě ví kde je problém, můžete prosím poradit? Za případnou odpověď děkuji.

Wocass
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 199
Registrován: 20.4.2014, ned 07:53
Bydliště: Borohrádek

Re: Autocom cars - problém AR

Příspěvek od Wocass » 19.11.2015, čtv 21:07

Ta hláška se tváří, že nenalezne počítač spojení s "testrem". Jaké spojení používáš? Kabel nebo bluetooth? Nahoře v konfiguraci, nebo nastavení (nevím přesně jak to autocom má) by měl být vedle nastavení com portů test. Připoj VCI k autu a zkus udělat ten test zda proběhne v pořádku. Mohl by tam být nějaký "bug" a ten test by ho mohl odstranit. Načte si znovu com porty, verzi vci atd.. Pak tu je také možnost, že "čínská kopie" nepodporuje všechny dostupné funkce či vozy.
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 85kW
ex Fiat Punto Mk I

hrasek129

Příspěvky: 4
Registrován: 19.11.2015, čtv 17:36

Re: Autocom cars - problém AR

Příspěvek od hrasek129 » 20.11.2015, pát 16:14

Ahoj, připojuji přes kabel, bleutooth je citelně pomalejší. Nastavení portů provádím vždy, když je nějaký problém s
připojením. V nastavení hardware provedu test a vybere vhodný port. Aktuálně má nastaveno COM 8.
Obávám se že bude problém někde jinde, vidím to spíš na problém s kompatibilitou. U starších verzí autocomu
kde nebyly čipy OKI byl např. problém s připojením se do některých koncernových vozů. Podobný problém s autocomem
při diagnostikování Megana II gen. se startovací kartou. Každopádně jsem se naštval a objednal ELM kabel a vyzkouším jiný
sw k diagnostice. Snad to bude k diagnostice italských aut vhodnější - alespoň doufám. Každopádně díky za námět.

Wocass
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 199
Registrován: 20.4.2014, ned 07:53
Bydliště: Borohrádek

Re: Autocom cars - problém AR

Příspěvek od Wocass » 20.11.2015, pát 18:42

Tak ono mě někdy připadá, že si ty počítače žijou svým životem. Už kolikrát se mi stalo, že jsem na jeden vůz vypotřeboval 3 diagnostiky než se mi povedlo dostat do jednotky. Naposled to byl renaul espace. Každopádně pokud to vyřešíš, tak napiš jak se to podařilo ;-)
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 85kW
ex Fiat Punto Mk I

Odpovědět

Zpět na „Diagnostika a elektroinstalace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů