Alfa 147 jtd 103kw 2004 nefunkční ukazatel rychlosti + dvě další věci

Odpovědět
michalnero

Příspěvky: 3
Registrován: 1.9.2012, sob 19:59

Alfa 147 jtd 103kw 2004 nefunkční ukazatel rychlosti + dvě další věci

Příspěvek od michalnero » 12.10.2017, čtv 22:34

Zdravím Alfisti
Prosím o radu, zda jste se s tím již někdy setkal. Manželka si vzala Alfu a potkal se jí motor. Byla provedena oprava, vše v pořádku, až na ukazatel rychlosti. Do té doby fungoval bez problémů. Kde je vlastně senzor u tohoto modelu ..jtd 103kw 2004 ? Někde jsem se dočetl, že může být buď z ABS nebo z převodovky. V servisu jsem se ptal, a při opravě žádné čidlo prý nedemontovali ..na převodovce.

Samozřejmě bliká ukazatel celkového počtu km ..signalizace diagnostiky, že je něco špatně ..což bude asi díky tomu rychloměru ..tipuji. K tomu všemu, nejdou plynule zavřít okna ..zavírají se po kouskách ..znáte to. Dále nejde zpátečkové světlo. Vyndal jsem světlo, odpojil kabel, a nejde tam vůbec proud. Do té doby, než se potkal ten motor, vše fungovalo ..okna, zpátečkové světlo i rychloměr.

Tuším, že tyhle tři závady budou mít něco společného, společný jmenovatel. Pochybuju, že by to vše odešlo zaráz v jednu chvíli, při potkání motoru. Pro vysvětlení, občas se mi stalo, že mi nešly otevřít páté dveře, ani z palubky, ani dálkou na klíči, k tomu nešli vůbec okna a teploměr venkovní teploty ..a opět blikající ukazatel km ..takže tři věci zaráz. Vždy stačilo odpojit a znovu zapojit v řidičových dveří krabičku ovládání oken, tu delší sběrnici a vše opět funkční v pořádku. Tohle mi příjde nějak podobné ..nějaký fígl, že by stačilo zas někde něco odpojit, vyresetovat a mohlo by to jít ..možná.

Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost ? ..díky za případné rady.

Odpovědět

Zpět na „Diagnostika a elektroinstalace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů