Alfa Romeo Brera / Spider (pokec)

Odpovědět
Boomer
Pozorovatel

Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo Brera / Spider (pokec)

Příspěvek od Boomer » 5.1.2018, pát 21:48

Taky jsem kupoval 939 s "poblitym" motorem od ruzovy Paraflu. Proveroval jsem dusledne a bylo to (nejspis nastesti) "jen" prosakujicimi hadicemi a expanzni nadrzkou, pry bezna zalezitost u tohoto modelu. Kazdopadne drzim palce, at uz je pricina problemu jakakoliv!

Humik

Příspěvek od Humik » 6.1.2018, sob 18:27

Součástí kupní smlouvy je protokol o technickém stavu. Tam prodejce zapsal, že auto nebylo bourané, nebylo opravované, nebyl opravovaný motor. Ani jedno není pravda. Auto bourané bylo. Byl měněn přední nárazník, měněn radiátor, motor byl opravovaný (potrubí do motoru a k turbu, kde je po opravě netěsnost a při zaplé klimatizaci fouká zplodiny do kabiny). Na krytu motoru byly špony. To navráavali motor a zaseklý šroub v něm, který potom vyvrtávaly. Zbrušovali turbo. To auto je motorvě vergl zralý na ekologickou likvidaci. Takže celou věc v pondělí předávám právníkovi a budu odstupovat od smlouvy, jelikož vozidlo bylo prodáváno jako bez vad, bez poškození.
Ačkoliv je moje kočka (Ford Cougar) nejlepší auto po všech stránkách, jaké jsem kdy v životě měl, nastal její čas. Brera to bude mít těžké.

bobas
SemTuFurt

Příspěvek od bobas » 6.1.2018, sob 18:46

Ciste ze zvedavosti, co stala?
AR 159 SW 2.4 jtdm... babička Máňa
AR Spider 2000 Veloce
AR 75 1.8 ie
a jiné...

Humik

Příspěvek od Humik » 13.1.2018, sob 19:55

I kdyby byla za 500,-, tak je to příliš. Motorově je to auto na odvoz do vrakáče. Jediné co funguje a dobře vypadá je kastle. Nic víc. Řeší právník. Prodávat takové auto jako bez závad byl zkrátka jasný podvod od prodejce. O závadách věděl. Notabene jako technik autorizovaného servisu Auto Rolný Olomouc.
Ačkoliv je moje kočka (Ford Cougar) nejlepší auto po všech stránkách, jaké jsem kdy v životě měl, nastal její čas. Brera to bude mít těžké.

Kubas
Administrátor

Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubas » 13.1.2018, sob 21:12

jestli máš OK smlouvu tak to snad nějak relativně v klidu vyřešíš....
a je opravdu hodně smutné že do takové věci se namočí člověk pracující pro autorizák.....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), + občas Giulia 2.0T 200CV

Harous
SemTuFurt

Příspěvek od Harous » 13.1.2018, sob 21:50

Pokud se šprajcne tak to může přes soudy trvat roky...
Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition ('16)
KIA Cee'd SW 1.6 GDI TOP ('17)

Petr147
SemTuFurt

Příspěvek od Petr147 » 13.1.2018, sob 22:00

Když jsem dával do výkupu auto, do kterého mi před tím vletěla 156 do kufru, tak se ptali na bouračky a já řekl co co s tím bylo... odpověď technika, že auto opravené v autorizáku berou jako nebourané a tak bylo taky následně inzerovali

To co tu popisuješ s turbem je úplně banální věc a zrovna prasklý šteft tu řešila snad nadpoloviční většina majitelů 2.4 a je to známa závada... prasklá hlava většinou uniká do motoru a nevzlíná na motor... těžký posilovač je vlastnost Alf, když předsednu do 156, tak mám taky pocit, jako by nefungoval... a jinak hodně štěstí, spor znalec vs. proškolený technik Alfy muže být hodně dlouhá záležitost

Odpovědět

Zpět na „Brera / Spider“