Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Odpovědět
HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 10.6.2013, pon 13:13

Moje GTV bylo v podstatě spíš traktor..vulgární projev, tupé reakce,výkon slabota..chyby v jednotce nehlásily lambdu--po výměně varhany a
ostré bezprostřední reakce...takže diagnosa právě tyhle "otahaný stavy" neukáže, pád do nouzáku je krajní stav--vlastně je to lepší, protože člověk ví, která bije , vymění a jezdí ....fakt tam u GTV byl souběh včetně mizernýho výfuku atd..
Takže osvědčená rutina..--bezvadný základní regulační čidla, slušnej vejfuk /bez případně zborcených přepážek atd.., zapečenej ucpanej kat je slušný maso-metr trubky okolo katu může svítil žlutým žárem, kdybych osobně neviděl, neuvěřím :-), ,/slušný svíčky..až potom řeším dál..

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petr147 » 10.6.2013, pon 13:18

Richie píše:to jsem nechtel slyset :) asi si budu muset dat bokem koruny na lambdy a vahu....fuj
stejne mi prijde ze mi to moc nejede ani na benzin...prubeh OK ale vykon slabota...myslim ze kazdej 2.0 litr by si me dal k snidani...potreboval bych se projet 2.5 V6 u nekoho komu to jede...
nepovidalo se, že je to u 2.5. normální? ze žere jako 3.0 a nejde? :D

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 10.6.2013, pon 13:23

To je ale takhle paušalizovaný blbost --jednu 2,5 v LPG "mám stále na dohled" v rodině a v pohodě..jasně že 0,5 litru oproti 3,0 musí být někde cítit, ale když jsem jí dal nedávno napít jede fest a reakce standart-hodně slušný...žádný utahaný otravný auto..spotřeba Praha cca 90%město 12LPG..bez žádných optimalizací....

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 10.6.2013, pon 15:36

tak to moje je presne jak pises..utahany, otravny...minule jsem mel co delat abych neklepal astre 1.6 :D
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Majkll
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1056
Registrován: 9.9.2007, ned 11:07
Bydliště: Poličsko

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Majkll » 10.6.2013, pon 18:19

Richie :Já jsem se výkonem spokojen , pokud chceš můžem dat někdy sraz na půli cesty mezi Poličkou a HK a testnem to :)
ALFA ROMEO 75 2,0 T.Spark (1989)
ALFA ROMEO 166 2,5 V6 (2001)


ex:Alfa Romeo 155 1,8 T.Spark 8V (1994)
Alfa Romeo 75 2,0 T. Spark S (1988)
Alfa Romeo Giulietta 1600 (1985)

Jiřik

Příspěvky: 92
Registrován: 5.1.2013, sob 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Jiřik » 12.6.2013, stř 09:00

Neviděl jsem váhový tabulky, ale asi je taky rozdíl, jestli máš tu 2.5 ve 156 nebo 166. Každých 100kg
hmotnosti je obrovský rozdíl, proto z auta vše nepotřebné letí ven :13:

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 18.6.2013, úte 06:51

HonzaR píše: je doufám aspoň trochu patrné , že bez kloudný lambdy/lambd se nedá ničeho dobrat, protože nejede OK ani benál....a z hlediska chyb musí být benálová jednotka "čistá"
Pro benál jednotku je plynová "transparentní--čili o ní neví..a protože mizerná lambda/lambdy znamená/jí v první řadě mizernej provoz na benál, nemůže následně ani poměrně citlivej přepočet hodnot vstřiku plynu, kterej během režimu jízdy na plyn provádí jednotka plynu /a benálová to netuší /stát za moc.
Dobrá lambda u plynu je nutná věc, pokud chceš efektivně funkční systém a ne kašlátko.
takze ted mam lambdu odpojenou, coz znamena ze by benzinova RJ mela byt v nouzaku...jak se tedka bude chovat RJ lpg ?
Na benzin to bez lambdy jede paradne. na plyn to zkusim dneska po praci...ale az budu mit novou lambdu tak budu stejne muset na serizeni LPG ne ? nebo se ta LPG jednotka nejak nastavi sama podle spravnych hodnot nove lambdy ?
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petr147 » 18.6.2013, úte 07:34

hlavne po nainstalování nové lambdy smaž autoadaptační data

Jiřik

Příspěvky: 92
Registrován: 5.1.2013, sob 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Jiřik » 15.7.2013, pon 09:11

Tak diskuze o lambdách je díky znalostem Petra a Honzy asi zdárně u konce :smt041
Já jsem se teď pustil do částečné GO zmíněného šestiválce Z32SE v té Vectře. Má to tři katy, dva ocelové pro každou řadu jeden (lambdy jedna nad a jedna pod, celkem čtyři) a pak jeden společný. Protože jeden z těch ocelových byl K.O., šly ven oba a tím, že kontrolní lambdu dám jen jednu až za ten společný kat a signál rozdvojím, možná to takhle oblbnu, uvidíme.
Další úpravy: zvýšení kompresního poměru, ale jen na 10,6:1 -víc to nejde, musely by se dělat kapsy pro ventily :( , vybroušení sacích a výfukových kanálů lamelovými kotouči až k ventilům, slícování sání, nové kroužky a gufera, vložka vzduch. filtru od FK, olej 10W-60 od Alfiho, samozřejmě nové rozvody, zjistil jsem, že u původních byla jedna řada válců o zub špatně nastavená :smt013
vstřikovací ventily plynu jsem umístil přímo do sacích kanálů.
Dám pak vědět, jak to frrrrrrrčí.

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 15.7.2013, pon 23:27

Jiřík:
"Tak diskuze o lambdách je díky znalostem Petra a Honzy asi zdárně u konce"

Kardinální otázkou je,/kterou je občas dobré si připomenout /čeho má být vlastně dosaženo..
:smt044 ..
pozn./Richie :Na benzin to bez lambdy jede paradne.../.... :wink:

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 16.7.2013, úte 07:16

No mam tam stale starou lambdu, pac nemuzu nejak zkloubit svuj volny cas se servisakem...
nicmene stavajici lambde jsem opravil jeden upadly drat a u dalsiho prodrenou izolaci...na benzin jede auto jak utrzene, na plyn za studena si obcas zacuka...takze temer OK..krome spotreby teda...az konecne namontuju tu novou lambdu, ktera mi uz mesic lezi na ponku, tak snad bude vse OK
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Jiřik

Příspěvky: 92
Registrován: 5.1.2013, sob 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Jiřik » 17.7.2013, stř 09:27

Přece se dosáhlo informovanosti lidu obecného :wink:
ty poslední stránky si stačí párkrát přečíst a může být každý v obraze.
Jak jsem už psal, mám výhodu v tom, že mám čtyři stejný lambdy (stejné katal. číslo) tak když to hlásí nějakou chybnou, jen prohodím a ověřím. Doporučuji to i ostatním, protože hlášení chybné lambdy nemusí být vždy chybná lambda, ale klidně třeba horší kat, prasklé svody, zakarbonovaný motor, horší komprese atd atd......

Je zvláštní, že provozem na plyn se spalovací komory a výfukový systém časem potahuje bílým povlakem.
Nevím, jestli to nějak nesnižuje citlivost zmíněných kyslíkových čidel. Je to tenký povlak v řádu setin mm, možná jste si toho všimli při výměně svíček. Nevím nic o tom, že by to motoru jakkoliv vadilo, znám motory, co na plyn bez problémů nalítaly přes tři sta tisíc a dál běží. Není tedy pravda že plyn nezanechává úsady, jak píše 90% firem, co předělávají auta na plyn. Nejsou zde pouze karbonové úsady.

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 17.7.2013, stř 15:54

a muze se stat, ze by labmda byla OK a pri provozu na spatne serizene LPG by to vyhazovalo chybu ?
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petr147 » 17.7.2013, stř 16:03

Jo, lpg se nastavuje podle křivek benzínu a když je jiná směs, tak to auto vyhodnotí jako chybu

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 17.7.2013, stř 16:21

ja ze jsem opravil tu starou lambdu a na benzin to tedka jezdi jak utrzeny...takze jedine muzu zkusit vymazat chybu a jezdit jen na benzin a uvidim jestli naskoci chyba.. pokud ne, tak to necham seridit a bude snad pokoj...musim asi najezdit par km,aby se chyba objevila ze ?
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Petr147 » 17.7.2013, stř 17:00

Ano

Jiřik

Příspěvky: 92
Registrován: 5.1.2013, sob 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Jiřik » 18.7.2013, čtv 09:21

Jak jsem už tady psal, většina plynových zařízení, obzvlášť pokud jsou namontována na výkonné motory bývají poddimenzována. Pokud je to jen mírně a jde tam chudší směs třeba jen při akceleraci, ECU motoru to toleruje.
Později např. v případě použití Cu trubek se tyto mírně zanáší, stejně jako vstřikovače, pokud jsou v jiné, než svislé poloze (vosk prochází trochu i filtry) no a to už je příliš. Řešením překalibrovat a znovu seřídit systém, popř. vyčistit vstřiky, vyměnit a zkrátit hadičky od vstřiků do sání. :-k

Jiřik

Příspěvky: 92
Registrován: 5.1.2013, sob 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Jiřik » 29.8.2013, čtv 12:51

Ahoj lidi,
vzhledem k tomu, že Densa Iridium jsou opravdu zdá se tím nejlepším na zapalování LPG, od nynějška je budu montovat ve svém servisu. Končím se silnými elektrodami z niklu.
doporučuju tenhle shop:
http://www.motops.cz
mají tam Iridium tough za fajn ceny, vzal jsem si 6x VX.
Tak ať to frčí! :D

Jiřik

Příspěvky: 92
Registrován: 5.1.2013, sob 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Jiřik » 20.9.2013, pát 09:39

Zajímavé porovnání běžných a iridiových svíček. Jaký je rozdíl mezi Iridium plus a Tough jsem moc nepochopil,
obě mají platinový návarek na vnější elektrodě, obě pro spalování plynu zřejmě nepřekonatelné.
http://www.globaldenso.com/en/products/ ... tures.html

Jiřik

Příspěvky: 92
Registrován: 5.1.2013, sob 20:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Jiřik » 20.9.2013, pát 09:46

Jo, už to vidím- liší se jen v jiném izolátoru, VK20T jej mají nějaký zesílený.
Zvláštní taky je, že Iridia nemají moc různých tepelných hodnot, u různých motorů se to řeší jen
elektrodovou vzdáleností. Z toho vyplývá, že elektrody mohou být stále dost rozžhavené, aniž by
vznikaly detonace. Prostě new generation from Japan.

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od Richie » 18.10.2013, pát 11:09

Mam takovy dotaz. Shanim software na serizeni LPG systemu Magic2 ...jake jsou moznosti sehnani ? Jde to nejak koupit ? Dekuji. Piste klidne do SZ...
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od HonzaR » 18.10.2013, pát 21:17

Myslím, že se mi tu ještě někde válí.../aktuálně nepoužívám.../.mrknu, případně do SZ..to není problém..

hartman

Příspěvky: 1
Registrován: 3.12.2013, úte 22:37

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od hartman » 3.12.2013, úte 22:40

Richie píše:Mam takovy dotaz. Shanim software na serizeni LPG systemu Magic2 ...jake jsou moznosti sehnani ? Jde to nejak koupit ? Dekuji. Piste klidne do SZ...
Třeba zde (zdarma): http://www.elpege.cz/lpg-cng-software/lpg-lovtec/

vlad47

Příspěvky: 51
Registrován: 31.10.2011, pon 13:54

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od vlad47 » 9.12.2013, pon 12:58

Uz to mam hotove davno, ale teraz mam cas sem dat aj nejake info. Takze moj finalny stav:
http://www.lanciathesis.eu/lanciathesis ... AG0794.jpg
Vstrekovanie kvapalneho LPG. V skratke, teplota nasavanej zmesy okolo -40st takze ziadne prehrievanie ani podpalovanie, ziadny reduktor takze vodny okruh motora bez narusenia a podstatne menej veci v motorovom priestore. Realna spotreba pri 144tacho je 11l. Vyssi vykon ako na benzin, papierovo 8,8 (ja viem ze ste asi zvyknuty na ine ale predsa dve tony a automat robia svoje); namerane so starym lpg 8,9; namerane s kvapalnym vstrekom 7,8:
http://www.youtube.com/watch?v=OVbo_-eILHA
Z mojej strany max spokojnost :) a ked norm citim ako sa aj motor z toho tesi tak neni o com hh.
Lancia Thesis
- 3,2 V6 + LPfi Emb. 07
- 3,0 V6 Emb. 04
- 2,0tb Emb. 02
Lancia K coupe
- 20VT 98
- 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0 i.e. 84
Alfa Spider 3.0 12V Lusso 00
http://www.lanciathesis.eu

xjohny
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 984
Registrován: 10.8.2009, pon 22:19
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si myslíte o lpg na gta? (+ obecně V6 a plyn)

Příspěvek od xjohny » 14.1.2014, úte 16:53

Jiřik píše:Tak diskuze o lambdách je díky znalostem Petra a Honzy asi zdárně u konce :smt041
Já jsem se teď pustil do částečné GO zmíněného šestiválce Z32SE v té Vectře. Má to tři katy, dva ocelové pro každou řadu jeden (lambdy jedna nad a jedna pod, celkem čtyři) a pak jeden společný. Protože jeden z těch ocelových byl K.O., šly ven oba a tím, že kontrolní lambdu dám jen jednu až za ten společný kat a signál rozdvojím, možná to takhle oblbnu, uvidíme.
Další úpravy: zvýšení kompresního poměru, ale jen na 10,6:1 -víc to nejde, musely by se dělat kapsy pro ventily :( , vybroušení sacích a výfukových kanálů lamelovými kotouči až k ventilům, slícování sání, nové kroužky a gufera, vložka vzduch. filtru od FK, olej 10W-60 od Alfiho, samozřejmě nové rozvody, zjistil jsem, že u původních byla jedna řada válců o zub špatně nastavená :smt013
vstřikovací ventily plynu jsem umístil přímo do sacích kanálů.
Dám pak vědět, jak to frrrrrrrčí.
Reaguji na toto s mírným zpožděním :-D Už máš hotovo? Nezjistil jsi nějaké známky opotřebení ventilových sedel?
Chevy Tahoe, 2001, 5.3 V8
Chevy Avalanche, 2002, 5.3 V8
Chevy Blazer, 1999, 4.3 V6
Chevy Camaro, 1979, 5.0 V8
@ chevroletcamaro.cz
ex Alfa Romeo 159, 1.9 JTD

Odpovědět

Zpět na „Paliva (běžná i alternativní)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti