Spotřeba s LPG

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od HonzaR » 14.9.2012, pát 12:56

Co máš za popis v techničáku?--je to celkem "divočárna---ani ryba ani rak a drátů a hadic jak
do mateřský školky..:-)

příklad klasické montáže /a sdružené lišty/--"na prase".., vstřiky "pohozený přes víka "...
Tohle/ Neptun montáž AGC -patrně systém 01-14?/ považují za "standart.montáž "lišty" u firmy Neptun-Harfa .--hrůůůůza.,
tohle při otevření na dílně vyvolá oprávněnou nevoli, nehledě na to, že je to esteticky zmrskaný--nechce se jim to upravit a mrskaj to jak Baťa...
Ono přímo ve Strakonickém AGC to není vůbec jiné a i když se jedná o velmi slušnou firmu,která ví co dělá, nechtějí vůbec slyšet, že by to trochu poklidili...--co byste za cca 32 táců prej chtěli, přímaz ventilů jen pod pohrůžkou. :-) + další cca 2-3 táci
čili ...u těhle klasik. sdružených lišt jde udělat kalibrace, aby se nemusela měnit celá,u jednotlvých vstřiků, pro montáž na busso z hlediska umístění jednodušší a estetičtější, je jednodušší "unavenej vstřik" vyměnit--nestojí to zase žádnou ránu..velmi slušnej singl /MaGIC singl 2.generace viz obr. / s výborným poměrem cena/výkon s hodně slušnou odezvou 1,8 ms jde sehnat už za necelých 700,- /životnost 100tis km/
Ta hodnota 1.8 ms u vysokootáčkového bussa není bezvýznamný údaj --u Feldy a užitečného otáčkového rozsahu podobných nákupek je to celkem šumák..

Koho tlačí prachy, jde třeba tady sehnat repásnutý MAGIC singl 1.generace za pakatel
250,-/při časech 2.2 ms je to pořád hodně slušná koupě--/
http://www.fedorauto.cz/index.php?fn=&t ... id=2450207

Samozřejmě --jdou koupit třeba o stránku dřív singl vstřiky v úplně jiný relaci/o víc než řád dražší/ ale oproti MAGICu singl 2.generace už je přínos spíš blíž placebo efektu--hra ""na značku" pochopitelně do toho kolotoče patří --ale možná je lepší občas vadnej vstřik po 100tis jednoduše vyhodit..:-)
Přílohy
hl-4250-fx_l.jpg
Neptun 166.jpg

cepppp
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 647
Registrován: 28.9.2010, úte 21:03
Bydliště: Hostivař

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od cepppp » 18.9.2012, úte 22:24

ta druha fotka to je muj motor :-)
Alfa Romeo 166 3.0 24v Sportronic + LPG
Alfa Romeo 156 2,5

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od HonzaR » 18.9.2012, úte 22:35

No to jsi je měl vzít přes ruce nějakou latí, když ti tohle s pýchou představili jako know-how Harfa Neptun...katastrofa tohle otevřít na dílně.., hadic a kabelů jak do elektrárny přes víka ..přitom ..všechno jde sklidit, když je zájem..úplná libovka je to jejich plnění v nárazníku v oblasti spodního okraje..v zimě při námraze pravdu chuťovka...ruce furt od bláta při každým tankování...přitom tankování přes redukci z prostoru běžného uzávěru benálu je z hlediska bezpečnosti i komfortu úplně jiná píseň...ale to se jim prostě logicky jen nechce odstrojovat podběhy a hrát si s protahováním ---mazání ventilů? nic..přitom v horní úvrati při jízdě na "suchý palivo" kroužky brečí, i když je tam ester báze olej..,/ když pominu ty poměry ve vysokootáčkovém motoru při spalování LPG pod "palbou"..ta teplota je úplně jinde než na benál, a pokud není stažená teplota chladicího okruhu aspoň o 10 stupňů, je v hlavě docela solidní "peklo"../
Ale samozřejmě uslyšíš--je to zbytečné dělat..jasně, prostě by jim o dva táci vylezly náklady na instalaci a hlavně je to další protahování..v motoru kde je minimum místa..do toho se nikomu moc nechce.. :-D
Naposledy upravil(a) HonzaR dne 18.9.2012, úte 22:46, celkem upraveno 3 x.

Marcel Nera
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2010, sob 15:24
Bydliště: Neratovice

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Marcel Nera » 18.9.2012, úte 22:38

je to otázka ceny, mě to před pár měsíci stálo 26 a proto to holt vypadá jak to vypadá. slíbili že vstřiky dají do hliníkových mezikusů až dolů ku hlavě a pak jen vrtnuli ty krásný kolena :-(
italofil

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od HonzaR » 18.9.2012, úte 22:48

Jen se zeptám--jaká je reálná spotřeba..po městě, pokud je to nad 13 tak si opravdu nedali žádnou práci... Za ty kolena bych je teda opravdu něčím přetáhnul a dal jim to snad k náhradě...barbaři..

Marcel Nera
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2010, sob 15:24
Bydliště: Neratovice

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Marcel Nera » 18.9.2012, úte 22:56

já to nemám jak změřit. když jezdim tady po okolí tak kombinovaná vychází kolem 13 a na dálnici při vyšší než povolená 15. mám v plánu to předělat a pak až budu mít i správný svíčky a zavařený zadní svody tak si pohraju s nastavením. připojim AF metr a budu se pokoušet tam dostat nějaký slušný parametry.
italofil

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od HonzaR » 18.9.2012, úte 23:00

Klíč k LPG je trochu někde jinde.. :smt040 dá se s tím slušně vyblbnout.. :-D

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Richie » 19.9.2012, stř 06:22

HonzaR píše:Jen se zeptám--jaká je reálná spotřeba..po městě, pokud je to nad 13 tak si opravdu nedali žádnou práci... Za ty kolena bych je teda opravdu něčím přetáhnul a dal jim to snad k náhradě...barbaři..
po meste to je tak na 12-20..zalezi kolikrat se rozjizdis a jestli mas na ceste nejake rovinky a obchvaty...
ja byl vcera na servisu LPG (filtry) a servisman rikal ze mam nastavene nejake "kratke" vstriky ci co....takze zatim jsem to nechal , pac jsem uz nemel cas, ale casem se u nej objednam aby to sesteloval..
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Marcel Nera
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2010, sob 15:24
Bydliště: Neratovice

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Marcel Nera » 19.9.2012, stř 09:43

než se v tom začnu vrtat tak se pokusim něco zjistit abych aspoň tušil co mám hledat a ladit. ti hoši co mi to montovali se s tim vůbec nepárali, jen tam něco naklofal a bylo vyřízeno
italofil

cepppp
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 647
Registrován: 28.9.2010, úte 21:03
Bydliště: Hostivař

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od cepppp » 23.9.2012, ned 20:25

HonzaR píše:No to jsi je měl vzít přes ruce nějakou latí, když ti tohle s pýchou představili jako know-how Harfa Neptun...katastrofa tohle otevřít na dílně.., hadic a kabelů jak do elektrárny přes víka ..přitom ..všechno jde sklidit, když je zájem..úplná libovka je to jejich plnění v nárazníku v oblasti spodního okraje..v zimě při námraze pravdu chuťovka...ruce furt od bláta při každým tankování...přitom tankování přes redukci z prostoru běžného uzávěru benálu je z hlediska bezpečnosti i komfortu úplně jiná píseň...ale to se jim prostě logicky jen nechce odstrojovat podběhy a hrát si s protahováním ---mazání ventilů? nic..přitom v horní úvrati při jízdě na "suchý palivo" kroužky brečí, i když je tam ester báze olej..,/ když pominu ty poměry ve vysokootáčkovém motoru při spalování LPG pod "palbou"..ta teplota je úplně jinde než na benál, a pokud není stažená teplota chladicího okruhu aspoň o 10 stupňů, je v hlavě docela solidní "peklo"../
Ale samozřejmě uslyšíš--je to zbytečné dělat..jasně, prostě by jim o dva táci vylezly náklady na instalaci a hlavně je to další protahování..v motoru kde je minimum místa..do toho se nikomu moc nechce.. :-D
Taky mě malem kleplo když to otevřely takovou přectavu jsem neměl ,ale co jsem mohl dělat jinak ja jsem na tom odjezdil už 50 tis. a spokojenost bez jedineho problemu a se spotřebou okolo 11 litru co mě přineslo tak velkou usporu že jsem si mohl pořidit 2 Alfičku .
Alfa Romeo 166 3.0 24v Sportronic + LPG
Alfa Romeo 156 2,5

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od HonzaR » 25.9.2012, úte 10:52

Jasně--AGC je slušně vychytaný--mám ho ve FRontře /AGC-01-12/a ani o něm nevím--bez sebemenšího problému--ale ve Fronteře je v motorovým prostoru místa , jak ve stěhovacím voze, před motor si pomalu stoupneš dovnitř jak v americe..no do Alfy by to chtělo trochu dochytat, ty sdružený vstřikovače na víku jsou fakt mazec..těch 11 spotřeba slušný -je vidět, že si dali práci..,
Takže já nemám naprosto nic proti systému AGC--jen to v Alfě V6 "ve standartu" viz foto vypadá na můj vkus až moc "drsně"..

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Richie » 23.10.2012, úte 14:57

no kurna..na posledni nadrz jsem ujel 235 km :( to je peknych 20 l/100 a to jsem nejezdil nikde pilu
ale je zajimave, ze se mi do nadrze veslo pres 47 kg LPG i kdyz nebyla jeste uplne na suchu ...
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Dallen
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4682
Registrován: 8.10.2011, sob 19:21
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Dallen » 23.10.2012, úte 16:52

Richie jde příkladem jako správný admin, že spotřeba není to hlavní :smt023
Limo* s bussem (166 3.0)
Ex: 156TS

Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Yboris » 23.10.2012, úte 22:41

Ta spotreba sa my zda trochu hore, bud to palivo pomerove plynari spatne mamiesaly alebo si to sadlo a treba to znava seridit kolko to mas nemas pred garancku po montazi .

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Kubas » 23.10.2012, úte 23:11

Richie píše:no kurna..na posledni nadrz jsem ujel 235 km :(
To máš dojezd +/- jako Vespa.... :wink:
Jinak musíš taky říct, jakým stylem jsi těch 200km najel.... Jestli to byly obligátní couračky po městě, kdy se to ani pořádně nestihne zahřát, tak se není moc čemu divit....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

vlad47

Příspěvky: 51
Registrován: 31.10.2011, pon 13:54

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od vlad47 » 30.10.2012, úte 23:54

Neskoro sa pripajam tak skusim od zaciatku. Spotrebu musi palubny ukazovat presne taku istu ako ked ides na benzin, ak ukazuje inu, je to ukazka zle nastavenej RJ. Najnovsie generacie uz citaju data okrem benzinovych vstrekovacov aj priamo z lambda sondy a dokonca aj korekcie vstrekov cez obd, takze riesenie chudobnej zmesy je tu bezpredmetne. Ak to niekomu robi problem na volnobeh to je uz o niecom inom. Volnobeh sa kalibruje. Od tejto kalibracie sa potom odvija aj hlavny nasobitel pri vytvarani mapy. Niekto este spominal casy vstrekov a tlak. Reduktor ma byt co najvykonnejsi, aj preto som v pripade svojho bussa volil 2x380koni. Tlak ma byt tesne nad atmosferickym tlakom. Z toho maju byt vstrekovace s presne vypocitanymi prierezmi, aby pri spravnom tlaku boli casy vstrekov len o nieco vacsie ako benzinove. Akonahle ma niekto vstrekovace na raily, tak o presnosti davkovania tu nemoze byt rec. Preto to ja vzdy montujem takto:
http://lanciathesis.eu/pictures/lpg/IMAG0529.jpg
Vstrekovace treba vybrat pravdaze kvalitne, ci uz z dovodu presnosti davkovania tak aj z dovodu zivotnosti, urcite sa neoplati investovat do tych, ktore davaju skoro vsetky firmy, Valtek 30ky.
Rj motora dokaze ukolisat aj fusersku robotu, takze auto zvycajne jazdi a clovek nevidi problem. Ak je nie lacna rj plynu tak spotreba je vzdy priblizne rovnaka, pretoze vstreky idu podla spalovania. Kvalitnou montazou a nastavenim sa docieli teda nie spotreba, ale hlavne pruznost v celom spektre otacok (da sa docielit minimalne taka ako na benzin), kultura chodu a urcite v neposlednom rade aj nezmagorenie rj motora ktora sa chuda uci a ked je plyn na ho...o spraveny tak po jazde na nom problem s benzinom.
Na dialnici prejdem s 3,2 thesisom s automatom pri 130ke cez 420km, do nadrze mi vojde nieco tesne cez 55l.
Mesto strasne zalezi od premavky.
Kvalita tankovaneho plynu je tiez velmi dolezita. Naj odporucam tomegas, nosia ho priamo s ingolstadtu, nan sa da aj najviac prejst, najhorsie co sa da natankovat je eco plus od slovnaftu, ja tomu hovorim radsej ist na benzine ako s tym kentusom v nadrzi. Druhy naj musim odporucit probugas, okrem kvalitnej zmesy ma velmi bohatu prisadu siry co zabezpecuje ze plyn nie je suchy a premazava.
Este tu bolo spomenute flashlube. Treba si uvedomit, ze vysoke teploty sa nedosahuju na sacich ventiloch ale vyfukovych a tym urcite nepomoze miesanie nejakej vodicky do sania, ked na vyfuk sa po spaleni uz nedostane.
Lancia Thesis
- 3,2 V6 + LPfi Emb. 07
- 3,0 V6 Emb. 04
- 2,0tb Emb. 02
Lancia K coupe
- 20VT 98
- 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0 i.e. 84
Alfa Spider 3.0 12V Lusso 00
http://www.lanciathesis.eu

Dallen
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4682
Registrován: 8.10.2011, sob 19:21
Bydliště: Ostrava

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Dallen » 31.10.2012, stř 08:50

Konečně tu máme taky plynaře :smt023
Limo* s bussem (166 3.0)
Ex: 156TS

twiister
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 289
Registrován: 16.9.2011, pát 18:40
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od twiister » 31.10.2012, stř 16:25

nazdar vlad, ty s tym aj pracujes ? odkial si ?
Alfa Romeo 166 2.0 TurboBenzin 204 ponikov ( LPG :) )

vlad47

Příspěvky: 51
Registrován: 31.10.2011, pon 13:54

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od vlad47 » 31.10.2012, stř 21:09

Caves, ano venujem sa tomu nieco cez pol roka a momentalne sa snazim vydobit vyhradne zastupenie pre Slovensky trh poslednej piatej generacie vstrekovania kvapalneho plynu, takze dufam ze to vyjde a potom sa bude jazdit :). Je to zatial na dobrej ceste, uz bude treba asi absolvovat len navstevu holandska hh. Origos som z RS ale inak prebyvam v BA. Ako tak vidim, ty si z nitry, hhhhh tam tiez montuju plyn, ale jedine co vedia spravit dobre je zvolit spravny priemer medenej trubky z nadrze do reduktora :D. Hmm zratal som si to znova a zistil som ze ten cas ale leti :D, venujem sa tomu uz nieco cez rok :D.
Lancia Thesis
- 3,2 V6 + LPfi Emb. 07
- 3,0 V6 Emb. 04
- 2,0tb Emb. 02
Lancia K coupe
- 20VT 98
- 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0 i.e. 84
Alfa Spider 3.0 12V Lusso 00
http://www.lanciathesis.eu

twiister
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 289
Registrován: 16.9.2011, pát 18:40
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od twiister » 31.10.2012, stř 22:32

:D hehe , a kde mas vybavicko ? Ba? radsej by som zaplatil tebe ako niekomu inemu : :)
Alfa Romeo 166 2.0 TurboBenzin 204 ponikov ( LPG :) )

vlad47

Příspěvky: 51
Registrován: 31.10.2011, pon 13:54

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od vlad47 » 31.10.2012, stř 23:21

Dielnu akurat stahujeme, bola resp sersami su v RS a ide to do BA, o co konkretne by si mal zaujem? Ak je to nieco co sa da na mieste, tak cez nitru chodievam asi tak kazdy druhy tyzden.
Lancia Thesis
- 3,2 V6 + LPfi Emb. 07
- 3,0 V6 Emb. 04
- 2,0tb Emb. 02
Lancia K coupe
- 20VT 98
- 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0 i.e. 84
Alfa Spider 3.0 12V Lusso 00
http://www.lanciathesis.eu

twiister
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 289
Registrován: 16.9.2011, pát 18:40
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od twiister » 1.11.2012, čtv 12:56

ja si myslim ze bude celkovo zle nastaveny potreboval by som ho preladit lebo as mi nepaci jeho chod + vymena filtrov ....
Alfa Romeo 166 2.0 TurboBenzin 204 ponikov ( LPG :) )

vlad47

Příspěvky: 51
Registrován: 31.10.2011, pon 13:54

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od vlad47 » 1.11.2012, čtv 13:18

Doladenie sa da aj na mieste, len ta upozornujem ze na uuuuplne vyladenie treba minimalne den. Dovod je jednoduchy, chod za studena sa da ladit len za studena a ono to pak dlho chladne. Ale ako nie je problem to nastavit, tie ostatne doladovacky su uz fakt drobnosti. To mam len ja tak ze na plyn mi to prepina hned po vypnuti sytica :-D Filtre sa daju tiez na mieste sak to je otazka par minut, teda podla pristupu. Akurat treba vediet aku mas RJ, reduktor a aky filter na plynnu fazu (tam sa berie pocet rur a ich priemer).
Lancia Thesis
- 3,2 V6 + LPfi Emb. 07
- 3,0 V6 Emb. 04
- 2,0tb Emb. 02
Lancia K coupe
- 20VT 98
- 20VT 99
Lancia Beta coupe 2,0 i.e. 84
Alfa Spider 3.0 12V Lusso 00
http://www.lanciathesis.eu

twiister
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 289
Registrován: 16.9.2011, pát 18:40
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od twiister » 1.11.2012, čtv 15:53

napisem ti spravu nech tu neotravujeme, dik
Alfa Romeo 166 2.0 TurboBenzin 204 ponikov ( LPG :) )

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Spotřeba s LPG

Příspěvek od Richie » 7.11.2012, stř 07:50

tak jsem se tedka jezdil trosku delsi trasy a spotreba se pohybovala kolem 9ti litru plynu, což je myslim pohoda :)
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Odpovědět

Zpět na „Paliva (běžná i alternativní)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů