TBi - pokec

Odpovědět
Rhobar

Re: TBi - pokec

Příspěvek od Rhobar » 30.7.2017, ned 21:03

hno3 píše:
30.7.2017, ned 19:26
hele ložiska můžou bejt originál.. dle rozměru kliky jsou pak ještě třídy přesnosti (jako u výbrusu)- abc, nebo barevně.. na to u nějakejch aftermarket ložisek pro italy (federal-mogul -> Glyco) jsem nenarazil... i tak ty ložiska od Glyco mi fungujou v některejch motorech roky...

když už se to dělá, dal bych rovnou smaozřejmně i ojniční šály nový.. to jak ty šály vypadaj je prostě degradace oleje, ojniční budou vypadat stejně- ne li hůř a už z podstaty moderních turbomotorů, který tahaj odspodu podobně jako nafty, navíc na hranici detonací (spíš za pokud někdo roztahává vysoký kvalty odspodu..)..hlavně pokud bude vyleštěná horní šála v ojnici...
No právě že sem na tohle šály neviděl (ale tím originálem sem myslel STANDARD rozměr) teda spíš nenašel,tak právě řeším,zda by výbrus kdyby musel být,tak aby měl budoucnost :D Jinak dle servisky klasika-olej měněn po 30tkm..... Já olej měnil po 7-8tkm,sem zvyklej z TSka. Ale to si myslím že je teď bezpředmětné. Samo že hlavní i ojniční by byli nový. Chtěl bych ale právě standard rozměr,kdybych je v budoucnu preventivně měnil :D tak abych nemusel hledat že který to tam vlastně mám velikosti atd :D

Oskar
Nováček

Příspěvek od Oskar » 24.8.2017, čtv 13:27

Rhobar píše:
27.7.2017, čtv 23:42
Ahoj všem. Tak se chcu podělit se svou zkušeností,nebo spíš...potřebuju radu. Takže k věci. Ojniční ložiska špatná,i hlavní a klika chycená,otázka je,co s tím. Dle EPERU nová klikovka za 51 tisic....to je ranec,na JTS je za 30 :D . Na bazar medik ještě před dvouma měsícema byli motory do 159/ giuliety. Už nejsou,a předpokládám že na tento motor se výbrus nedělá. Zítra jedu do servisu na to mrknout. Ale počítám s tím že klikovka asi bude škráblá,mám foto jen 3 ložisek,přitom jedno je dost poškrábané,takže možná i ta klikovka fakt bude ko. Jak se to stalo,netuším
Zeptám se a jak se motor projevoval než si to rozebral? Nebo jaký byl důvod, že si to rozebral? Klepala klika, žralo to olej nebo jen preventivně?
Dík, Oskar.
Lancia Delta 1.6 HF Turbo
AR 159 SW 1.9JTDm 110kW

Rhobar

Příspěvek od Rhobar » 27.8.2017, ned 12:25

Ahoj,omlouvam se ze pisi az ted,stale to resim. Hele...v rovine-motor tahal jak mel,na volnobeh zvuk v pohode,spotreba oleje nula,slo o to ze na volnobeh-neutral kdyz si to vytocil zvuk oka...pri akceleraci kolem zdi treba na jednicku,dvojku pri akceleraci kolem asi cca 2000otacek zaklepalo,pri ustalenych otackach ticho-na youtube kdyz si zadas bmw rod knocking-vyjede fura toho-jim to klepalo i pri vytoceni na neutral. Tak presne takovy zvuk. Proto preventivne vana dolu,domecky ojnic a i hlavni domecky dolu a bum...des. Asi by to jezdilo v pohode (ale jak dlouho netusim)-ale ten zvuk hruza-z venku v pohode az pri te akceleraci bylo slyset zaklepani,ale v kabine to proste klepalo-nevim jak ma tbi zni,zda ma sportovni projev ze je proste slyset a nebo zda ma byt zticha. Tento motor neznam,takze. Jako nezralo to olej,tahalo to dobre, spotreba benzinu do 10 litru. Asi to nebylo jeste tak zle proto projev jen pri akceleraci. Mazani na volnobeh za tepla 1,5-6 baru,do 2000 mazalo 4 bary....to je na delsi povidani ty priznaky,co se mi nezdali,hlavne to nevim jak shrnout a popsat :-D

hno3
Štamgast

Příspěvek od hno3 » 27.8.2017, ned 17:02

klepání ojnice=s tím najedeš tak 20km a končíš spíš 5 a hlavně se to zesiluje :) osobní zkušenost...

pokud něco klepalo, spíš to nebyla ojnice, ale třeba dvouhmota či některá z řemenic ...
AR 156 V6 sportwagon (Squadra chip)
AR Giulietta 1.4 125kW
Fiat coupe 2.0 16v >200PS/7500rpm
Fiat tipo 2.1 16v (???PS/????rpm)

Oskar
Nováček

Příspěvek od Oskar » 27.8.2017, ned 21:32

Chlapi a jak změřit tlak oleje? Chtel jsem se mrknout pres Multiecuscan, ale kupodivu sem tam polozku teplota a tlak oleje nenasel. A abych nekam strkal teplomer nebo pripojoval barometr, tak zas nutne to resit nepotrebuju. Spis se chci ujistit, ze je vsechno v cajku.😂
Lancia Delta 1.6 HF Turbo
AR 159 SW 1.9JTDm 110kW

Rhobar

Příspěvek od Rhobar » 27.8.2017, ned 23:16

hno3 píše:
27.8.2017, ned 17:02
klepání ojnice=s tím najedeš tak 20km a končíš spíš 5 a hlavně se to zesiluje :) osobní zkušenost...

pokud něco klepalo, spíš to nebyla ojnice, ale třeba dvouhmota či některá z řemenic ...
Samozřejmě i to mě napadlo,nicméně setrvák ok. Spíš možná tak ventilový rozvod,respektivě něco z vrchu. Ake začínajicí klepající ojnice dokaže najet mraky. Taky zkušenost z mého okolí. Podle mě je to věc nahodilostí-buďto to chvíly odjezdí,nebo ne. Nicméně...vana šla dolů a výsledek vidno na fotkách,co jsem zde dával.

Odpovědět

Zpět na „TBi“