Recenze na auta, nejen Alfa....

Odpovědět
Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Franik » 13.12.2011, úte 18:25

v posledním čísle autohitu dvoustrana o 75 :smt007
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

ReznikCZ
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1902
Registrován: 21.12.2009, pon 19:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od ReznikCZ » 13.12.2011, úte 20:14

to budou tržby - jdu do toho :D
Mercedes-Benz S500 4Matic
.......ale srdcem stále Alfista

Eneck155
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 794
Registrován: 23.2.2009, pon 16:48
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Eneck155 » 16.1.2012, pon 19:23

tak jsem si dnes přečet nový Svět motorů a je tam test nové ypsilonky, na chudince nenechali ani niť suchou, ani jedna věc se jim nelíbila, jestli jim někdo uvěří, tak ta se snad u nás neprodá ani jedna :cry: . Nejel s ní už někdo?
AR Giulietta, 1.4 Tjet
AR 147, 1.6 TS
AR 155,2.0 TS
FIAT Brava, 1.6, 1999, modrý - rodinné dědictví :-)
ex: AR 159 2.0 JTDm, AR 159 1.9 JTS, AR 146-1.6 TS, AR 156-2.0 +1.6 TS, AR 155-1.8TS,Dedra-1.8,Prisma-1.6,Tempra-1.6,Regata-1.5

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Kubas » 16.1.2012, pon 19:27

proč to čteš? To jak číst "haló, noviny" a divit se, že je to jedna velká pi*ovina :wink:
Ladin tím jezdil na Kameni a prej v poho....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Ladin 164V6
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5892
Registrován: 15.1.2008, úte 15:52
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Ladin 164V6 » 16.1.2012, pon 19:30

Jj, ja ji mel pujcenou na Kameni, foukanej dvouvalec s robotem, prijemny auticko, docela pohodlny, a ten "motor" mne mile prekvapil. Mne se ale hlavne nelibi zvenku, predchozi se mi libila mnohem vic...
AR 164 3.0 24V Super 171kW Nero601 92' (Zombie - la machina arrogante)
Bmw 3er M3 3.2 Convertible Alpinweiss3 98'
Bmw 3er M3d2 SportWagon TitanSilber '06
Renault Kangoo 1.2 16V '08 :D

Vždycky všechno OFF...

Eneck155
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 794
Registrován: 23.2.2009, pon 16:48
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Eneck155 » 16.1.2012, pon 19:47

já to mám předplacený, tak už to nechám doběhnout. Před výměnou šéfredaktora to nebylo tak zlý. Jen mě teď zajímalo, jestli to je fakt tak hrozný auto, jak tam psali, i když mi bylo jasný, že z jeich strany není objektivní, tak aspoň teď mám jistotu, že to jsou k..y. Asi jim tam zas napíšu mail, občas to dělám :D
AR Giulietta, 1.4 Tjet
AR 147, 1.6 TS
AR 155,2.0 TS
FIAT Brava, 1.6, 1999, modrý - rodinné dědictví :-)
ex: AR 159 2.0 JTDm, AR 159 1.9 JTS, AR 146-1.6 TS, AR 156-2.0 +1.6 TS, AR 155-1.8TS,Dedra-1.8,Prisma-1.6,Tempra-1.6,Regata-1.5

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Kubas » 16.1.2012, pon 20:15

SM je plátek, který žije z toho, že čecháčky utvrzuje v tom, že koupí Oktávie nebo Fábie učinili nejlepší volbu svého života. Vše ostatní je jen vata....
"no vidíš mámo, takový drahý malý auto ta Lančíje a beztak je to na prd. Zlatý naše HTP"....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

P3TR
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 263
Registrován: 13.6.2010, ned 18:29
Bydliště: Volary
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od P3TR » 16.1.2012, pon 21:12

Lanču tam proprali pořádně. Na začátku, článek k výročí 65 let. píšou, že časopis vznikl z fandovství a nadšení a pak je zlej komunista nutil psát to co nechtěli. To mi úplně tlouklo do očí, protže ted mi přijde že píšou pro toho kdo si to zaplatí a tak vlastně taky možná nepíšou to co by chtěli (ono by je fandovství a nadšení neuživilo)...V testu nafta-benzín.hybrid nesmí chybět Golf žejo,okouknutí elektroOktávie, příští týden se bude testovat Passat proti Avensisu, Kráska (kia rio) proti LEGENDĚ (fabia) a tak bych mohl pokračovat... Neříkám že Škodovka stojí za houby, je mi fuk jaký má kde plasty a kam se vejde kolik půlitrovejch lahví, že v kufru můžu vozit celej rok 600l vzduchu. Podle mě je to volba pro někoho kdo si chce myslet , že si koupil něco víc a je mu jedno, že to něco víc má 23 lidí v ulici... Většinou si kupuju Autotip, občas tam je alfice, není tam škodárna na každý třetí straně a za dobrý auta tam považujou apoň BMW,Mercedes Audi...
Již ex. 156 2.4 JTD
BMW 330xd

coyote
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3584
Registrován: 13.8.2007, pon 12:07
Bydliště: blízko Kralup nad Vltavou

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od coyote » 17.1.2012, úte 09:13

Zlatej Automobil Revue. Tam výše zmiňované "problémy" nevídám :)
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2002 ex.
Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1990
Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V 2000
Škoda Superb II 3.6 V6 4x4 2010 na prodej

Spirpin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1506
Registrován: 28.9.2007, pát 18:10
Bydliště: Praha

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Spirpin » 17.1.2012, úte 12:41

Zejména až si Hyan Štengla trošku umravní.
156 SW 1.9 JTDm

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od roberto37 » 18.1.2012, stř 10:59

K lancii Ypsilon 0,9
četl jsem test na ADAC a taky se jim nějak zvlášť nepozdávala.
Jízdní vlastnosti podvozku OK, ale ten dvouválec má prý nepříjemné vibrace.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

zde.
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4371
Registrován: 26.2.2010, pát 15:43
Bydliště: Všude možně
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od zde. » 18.1.2012, stř 16:48

roubrt37 píše: ten dvouválec má prý nepříjemné vibrace.
Kdo by to čekal, že :)
33

Eneck155
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 794
Registrován: 23.2.2009, pon 16:48
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Eneck155 » 19.1.2012, čtv 17:02

takže auto pro ženský, těm se to bude líbit :D
AR Giulietta, 1.4 Tjet
AR 147, 1.6 TS
AR 155,2.0 TS
FIAT Brava, 1.6, 1999, modrý - rodinné dědictví :-)
ex: AR 159 2.0 JTDm, AR 159 1.9 JTS, AR 146-1.6 TS, AR 156-2.0 +1.6 TS, AR 155-1.8TS,Dedra-1.8,Prisma-1.6,Tempra-1.6,Regata-1.5

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Petr147 » 20.1.2012, pát 21:18

Hyundai oficiálně potvrdil vývoj desetistupňové převodovky

http://www.autorevue.cz/hyundai-oficial ... prevodovky
Příští rok přijde devítistupňový automat a opět jej bude mít na svědomí ZF. Oficiálně potvrzený je v kombinaci s novým Dodgem Dart.

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Kubas » 20.1.2012, pát 21:37

jo jo, skončíme v jednoválcích s patnáctistupňovýma převodovkamam....

Na papíře to jistě bude jezdit skvěle :wink:
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Petr147 » 13.2.2012, pon 22:26

http://www.facebook.com/Mercedes.CZ?sk=wall

zhruba v polovině stránky, žačíná to:
Štěpán Binko
Nejhorší den mého života? Ten, kdy jsem utratil tři miliony za auto s hvězdou ve znaku...
je to trochu delší, ale stojí za přečtení

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Kubas » 13.2.2012, pon 22:39

když tam nemám registraci tak se mi to celé asi nezobrazí, že?
kdyžtak to sem vykopíruj.... Rád si přečtu, jak se sype německé auto :smt023
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Petr147 » 13.2.2012, pon 22:47

Jsem říkal, že je to trochu delší :) a pobavilo mě omezení na 5 smejlů v postu (alfamirek? :D), proto je to rozkouskovaný... Docela se tam rozepsali o kvalitě Mercedesů z posledních let, kvalitě BMW, jejich servisů, rozdílné chování k zákazníkům... osobně doporučuju dočíst do konce :)


Štěpán Binko
Nejhorší den mého života? Ten, kdy jsem utratil tři miliony za auto s hvězdou ve znaku. Mám ho rok. 7 garančních oprav, dvě nedořešeny, stále problémy. Mám sto chutí soudruhům do Německa poslat dopis ve stylu dopisu Tomáše Matonohy poslankyni KSČM. Pozdravuji dělníky do Alabamy a že bych prosil, aby se vrátili ke sklízení bavlny. Auta opravdu neumí. Nejhorší auto, co jsem kdy měl (GL 450 CDI, rok 2011).
To se mi líbí · · 9 únor v 20:31 ·
16 lidem se to líbí.


Daniel Rovný Staňte se součástí legendy....
9 únor v 20:35 · To se mi líbí · 2


Štěpán Binko Ano, moje auto je mezi přáteli legendární již teď. Převodovka, motor, silentbloky, sedačky, zámek, tlumiče, audio - vše v háji - a o vrzajícím interiéru nemluvě. Neuvěřitelný. Zlatý BMW a Volvo.
9 únor v 20:38 · To se mi líbí · 2


Zdeněk Pařil a zkušenosti ze servisem?
9 únor v 20:52 · To se mi líbí


Štěpán Binko Ti jsou tam nešťastní stejně jako já. Dělají, co mohou a snaží se, ale..... Já si to auto nekupoval, aby stálo v servisu. Tam stálo celý listopad, jen tak mimochodem (resp. od 3. do 30.). Navíc sami vědí (i to řeknou), že a) nejsem sám, b) že se to dohromady tak, aby po záruce nebyly problémy, nedá. Když jsem se ptal, jak to řeší ti jiní, co mají podobné problémy, tak prý nijak. Jezdí do servisu. Ale prý si nikdo z nich druhého Mercedesa nekoupí..... A je jedno, na koho narazíte. Řekne vám to tam servisák i přejímací technik. V osobní rovině mi těch kluků je líto, ale já chci jezdit a tím nemyslím pravidelné návštěvy servisu.....
9 únor v 20:59 · To se mi líbí


Štěpán Binko Mj. - servisuji v MB Chodov. To je, na české poměry, ještě hodně slušný a zřejmě nejlepší servis.......
9 únor v 21:00 · To se mi líbí


Štěpán Binko Tlumiče prý trpí nějakou konstrukční vadou a ví to. Prý běžně mění tlumiče, které vyměnili už v záruce. Bože...... Že když je zima nebo prší, že se vypnou parkovací senzory, je prý normální. Zkrat. Až prý bude hodně pršet, přestávají občas svítit světla. Prý vlhkost. Pokračovat nebudu, nebudu vám kazit večer ;-).
9 únor v 21:02 · To se mi líbí


Štěpán Binko Snad jen, že vrcholem dnes bylo, že odešlo rádio (není nad brutálně drahý příplatkový HK). A já jenom díky rádiu neslyšel, jak strašně vrže interiér.....
9 únor v 21:45 · To se mi líbí


Michal Kříž Kde jsou ty casy, kdy Mercedes platil za opravdu bytelne a spolehlive auto. Podle me jedine opravdu dobre Mercedesy dneska jsou ty, co vyrabi AMG v Nemecku. Ja jsem Ti rikal, nekupuj si Mercedes...
pátek v 11:19 · To se mi líbí · 1


Zdeněk Pařil Vše se dnes vyrábí jako spotřební zboží a jen jen na každým jak drahý spotřební zboží si může dovolit.Kdysy se auto kupovalo na mnoho let,ale dneska to nejde...některý se sotva doplahočí ke konci záruky...Škoda.
pátek v 16:00 · To se mi líbí


Mercedes-Benz Česká Republika Štěpáne, Vaše špatná zkušenost nás samozřejmě velmi mrzí. Ale i naše Mercedesy jsou "jen" stroje a ty nikdy nejsou stoprocentně bez poruch, nedokázal to zatím nikdo na světě. Pokud by Daimler neuměl dělat auta jak píšete, zřejmě by značka Mercedes-Benz nepatřila mezi tři prémiové a neměla by takové výsledky jaké má. Vaše investice do nového vozu byla nemalá a o to víc chápeme Vaše zklamání z vadného kusu. Od toho máme u nás odpovědný a odborně vyškolený servis a reklamační oddělení, které Vám pomohou. Doufáme, že se Vaše problémy s GL vyřeší a budete si spokojeně užívat zasloužené kilometry.
pátek v 16:17 · To se mi líbí


Zdeněk Pařil O kvalitním servisu bych dost pochyboval.Zkušenosti jsou vesměs katastrofální.Můžete mě i kontaktovat,mám dost příkladů od více lidí.Na toho téma se chystám psát řediteli Mercedes-Benz Česká republika s předat zkušenosti svoje i mnoha uživatelů...Jako fandovi značky mě situace znepokojuje docela dost....
pátek v 16:24 · To se mi líbí


Michal Kříž ‎@MercedesČR. Vy sice pisete, ze Mercedes patri mezi tri premiove, ale to je zavadejici a neni to odpoved na problem se zoufale nekvalitnim, poruchovym a navic drahym autem. Jednak v premiovem segmentu je dnes vice znacek (kde je Porsche nebo Lexus?), druhak pokud bude Mercedes pokracovat cestou, kterou nastolila mimoradne problematicka minula rada E, tak za chvili v tom premiovem VIP uskupeni nebudete, nebo tam budete bez zakazniku...
pátek v 16:36 · To se mi líbí · 3


Štěpán Binko ‎@MCR - prosím přeložte mi Vaše slova nějak srozumitelněji, protože já je zatím chápu: "My, Mercedes nic, chyba se stane, jezděte dál do servisu a sledujte tu komedii". Já do toho značkového největšího servisu jezdím rok. Převodovka reklamována třikrát, bez výsledku. Tento týden: v pondělí odejdou parkovací senzory, v úterý rádio (technik absolutně neví, co s tím), ve středu ostřikovače světlometů. Auto v servisu pořád. Dostal jsem kdy náhradní? A hlavně - nejsem sám. I přejímací technici to přiznávají, závady znají, o problémech ví, navíc nedělejte ze zákazníků blbce, my se tam všichni potkáváme v Mercedes baru.....
sobota v 8:32 · To se mi líbí · 2


Štěpán Binko ‎@MCR - proč mi na můj dotaz, zda je tam někdo, s kým to mohu řešit, protože tohle už není normální, odpoví, že ne? Že to "reklamační oddělení znamená - nech 2 roky opravovat, po dvou letech také, ale plať"?!?!? Že se mám prý obrátit na centrálu? A já se obrátím. Připravuji dopis, který všechny strasti věcně a přesně popíše. Vč. kopíí reklamačních protokolů (mám jich na stole stoh, příští týden přibudou další), včetně videí s jednotlivými závadami. Dopis odešlu doporučeně na všechny členy představenstva MB v Německu. Na jejich soukromé adresy i do firmy. Vše zveřejním na zvlášť připravené webové stránce v angličtině, němčině, španělštině a češtině a budu systematicky šířit všemi sociálními sítěmi. Placené PPC kampaně jsou samozřejmostí a už vyjednávám o několika billboardech. Vzhledem k tomu, že jsem z branže, můžete se spolehnout, že si to svou cílovku najde. I kdybych do toho měl investovat tolik, co stál ten krám.
sobota v 8:38 · To se mi líbí · 7


Štěpán Binko ‎@MCR - měli jste šanci. Ale jste schopni vrátit mi peníze? Vyměnit auto? Prodloužit záruku? Udělat něco jiného, než jen tupě auto přebírat do servisu a pak mi ho na víkendy půjčovat, že prý "možná"? A nedělejte z lidí blbce. I vaši přejímací technici ví, že v předních tlumičích je konstrukční vada, protože měnili několikrát už ty, které byly v záruce jednou vyměněné. Ví, že to občas nesvítí a nepomáhá při parkování, protože "vlhkost" a s převodovkou též nejsem jediný. A to bych ještě rád podotknul, že máte extrémně diplomatické přejímací techniky. Myslím, že většina z těch, které jsem potkal, by to nejraději řekla na plná ústa...
sobota v 8:45 · To se mi líbí · 2


Štěpán Binko Až mi trpělivost dojde úplně, domluvím se a zaplatím Tomáše Matonohu a jeho slavný dopis poslankyni KSČM přetočíme tak, aby byl adresován soudruhům z Mercedesu. Vzhledem k tomu, že to na internetu viděli statisíce lidí, budete mít o reklamu postaráno...... P. S. Na svém soukromém profilu už mám scénář.....
sobota v 8:51 · To se mi líbí · 2


Štěpán Binko ‎@Zdeněk - servis jako takový je v průměru. Mám ještě BMW a Volvo a je to naprosto stejné jako servis BMW, Volvo je o něco lepší. Ale hlavně - s BMW už jsem se naučil jezdit do Rakouska, nedá se to srovnat. Ostatně stejně jako řada mých přátel jezdí s MB do Drážďan.....
sobota v 8:53 · To se mi líbí


Janek Wagner ‎"Pokud by Daimler neuměl dělat auta jak píšete, zřejmě by značka Mercedes-Benz nepatřila mezi tři prémiové a neměla by takové výsledky jaké má." Vydrží vám tak do léta, s takovou čtyřkolovou sračkou nebude divu...
sobota v 8:59 · To se mi líbí · 1


Štěpán Binko Nejvíc mě dostala odpověď na otázku, proč se vyfukují měchy v sedačkách (nepřejte si znát příplatek za multikonturní sedačky a Nappa exklusive kůži). Prý to tak je a ví to a proto v Sku je kompresor, který to dofukuje. Na moji otázku, proč na každé sedačce uchází měch jenom jeden, ostatní drží, odpovědět nikdo nedokáže.
sobota v 9:01 · To se mi líbí


Štěpán Binko Něco jiného by bylo, kdyby už v katalogu bylo "vzduchové sedačky, které ucházejí...."
sobota v 9:01 · To se mi líbí · 2


Štěpán Binko Jinak za tu odpověď děkuji. Obrazovka sejmuta, na zmíněném webu se něco tak arogantního bude opravdu vyjímat.....
sobota v 9:30 · To se mi líbí


Štěpán Binko ‎Jakub Petřina Jinak Jakube, kdyby mi AirBank nebo Homecredit nebo prostě kdokoli z PPF chtěl prodat na nějakou dobu jejich billboard, který nepotřebujete, bylo by to super. Ať jich je co nejvíc.... ;-)
sobota v 9:32 · To se mi líbí · 1
Naposledy upravil(a) Petr147 dne 13.2.2012, pon 22:55, celkem upraveno 2 x.

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Petr147 » 13.2.2012, pon 22:48

Tereza Hendry ‎@MercedesCR Moje auto to neni, je pana Binka. Cela zalezitost se me vlastne vubec netyka. Vase odpoved me ovsem i tak zvedla ze zidle. To opravdu myslite vazne??? Ctu si ji porad dokola a rikam si, ze to musi byt nejaka skryta kamera, ze jen testujete, co cesky zakaznik vydrzi a pak mu zazvonite s TV stabem v zadech na dvere a vsichni se tomu povedenemu forku zasmejeme. Obavam se ale, ze nezertujete. A to je tragicke. Stepane, ty billboardy vam jako reklamni kreativec rada pomuzu vymyslet!
sobota v 11:12 · To se mi líbí · 2


Alexandr Nikitin Štěpáne nápad máš dobrej a jak Tě znám, neměl by si od něho upustit a alespoň min. jim dát tu polívčičku sežrat! MB jsem nikdy nevlastnil, ale vždy jsem je bral za značku hodnou prestiže. Chápu, že tu ve finále snad asi už ani nejde o chybnou technologii v Tvém voze, spíše jak o přístup s nápravou a s tím se musí něco dělat! Bohužel čecháčství v businessu někdy nejde dohromady. V tom jsme oproti ostatním vyspělým zemím opravdu hodně daleko. Přijde mi, jako by se ten komunismus šířil ze staré genereace geneticky, jinak si totiž to podobné chování neumím vysvětlit viz. má včerejší návštěva Restaurace U Pinkasů... Ať Ti dají nový vůz, který bude v pořádku nebo jinou náhradu. Good luck man. ;)
sobota v 11:35 · To se mi líbí · 1


Martin Kalenda Tak náš plot na PVC banner je jistej, denně ho vidí cca 130 tisíc lidí tak uvidíme. Mě po pravdě víc než dopad na lidi bude zajímat postoj MB, neboť to bude po volvohori a onom osudnem meganovi suveréně největší sociální kampaň proti značčce ne z principu ale konkrétního zákazníka.
sobota v 12:35 · To se mi líbí · 2


Štěpán Binko Martine děkuji. Vyuziji. Billboardu, jak to zatim vypadá, bude překvapivě dost. Vetsina kamarádů, kteri pracuji v marketingu, mi uz přislíbila preprodej jejich ploch. A protože jde o velká jména, jedna se o zajímavá místa vc. bigboardu za super ceny. Uz se mi ozyvaji i naši klienti, kteri tu story sleduji od zacatku a taky nabízejí pomoc. Internet si obstarame sami a sociální site taky. Ale i tady se ozyvaji kolegové z konkurence, kteri se specializují jenom na ne, ze prilozi ruku k dílu. Nakonec z toho mozna bude akce, jakou jsem ani nečekal. Ve finále to vypadá na extrémně agresivní, ale korektní a masivní kampaň s relativně prijatelnymi naklady (zatim cca sestina ceny toho krámu), která si myslím, ze bude mít vyrazny presah za hranice CR. Mercedes měl šanci. Kromě svých peněz jsem jim dal rok......
sobota v 20:06 · To se mi líbí · 2


Martin Kalenda Štěpáne: co jsem rozhodil sítě tak zájem je, přece jenom je to precedentní případ v podobě soupeře který má tah na branku a sociální média ovládá.
Jak jsem psal sami poskytneme prostor , přece jenom precedent ocení coby zákazník kde kdo - včetně mě, jako vlastník OOOO v baj voko stejné motorizaci, co jsem si ji koupil 1/4 roku před tebou poté co jsem GL vyloučil (přestože k nám na vesnici by měl přece jenom větší užitkovej punc) MB příště do výběru nezařadím. Při představě že jsem na tvém místě já mě polejvá pot.
sobota v 20:33 · To se mi líbí · 1

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Petr147 » 13.2.2012, pon 22:48

Štěpán Binko Martine, ještě jednou Vám děkuji. Už se to rozjíždí víc, než jsem vůbec čekal. Kromě zmíněných reklamních ploch, kde se mi ozývá čím dál víc přátel, známých a zákazníků s dlouhodobě nakoupenými inzertními prostory, které mi nabízejí zdarma jenom za náklady související s přelepy, se ozvali i kolegové specialisté na soc. sítě a už se pídí i jedna z našich TV, jestli o tom má natočit hned (dokonce jsem zíral, že to chtějí do zpravodajství), nebo zda má počkat, až se akce rozjede. Příští týden opět odevzdávám auto do servisu (ostřikovače neostřikují, sedačky se vyfukují, nepoškozené parkovací senzory "nesenzorují", převodovka zase blbne a rádio si hraje, jen když samo chce, grrr), počkám si na další reklamační protokoly, pak napíšu dopis do Německa, následovat bude precizně SE optimalizovaný web, kampaně na G, pak distribuce na sociálních sítích a nakonec billboardy. Mám už toho dost. Ale je to práce tak na dva měsíce, navíc budu čekat, co MB na poslední reklamace. Takže předběžně se bavíme o přelom duben-květen.
sobota v 21:47 · To se mi líbí · 1


Štěpán Binko Jinak s tím výběrem nebudete sám. Už jsem se ptal i v servisu, co dělají všichni ti, kteří jsou na tom stejně jako já. A že jich není málo. Kolik z nich si zase koupí Mercedes. Prý nikdo. Hurá. Alespoň je vidět, že lidé nejsou blbí. Dobře si z USA pamatuji na jejich kampaň, že MB je už zase to, co kdysi býval. Není. Moje auto je toho důkazem. A kolem sebe to vidím dnes a denně. Strejda mé manželky nedávno volal hradeckému dealerovi, ať si pro ten krám přijede, že stojí na náměstí a zase (4x!!!) nemůže nastartovat. Má zbrusu nový Cčko. Vyřval je takovým způsobem.... Ale to je servis, ti chudáci za nic nemohou....
sobota v 21:50 · To se mi líbí · 1


Martin Kalenda zítra si jdu vyzvednout vozík na kterém je prostor pro plachtu (pro naše firemní účely)2550mmx1200mm vytiskněte Štěpáne nějakej PVC banner (idea je že Q7 táhne GL a dole url http://www.mercedes-never-more). Alespoň otestuju jízdní vlastnosti této soupravy.
Něco ve smyslu, vozit GL na plaťáku vyjde levněji stejně je pořád v servisu :-) nebo moje GL je v servisu tak si ho vozím alespon takto . od toho máte kreativce. 2550x1200 je max velikost pvc banneru včetně ok, (je tam po každé straně 10cm mezera na gumové lano.
Včera v 11:35 · To se mi líbí


Martin Kalenda ještě jsem si vzpoměl Štěpáne, oslovte uživatele Ace2 na autorevue. Jako pracovní prostředek měl E500 u které pomohlo jen se jí zbavit (s ohledem na profesi šlo o nespolehlivost toho vozu jako o alfa-omegu problému), nikdo si s autem nevěděl rady.
Včera v 12:54 · To se mi líbí · 1


Zdeněk Anýž Ha Internet je malý "Ace2" jsem já a byla to tahle E500 http://ace3.sweb.cz/mb/ to byla ještě čerstvě dovezená domů z autosalonu. Měl jsem 2 MB třídy E. E320 CDI byla celkem OK, akorát jsem šílel ze servisu kdy jsem musel objednávat 14 dni dopředu na výměnu oleje. Což byl problém, protože jsem najížděl 10.000 km měsíčně. Nicméně auto ty dávky km vydrželo tak jsem si ho nakonec po roce odkoupil do svého vlastnictví a jako nový služebák objednal E500 a to byl fakt tak neskutečný křáp, že to nešlo, pořád to jenom stálo v servisu a v autopůjčovně Hertz jsem byl nejoblíbenějším zákazníkem. Na to auto nebylo vůbec spolehnutí a k tomu děsná pomalost servisu, hodiny čekání na recepci k přijmutí k vozu, pak k předání vozu. No tak se auto dalo z firmy pryč a pořídil jsem si BMW a bylo po problému :D Aspoň mé zkušenosti jsou takové, že BMW je co se týče zvládnuté technologie někde jinde, prostě jim to lépe funguje a to nejenom elektronika, ale i mechanické věci jsou trvanlivější... MB jsou některé fakt hezká auta, ale pořídil bych si BMW. Aktuální produkce MB je jen navoněná bída kde tlak na náklady je větší než na kvalitu. MB je snad jediná značka z premiového segmentu která rezne :D tohle se omluvit nedá.
Včera v 19:15 · To se mi líbí · 1


Štěpán Binko Martine - ještě jednou děkuji. Výše jsem uvedl předběžný harmonogram a nabídky rozhodně využiji.
Včera v 19:36 · To se mi líbí · 1


Štěpán Binko Zdeňku - já BMW mám též - BMW 6. Kromě toho ještě Volvo V70 T6. Souhlasím, že Mercedes je v otázce kvality opravdu hluboko pod úrovní obou těchto značek, ale problém je, že ani BMW, ani Volvo, nemá srovnatelný vůz v nabídce. Základním předpokladem bylo min. 6 sedaček. A to BMW nemůže sloužit a Volvo jenom s obstarožní XC90tkou, která bude co nevidět nová a stará mě vůbec neoslovuje a je zastaralá výrazně více, než současné GL. Ale možná to byla chyba. Souhlasím s Michal Kříž výše, že to, co jsme zvyklí vnímat jako kvalitu odpovídající Mercedesu, dnes už produkuje pouze AMG. A problém je, že z podstaty věci opravdu nepotřebuji žádné benzínové pětilitry. Notabene jeden mám, ale do úplně jiného typu vozu. Pro rodinné auto, které mělo najet cca 40tis. km ročně, je něco takového opravdu krajně nevhodné ;-). Ve finále jsem z výběru vyřadil LR Disco4 (šílený), Land Cruisery a vozy typu Ford Galaxy. Auta jako S-max zase nemají se třetí řadou žádný kufr a Audi to samé. Jediné, co zbylo, bylo GLko, Multivan a Viano. A protože mám v okolí s Vianem dva, kterým to auto hnije a stojí permanentně v servisu, věděl jsem, že tahle španělská parodie na Mercedes je úplně mimo... Takže to bylo Multivan vs. GL. No a dodávkou jsem já blbec jezdit nechtěl. Blbec, blbec, blbec. Měl jsem si koupit Multivan a 911tku 4S a byl klid....
Včera v 19:45 · To se mi líbí


Jarda Štěpán Ha! Internet je fakt maly, pokud je Ace2 ten Ace2... :D :D :D
Včera v 19:51 · To se mi líbí · 2

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Petr147 » 13.2.2012, pon 22:49

Zdeněk Anýž Multivana jsem měl na firmě Highline 3.2 V6 u minulého zaměstnavatele. Problém Multivanu je v tom, že i když je luxusní tak stále jede jak dodávka, i když byl v benzínu tak byl dost hlučný a dost nepohodlný, zvláště prázdný. Jinak vymyšlený to bylo auto dobře a dokonce jel i 220 kmh

Tak chápu, že BMW nemá konkurenční vůz jako je GL. Já to měl jednodušší. Navíc u mého servisu BMW to fungovalo skvěle a auto ze servisu jsem si běžně bral v neděli o půlnoci.... MB a jeho přístup k zákazníkům je poměrně nevšední - na nejstarší automobilku světa notabene ještě za jméno které si vybudovala. To je jejich věc. BMW mě zaujalo nejdříve lepším a flexibilnějším servisem a pak jsem poznal, že ty auta o poznání lépe fungují a hlavně mají vyšší odolnost. Jako nové bych o MB neuvažoval, zvláště pokud by to měl být pracovní nástroj co musí jezdit a musí na to být nějaké spolehnutí. Jinak E500 jsem se taky pokoušel reklamovat na vrácení, ale po konzultaci s leasingovkou v rámci operativního leasingu se to auto prostě jednoduše vrátilo leasingovce a objednalo se BMW a bylo vyřešeno. Vrátit auto jako nekvalitní zboží jde jen čistě teoreticky, prakticky je to nemožné pro logicky odmítavý postoj dealera. Lepší je to umýt, prodat a koupit něco jiného.
Včera v 22:36 · To se mi líbí · 2


Jaromír Rozenberg S vrácením bojujeme skoro třetím rokem, je to na dlouho, ale naše auto má výrobní vadu a všichni od toho dávali ruce pryč, nezbylo nám nic jiného než auto odstavit a dát vše k soudu.
Před 23 hodinami · To se mi líbí · 1


Jaromír Rozenberg Ze zkušenosti s ostaními servisy je BMW servis asi nejhorší kde jsem byl.... zatím nechci přesně jmenovat kde, jelikož záležitost není ještě uzavřena, ale s takovým přístupem jsem se ještě nesetkal
Před 23 hodinami · To se mi líbí


Zdeněk Anýž Jinak bych dodal, že já ani neměl moc problémy s elektronikou. "jen" sem zam začalo šumět v audio systému což se postupně zvyšovalo až to jen šumělo. Pomohlo zastavit, vypnout motor, vyndat klíček a pak už to zase bylo ok.... Já tam měl řadu čistě mechanických poruch z pochybení kontroly kvality, nebo výrobních postupů. Vysypal se mezinápravový diferencial ve 40 tis, za měsíc se měnil i zadní který začal hučet jak stará Karosa, pak se měnila poloosa, měnil se dokonce kardan. Auto se z valné většiny lakovalo znova, protože z toho začal odpadávat bezbarvý lak. A pak další drobnosti jako zavada na airmaticu a tak. Přední ramena nic nevydrží, tak se to pořád měnilo, pořád vibroval volant. Pár věcí se nepovedlo nikdy vyřešit jako proč když zatáčím do pravotočivé zatáčky mi něco drhne od levého kola a proč sem tam začne šumět ten audio systém a to údajně se na to auto byl podívat i někdo z Německa no stejně to nevyřešil, jen schválil vyměnit kardan, drhlo to stejně pořád při zatáčení. :)
Před 23 hodinami · To se mi líbí · 1


Štěpán Binko To jsme na tom Zdeňku podobně. Také spousta mechanických problémů, ale elektronika zdatně sekunduje. Jinak vrátit auto jde, je to jenom otázka nervů. Že to jde jenom teoreticky, to nám vsugerovali prodejci, chtějí z nás mít stádo ovcí. A hlavně je to relikt z doby a segmentu, kdy si člověk kupoval auto za peníze, které by jen tak znovu nevytáhl a potřeboval to nějak vyřešit, aby rychle a obratem kupoval auto nové. Já nic řešit nemusím a klidně si počkám. Osobně bych chtěl vidět ten soud, kterému předložím výčet reklamačních protokolů, které mám za první rok vlastnictví auta, jak by rozhodl, že auto má výjimku ze zákona na ochranu spotřebitele nebo OZ. Převodovku už mám neúspěšně reklamovánu 3x, celkem už jsem překročil první desítku a příští týden to budou další tři reklamace. Takže asi tak. On je hlavně problém, že blbům nedochází, že když má někdo na podobné auto jako je E500 ve vašem, nebo GL v plné výbavě v mém případě, že má čas, schopnosti i prostředky, aby se adekvátně bránil.
Před 16 hodinami · To se mi líbí · 1


Štěpán Binko Jaromíre - on je to servis od servisu. Já mám s BMW dobré zkušenosti, ale klidně to může být zkresleno kvalitním a bezproblémovým autem. Tady souhlas se Zdeňkem, BMW je někde úplně jinde....
Před 16 hodinami · To se mi líbí · 1


Ondřej Polák Hold je to dnes úplně jinde s MB a to co bylo před 15 lety, už je dávno pryč ....
Před 9 hodinami · To se mi líbí


Mercedes-Benz Česká Republika Štěpáne, dobrý den. Jak už jsme psali, mrzí nás Vaše špatná zkušenost. Bohužel až z Vašich sobotních příspěvků bylo zřejmé, že byste rád, abychom Vám zprostředkovali kontakt na některého z našich kolegů, kteří by Vám mohli pomoci, což rádi učiníme. Kontaktujte nás prosím na mercedesb.cz@gmail.com.
Před 5 hodinami · To se mi líbí


Štěpán Binko Víte, já nechci být hnidopich, ale to mám opravdu věřit, že se kompetentní osoba skrývá za freemailem na Gmailu? Nechci, aby to vyznělo divně, ale neděláte si teď ze mě tak trochu legraci? Vždyť i můj přejímací technik komunikuje z domény daimler.com....
A hlavně se domnívám, že jste ne zcela správě pochopili, co opravdu chci. Příspěvkem na Vaši zeď jsem jenom varoval ostatní, ale svého práva se domohu standardní cestou, byť s doprovodnými aspekty, které jsem popsal výše (informování ostatních prostřednictvím k tomu určené microsite, distribucí problému sociálními sítěmi, medializací, komunikací s centrálou a představenstvem osobně apod.). A samozřejmě dalšími uplatněnými reklamačními nároky. Mercedes Benz ČR má veškeré potřebné informace k dispozici - jednak jde o záznamy provedených oprav a pak také o výše uvedený a vámi zmíněný popis tragédie. Pominu-li fakt, že všechny mé kontaktní údaje máte, tak skutečně kompetentní osoba si je najde v mém profilu a napíše mi, má-li co, sama.
Před 3 hodinami · To se mi líbí · 2

PiMBeche
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 346
Registrován: 29.9.2009, úte 12:43
Bydliště: Praha-Západ

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od PiMBeche » 13.2.2012, pon 22:58

Facebook zasadne nečítam, ale urobil som výnimku a stálo to zato... :smt021

PS: registovany nie som, ale zobrazit sa mi to zobrazilo....
AR Brera 3,2V6 Q4 191kW-"Krásna"
AR GT 1,9 JTDm Q2 110kW-“Blackline”
ex-AR156 SW 2,4JTDm 20V 129kW-"Veľká"
ex-AR147 1,6TS 77kW-"Malá"

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6941
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od speedy » 14.2.2012, úte 11:05

Po přečtení toho všeho to vypadá,že svoji 156ku dneska umyju,utřu svojí nejlepší košilí a dám jí pusu na kapotu,to vše za její věrné služby :D
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Petr147 » 14.2.2012, úte 11:59

kousek debaty o kvalitě MB dříve a dnes...
Mercedes-Benz Česká Republika Zdeňku, díky za komentář, ale zdá se, že jste to velmi zjednodušil. Všechny vozy, které jmenujete, jsou již staršího data, tzn. nebyly např. vybaveny takovým množstvím elektroniky, jako dnešní modely. Proto i to je jedna z možných příčin, proč třeba konkrétně Vy na základě osobní zkušenosti považujete kvalitu aut u MB obecně za zhoršující se.
Dívám se na zpracování i jinak.Např.bezpečnostní trubka pod palubní deskou která brání deformaci kabiny při nárazu z boku bývala lakovaná u W124,W201 a u W202 je zcela bez nátěru,vlivem vlhkosti tedy po čase rezavá.
To, že MB řekněme o generaci zpět reznou není závada elektroniky. To že občas zablbne některá pokročilá elektronika to asi každý pochopí. Jde spíše o to, že dnes už MB rozhodně není chápán jako kvalitní vůz co vydrží, tedy to na čem si řekn...ěme 100 let budovat pověst a hlavně za co si zákazník platil více než u konkurence. Dnes třída C stojí podobné peníze jako podobně vybavená Škodovka, to je sice hezké, ale lidi si u MB příplácejí za důvěru ke kvalitě. Až nebude důvěda tak proč si koupit MB. Pokrokové technologie má dnes střední třída kde v čem a výkon má konkurence obdobný též. Jít cestou "cutová costů" nebyla pro MB štastná volba. A lidi si všímají i detailů na kterých musí MB šetřit. Předfaceliftované SL mělo na dveřích v oblasti mechaniky zámku nerezový plech či chrom, faceliftované už to nemá. Proč by tam také měl být, když je vidět jen když se otevřou dveře, kolik ten plech mohl automobilku stát ? 10€ ? Proč má auto za 2-3 miliony kolíčky zámků na dveřích jako má Fabie ? Luxus není dnes o tom, že má auto velký displej v palubní desce, luxus je o přístupu k zákazníkům a o drahých detailech. To MB posledních 15 let nezvládá a produkuje ve většině jen běžné výrobky pod věhlasným jménem.

A konečně vyřešte aspoň zákaznický servis na servisním středisku. Zákazník MB chce přijít a ne čekat než se ho někdo ujme. Zaměstnanci vám fungují dobře a snaží se, ale je vidět jak nefunguje systém organizace nastvavený někým z kanceláře.

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Recenze na auta, nejen Alfa....

Příspěvek od Kubas » 14.2.2012, úte 12:24

už to trošku směřuje na tu debatu "kvalita aut kdysi a dnes"....

Absolutně třeba neberu argument "to víte, má to spoustu elektroniky" - no a co ku*va? Tak to tam nemají dávat, když to neumí udělat spolehlivě....

Naopak beru šetření na neviditelných dílech - jestli má nějaká trubka povrchovou korozi je z pohledu její pevnosti naprosto irelevantní (samozřejmě pokud hnije zevnitř, je to jiná....). Stejně tak věci jako hydraulické vzpěry v motoru - tam dnešní uživatel už ani pomalu neumí vlézt, tak proč tam něco neušetřit....

Jinak názor že prémiové auta se definují vyšší kvalitou než ty obyčejné dnes už moc neberu.... Dnes i ty obyčejné auta jsou kvalitní dost na to, aby s tím lidi byli spokojení (tím myslím výdrž komponent, jízdní vlastnosti, antikorozní ochrana atd). Prostě když mi blbej Fiat vydržel úplně v poho 250tkm, proč by někdo dělal ještě kvalitnější auto za 2x tolik peněz,když stejně nikdo neplánuje, že s autem najezdí 500 tkm? Prémiovky beru spíš tak, že si můžu auto víc nakonfigurovat, mají víc různých vychytávek, hezčí interiér atd....

Dnes už to není moc o tom, že s Mercedesem budu mít míň problémů než s Fordem nebo Renaultem.... (proto bych si taky za svý prachy nikdy tzv. "prémii" nekoupil.... věcně je to vyhazování peněz....)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Odpovědět

Zpět na „Alfa a vše kolem + další italské stroje a značky koncernu Fiat...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů