proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Odpovědět
prapraalfa

Příspěvky: 42
Registrován: 2.5.2018, stř 18:37

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od prapraalfa » 30.7.2018, pon 15:22

Je třeba také říci, proč byl člověk tak blbej, že JI NEKOUPIL , když ji mohl mít za "hubičku".... KDYSI..Já řešil co koupit a tehdy byla Alfa na výsluní, lidé toužili po revoluci po nových-jiných autech a Alfa byla sporťák, který jel..Nakonec jsem koupil nepojízdnou AR 90 s motorem iniezone v dobrém stavu se vstřikováním Motronic...Což byla AR , která opravdu nežrala a přesto jela..Ale o tom nechci mluvit, potom jsem měl možnost koupit GTV s Bussem/tehdy jsem ještě tento název neznal/, která měla jeden válec s malou kompresí a motor šel na volnoběh na 5 válců..Cena byla na tehdejší dobu velmi příznivá, ale bohužel jsem se musel soukromně živit, a tak jsem to vzdal, říkal jsem si jedna AR nepojízdná stačí..Ale GTV jelo i s tím téměř prázdným válcem jako dělo.....Dnes vím, že jsem si měl půjčit atp., možnosti byly..Určitě bych jí nedal pryč stejně jako tu první..Ale takový je život.. :smt021

Jindra
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 386
Registrován: 20.9.2007, čtv 19:27
Bydliště: Most

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Jindra » 30.7.2018, pon 16:49

U mne to bylo obráceně, já sem si půjčil. A tehdy auto s třílitrem bylo levné, všichni chytráci si ťukali na čelo a mleli něco o vysoké spotřebě a drahé pojistce. Jenom do té doby, než sem je svezl. Koupil sem alfu 164, neměla omezovač otáček, ty pozdější co sem měl už ho měly. Bílá s černou kůží, klima a ještě otvírací střecha. Tehdy sem poprvé v životě u nás v čechách jel rychleji jak 200 km/h. A tehdy sem se asi nakazil doživotním alfavirem.
Alfa romeo GTV6
Alfa romeo GT 1300 junior
Alfa romeo sprint
ex. Alfa romeo 164
ex.Alfa romeo 164
ex. Alfa romeo GTV 1982
ex. Alfa romeo 2.0 GTV 1984
ex.Alfa romeo 33
ex.Alfa romeo 166 3.0

jakubslajs

Příspěvky: 24
Registrován: 13.7.2018, pát 10:09
Bydliště: Prostějov

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od jakubslajs » 31.7.2018, úte 21:44

Tak já mám svůj splněny cíl - první Alfu, téměř 2 týdny :twisted: Rozhodl jsem se pro ni i přes blbý kecy spousty lidi ze svýho okolí - poruchový křáp, drahý díly, málo dílů,.. Nicméně jsem měl to štěstí, že mám kolem sebe i lidi, kteří historicky Alfu sami měli a nemohli si ji vynachválit, a tam se to ve mně "zabejčilo" a prostě jsem ji musel mít :-D Vybral jsem AR 159 SW Ti - motorizace 1,9 JTDm 16V 110kW. Kupoval jsem od matesa - super přístup, veškeré info které jsem chtěl jsem dostal, dovezl jsem vlastního mechanika se kterým jsme auto na rampě prošli a dali i na diagnostiku.. Dovoz D, absolutně bez koroze i závad a to bylo následně to hlavni, proč jsem ji vzal (a pak mimo jiné i kvůli vzhledu, protože ta 159 je prostě dokonalá :smt055 ). Za 2 týdny jsem řešil výměnu obrysovych žárovek, teplotního čidla chladící kapaliny a novou izolaci kolem drátů elektriky (byla uplne roztavena a házelo to chyby na diag a rozsvecovalo kontrolku motoru.. Jinak auto naprosto v pořádku a přidávám foto a.vs.s
Přílohy
20180720_200348-1.jpg
Alfa Romeo 159 SW Ti 1,9 JTDm 110kW r.v. 2009
Ex Renault Laguna 2.0i r.v. 1996
Ex Mazda 6 1,8i r.v. 2004

jk012
Uživatelský avatar

Příspěvky: 14
Registrován: 6.8.2018, pon 00:20
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od jk012 » 25.1.2019, pát 18:13

Nedávno Kia s velkou slávou představovala svůj ProCeed, který má být stylovým kombíkem.
O kvalitách designu psát nebudu, ale připomnělo mi to, jeden z důvodů, proč jsem si koupil Alfu já a proč to byla nakonec Alfa 156.
Kdysi jsem na netu narazil při obdivování Mercedesu CLS shooting break na obrázek, který se Mercedesu vůbec netýkal (viz příloha). Byl to nějaký koncept Alfy 156 v karoserii právě Shooting Break - mimochodem pokaždé, když ten obrázek vidím, tak proklínám celý koncern, že tu nádheru nikdy nepřivedli v reálný život.
Přitom se mi popravdě 156ka vlastně nikdy moc nelíbila.
O koupi Alfy jsem už několikrát uvažoval kvůli Alfě 159 - to je auto, které i dneska vypadá zvenčí, že má za sebou maximálně roční premiéru - neuvěřitelně nadčasový design. Stárne pouze uvnitř.
156 byla vždycky spíš to divné a zanedbané auto na parkovišti. Vlastně nikdy jsem s ní snad neměl živé setkání, kdy by nevypadala zanedbaně. Tedy emoce, které vzbuzovala ke koupi příliš nevedly.
Ale jakmile jsem narazil na tenhle obrázek, tak se ve mě něco zlomilo. Je to divné - obrázek auta, které ani není dostupné - nicméně změnil můj pohled na 156ku. A tak začalo bláznivé hledání a vyzvídání a čtení kterou jo a kterou ne, atd..
Chtěl jsem benzín a po čase dokonce sebedestruktivně s plným vědomím že to musí být TS. Nakonec vyhrála jednodušší a životaschopnější 1.8 z roku 2001. Není to auto bez práce a dokonce to není ani SW, které by se obrázku blížilo mnohem více, ale měl jsem štěstí na kastli - kdekoli ji zvedají, tak koukají v jak dobré stavu je. Bouraná nebyla i když špatně lakovaná už ano, kilometrům věřit můžu i nemusím, ale je to stará krasavice, kterou díky tomu jak je celá kulaťoučká mám chuť někdy jen tak pohladit. Italové prostě kreslí auta jako ženský. Alfa Brera má zadek jak toskánská selka!... ale to je asi na jíné fórum :)
Takže tak, člověk si tak prohlíží mladou německou blondýnku a nakonec skončí s vášnivou svéhlavou italkou ve středním věku. :-D
Přílohy
alfa_shooting.jpg

Špagetka

Příspěvky: 8
Registrován: 14.2.2019, čtv 17:10

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Špagetka » 10.3.2019, ned 23:01

Ahojte, moj prvý Alfik bol 147,1.9 jtd 85kw 2001. Kúpila som ju za pár eur, potrebovala som auto do práce. Bola dosť skorodovana, no manžel mi vyvaril podvozok, povedali sme si, že aspoň na 2 roky do ďalšieho STK, potom sa uvidí ....autíčko ma dostalo ...je to proste raketa \:D/ .Minulý rok v novembri mi pribudla moja nová láska 147 1.9 jtd 110 kw 2007. :smt055 . Dovoz z I, interiér koža, no proste zlatíčko. .....tak mám teraz alficky dve, lebo sa nedokážem rozlúčiť ani so starou a.vs.s .Veľmi rada čítam vaše príspevky, dozviem sa veľa zaujímavých vecí a v neposlednom rade sa aj veľa nasmejem.

Odpovědět

Zpět na „Alfa a vše kolem + další italské stroje a značky koncernu Fiat...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů