proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Odpovědět
spideerr
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 141
Registrován: 8.11.2013, pát 13:18
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od spideerr » 14.11.2013, čtv 10:27

HonzaR píše: Musíte si fakt zjistit, kdo vám to auto bude opravovat, a taky vzít do ruky klíče a ty základní věci začít dělat na ojetině ev.samostatně--vyndat chladič je sranda..
Nemám problém s rukama, levé nejsou ale s tím chladičem na 147 moc srandy nebylo :wink:
Lancia Delta 1.4 T-Jet 88kW
Fiat Multipla 1.6 Bipower
Škoda Rapid 130

ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 88 kW
ex Škoda 120 L
ex Fiat Bravo 1.6 SX
ex Škoda 105 L
ex Škoda Rapid 136

Hamster
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22
Registrován: 15.4.2013, pon 08:20

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Hamster » 14.11.2013, čtv 10:42

Alfa 147 r.v. 2007 za 105.000,- a ty se budeš vztekat, že někde hluboko pod nárazníkem je něco ohnutý (byť na funkci to nemá vliv) a že jsi chladič nekoupil za dvojku, protože jsi na vrakovištích nesehnal vhodný díl a kupoval jsi nový, chápu to správně? A budeš si stěžovat a psát negativní reference? S tebou bych teda chtěl mít dvojdomek... :roll: Klasickej příběh, chci auto v 1A stavu, ale zaplatit si za něj ochotnej nejsem. A pak všechnu vinu hodím na někoho jinýho, já nic, já dal přece celejch 105.000,-!! (za auto, co nový stálo 7x tolik)... [-o<
Alfa Romeo 147 2.0 Twin Spark Selespeed
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Lancia Thesis 3.0 V6 Comfortronic Emblema
ex Lancia Lybra SW 2.0 20V

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Franik » 14.11.2013, čtv 10:53

Vidím to stejně. Prodával jsem 156 2,4JTD 20v r.v. 2005 řeknu na rovinu myslel jsem že stav 1A, za 120tis.kč, trochu vibrace při tahu ale nic hrozného. Nový majitel se na to kouknul a hle byly to prej obě poloosy. Prostě jsem ho na vibrace upozornil. Že to pak prej vyšlo na 7000 jedna už jsme neřešily. a stále jsme za dobře. Jen jsme prostě ani jeden nedokázali přesně diagnostikovat závadu, a přesnou cenu poloosy jsme neznali. A teď do mě jakej jsem podvodník. :roll: :oops:
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8637
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Hampice » 14.11.2013, čtv 10:54

Nechtěl jsem se do toho zapojovat, ale kdo jde kupvat ojetou Alfu (kamkoliv) a nemá přehled, je blázen...
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

Hamster
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22
Registrován: 15.4.2013, pon 08:20

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Hamster » 14.11.2013, čtv 11:05

Ale i když kupuješ ojetou Alfu s odborníkem, to auto si celý prolezeš a všechno je ok, tak si menůžeš bejt jistej, že za měsíc na tom něco neumře. Jak sem psal - kdo chce mít jistotu, že ho nečekaj žádný nečekaný servisní výdaje, nechť si veme 600.000,- a zanese je do Imofy - dostane nový auto bez jedinýho škrábance a 5 let záruku.
Alfa Romeo 147 2.0 Twin Spark Selespeed
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Lancia Thesis 3.0 V6 Comfortronic Emblema
ex Lancia Lybra SW 2.0 20V

spideerr
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 141
Registrován: 8.11.2013, pát 13:18
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od spideerr » 14.11.2013, čtv 11:18

Hamster píše:Alfa 147 r.v. 2007 za 105.000,- a ty se budeš vztekat, že někde hluboko pod nárazníkem je něco ohnutý (byť na funkci to nemá vliv) a že jsi chladič nekoupil za dvojku, protože jsi na vrakovištích nesehnal vhodný díl a kupoval jsi nový, chápu to správně? A budeš si stěžovat a psát negativní reference? S tebou bych teda chtěl mít dvojdomek... :roll: Klasickej příběh, chci auto v 1A stavu, ale zaplatit si za něj ochotnej nejsem. A pak všechnu vinu hodím na někoho jinýho, já nic, já dal přece celejch 105.000,-!! (za auto, co nový stálo 7x tolik)... [-o<
Když něco opravuju tak nejezdím po vrakovištích ale kupuju nové díly, takže jsem měl u servisáka 3 chladiče, které jsme vraceli.

A jinak celou dobu jde o to, jestli je normální, když prodejce prodává auto a řekl bych, že ví co s ním bylo, tak aby se o tom novému majiteli vůbec nezmínil?

Nekupoval jsem první auto, takže jsem měl vypracovanou tabulku s cenama spotřebních dílů aut co byly v hledáčku, a taky podle toho jsem vybíral. Protože taky mám hranici kolik jsem ochotný investovat.
Lancia Delta 1.4 T-Jet 88kW
Fiat Multipla 1.6 Bipower
Škoda Rapid 130

ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 88 kW
ex Škoda 120 L
ex Fiat Bravo 1.6 SX
ex Škoda 105 L
ex Škoda Rapid 136

Hamster
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22
Registrován: 15.4.2013, pon 08:20

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Hamster » 14.11.2013, čtv 11:26

To je pak ale tvoje volba, já bych chladič opravil nebo sehnal použitej, protože je to díl, co za normálních okolností vydrží celej život auta. Co prodejce věděl a co ne - to sou nějaký tvoje spekulace. Na mě to působí tak, že děláš z komára velblouda a nějak mi uniká, proč se vlastně vztekáš. Znám příběhy lidí, co se nechali napálit a koupili skutečně bourané nebo jinak vadné auto. Tys koupil za velmi dobrou cenu auto s banální závadou, o který jsi navíc věděl, tak bych to moc nehrotil.

popojedem.. :ot:
Alfa Romeo 147 2.0 Twin Spark Selespeed
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Lancia Thesis 3.0 V6 Comfortronic Emblema
ex Lancia Lybra SW 2.0 20V

spideerr
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 141
Registrován: 8.11.2013, pát 13:18
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od spideerr » 14.11.2013, čtv 11:38

Já se nevztekám, jsem v klidu, jen jsem se zeptal, jestli to je správný přístup prodejce. Navíc on to auto taky musel od někoho koupit. Nechtěl jsem tu rozpoutat nějaký flame. :wink:
Lancia Delta 1.4 T-Jet 88kW
Fiat Multipla 1.6 Bipower
Škoda Rapid 130

ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 88 kW
ex Škoda 120 L
ex Fiat Bravo 1.6 SX
ex Škoda 105 L
ex Škoda Rapid 136

Danni
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3288
Registrován: 18.5.2011, stř 20:53
Bydliště: KE

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Danni » 14.11.2013, čtv 11:41

tak vies ak sam si si to nevsimol tak asi si to nevsimol ani on... kazdopadne ak ti to nehnije tak si kupil dobre
166 2.5 V6 rv.00 Q2, lpg
166 2.5 V6 rv.98(ženin presúvač)
ex:Spider 1.8 TS, 156 1.6 TS

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Franik » 14.11.2013, čtv 11:46

o co když ten prodejce co to prodal jemu, mu neřekl o tom že to tam v tý vesnici srazilo nejakýho jorkshira a řekl mu jen o tom tekoucím chladiči a s tím to i prodával. Kdyby ten chladič měnil on tak by na to přišel, ale ne každý prodejce auto před prodejem rozebere. Ja když u něj byl koukat na toho CW tak jsem taky našel převařený body na zadních postranicích a další drobnosti svědčící na nějakej ťukanec, Prostě auto vykoupil a postavil do bazaru, co se dozvěděl od původního majitele napsal, třeba o tomhle podle jeho tvrzení nevěděl. Vem jenom kolik majitelů to auto mělo před tebou.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

spideerr
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 141
Registrován: 8.11.2013, pát 13:18
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od spideerr » 14.11.2013, čtv 12:04

To právě nevím kolik bylo majitelů Němec neposlal servisku, zatím, jestli vůbec pošle. Spíš mne štvou, že nemám kódové karty. :evil:
Lancia Delta 1.4 T-Jet 88kW
Fiat Multipla 1.6 Bipower
Škoda Rapid 130

ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 88 kW
ex Škoda 120 L
ex Fiat Bravo 1.6 SX
ex Škoda 105 L
ex Škoda Rapid 136

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Franik » 14.11.2013, čtv 12:26

U žadného auta jsem jí neměl a nemám ji ani u současné bohužel. Pokud ji chceš za nějaký peníz ti ji v autorizáku udělaj. A to mám vše včetně servisky a od prvního majitele. Bohužel ve Stutgartu jsem si na to nevzpoměl. Moje chyba. Zatím jsem ji nepotřeboval.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

filipes
Nováček

Příspěvky: 129
Registrován: 6.10.2011, čtv 13:18
Bydliště: Praha 9

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od filipes » 14.11.2013, čtv 15:45

Chlapci, mi to přijde, jako byste tu někomu chtěli nakukat, že auto si musí kupovat vždy jen odborník, jinak si nemá co stěžovat, a to, že prodejce prodávaného vozidla nedeklaruje jeho skutečný stav je v pořádku protože přece to auto nestojí moc, tak s tim něco musí bejt.
Argumentace cenou vozidla je fakt mimo, cena o autu neřekne nic konkrétního, protože za cenu za kterou tu seženeš od alfisti parádní auto jsou na netu spousty vražd u kterých právě chybí ta informace kolik se do toho musí nasypat.
Můj názor je ten, že pokud někdo vozí auta z Německa a prodává je, tak si je před tim, než je někde v Německu odkoupí, pořádně prohlídne - dělá to proto, aby nekoupil něco co tu pak neprodá se ziskem, protože to bude mít pár investičních příležitostí za víc než za kolik to prodá. Pokud by to nedělal, je to magor, a nemůže dlouhodobě fungovat. Kdyby byl solidní, tak všechno zásadního co na autě najde a bude potřeba vyměnit dá jako informaci kupujícímu, případně to vymění a promítne do ceny. Zrovna kapající chladič je jedna z věcí která se přehlíží blbě.
A cena dílů? Jak jsem tady někde už párkrát četl - kdo chce opičku, musí mít na bananány, buď koupí z kaufu za pár drobných, nebo dá bio, to už je každého věc :wink: .
Alfa Romeo 147 - 1,9 JTD 85kW - r.v. 2001

Ostřížnice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 5
Registrován: 24.10.2013, čtv 19:14

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Ostřížnice » 14.11.2013, čtv 15:56

Zdravim:) potřebovala bych madla na tapecirunk na dveře 75, nevíte o něčem? :)

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Franik » 14.11.2013, čtv 16:32

vime zaloz si inzerat ve vlakne koupim a nekdo se ozve.. kopirovat odkaz z mobilu jde blbe.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

Hamster
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22
Registrován: 15.4.2013, pon 08:20

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Hamster » 14.11.2013, čtv 17:04

filipes píše:Chlapci, mi to přijde, jako byste tu někomu chtěli nakukat, že auto si musí kupovat vždy jen odborník, jinak si nemá co stěžovat, a to, že prodejce prodávaného vozidla nedeklaruje jeho skutečný stav je v pořádku protože přece to auto nestojí moc, tak s tim něco musí bejt.
Argumentace cenou vozidla je fakt mimo, cena o autu neřekne nic konkrétního, protože za cenu za kterou tu seženeš od alfisti parádní auto jsou na netu spousty vražd u kterých právě chybí ta informace kolik se do toho musí nasypat.
Můj názor je ten, že pokud někdo vozí auta z Německa a prodává je, tak si je před tim, než je někde v Německu odkoupí, pořádně prohlídne - dělá to proto, aby nekoupil něco co tu pak neprodá se ziskem, protože to bude mít pár investičních příležitostí za víc než za kolik to prodá. Pokud by to nedělal, je to magor, a nemůže dlouhodobě fungovat. Kdyby byl solidní, tak všechno zásadního co na autě najde a bude potřeba vyměnit dá jako informaci kupujícímu, případně to vymění a promítne do ceny. Zrovna kapající chladič je jedna z věcí která se přehlíží blbě.
A cena dílů? Jak jsem tady někde už párkrát četl - kdo chce opičku, musí mít na bananány, buď koupí z kaufu za pár drobných, nebo dá bio, to už je každého věc :wink: .
Když vybíráš víno, tak ti někdo někam napíše, jestli je dobrý nebo špatný? Když kupuješ ovoce, tak tam máš někde napsáno, jestli je nedozrálý, přezrálý nebo tak akorát? Nebo je to na tobě, co si koupíš? Tohle přehazování odpovědnosti fakt nemám rád, vždycky za špatný výběr může někdo jinej, jen ne ten, kterej tu smlouvu podepsal. Kapající chladič je lehká závada, kupující o ní věděl a dostal slevu na opravu. Že se pak rozhodl pro nejdražší možný způsob opravy je jeho věc a že teď ještě řeší vady estetického rázu na druhém chladiči, který je vidět až po demontáži nárazníku, to už je prostě moc.
Alfa Romeo 147 2.0 Twin Spark Selespeed
Lancia Lybra 2.0 20V Comfortronic
ex Lancia Thesis 3.0 V6 Comfortronic Emblema
ex Lancia Lybra SW 2.0 20V

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od HonzaR » 14.11.2013, čtv 17:21

Naprostý souhlas---auta jsou stroje s velkou amortizací, po těch letech na prosolených silnicích se nedá jejich stav usuzovat podle laku na haupně.A taky je blbost doufat, že za desetinu původní ceny kupuju po x letech "bezvadný stroj".
To je prostě hodně blbě pochopený -kupuješ PŘIMĚŘENĚ OPOTŘEBOVANÝ STROJ..
A to slovo "přiměřeně" si každej vykládá po svém. Je dobré, když prodávající a kupující mají k věci podobný postoj.Pak to drhne minimálně.
Na druhou stranu, když párkrát absolvuješ kolečko-nové auto prodej ojetiny, taky ztratíš o lidech iluze.I o těch kupujících..tlačit nákupní cenu dolů co se dá, plakat a naříkat, pak půl tři čtvrtě roku provozovat aby ročník zůstal, stočit tacháč a bez kačky investice a se ziskem prodat a tak dál.
Tohle je běžná praxe,velmi oblíbená rozšířená dnešní praktika.
Čili ojetinu ano, po prvním majiteli ano, souhlas s nutnou opravou ano..a ferově přiznaný stav ano.
Po pátém majiteli, z nichž každý odjel půl -tři čtvrtě roku je to vražda vždycky.To opravdu ne.

pozn.
/Je mi jasný, že je tu dost vlčáků, který čekaj, až třeba Richiemu dojdou nervy a před výměnou toho posledního bazmeku to nakonec prodá.To je potom fakt "na klubu dobrá koupě..".
Tak to vždycky bývá, že to někdo odskáče..do nekonečna "z podstaty to fakt nepojede.Prostě "černej Petr" vždycky někomu zůstane.


Proto říkám, násobit pro sichr cenu ojetiny 2 v duchu a máš klid..
A pak si taky to co do toho dáš opravdu s přehledem projezdíš ...

Je to stavebnice s konečným počtem dílů...:-)

Opice a banány je příměr na hov.no, kterej lidi rádi vytahujou, protože auto považujou za vývěsku jakési svojí "úrovně" a chtějí dokázat, že jakoby se pohybují "někde"..chladič je jen chladič..buď funguje nebo ne..je něco jako kritický prvek provozu, a pak spousta blbostí kde je to jedno..a kde jde o hov.no

Hele klidně si zajeď do servisu BMW a dej za výměnu trochy Castrolu
12litrů..mě přijde, že ohnout pr.del a povolit jeden šroub stojí za těch deset táců rozdílu--pardon, ještě dvě kila vložka filtru.

Je to na každým..něco se vyplatí zaplatit a něco ne --je to ZVLÁŠŤ U OJETIN o rozlišování a kvůli kleplýmu funkčnímu chladiči v místě nepřístupném pro oko bych teda špatně nespal.

Pak jsou dílny, který operujou i tady na klubu, koupěj -opravěj..do nějakýho stavu a prodaj, a současně ferově přiznaj co je potřeba ještě doladit .Ke spoklojenosti všech tohle taky funguje.To taky není sebemenší problém.

Ale kňourat pro pár kaček investice do ojetiny je opravdu nepochopení situace a toho, co se prodává a kupuje.

MichalT
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1829
Registrován: 29.10.2013, úte 19:47

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od MichalT » 14.11.2013, čtv 19:05

Je to ojetý auto a tím je to daný. Přijedu, prohlídnu, projedu, beru - neberu. Pokud beru, tak už neotravuju prodávajícího, auto jsem si mohl prohlížet do bezvědomí, pokud tomu sám nerozumím, tak si vezmu s sebou někoho, kdo tomu rozumí.
Pokud to chci mít jako nový, musím počítat s tím, že to bude něco stát a jak už tady zaznělo, ty auta jako takový jsou dneska na zlomku svý ceny, to ale neznamená, že ruku v ruce s tím klesly ceny dílů a servisu, Alfa není škodovka a tak to prostě vždycky bude jinde. Pořád si ještě můžete pískat, já když přijel na Chodov s 20 let starým 500SL, tak mi řekli za geometrii 8000,-Kč, jednou je to třída SL a navždycky to třída SL zůstane. A jen tak pro odlehčení, abyste viděli, že na tom Alfy nejsou zas tak špatně :wink: - kabely ke svíčkám stály 600,- Eur, víčko a palec rozdělovače 200,- Eur (jsou tam dva), cívka 290,- Eur (opět x2), katalyzátor 2000,- Eur (při vrácení starýho dílu), sklo světla 180,- Eur, mřížka výdechu topení v palubce 220,- Eur, diagnostika hydrauliky střechy 800,- Eur, jedna pístnice střechy 900,- Eur, atd. A to se to auto dá celý koupit už za cca 150t Kč, ale okamžitě je zralý na investici 200t Kč, nelze očekávat za zlomek ceny novýho kusu (nový stálo v r.92 4mil Kč), že to bude furt jenom jezdit bez investic, což platí úplně stejně pro jakýkoliv jiný ojetý auto včetně Alfy...
Ty lidi co sem vozí ojetý auta to nedělají pro charitu, logicky se snaží nakoupit co nejlevněji a přiměřeně draze (někdo víc, někdo míň, podle svědomí každýho soudruha) prodat. V dnešní době, kdy třeba do toho Německa už dlouhý roky jezdí z východu úplně všichni (Češi, Poláci, Slováci, Maďaři, Ukrajinci) je to prostě do 200km od hranic úplně vybraný a koupit tam něco za nízkou cenu znamená, že na tom autě musí bejt něco špatně. Často se taky kupujou auta přes net, kolikrát pak je stav jinej než na fotkách, takže se uhádá co nejnižší cena a auto se stejně přiveze, opraví se s co nejnižšími náklady a šup s ním do světa, tak to prostě je. Nainvestovaný auta s nadstandardním servisem se fakt prodávají akorát mezi kamarády a členy různých komunit, jako je např. tohle forum.

EDIT: gramatika...
Naposledy upravil(a) MichalT dne 14.11.2013, čtv 19:39, celkem upraveno 1 x.
Giulia Quadrifoglio
156 2,4 JTD
147 1,9 JTD
Ex: 159 2,0 JTDm, 156 2,0 TS, 156 1,9 JTD, 164 2,5 TD, 164 3,0 V6, Giulia Veloce 280 CV, 166 2,4 JTD

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18495
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Kubas » 14.11.2013, čtv 19:31

Tady si asi nekteri predstavuji ze ojetinu by jim kazdy mel prodat ve stylu Zdenka Sveraka.....

http://youtu.be/mXmKfS9U0yI
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Ewen
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11
Registrován: 18.8.2013, ned 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Ewen » 14.11.2013, čtv 21:38

Ahoj chtela jsem se zeptat, koupila jsem si alfu 147, ten jeji pohled predni masky a tvary zadni casti me dostavaj, po case jsem si vsimla ze na kapote skoro u steracu jsou doliky jakoby od krup, da se to doma samo vyklepat nebo by bylo lepsi dat to do opravny skrz prasknuti laku, diky :diky a jeste mi prijde za mam dost pomaly zavirani okna u spolujezdce nevite cim by to mohlo byt?
...omlouvam se za diakritiku, pisu na mobilu.. _Q4_
AR 147 1.6 twin spark 88kW r.v.2001

Liwika19
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1609
Registrován: 22.8.2010, ned 19:09
Bydliště: Zvolen - Praha

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Liwika19 » 14.11.2013, čtv 21:49

mat tvoje problemy, tak som stastny clovek :D
156 2.4 JTDm 20V 200ps...byvala policajtka v taliansku...

MichalT
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1829
Registrován: 29.10.2013, úte 19:47

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od MichalT » 14.11.2013, čtv 22:42

Ewen, nevím odkud jsi, ale já se všema nerovnostma, promáčklinama a dolíčkama jezdím k Mnichovu Hradišti, kde jsou fakt mistři karosáři a dokážou fakt zázraky a bez nutnosti lakování, koukni na: http://www.karosar.cz/
Hlavně se nepokoušej to ladit sama, akorát ten plech natáhneš tam kde se natáhnout nemá a pak Tě bude stát oprava zbytečně víc.

EDIT: jo teď koukám, že Znojmo, tak to máš dost z ruky, tak zkus někde poblíž pohledat nějakou firmu na opravy karoserií bez lakování...
Giulia Quadrifoglio
156 2,4 JTD
147 1,9 JTD
Ex: 159 2,0 JTDm, 156 2,0 TS, 156 1,9 JTD, 164 2,5 TD, 164 3,0 V6, Giulia Veloce 280 CV, 166 2,4 JTD

spideerr
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 141
Registrován: 8.11.2013, pát 13:18
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od spideerr » 14.11.2013, čtv 23:33

Říkejte si co chcete, ale seriózní jednání podle mne vypadá jinak.
Lancia Delta 1.4 T-Jet 88kW
Fiat Multipla 1.6 Bipower
Škoda Rapid 130

ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 88 kW
ex Škoda 120 L
ex Fiat Bravo 1.6 SX
ex Škoda 105 L
ex Škoda Rapid 136

Ewen
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11
Registrován: 18.8.2013, ned 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Ewen » 14.11.2013, čtv 23:46

Liwika19 píše:mat tvoje problemy, tak som stastny clovek :D
Tak samozrejme bylo toho vic, ale to jsem dala ihned spravit(brzdove kotouce,desticky,rucni brzda,srouby v kole a novou baterku) a ted se mi z ni nechce ani vystupovat :smt055
nevim jak vy ale me bylo hned jasny, ze kdyz si kupuju starsi auto za nizkou cenu, ze to bude mit nejaky ty mouchy :smt021
AR 147 1.6 twin spark 88kW r.v.2001

Ewen
Uživatelský avatar

Příspěvky: 11
Registrován: 18.8.2013, ned 18:31
Bydliště: Znojmo

Re: proč jsme si koupili alfu (aneb nováčci se hlásí ;-)

Příspěvek od Ewen » 14.11.2013, čtv 23:47

Michaltalbot píše:Ewen, nevím odkud jsi, ale já se všema nerovnostma, promáčklinama a dolíčkama jezdím k Mnichovu Hradišti, kde jsou fakt mistři karosáři a dokážou fakt zázraky a bez nutnosti lakování, koukni na: http://www.karosar.cz/
Hlavně se nepokoušej to ladit sama, akorát ten plech natáhneš tam kde se natáhnout nemá a pak Tě bude stát oprava zbytečně víc.

EDIT: jo teď koukám, že Znojmo, tak to máš dost z ruky, tak zkus někde poblíž pohledat nějakou firmu na opravy karoserií bez lakování...
Díky za radu :diky
AR 147 1.6 twin spark 88kW r.v.2001

Odpovědět

Zpět na „Alfa a vše kolem + další italské stroje a značky koncernu Fiat...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů