rozvody

Odpovědět
Dallen
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4682
Registrován: 8.10.2011, sob 19:21
Bydliště: Ostrava

Re: rozvody

Příspěvek od Dallen » 10.9.2017, ned 10:09

Skončené rozvody. Ta chyba ti hlásí špatně časování
Limo* s bussem (166 3.0)
Ex: 156TS

petresx
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18
Registrován: 9.9.2017, sob 10:56

Re: rozvody

Příspěvek od petresx » 10.9.2017, ned 10:28

Myslel jsem si to....Tohle asi v garáži jako laik neudělám co ? Jedna otázka , asi bych to ani neměl startovat a někam se s tim snažit dojet do servisu ?...muže se to potkat ?

petresx
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18
Registrován: 9.9.2017, sob 10:56

Re: rozvody

Příspěvek od petresx » 28.9.2017, čtv 10:51

rozvody skočené o dva zuby,akorát nechápu pořád proč... Je možné že při výměně řemenice,když jsem si natáčel motorem šrouby ?? Je možné, kdyby byly rozvody špatně nastavené, že by se změnil výkon motoru a spotřeba ?? Zdá se mi,že to netáhne od spodních otáček,jak to táhlo... A mám dojem, že i turbo více plní jak kouknu na budík..předtím jakoby jen stouplo a zas hned kleslo, jako by si vzalo jen co potřebuje...Každopádně po téhle opravě mě hned čeká další a to výměna SERVO ČERPADLA :smt013 .. Touto cestou bych chtěl někoho z vás poprosit, zda se někomu v garáži neválí a chtěl by jej prodat..

rakonek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 499
Registrován: 12.10.2012, pát 13:03
Bydliště: Linde

Re: rozvody

Příspěvek od rakonek » 15.11.2017, stř 08:24

Já teď řešil kladku rozvodů,servis namontoval sadu INA kde byla napínací kladka litens.Problem byl ten, že měla čínské ložisko :twisted: které se asi nepovedlo a hučelo tedy asi celá série byli objednány kladky od SKF ,Gates atd. Všude napínací kladka Litens s Číňanem :smt013 mechanik postupně vyzkoušel asi dva kousky a všechny hučely nakonec koupeno originali ricambi v krabičce opět Litens ale s ložiskem GMB které je snad Korea nebo Japan a je ticho a doufam, že na dlouho.
AR 159 sw 2,4 jtdm 147 kw

Simmy
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 181
Registrován: 31.7.2008, čtv 13:20

Re: rozvody

Příspěvek od Simmy » 29.9.2018, sob 00:01

když se tady naposled řešily značky ložisek, tak taky přispěju něčím ohledně výrobců - třeba to někomu ušetří trochu času a pár stovek ... platí to obecně, nejen pro JTD, ale utvrdil jsem se v tom, že nemá cenu při výběru některých dílů vůbec řešit výrobce, ale vybrat nejlevnější možnou variantu mezi renomovanými výrobci, kteří jinak dodávají do prvovýroby.
Koupil jsem sadu rozvodů od SNR + díly na pohon příslušenství a to co jsem tahal z krabičky za značky můžete vidět na fotkách + koment pod fotkou

Co se týče vodní pumpy, tak GRAF a Metelli lezou z jedné linky a nevím proč Metelli pumpy jsou levnější... každopádně to jak se často řeší plastové kolečka, ty tahle pumpa ho jako jedna z mála nemá
Přílohy
"SNR" kladka od SKF
"SNR" kladka od SKF
"SNR" napínák od DAYCO
"SNR" napínák od DAYCO
provedení ocelového kola Metelli/GRAF
provedení ocelového kola Metelli/GRAF
provedení ocelového kola Metelli/GRAF
provedení ocelového kola Metelli/GRAF
"INA" kladka od DAYCO + ložisko SKF
"INA" kladka od DAYCO + ložisko SKF
pozná někdo značku?
pozná někdo značku?
něco na odlitku pečlivě vybroušeno, aby nebyl poznat výrobce? :-)
něco na odlitku pečlivě vybroušeno, aby nebyl poznat výrobce? :-)
Alfa Romeo 156 SW TI | 2.4 JTD | 129 kW | 2004
FIAT Croma | 2.5 TD | 85kW | 1996
FIAT Croma | 2.5 V6 | 117kW | 1993
http://www.fiatcromaklub.cz/ ... diskusní fórum o FIAT Croma (LANCIA Thema)
http://www.simzac.cz ... zakázková výroba z titanu

Ladis
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3718
Registrován: 6.5.2009, stř 12:13
Bydliště: okr. Zlín

Re: rozvody

Příspěvek od Ladis » 29.1.2019, úte 12:00

Čau chlapi, potřeboval bych poradit..... Řeším tu nějakou dobu po studeném startu poskakující řemen na altíku....Snažil jsem se tomu přijít na kloub, takže jsem vyměnil volnoběžku, napínák,řemen i řemenici na klice, ale bez úspěchu....Vypadá to, že řemen když je ztuhlý, tak od napínáku je veden trošinku šejdrem k vnitřku ( nebo je možné, že samotný altík už po těch km má neznatelně vykloněnou řemenici...nevím ) volnoběžky a z ní má tentenci vyskakovat k vniřní straně.... Po minutě toho poskakování zřejmě třením se potom poddá a ustane to (ale stejně se mi zdá, že nejde úplně středem volnoběžky )....Teď co s tím....do možnosti pokus omyl a koupení nového altíku se mi nechce, už jen kvůli jeho samotné montáži.....Myslíte, že by třeba stačilo ( šlo ) dát malé podložky pod řenenici na klice a serva, aby byl řemen veden o fous více k vnější části řemenice :-k . Dík za jakékoliv postřehy a nápady, já už fakt nevím.... :???:
Alfa romeo 156 2,4 JTDm 129 Kw 2004
Mazda MX-5 NBfl 1.8 16V, 6kvalt + torsen - milášek na víkendy
Favorit GLXI solitaire 1.3 LPG 50 Kw 1994 ex
Felicia LXi 1,3 50 Kw 1998

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6940
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od speedy » 30.1.2019, stř 09:47

a když by mechoš sundal řemen a zkusil zatočit altíkem jestli je v háji a podle toho by ti třeba vyvrátil nebo potvrdil tvoje obavy. Sundat řemen příslušenství není žádná věda pro mechanika
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

Ladis
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3718
Registrován: 6.5.2009, stř 12:13
Bydliště: okr. Zlín

Re: rozvody

Příspěvek od Ladis » 30.1.2019, stř 11:49

No právě, že altík jsme měli sundaný, když jsme měnili volnoběžku.....vůbec se nezdálo, že by na něm bylo něco špatně.....Asi fakt hodím pod řemenici milimetrové podložky pod šrouby.....řemen se nepatrně posune k vnějšku a bude po problému....
Alfa romeo 156 2,4 JTDm 129 Kw 2004
Mazda MX-5 NBfl 1.8 16V, 6kvalt + torsen - milášek na víkendy
Favorit GLXI solitaire 1.3 LPG 50 Kw 1994 ex
Felicia LXi 1,3 50 Kw 1998

Cipisek

Příspěvky: 14
Registrován: 5.6.2017, pon 20:50

Re: rozvody

Příspěvek od Cipisek » 16.4.2019, úte 18:46

Milano75 937A5000 zaaretovat vyfukovou vacku pod zaslepkou a na kliku misto remenice votvirak.Hlavně žádné fixi

Rasputin
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1844
Registrován: 15.4.2008, úte 18:39
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody

Příspěvek od Rasputin » 25.8.2019, ned 15:42

Pani, pridam sa. 1.9, 16V. Pred rokom menene rozvody, vsetko OK. Mesiac dozadu jebla vonkajsia remenica a bordel z nej sa dostal do rozvodou, ktore skocili(nechcela startovat, diag - casovanie vacky). Preventivne kupene nove rozvody a vymenene. Motor bezi, auto jazdi. Problem je, ze odvtedy nema vykon, spodok je uplne mrtvy. Tak reku, asi su rozvody stale o nejaky zub, dva zle nastavene(nahadzovane len podla znaciek). Kupena aretacna sada, rozvody zhodene, a nahodene podla aretacnej sady. Zoskladane, ale zial stav je taky isty. AUto startuje pekne, ziadny nepravidelny chod, ziadny dym z vyfuku, akurat ze do 2200rpm to taha jak hladky dizel(mozno aj horsie), a vykon je tiez len do nejakych 3000rpm. Mimo tieto otacky sa motor strasne trapi.Tam, kde doteraz stacilo chodit na stvorke, musim na trojke, kde na trojke, musim teraz na dvojke, vychadzanie z kruhaca, kde vo vacsine vedela vychadzat na trojke, je potrebne niekedy ist az do jednotky. Inak, 1-2-3kvalt, pokial sa hned ide do otacok, a preraduje pri 2300rpm, tak to este ide, ale 4-5-6kvalt konec. 3kvalt, 1700rpm, dam podalhu a nic, musim cakat kym to stupne na 2200, tam to kopneako vtec na honde, taha do cca 3000rpm a zasa utlm. Problem pri predbiehani atd...a celkovo, viem ze to tak ist nema, chodi to hadam horsie ako co teraz kupila segra 85KW verziu, a uz pri tej som nechapal, jak to ide naprd oproi 110kw... V com by mohol byt problem? Diagnoza je cista, spotreba normalna, ziadne divne zvuky, nic. Mohlo sa stat zeby sa predsa len nejake vahadlo ohlo, alebo...ale to by podla mna vydavalo nejaky iny zvuk, alebo co ja viem uz...
K tym rovodom este, je pravda, ze vacku som mal zaistenu len prednu, natu zadnu mi tam nevedel vliezt aretacny bazmek, musel by to tam ciastocne odstrojovat, ale vacky su vedene sukolim, nechce sa mi verit zeby sukolie skocilo. Rozvodova remenica na kluke tiez nevyzera zeby ssa strhol kajlik a pretocila sa na kluke(ale povolena a sundana dole nebola, to je pravda). Pls, nejaky napad co pozriet.
EX: Alfa Romeo 75 2.0TD
EX: Hyundai S Coupe GT 1.5T
EX: Alfa Romeo 75 2.4TD
Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition
Alfa Romeo Stelvio Q4

Protector
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470
Registrován: 19.12.2016, pon 10:29
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: rozvody

Příspěvek od Protector » 27.10.2020, úte 15:53

Začal se mi ozývat z motorového prostoru zvuk, jak když něco háže. Je to i celkem dobře slyšet v kabině (viz. video). Projevuje se takto řemenice? Vím, že v určitém ročním období (teď si nepamatuju jestli když se oteplí, nebo ochladí), tak lidem začínají ulítávat :D
www.youtube.com/watch?v=JIh5xVCUWW4
Alfa Romeo 159 SW,1.9 JTDm 16V

Odpovědět

Zpět na „TD, JTD & JTDm“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti