''Závodní'' palubní systém

Odpovědět
Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

''Závodní'' palubní systém

Příspěvek od Tommino » 28.2.2018, stř 10:41

Ahoj, tento týden jsem se potkal na benzínce s místním uživatelem Jojo. Možná budoucím alfistou, prodal svoji M235i a rozhoduje se mezi M2 a QV.

K věci, co mně ale zaujalo na jeho M235i. Místo výdechu klimatizace má integrovaný displej Awron: http://www.awron.de/index.php/produkte/displaysysteme . Je to přesně to, co mi na QV chybí v info o vozidle na displeji infotainmentu. Zobrazí se pouze tlaky pneu a další důležité věci, které k takovému autu patří, jako např: teplota oleje,teplota vody, teplota pneu, graf G přetížení když už ho auto má atd. Je to škoda, protože auto tyto hodnoty všechny stejně snímá a jde o to je jen vytáhnout na displej.

Toto všechno a mnohem a mnohem víc řeší jednotka Awron. Mrkněte do popisu, co tato chytrá mašinka všechno umí. Nevíte o něčem podobném na Alfu? Stačila by teplota kapalin :/

Díky
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

hno3
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 893
Registrován: 9.6.2008, pon 09:49
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: ''Závodní'' palubní systém

Příspěvek od hno3 » 9.3.2018, pát 09:47

alfa_performance.JPG
a dle fotky v katalogu to umí měřit/zobrazovat i Gčka atd...

https://www.alfaromeo.fr/giulietta/alfa ... etta-lusso

to Giulie neumí?
AR 159 SW TBI TI
AR 156 V6 SW
AR Giulietta 1.4 MA
Fiat Coupe 2.0 16v
Fiat Tipo 2096ccm 16v
ex: bravo HGT, 147 1.6, Stilo 2.0 16v

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ''Závodní'' palubní systém

Příspěvek od Tommino » 9.3.2018, pát 13:55

No tohle....akorát do Giulie prostě. Géčka giulia QV ukazuje sama od sebe, ale jen v ten moment, kdy to přetížení je. Později ti to graf nebo max. hodnoty neukáže, takže je to k ničemu prostě. Ale abych pravdu řekl, G mě vůbec nazajímají, spíš prostě teplota kapalin, pneumatik, tlak oleje...
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

hno3
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 893
Registrován: 9.6.2008, pon 09:49
Bydliště: Lomnice nad Popelkou

Re: ''Závodní'' palubní systém

Příspěvek od hno3 » 9.3.2018, pát 17:26

třeba to je někde v infotainmentu zahrabaný, nebo to bude uměnt nějakej update... když to ukazuje i naftová giulietta...
AR 159 SW TBI TI
AR 156 V6 SW
AR Giulietta 1.4 MA
Fiat Coupe 2.0 16v
Fiat Tipo 2096ccm 16v
ex: bravo HGT, 147 1.6, Stilo 2.0 16v

Venca.P
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 379
Registrován: 30.7.2012, pon 15:47
Bydliště: Pardubice

Re: ''Závodní'' palubní systém

Příspěvek od Venca.P » 9.3.2018, pát 17:56

No u benzínové Giulietty to zahrabane v menu není. A ta teplota oleje by byla fajn.
Alfa Romeo Giulietta 1,4 tb 125kw

Tommino
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 671
Registrován: 14.6.2017, stř 11:37
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ''Závodní'' palubní systém

Příspěvek od Tommino » 9.3.2018, pát 18:28

TOhle mi na dotaz odpověděl prodejce, snažil se, ale jak jsem předpokládal, nemají se ani kam s dotazy obracet:

Každopádně, zkoušel jsem pohledat i v našem skladovém voze, zda tam někde tyto údaje nenajdu, avšak bez úspěchu. Jste prakticky první zákazník, který se na toto více dotazuje. Ono stejně není nikdo, komu bychom to od výrobce řekli, aby s tím něco udělal. Pokud to není závada, respektive chybějící funkce, není to s kým řešit. To vlastně platí obecně, to se netýká jen zmíněného dotazu. Takové připomínky možná zjišťují na větším trhu, u nás je to moc nezajímá.
Napadá mne jediná varianta a to, zda se to tam třeba neobjeví po nějaké aktualizaci softwaru. To však nevím předem. Jestli je u konkrétního vozu nějaká možnost aktualizace zjistíme, až při připojení na diagnostiku.
Alfa Romeo Giulia QV
Škoda Fabia 1.6tdi
Audi Q7 3.0tdi
nějaké ty dodávky
www.vawobchod.cz

Odpovědět

Zpět na „Diagnostika a elektroinstalace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů