Bavoraczech - Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (2004)

Obsah :1910 cm3
Kroutící moment : Dostačující :)
Rok výroby :2004
Výkon :85kW
Spotřeba :5l/100km
Počet válců :4
Průměr kol :15 palců
Stav tachometru :130 000 km

Zkušenosti majitele:

Popis vozu

Když kupuji auto, přihlížím hlavně k technickému stavu, v případě téhle 156ky ale nebylo potřeba dělat moc komromisů. Narazil jsem tedy na 115 koňovou 1.9 motorizaci ve světlejší barvě Grigio Sterling, v provedení Sportwagon bez sportpacketu - neboli přesně to co jsem chtěl. Jen výbavou jsem zůstal u Progression... naštěstí bez koženého interiéru.

Silné stránky

- Motor! 1.9 umí být při správném jízdním stylu opravdu úsporný, ale současně má i na nafťáka výborný zátah ve vyšších otáčkách a odezvu na plyn. - Podvozek na dobré silnici drží jak přibitý - Design jak exteriéru tak interiéru - obzvlášť po FL velmi vkusný - Asi nejzábavější úsporný kombík :) - Nízké ceny ojetin + spotřebních dílů (krom originálního oleje) - Pohledy pěkných slečen a dam a závistivých mužů :)

Slabé stránky

- U tak drahého oleje jakým je Seleia bych čekal sofistikovanější hrdlo - když to tam člověk leje tak si připadá jak když drží v ruce nějakej Cinol nebo Mogul :( - kdo z inženýrů vymyslel výpustní šroub oleje na torx??? - ??tvrdší podvozek?? ale bez sportpacketu na rozumných silnicích naprosto OK (ovšem na rozmlácených i tak malý zdvih tlumičů) - silentbloky přední i zadní nápravy - Termostat Behr - Originál rádio sice od Blaupunkta, ale zvukově mě nenadchlo. Nepochopím proč jde "Loudness" pustit jen s Bose zvukem :( - Nemám dřevěnej volant jako ve starej Alfě!! :( :(

Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy)

- Už druhá 156ka, u obou jsem si veškeré opravy dělal sám takže servis vynikající ;). ale závad nebylo moc, taková ta alfí klasika.. - Je to Alfa takže občas zablbne doplňková elektronika... nic co by neopravilo zamknutí a opětovné odemknutí auta - Hned po koupi vyměněn termostat - za značku Vernet se kterou mám dobré zkušenosti. Bylo by to za chvilku kdyby mi nepřekážel "mezichladič spalin". - Všechny silentbloky prostříkány silikonovým olejem aby nevrzaly... zatím jsme najel málo na to abych mohl říct že to drží... nicméně to funguje :) - Žárovka potkávaček

Zkušenosti s prodejcem (autosalon / autobazar)

Mladej kluk jako já, do Alfy nebyl moc zapálenej, pořídil jí spíš na doporučení kamaráda, kterej auta tahá a dělal mu na něm i servis. Co povídal tak nebyly třeba žádný přehnaný investice, jen to běžný - rozvody, tlumiče, filtry, olej. Původ je Itálie. I pozdější komunikace kvůli zjišťování kódu rádia bezproblémová.

Úpravy

Logo alfisti.cz :). Jinak neplánuju nic mimo možná

Fotogalerie


Diskuze k této Alfě...