Alfa 156 2,0TS r.v.99 zvuky od klinaku??

Odpovědět
vasuz16

Příspěvky: 2
Registrován: 6.12.2011, úte 19:41

Alfa 156 2,0TS r.v.99 zvuky od klinaku??

Příspěvek od vasuz16 » 19.12.2011, pon 22:17

Vsechny vas zdravim a zaroven doufam ze nekdo bude mit odpoved na moji nevyresenou poruchu...pred nedavnem se mi zacal ozyvat klinak...takze jsem ho vymenil a zaroven zjistil ze mam v hajzlu napinak..takze jsem dal novy remen od dayca a zaroven od febi napinak...ztichlo to, jenze kdyz je auto studene a nastartuju ho, tak zhruba dve minutky jdou od toho klinaku takove pravidelne impulsy ani ne nijak extra nahlas, ale slysim to a sere me to..nerekl bych ani ze je to ze by ten klinak prokluzoval, pripada mi to jak kdyby to byla pumpa, nebo cerpadlo nebo neco takoveho... na rozvedech mam najeto 30 tisic, takze tam snad problem neni...takze postupoval jsem s mechanikem tak, ze vyzkousi dat napinak od inny co tam mel jety z jine alfy...dal ho tam a byl chvilu klid, ale prislo se na to ze na remenici od klimakompresoru je spatne lozisko..vymenilo se, motor utichnul...ovsem netrvalo to ani tri dny..a opet kdyz je motor studeny tak tam zase slysim treba minutku ty impulsy od klinaku..jsem z toho uz nestastny, cekam az mi vyreklamuji ten napinak od febi neco doplatim a hodim tam novy od te inny, ale bojim se toho ze to tim mozna ani nebude...nemate prosim nekdo z touto zalubnosti zkusenosti?? predem moc dekuji za odpovedi...rad bych to po mesic doresil a mel klid.. :diky

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa 156 2,0TS r.v.99 zvuky od klinaku??

Příspěvek od Kůrkyn » 19.12.2011, pon 23:12

napínákem to není, to je všechno stejně Dayco. Může to dělat alternátor.

vasuz16

Příspěvky: 2
Registrován: 6.12.2011, úte 19:41

Re: Alfa 156 2,0TS r.v.99 zvuky od klinaku??

Příspěvek od vasuz16 » 20.12.2011, úte 09:42

Jo jinak jeste diky za to lozisko=) no ja si taky myslim ze uz to tim napinakem snad ani nemuze byt, ale ze proste najednou tak nahle v zime to zacalo delat..a tak myslis jako ze by mohl byt cely ten altik v riti, nebo tam je taky nekde nejake lozisko?? diky za odpoved=)

Geralt10
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 552
Registrován: 12.4.2011, úte 07:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa 156 2,0TS r.v.99 zvuky od klinaku??

Příspěvek od Geralt10 » 31.12.2011, sob 18:37

Posloužím s nedávnou zkušenosti: co mám Alfu v opravě, tak jezdím zase Primerou, a tam začal šíleně pískat klíňák, ale furt při otáčkách nižších, než 1500 ot/min. No bylo to alternátor. Minimálně na zbytek zimy v pohodě stačí do toho zúžení hned za řemenicí kápnout stříkačku oleje, s nějakou hadičkou, co to dopraví na místo. Tak se mázne ložisko, nic jiného to nebývá. Aspoň to člověk nemusí vyndavat, když je zima. Bacha, ať se zbytečně nezaprasí řemen. A pozor, je to dočasné, samo se to nakonec musí vyndat a opravit...
Alfa Romeo Žété Autobusso
ex Alfa romeo 156 SW 2,4 JTDm 129kW 2004 a bude se mi stejskat

Vasuz

Příspěvky: 15
Registrován: 24.11.2011, čtv 16:57

Re: Alfa 156 2,0TS r.v.99 zvuky od klinaku??

Příspěvek od Vasuz » 8.2.2012, stř 22:58

Vite cim to nakonec bylo?? tim ze mi objednal jeste dalsi novy mikroremenů tentokrat od contitech znovu jeste ocistil vsechny ty kladky a naproste tichoucko, parada...

MadMax007
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22
Registrován: 21.8.2018, úte 14:45

Re: Alfa 156 2,0TS r.v.99 zvuky od klinaku??

Příspěvek od MadMax007 » 15.3.2020, ned 16:23

Zdravím všechny. Pročetl jsem všechny temata pod 156 a tohle mi přijde jako nejvhodnější, abych se tady zeptal ohledně problému, který mě už nějaký ten kilometr trápí. AR 156 2,4JTD SW 103kW. Jde o hvízdavý zvuk, který je nejvíc patrný při podřazení a brzdění motorem (zní to podobně jako jízda na víc plynu se zařazenou zpátečkou), dělá to už ve chvíli, kdy šlápnu na spojku a zařadím (nepouštím ještě do záběru). Projevuje se to na všech rychlostních stupních a přijde mi, že je to slyšet i při jízdě na vyšší otáčky (vzhledem k hluku motoru to ale není tak moc poznat jako při podřazení). Na volnoběh to ani při přidání plynu není slyšet. Může to být třeba volnoběžka altiku, která při záběru začne takhle výt? Altik je měněný cca před třemi roky a je na něm natočených cca 50tis. Jinak na autě není žádný další projev, altik dobíjí, auto táhne, spojka jde nádherně i za studena (byla dělaná před 10tis, dvouhmota ponechána původní), auto řadí jako vždycky.

Projížděl jsem to s kámošem jen tak narychlo, zvuk slyšel, ale nebyl si úplně jistý, čím by to mohlo být. A vzhledem k tomu, že pod hauptnou to na volnoběh není slyšet, dál jsme po tom zatím nepátrali. Napadlo mě, že by tady třeba někdo mohl vědět. Každopádně bych to rád vyřešil, než se to projeví jinak, než kvičením :D . Předem dík za nějaký nápad, po čem jít.
Alfa Romeo 156 2.4 JTD
Alfa Romeo MiTo 1.4 TJet
Alfa Romeo 147 3.2 GTA

Odpovědět

Zpět na „156“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti