nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Odpovědět
vtrdo

Příspěvky: 15
Registrován: 12.4.2008, sob 20:24
Bydliště: praha 6
Kontaktovat uživatele:

nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od vtrdo » 7.7.2009, úte 14:07

zdravim, opet po nejake dobe ....

:-)

mam tady takovej elektrikarskej dotaz ... mam ve mem Ti original navigaci+radio Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV http://www.blaupunkt.com/de/7612001497_main.asp a pripojit k nemu apple prehravace , je osina v prdeli .. s odpustenim .. zakze jsem se po tom co uz Navizon a tom tom navigace jsou na ceste tak jsem se rozhodl ozelit tuhle masinku a vymenit ji za neco modernejsiho ... ale rozhodne se mi nechce cele auto predratovavat ...

ted.. TI .. jak vite je osazeno tema BOSEvecma Sub + satelity ... dotaz ... doufam ze to puvodni radio / kabelaz je standartni .... a pokud by se nasel nejakej nakres co na zadni strane je to by bylo super ...

zatim mam vyhlidle ... Pioneer DEH-P3100UB :-D
http://www.vltava2000.cz/101010/goodsde ... odsID=1052

diky predem ,,,

Rostman
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Registrován: 16.2.2009, pon 07:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Rostman » 7.7.2009, úte 15:46

А co vlastne potremujes? Chces pripojit ten satelit na Pioneer?
Takhle to vypada zezadu:
Obrázek

Rozdil je jen v tom, ze ja mam to s telefonem, takze tam mam jeste GSM-antenu.
Jestli si myslis ze budesh mit nejaky problem s pripojovanim toho vseho tak se neboj. Na Blau je standartni konnektor ISO. Musis jen dokoupit prechod Pioneer ->ISO.
Ten satelit pujde pripojit moc tezko, protoze urcite tam budou ruzne konnektory spajet bych to neardil, protoze satelit je velmi citlivi a muze pak prestat fungovat.
Taku muzes mit problemy s pripojovanim tlacitek na volantu.

vtrdo

Příspěvky: 15
Registrován: 12.4.2008, sob 20:24
Bydliště: praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od vtrdo » 7.7.2009, úte 16:56

diky moc ... mam uplne to stejne .... i s tim telefonem.. ktery nepouzivam ...

no s tim satelitem sem se blbe vyjadril ... ale to je jedno repro jdou stejne, ze zesilovace ..si myslim ...


no mnohem horsi by bylo ta ztrata toho ovladani na volantu ... :-( pokud vydim ale dobre tak i antena mam opacnej gard (samice/samec) ... redukce by nemela byt zase takovy problem ... ale nechce se mi s tim jebat ..


diky jeste jednou

tuta146
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4051
Registrován: 16.3.2009, pon 22:56
Bydliště: Kladno

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od tuta146 » 7.7.2009, úte 20:01

Rostmane ty asi nemáš ovládání na volantu, podle fotky to není moc poznat.

Samotné připojení je opravdu v pohodě na klasické ISO, ale o ovládání na volantu určitě přijdeš, nebo aspoň nevím jak to udělat. Je to malý atyp konektor. Navíc pokud máš orig. Bose, tak do toho malého konektoru musíš vyvést napětí z ISO svazku, které ti aktivuje zesilovač, jinak ti rádio bude fungovat, ale hrát to nebude.
Jestli chceš, tak pošlu foto, není to nic složitého.
Alfa Romeo 159 2,2 ti
Alfa Romeo 156 2.0 JTS
ex Alfa Romeo 146 1.4 TS

Rostman
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Registrován: 16.2.2009, pon 07:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Rostman » 8.7.2009, stř 08:40

tuta146 píše:Rostmane ty asi nemáš ovládání na volantu, podle fotky to není moc poznat.

Samotné připojení je opravdu v pohodě na klasické ISO, ale o ovládání na volantu určitě přijdeš, nebo aspoň nevím jak to udělat. Je to malý atyp konektor. Navíc pokud máš orig. Bose, tak do toho malého konektoru musíš vyvést napětí z ISO svazku, které ti aktivuje zesilovač, jinak ti rádio bude fungovat, ale hrát to nebude.
Jestli chceš, tak pošlu foto, není to nic složitého.
Ja vsecko mam :) Tyhle radia co jdou s navi a telefonem se ovladaji analogovym signalem. Kdyz tam das aftermarket radio musis dat pryc jednu vecicku. Ta vec dela ten analogovy signal, kteremu bude rozumnet radio Blau. Ja se s tim trapil asi 2 tydny nez jsem k tomy prisel. Protoxe jsem tam dal Alpine a nemoh jsem najit signaly na to ovladani, Fakt jsem byl strasne nastvany :))

Takhle vypada tahle vecicka:
http://foto.arcor-online.net/palb/alben ... 353566.jpg
А tady se o tom muze troshku precist:
http://www.alfisti.net/alfa-forum/car-h ... 6-gta.html
http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and- ... -02-a.html

Tak ze vsecko neni tak lehky jak to vypada! :)
A taky musis koupit interface Pioneer pro pripojeni tlacitek k miniISO auta.

Rostman
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Registrován: 16.2.2009, pon 07:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Rostman » 8.7.2009, stř 08:54

Kdyz mas radio jak ja Obrázek
A tady je ten nakres: Obrázek

jakubSW
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 292
Registrován: 17.12.2008, stř 21:44
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od jakubSW » 9.7.2009, čtv 23:44

ahoj, a co to staré radio, budeš se ho zbavovat? Jestli ano, napiš mi cenu na info@jedlova.cz , díky Jakub
AR 156 sportwagon 3,2 GTA Q2

Autocult

Příspěvky: 1
Registrován: 14.9.2009, pon 10:32

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Autocult » 14.9.2009, pon 10:37

Ahoj zabývám se instalací hudby do vozidel a včera mě oslovil majitel alfy 156 rok 2004 a jde o to že origo rádio blaupunkt je spolu s přístrojovkou stříbrné a já bych mu rád rádio vyměnil nejen kvůli možnosti napojení dalších zesilovačů ale i možné lepší výbavy, nastavení atd. prosím o radu jaké rádia používáte co se týče co možná nejpodobnějšího vzhledu s přístrojovkou. já bych mu tam hodil nějakou alpinu nebo sony nebo jiný blaupunkt ale on chce buďto bose nebo jiné stříbrné.

Moc díky za vaši radu doufám že mě nepošlete hned k šípku. Funkci hledat jsem použil a našlo mi to tenhle odkaz. předem díky paja

tonasumik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308
Registrován: 22.7.2009, stř 14:55
Bydliště: někde u Brna

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od tonasumik » 27.9.2009, ned 07:55

Ahoj, také mám radio Blaupunkt s navi a Cd měnič Clarion a nějak mne to neposlouchá. Celkem rád bych měl tu navigaci, pokud by se dala rozchodit a i ten měnič bych rád provozoval. Byl by schopen někdo z okolí Brna pomoci nebo poradit? Auto je z D, 2003, Distinctive.
Děkuji :smt035
Alfice 2.4 JTD-MJET 20V 129KW/175 PS

Havoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 29.4.2010, čtv 11:43
Bydliště: Turnov

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Havoc » 29.4.2010, čtv 11:59

Dobrý den, jsem tu nový, koupil jsem si Alfu 156 a má také výše uvedené autorádio s navigací a telefonem Blaupunkt a hudbu Bose.
Autorádio dobré, hraje moc hezky, ale chybí mi zde USB a samozřejmě přehrávání mp3. Uvažuji tedy o jiném autorádiu, ale nechce se mi přijít o ostatní funkce, tj. o ovládání na volantu, CD měnič v zavazadlovém prostoru, ani o možnost telefonování, snad jen tu navigaci bych obětoval, používám v mobilu, i když, pokud by i ta fungovala když už to původní autorádio umí, proč ne.

Proto potřebuji poradit nějaké jiné dobré autorádio, které by mělo tytéž funkce jako má autorádio stávající, ale navíc i umělo přehrávat mp3 a mělo USB. Nezáleží mi na značce autorádia (samozřejmě pokud to bude něco lepšího, budu rád) ani na jeho provedení a desingu, snad jen stříbrnou barvu pro zachování vzhledu bych chtěl zachoval. A dále nejlépe, aby nové autorádio šlo zaměnit pokud možno bez zásahu do kabeláže, případně jen minimálně. Zajímavě kupříkladu vypadá autorádio co o pár příspěvků výše ukazuje Rostman, byť netuším co všechno umí.

Dokázal by mi někdo ze zkušenějších poradit nějakou odpovídající náhradu dle mých požadavků, u které máte ověřeno, že vše funguje jak má? Nechce se mi dokoupit nějaké "obyčejné" běžné autorádio na mp/3 s USB, kterých je v současné době v prodeji fůra za pár korun, ale přijít tak o vše ostatní. Samozřejmě vše co potřebuji bych mohl nahradit FM transmitterem, který používáme třeba v jiném rodinném autě, ale tohle řešení je bohužel takové nepraktické a ani ta kvalita poslechu není tak dokonalá, jako když hraje mp3 z autorádia přímo.


A ještě se zeptám na pár věcí když už jsem zde v tématu. Prozatím ke stávajícímu autorádiu, vzhledem k tomu, že jsem si alfu dotáhl z itálie, mám k dispozici pouze navigační CD itálie, nemá někdo z vás někde ke stažení fungující mapy ČR? Chtěl bych tu navigaci v autorádiu alespoň zkusit zprovoznit ať vidím, jak to funguje.

A čistě teoreticky, nemá někdo z vás někde ke stažení originální návod k tomuto autorádiu v češtině? Mám k alfě veškeré knihy, dokumentace, atd..., ale vše v italštině a konkrétně návod k tomuto autorádiu s navigací je kniha formátu A5 o 315 stranách plných italského textu... :-)

Děkuji mnohokrát za vaše rady a názory :-)
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed Sportwagon (11/2003)
BA3 2107 (1987)

Rostman
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Registrován: 16.2.2009, pon 07:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Rostman » 29.4.2010, čtv 12:51

Muzes zkusit koupit Blaupunkt Bluetooth-USB-Interface 7 607 545 500 001 a budes mit USB, MP3, standartni radio, tlacitka na volantu a podobne :wink:

Havoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 29.4.2010, čtv 11:43
Bydliště: Turnov

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Havoc » 30.4.2010, pát 08:11

Už na tu věc koukám na netu, ale z obrázku nějak nemůžu pochopit, jak to funguje.
Vidím nějakou malou krabičku ze které vedou na dvou kabelech dvě věcičky, jedno bude asi bluetooth a druhé teoreticky něco kam se strká USB? Jestli to dobře chápu, tahle věc se připojí k autorádiu a díky těmto dvěma věcem co budou vytaženy někde dovnitř do interiéru lze do autorádia připojit klasickou USB flashku s mp3 a nebo se připojit přes bluetooth třeba z telefonu??
Vypadá to zajímavě, http://shop.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=3671

Čistě teoreticky, nevíš jak složité je to ke stávajícímu autorádiu připojit? Tohle by mi v podstatě stačilo, teoreticky je to jen rozšíření funkcí právě o mnou žádané USB a navíc o bluetooth, jestli to správně chápu. Každopádně díky moc za rychlou odpověď, pokud to funguje jak si myslím, pak by tahle věc mé problémy vyřešila :-)
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed Sportwagon (11/2003)
BA3 2107 (1987)

Rostman
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Registrován: 16.2.2009, pon 07:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Rostman » 30.4.2010, pát 08:46

Havoc píše:Už na tu věc koukám na netu, ale z obrázku nějak nemůžu pochopit, jak to funguje.
Vidím nějakou malou krabičku ze které vedou na dvou kabelech dvě věcičky, jedno bude asi bluetooth a druhé teoreticky něco kam se strká USB? Jestli to dobře chápu, tahle věc se připojí k autorádiu a díky těmto dvěma věcem co budou vytaženy někde dovnitř do interiéru lze do autorádia připojit klasickou USB flashku s mp3 a nebo se připojit přes bluetooth třeba z telefonu??
Vypadá to zajímavě, http://shop.autohifi.cz/shop_goods.php3?g_id=3671

Čistě teoreticky, nevíš jak složité je to ke stávajícímu autorádiu připojit? Tohle by mi v podstatě stačilo, teoreticky je to jen rozšíření funkcí právě o mnou žádané USB a navíc o bluetooth, jestli to správně chápu. Každopádně díky moc za rychlou odpověď, pokud to funguje jak si myslím, pak by tahle věc mé problémy vyřešila :-)
Po poradku))

Obycejnou flashku muzes pouzivat - to neni zadny problem. Je tam USB konektor. Na fotce neni videt.
Z poslednim SW pod tuhle krabicku se objevila moznost prehravat hudbu pres AD2P (Bluetooth Stereo). Takze, muzes pouzivat svuj telefon jako skladiste pisnicek. Zkousel jsem to na iPhone. Pro jine telefony nic urcite rict ne muzu.
Takze tahlu krabicka poskituje moznost pouzivat radio jako bluetooth handsfree. Ty dva kabely na fotce jsou mikrofon a odpovidajici tkacitko.
Pripojuje se v konektor CD-changeru zezadu radia. Proste, vytahnes radio, odpojis CD-changer (jestli mas), strcis to tam a hotovo :)

Velive uzitecna vecicka, a za malo penez budes mit:
1) Prehravani MP3 pres USB
2) Prehravani hudby pres bluetooth
3) Prehravani lossless, ape a td (hudby bez komprese, gde je super kvalita)
4) Bluetooth Handsfree

Havoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 29.4.2010, čtv 11:43
Bydliště: Turnov

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Havoc » 30.4.2010, pát 15:40

Opět děkuji za rychlou odpověď, CD changer mám ten vzadu na 6 CD od Clarionu, takže teoreticky jen vytáhnout CD changer, ten tedy ztratím, což samozřejmě nevadí vzhledem k USB a možnosti strčit tam flashku a pak už když tlačítkem source přepnu z rádia nyní na CD changer, místo toho se dostanu na flashku a hotovo, zní mi to až moc jednoduše, doteď jsem nevěděl, že tohle existuje :-)

A s tím handsfree, teď mám tedy v autě handsfree, že musím vytáhnout z mobilu SIM kartu, strčit ji do té krabičky do přihrádky spolujezdce a auto funguje jako telefon, s touto věcičkou získám tedy navíc možnost připojit telefon klasicky přes bluetooth aniž bych musel pořad tahat SIM kartu ven a strkat ji do kaslíku, tedy další výhoda :-)

Děkuji za trpělivost co se mnou a s mými dotazy máš, ale ještě se zeptám na jednu věc, dle odkazu na ten interface píší, že autorádio by mělo mít tento konektor: http://shop.autohifi.cz/data/2010-01-05-10-09-43s.jpg
Počítám, že tento konektor autorádio tedy má, ale pros jistotu se chci ještě ujistit, mám ne to autorádio jak ukazuješ ty zde http://images.drive2.ru/car.journal.pho ... c-main.jpg, ale to malinko jiné, toto (fotografie vypůjčená z http://www.sauto.cz): http://im.sauto.cz/sauto_photos/998/801 ... 45a670.jpg

Díky moc za odpovědi :-) A jen ještě znovu zopakuji svoji prosbu i pro další obyvatelé Alfisti.cz, když by náhodou někdo měl někde ke stažení originální návod v češtině pro toto mé autorádio a nebo ke stažení software na české navigační CD, byl bych moc rád, děkuji!
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed Sportwagon (11/2003)
BA3 2107 (1987)

Rostman
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Registrován: 16.2.2009, pon 07:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Rostman » 30.4.2010, pát 20:39

Changer je od Blaupunktu :) Ale to uz je jedno)))
Ten konektor mas urcite. Ma ho kazda 156ka od roku 2003. Taky 147 a GT.
Takze neboj se a kupuj :)

Havoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 29.4.2010, čtv 11:43
Bydliště: Turnov

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Havoc » 30.4.2010, pát 22:37

To se schválně podívám, ale vím že jsem tu přihrádku zkoumal a přemýšlel, jak ten changer vůbec funguje a byl tam nápis Clarion :-) Nicméně opravdu díky za rychlé a hodnotné rady, takže se nebojím a kupuji :-)
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed Sportwagon (11/2003)
BA3 2107 (1987)

Pepanek

Příspěvky: 9
Registrován: 7.2.2010, ned 21:06

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Pepanek » 6.5.2010, čtv 14:53

Zdravim, mam 156 z roku 2002, s muzikou od Bose, koukal jsem na radio, slot co je pozadovan pro pripojeni toho zarizeni od Blaupunktu tam mam, ale jsou do nej pripojeny repraky. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost, jestli ma vubec cenu to zarizeni kupovat, kdyz pak nepripojim repraky.
Diky

Ladis
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3718
Registrován: 6.5.2009, stř 12:13
Bydliště: okr. Zlín

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Ladis » 9.5.2010, ned 15:26

Já koupil rádio od Adama (Alpine),sice jsem musel oželet ovládání na volantu,ale zase jsem získal super zvuk :smt020 :smt023 ,který se s původním nedá srovnávat + přehrávání MP3.
Alfa romeo 156 2,4 JTDm 129 Kw 2004
Mazda MX-5 NBfl 1.8 16V, 6kvalt + torsen - milášek na víkendy
Favorit GLXI solitaire 1.3 LPG 50 Kw 1994 ex
Felicia LXi 1,3 50 Kw 1998

Rostman
Uživatelský avatar

Příspěvky: 88
Registrován: 16.2.2009, pon 07:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Rostman » 10.5.2010, pon 15:17

Pepanek píše:Zdravim, mam 156 z roku 2002, s muzikou od Bose, koukal jsem na radio, slot co je pozadovan pro pripojeni toho zarizeni od Blaupunktu tam mam, ale jsou do nej pripojeny repraky. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost, jestli ma vubec cenu to zarizeni kupovat, kdyz pak nepripojim repraky.
Diky
Ten konnektor se deli na 3 casti a jdou se lehce odpojit. Jedna z nich jde na CD-changer. Odpojis tuhle cast a tam vmisto ni strcis ten slot od toho zarizeni :)

Pepanek

Příspěvky: 9
Registrován: 7.2.2010, ned 21:06

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Pepanek » 26.5.2010, stř 17:42

Rostman píše:
Pepanek píše:Zdravim, mam 156 z roku 2002, s muzikou od Bose, koukal jsem na radio, slot co je pozadovan pro pripojeni toho zarizeni od Blaupunktu tam mam, ale jsou do nej pripojeny repraky. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost, jestli ma vubec cenu to zarizeni kupovat, kdyz pak nepripojim repraky.
Diky
Ten konnektor se deli na 3 casti a jdou se lehce odpojit. Jedna z nich jde na CD-changer. Odpojis tuhle cast a tam vmisto ni strcis ten slot od toho zarizeni :)
Diky za vysvetleni, jeste uvidim nasel jsem na netu nejaky redukce aby zustalo zachovany ovladani na volantu a Ladis me navrtal s vymenou radia. Ale ted to musi pockat bo jsem vykrvacel do vstriku a rozvodu. :( a.vs.s

Havoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 29.4.2010, čtv 11:43
Bydliště: Turnov

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Havoc » 27.5.2010, čtv 22:10

Tak, sice mi to pár dní trvalo, ale Bluetooth/USB interface úspěšně namontován a vše funguje skvěle :-)
Jak psal Rostman, jen přepojíš jednu třetinu konektoru a hotovo, CD - changer je mimo provoz a místo toho autorádio umí skvěle mp3, má USB a i to bluetooth funguje, paráda, veškerá instalace (dělal jsem tohle prvně) včetně vytažení autorádia a rozmontování přihrádky spolujezdce kvůli přístupu, maximálně na půl hodinky, víc mi to netrvalo ani omylem a podruhé, když už vím jak to rozdělat, by to šlo ještě rychleji :-)
Interface umístěn pohodově nad kaslíkem v palubovce, kabel USB, ovládací tlačítko a mikrofon protaženy dírou v horní části kaslíku, kterou dovnitř vedou kabely na telefon, dovnitř do kaslíku a vše umístěno naprosto bezproblémově :-)
Myslím si, že oproti koupě nového autorádia investice do interfacu 890,- Kč výborná. Ovládání na volantu, původní telefon i navigace zůstala funkční, navíc ty mp3 to konečně hraje čistě, při chytání jen rádia to nebylo ono Bose neBose....
Jediné co mi trošku vadí, že při přehrávání písniček z USB to nepíše jejich názvy, ale zobrazuje je to pouze pod pořadovým číslem...

A čistě teoreticky, neví někdo, jestli má origo autorádio Blaupunkt možnost zapnout funkci "náhodné přehrávání"?? Ve starém autě jsem měl rád, když jsem to nastavil a písničky z flashky mi hráli v náhodném pořadí, než aby mi hrála jedna podruhé, pokud to lze, pak díky za radu :-)
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed Sportwagon (11/2003)
BA3 2107 (1987)

Maxa
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 707
Registrován: 31.8.2008, ned 08:11
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Maxa » 28.5.2010, pát 07:13

Tak u mého rádia(nevím jak u tvého) jde složky pojmenovat přímo v rádiu,tak jako CD.
Ex Alfa Romeo 159 JTDm 110kw
ex AR 147 1.6TS 88KW
Nyní. Mazda 6 Gj kombi 2,2 141 kw

Havoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 29.4.2010, čtv 11:43
Bydliště: Turnov

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Havoc » 28.5.2010, pát 12:14

Maxa: u mého rádia to pravděpodobně nejde a pokud jde, pak nevím jak na to. Příručku k autorádiu mám jen v italštině a je to knížečka formátu A5 přesně o 315 stranách :-)
Jinak mě nejde o složky, ty ať se jmenují jak chtějí, ale konkrétní písničky se mi zobrazují jen jako písnička "1", "2", písnička "356" ve složce "CD2" nebo ve složce "CD14" atd...
Prostě nezobrazují se názvy skladeb když přehrávám z USB, to mi vadí, když má člověk na flashce nějakých 13GB hudby a chce najít konkrétní písničku, tak jen podle čísel najdu kulové, nemluvě o tom, že furt nějaké písničky přidám a odebírám a ta čísla se mění :-)
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed Sportwagon (11/2003)
BA3 2107 (1987)

Maxa
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 707
Registrován: 31.8.2008, ned 08:11
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Maxa » 28.5.2010, pát 17:19

No právě.Já si dávám do složky max 10 písniček.Složku si pojmenuju a co v ní je už se potom dá zapamatovat.Nesmíš tam toho cpát hodně.Kup si více pamětí o menší kapacitě a nedávej tam toho moc.Stojí to dneska babku.Ale je mi jasné,že by to bylo o dost lepší kdyby to ukazovalo:o)Taky bych to přivítal.
Ex Alfa Romeo 159 JTDm 110kw
ex AR 147 1.6TS 88KW
Nyní. Mazda 6 Gj kombi 2,2 141 kw

Havoc
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46
Registrován: 29.4.2010, čtv 11:43
Bydliště: Turnov

Re: nove radio - nahrada original Blaupunktu Alfa Romeo 156 NAV

Příspěvek od Havoc » 28.5.2010, pát 18:24

Maxa: To bych si rovnou mohl nechat CDměnič a přehazovat CDčka :-D Mít v přihrádce (která už je u té alfy takhle sakra malá) naházených deset flashek, každá s pár složkami o pár písničkách a pořád je přehazovat.... To tam raději nechám tu jednu 16GB s hodně písničkami v chaosu a budu tak dlouho mačkat tlačítko "další" na volantu, dokud se k požadované písničce nedostanu :-)))

Jinak čistě teoreticky, jak jsem se ptal o pár příspěvků výše, ty by jsi asi taky nevěděl, jestli to autorádio nemá funkci "náhodné přehrávání"? Aby písničky nehrály v řadě za sebou. To by můj problém taky vyřešilo tahle funkce :-)
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed Sportwagon (11/2003)
BA3 2107 (1987)

Odpovědět

Zpět na „156“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti