Autobazar Automobilový svět (Brno - Troubsko)

Odpovědět
Kozel Tomas
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52
Registrován: 16.11.2012, pát 17:07
Bydliště: Praha, Kolín

Autobazar Automobilový svět (Brno - Troubsko)

Příspěvek od Kozel Tomas » 21.11.2012, stř 22:51

Nejedná se přímo o člena z tohoto Alfa fora, ale také se citím podvedený a zvažuju s tím neco dělat.

Cca před týdnem jsem si zakoupil Alfu 147 v jednom bazaru u Brna - Troubsko. Vše se zdálo být OK.

Ale po dvou dnech se začali projevovat závady.

Teče mi olej z motoru okolo simeringu, variator začal znít jak TDI, ovladaní na volantu nefunguje (nezkoušel jsem ho v bazaru - nejspíše měněný volant), zjistil jsem to, az po cestě) Nejde stahovat okénko u spolujezdce.. Nejspíše špatný termostat (i když co se tady na foru píše se chová skoro všem stejně) udavaných 97 000 km mi teď člověk co dělá 25 let alfy okamžitě vyvrátil... Některé věci jsou jen drobnosti, ale myslím, že ten olej byla zamlčená skrytá závada. To že jsem nezkusil multifunknčí volant a stahnutí okenka od spolujezdce...

+ v inuerátu byla uvedená serviska, ale nějak mi ji zapoměli přibalit - v tom spěchu a unavě jsem to prostě neskontroloval.

Každopádně jsem se nechal podvést jak okurka :)

Jaké jsou moje práva ? Chci to zkusit nejdříve podobrém pokud možno. nejspíše nějaká sleva. Auto vracet asi nemá smysl.

Pokud to nepůjde jsem ochotnej vážit skoro 600 km cestu a osobně se tam zastavit a zvolit lehčí formu nátlaku.

Jakej je Váš názor na věc ? Kromě toho, že jsem idiot co koupil auto s uvedenýma vadama, ale přesto vyapadá jak nový :)

Ten olej proste netekl, ležel jsem pod tím, nikde nic oblitého...
ALfa Romeo 147 1.6 88 KW
-------------------------
ex - Alfa romeo 164 2.5 TD - moje první auto

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od HonzaR » 21.11.2012, stř 23:03

Názor je jednoduchej--než koupíš jakékoli jeté auto, jdi na nějaké forum a pobav se o tom, co můžeš čekat..
A kupuj s někým , kdo ty auta dobře zná..
PO koupi jakýkoliv Alfy TS jdou automaticky komplet rozvody a variátor..to je normální a taky to, že se přiblížil termín "provozní údržby tohoto druhu je důvod /občas, nebo ještě častěji/ k prodeji..
Podvozek na český silnici bude doje.banej nevyhnutelně, pokud ho předchozí majitel neudržoval a pokud olejová náplň nebyla rozumnýho typu --teda ne pouze viskozitně--ale konkrétně..může být zaděláno na větší problém v budoucnosti../tohle si načti důkladně/
Stačí takhle?

Alfu nekoupíš v cajku, max. takovou možná koupíš se štěstím tady, protože se obecně docela většinou ví, co na tom majitel páchal--bazar se štěstím nadlidským tak 50:50, když to bude TS tak ještě výrazně hůř..

Alfa potřebuje údržbu, není to Fabie nebo dokonce Felda a to tu ještě tak nějak není zvykem..
V Čechách je nejlepší auto to, který nepotřebuje žádnou údržbu a ty co to maj jinak se tu většina řidičů snaží na tohle "přeškolit"

Asi tak..pokud jsi kupoval sám, dej na modlení a zjisti si adresu místního "TS guru
Kurkyně" :smt044 , on už by tii bez ojebávání řekl svoje..
Pokud by si našel skulinu, což je při jeho vytíženosti skoro nemožný, obtížný, nepravděpodobný ..ale co, zkusit to možná můžeš., za to nic nedáš. :smt040
/Ten telefon, kdo má na tom psát :-)../

JInak Alfa je MOTOR, PODVOZEK ...zbytek je sranda, kterou dochytáš..soustřeď se na důležit věci, i ak to bude za peníze a ne za hubičku--prostě 30 při smůle bych tak nějak počítal,když to nevidělo zkušený oko nebo bez sebemenší znalosti radši kupovat tak max FEldu..
nebo násobit cenu min , 1,5 koeficientem..to je tak nějak normální..
Naposledy upravil(a) HonzaR dne 21.11.2012, stř 23:13, celkem upraveno 2 x.

Mydrett
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 144
Registrován: 29.9.2008, pon 23:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Mydrett » 21.11.2012, stř 23:07

Kozel Tomas píše:
Cca před týdnem jsem si zakoupil Alfu 147 v jednom bazaru u Brna - Troubsko. Vše se zdálo být OK.

Ale po dvou dnech se začali projevovat závady.

NO PROSÍM!!
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V
"V6 is a mini ferrari" Jeremy Clarkson

Kozel Tomas
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52
Registrován: 16.11.2012, pát 17:07
Bydliště: Praha, Kolín

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Kozel Tomas » 21.11.2012, stř 23:14

Ja vím, bylo to vše moc narychlo... tuhle chybu už nikdy neudělám.

Také mam soudnost, co bych chtěl po autě 11 let starém za cenu bez mála 60 tis. korun...

Na druhou stranu pořád jsou to peníze, které nerostou na stromech... Také bych očekával trochu serioznosti, ale to jsem asi moc najivní...

V plánu byli vyměnit náplně, nechat skontrolovat rozvody přihlásit a jezdit a po zimě dotoho pomalu investovat...

Když, ale po pár dnech z auta začne téct olej odněkud prozatím neznámo.. Dokáže to nasrat.

Teď je auto u pana valenty v Nýřanech u Plzně, dělá alfy 25 let, ale osobně s ním zkušenosti nemám. Jen za práci si, ale řekl 4500 Kč... DOufám, že se na mě usměje štěstí a narazil jsem na soldního opraváře co když zjistí, že je závada prkotina, nebude mi nalhávat co vše tam vyměnil ...
To me asi štvě nejvíc, že nad tím nemám kontrolu...

Já jsem z Kolína, ale už půl roku bydlím v Plzni... a moc alfa opravářu tu neznám :D
ALfa Romeo 147 1.6 88 KW
-------------------------
ex - Alfa romeo 164 2.5 TD - moje první auto

Danni
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3288
Registrován: 18.5.2011, stř 20:53
Bydliště: KE

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Danni » 21.11.2012, stř 23:27

ja ked som dal menit rozvody a gufera v servise tak som si vyziadal stare veci do kufra aby som aj videl ako vyzerali atd... samozrejme rozbite lozisko kolesa a tak nepotrebujem vidiet :-D
166 2.5 V6 rv.00 Q2, lpg
166 2.5 V6 rv.98(ženin presúvač)
ex:Spider 1.8 TS, 156 1.6 TS

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od HonzaR » 21.11.2012, stř 23:28

Bižuterii /cingrlátka/ poscháníš po vrakáčích, důležitý klíčový komponenty musíš bohužel opravdu zaplatit, když se nevyznáš ti nic jinýho nezbyde. Ušetřit můžeš jen když budeš vědět, jak vypadá 147pod plechem --nebo spíš má vypadat-- a budeš přesně vědět co tomu schází a kudy vede cesta k nejefektivnějšímu řešení..tím vyloučíš tu nejistotu o který píšeš--pokud nevíš sám, musíš si v okolí najít spřízněnou duši....spousta servisů který to nemaj úplně zažitý prostě střílí od pasu , třeba i v dobrý víře a stojí to prachy..takže chyba číslo dvě.na mechanika si ber reference NEŽ TAM AUTO ŠOUPNEŠ..
/Ta první byla rozhodně bazar../

PetrGTV
SemTuFurt

Příspěvky: 2545
Registrován: 7.11.2009, sob 12:25
Bydliště: Nymburk

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od PetrGTV » 21.11.2012, stř 23:30

Navrhuji dát BAN uživateli alfistovi s nickem "bazar u Brna - Troubsko" ze zatajení uniku oleje ....

Tohle vlákno neni stěžovatelna jakej jsem "hejl", ale pro lidi co maj problém s uživateli tady na foru, např nezaplacení zboží, nevrácení půjčenýh věcí a pod

na brečení jsou tu jiný vlánka

:D
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V (vepředu lopata, vzadu prkno) Ex.
Alfa Romeo 75 3.0 V6 America (nero) Ex.
Alfa Romeo 166 2.5 V6 (taková fialová) Ex.
Maserati čtyřidveře 4.2 Sport GTS (nero)
Rychle a stylově

Kozel Tomas
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52
Registrován: 16.11.2012, pát 17:07
Bydliště: Praha, Kolín

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Kozel Tomas » 21.11.2012, stř 23:37

No na toho mechanika jsem našel jednu referenci tady na foru, psal jsem si s dotyčnym co u něj alfu měl na výměnu rozvodů a řikal, že vše OK.

Tak se budu modlit.

Když o sobě tvrdí, že dělá alfy 25 let, tak asi už bude mít nějakou zkušenost - doufám. :)

Doma jsme měli spoustu ALfiček a Fiatu, ale nikdy jsem neřešl jejich servis :) Začali jsme regatou,temrpou,Mareou, Stillem, pak byla 166 po faceliftu, GTV spider, i ta 147 u nás doma proběhla... Kdyby byl čas, měl jsem řict fotříkovi a vzít ho sebou spojit to jako vejlet a mohl jsem si ušetřit starosti...

Jinak se teda omlouvám za mé udajné fnukaní ve špatním vláknu :D Sorry!
ALfa Romeo 147 1.6 88 KW
-------------------------
ex - Alfa romeo 164 2.5 TD - moje první auto

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od HonzaR » 21.11.2012, stř 23:41

...Doma jsme měli spoustu ALfiček a Fiatu, ale nikdy jsem neřešl jejich servis Začali jsme regatou,temrpou,Mareou, Stillem, pak byla 166 po faceliftu, GTV spider, i ta 147 u nás doma proběhla.Kdyby byl čas, měl jsem řict fotříkovi a vzít ho sebou spojit to jako vejlet a mohl jsem si ušetřit starosti...

..svatá prostoto.. :smt040 :smt041

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od roberto37 » 22.11.2012, čtv 00:07

Co se týká motoru, dovezl bych vše ke Kůrkynovi. Občas mě "štve" s tím, že mu nezbývá termín, ale hlavně že se "kraví na nějakých Maserati" :D
Pro pražáky byl taky čípek, co to měl zmáklý, Tepixj. už ani nevím jestli to píšu správně, ale jmenoval se Štěpán Březina.
Kůrkyn by měl zdražit. Získal by čas i peníze....Ono mnoho lidí co dělali GO Téesek v autorizovaných servisech není.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od HonzaR » 22.11.2012, čtv 01:04

Pokud nesežene u Kurkyně termín, zbývá od něj na dohled "Soběslav"--když teda prostřelí telefon..
http://www.alfa-romeo-go-motors.wgz.cz/ ... bazar-dilu

Otázka jak aktuálně teď funguje .., nějak se mi to nenačítá..,

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od roberto37 » 22.11.2012, čtv 01:51

Z Chlumu u Třeboně. Když si vzpomenu jak mi dělal první výměnu rozvodů (+kladek) už bych to nechtěl znovu zažít. oddalování předání auta počínaje, neupozornění na chybějící dekl na setrvačníku konče. nene toho bych já kamarádovi nedoporučil. Na druhou stranu ten motor fachčí dál v novém autě. Bodejt by ne na SE 10W60 šmrnslej Bishopem :-D
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

HonzaR
SemTuFurt

Příspěvky: 1916
Registrován: 20.1.2008, ned 20:31
Bydliště: Praha

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od HonzaR » 22.11.2012, čtv 02:03

Soběslav patří určitě k tomu lepšímu, co dole může potkat..ty motory běhaly bez problémů.
Sehnat termín u Kurkyně bude asi nemožný...

venomcz
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 128
Registrován: 16.7.2012, pon 09:14
Bydliště: Walachia Kingdom

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od venomcz » 22.11.2012, čtv 08:11

když už tu řešíte ty lidi na GO opravy , znáte někodo z Valašska popř. tady z Moravy ? Díky

Ladis
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3718
Registrován: 6.5.2009, stř 12:13
Bydliště: okr. Zlín

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Ladis » 22.11.2012, čtv 09:19

To upřesni, království je velké. :-D
Alfa romeo 156 2,4 JTDm 129 Kw 2004
Mazda MX-5 NBfl 1.8 16V, 6kvalt + torsen - milášek na víkendy
Favorit GLXI solitaire 1.3 LPG 50 Kw 1994 ex
Felicia LXi 1,3 50 Kw 1998

Kozel Tomas
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52
Registrován: 16.11.2012, pát 17:07
Bydliště: Praha, Kolín

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Kozel Tomas » 22.11.2012, čtv 13:34

Tak jsem dnes mluvil s pánem s autobazaru a dohodli jsme se myslím na rozumné věci a to, že mi pošle polovinu za tu opravu co my byla vyčíslena na 7000 cca... Poslal jsem mu číslo účtu.. tak uvidíme..

Asi věděl, která bije..

myslím, že nic lepšího asi nedosáhnu...
ALfa Romeo 147 1.6 88 KW
-------------------------
ex - Alfa romeo 164 2.5 TD - moje první auto

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Kubas » 22.11.2012, čtv 13:56

tak to je myslím fér....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Petr147 » 22.11.2012, čtv 14:16

to auto stejně vykoupil ta za 30, takže ho to nezrujnuje :)

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Richie » 22.11.2012, čtv 14:44

jak se ten bazar jmenuje ?
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

Kozel Tomas
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52
Registrován: 16.11.2012, pát 17:07
Bydliště: Praha, Kolín

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Kozel Tomas » 22.11.2012, čtv 15:40

Autobazar se jmenuje : Automobilový svět :D http://www.automobilovysvet.cz/

Auto jsem ale našel klasika přes sauto.. Byla to poslední varianta při cestě domu - ze zoufalství. Kvuli tomu jsem musel přespat i v Brně, abych se rano mohl jet mrknout.. Jel jsem tam, z plzně po práci ke znojmu, mrknou na JTD, ale děs, pak byla ještě jedna v plynu, a tohle poslední...
ALfa Romeo 147 1.6 88 KW
-------------------------
ex - Alfa romeo 164 2.5 TD - moje první auto

Kůrkyn
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4913
Registrován: 13.5.2007, ned 23:56
Bydliště: Pacov
Kontaktovat uživatele:

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od Kůrkyn » 23.11.2012, pát 09:11

Jestli Ti pošle káble, tak to bude fér. Cena za opravu je taky v pohodě.
Alfa, která má ve skutečnosti 97 tis. nejeví žádné známky opotřebení. Stačí vyluxovat a je to nové auto. Ale lidí, kteří se ocitnou v takové situaci, mi volá hodně. Každému říkám to samé. Z hlavy orientační ceny - tak to prostě je a dělat něco napůl nemá smysl, protože to vyjde dráž. S termíny, jak kluci poznamenali je to tak, že charakter těhle prací znamená, auto rozebrat do mrtě, zjistit vady, pak čekat na díly nebo jejich obrábění a skládat. Obrábění na soustruhu nebo rovinné brusce si udělám sám, zbytek v kooperaci s Vítkem Štráchalem (nemám na to stroje). Ten má taky pořadník, takže se to nabaluje. Pro normální chod dílny je potřeba tedy mít víc rozdělaných aut najednou (momentálně 4 motory venku) a k tomu ještě na jednom místě dělat ptákoviny typu brzdy, rozvody atd., prostě jedno-dvoudenní akce. Navíc teď proběhly personální změny a bez srdce bychom byli pouze stroje. Takže toto vysvětlení berte i jako omluvu umístěnou v nevhodném topicu.Dík.

mareček

Příspěvky: 25
Registrován: 1.8.2011, pon 10:33
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: AUTOBAZAR AUTOMOBILOVÝ SVĚT

Příspěvek od mareček » 24.11.2012, sob 12:11

Pro Tomáš Kozel:
Škoda, že bydlíš v Plzni. Jelikož jsi psal, že jsi z Kolína, tak by jsi to neměl tak daleko k MATES AUTO do Heřmanova Městce, od Kolína cca 40 km. Je to slušný servis, mají dobré ceny za práci a hlavně dělají Alfy. A mají tam myslím i vraky 147- ček na díly, tak by ti i z toho něco vymontovali za slušnej peníz. Mrkni na jejich stránky.
Alfa Romeo 145 1,9 JTD (rok 2000)

venomcz
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 128
Registrován: 16.7.2012, pon 09:14
Bydliště: Walachia Kingdom

Re: I mezi Alfisty jsou nepoctivci...bohužel

Příspěvek od venomcz » 25.11.2012, ned 14:43

Ladis píše:To upřesni, království je velké. :-D
ptal jsem se tak proto , jelikož jsem zatím nenašel zmíňku o tom , že by tu někdo do těch alf dělal :D Jinak Okolí
Rožnov p. R - Val. Meziříčí - Vsetín - popř. SVK ( Makov,Bytča apod )
Nový Jičín .....

Kozel Tomas
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52
Registrován: 16.11.2012, pát 17:07
Bydliště: Praha, Kolín

Re: AUTOBAZAR AUTOMOBILOVÝ SVĚT

Příspěvek od Kozel Tomas » 8.12.2012, sob 16:32

Zapoměl jsem se pochlubit, že auto mi pán Valenta z nýřan opravil za cca 6000 Kč. 4500 Kč práce, 800 simering, a olej do převodovky.

Zatím to nikde neteče, tak jsem spokojenej... A peníze od bazarníka mi také dorazily...
ALfa Romeo 147 1.6 88 KW
-------------------------
ex - Alfa romeo 164 2.5 TD - moje první auto

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů