Servis v Bratislave?

Odpovědět
citbaj

Příspěvky: 1
Registrován: 16.9.2014, úte 13:32

Servis v Bratislave?

Příspěvek od citbaj » 21.1.2016, čtv 23:41

Zdravim Vas, hladam nejake odporucania na servis v Bratislave, pripadne na nejakeho spolahliveho mechanika. Vlastnim Alfa romeo 166 2,5 V6 r.v. 99 a mam problem. Uz nejaky cas sa mi ozyva klepanie z prednej napravy zo strany vodica. Klepanie je pravidelne a zrychluje sa spolu so zrychlenim auta. Najprv som myslel ze to bude len nieco s kolesom, v prvom servise mi vymenili stabilizacne tyce, problem nebol odstraneny. V dalsom servise mi povedali, ze to bude pravdepodobne nejaky problem medzi poloosou a prevodovkou a ze bude treba rozobrat prevodovku. Bol som odkazany, ze sa mam ozvat po novom roku, ale aj po niekolkych telefonatoch som sa nedopracoval k tomu, aby mi to auto zobrali a opravili. Mam pocit, ze sa tomu servisakovi do toho velmi nechce. Uz v minulosti som sa stretol s velkou nevolou servisov vobec zaoberat sa tymto autom... viete mi odporucit niekoho, kto sa do oprav tychto aut vyzna a mate s nim dobre skusenosti? dakujem pekne...

Maros

Příspěvky: 4
Registrován: 9.12.2015, stř 11:54
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Servis v Bratislave?

Příspěvek od Maros » 23.2.2016, úte 13:01

Zdravim, riesim servisnu prehliadku a tiez by ma zaujimal nejaky servis v Bratislave s dobrym pomerom cena/kvalita. Popripade Trencin.
Mate niekto skusenosti s autorizovanym servisom Grif v Petrzalke? Ceny sa mi zdaju dost premrstene, ale ak to zodpoveda aj kvalite (davnejsie som na fore cital pozitivny ohlas) a nic ine nenajdem, tak pojdem tam. Vdaka :diky
Alfa Romeo 159 1750 tbi ti, 2011

Maros

Příspěvky: 4
Registrován: 9.12.2015, stř 11:54
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Servis v Bratislave?

Příspěvek od Maros » 23.2.2016, úte 14:53

Na fiat fore som nasiel pozitivne ohlasy (sice starsie) na Alfu v Dunajskej Strede Dunauto, taktiez cenova ponuka bola taka, aku som cca ocakaval. Preto sa chcem aj Vas spytat ci mate nejake skusenosti. Vdaka
Alfa Romeo 159 1750 tbi ti, 2011

erik.s
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3
Registrován: 3.6.2016, pát 11:28

Re: Servis v Bratislave?

Příspěvek od erik.s » 8.6.2016, stř 13:55

Pozdravujem,

otváram túto tému po čase, možno sa dočkám odpovede. Zaujíma ma, kam chodíte servisovať svoje AF v Bratislave a okolí. Pred mesiacom som si zadovážil jazdenku 159 Sportwagon 1.9 JTDM, je to fešanda, ale zopár vecí potrebuje spraviť. Ideálne niekomu, kto sa vyzná do Álf a už s nimi má skúsenosti, možno aj kvalitný garážista.

Napr.
- spadlo okno vodiča, motorček počuť, len sa sklo nevysúva/nesťahuje.
- oprava klaksónu, spína až po relé v motorovom priestore, ďalej už nič.

Pravdepodobne ju dám niekam do Autoimpex či Dunauto (Šamorín, DS), ale ocením vaše skúsenosti.
Ďakujem.
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 110 kW, 6m

vonkreuz
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2865
Registrován: 2.11.2012, pát 22:45
Bydliště: żelazowe góry

Re: Servis v Bratislave?

Příspěvek od vonkreuz » 8.6.2016, stř 14:54

Zkus napsat uživatelovi "vlad47" - je z Blavy a myslím, že má dílnu nebo servis a vzhledem k tomu, že je dost zaměřený na italská auta, respektive na Lancia Thesis, tak s AR159 by si také mohl poradit.
http://www.alfisti.cz/forum/memberlist. ... ile&u=4051
Když vidím Alfu, smekám svuj klobouk.
H. FORD

Tipo263 2.0 R4 83x90.5 L2H2 13´, Papamobil
Tipo936 3.0 V6 93×72.6 mm Super 99', Myš
Tipo834 3.0 V6 93×72.6 mm 93´, auto-mat
Ex: Tipo164 2.5 TD Super 98', Tipo834 2.0 VIS 93´, Tipo932 2.5 V6 SW fl 04'

erik.s
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3
Registrován: 3.6.2016, pát 11:28

Re: Servis v Bratislave?

Příspěvek od erik.s » 15.6.2016, stř 11:57

Ďakujem za info, asi budem mládenca kontaktovať, lebo:
Nakoniec som dal Alfu na odporúčanie do väčšieho servisu v Bratislave, nebudem menovať, ale začína sa na M.

Klaksón spravili a ak by ste náhodou nevedeli, tak Alfa Romeo 159 (2007) má klaksóny celkovo dva. Najprv tam chceli namontovať nejaký jeden univerzálny, nakoniec však iba vyčistili skorodované kontakty a klaksóny fungujú. Práca vyšla na pár eur, ku ktorej mi však pripočítali aj nedokončenú prácu na sťahovaní skla vodiča. Ukázalo sa, že hoci motorček funguje, v skutočnosti už nemá silu ťahať celé sklo, preto je treba vymeniť celý panel nejaký. Vychádzalo by to na veľa €, tak sa rozhliadnem asi po ND z totáliek alebo niečo podobné. Prípadne to dám spraviť, ale výjde na cca 175 € + práca, na čo tento mesiac už nemám rozpočet :(

Len pre zaujímavosť uvádzam, že vraj nie je možné prehodiť sťahovací mechanizmus s motorčekom zo zadných dverí, napr. pre provizórne používanie.

Ak sa vám stane niečo podobné, že vám spadne sklo a nejde vytiahnuť elektricky, vedzte, že sa to dá spraviť aj ručne. Ak si ale nebudete dávať pozor, môžete to celé pokaziť a oprava bude drahšia. Môže to pomôcť aspoň vtedy, keď musíte parkovať niekde v meste a bojíte sa, že mať otvorené okno počas noci by lákalo okoloidúcich...
Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 110 kW, 6m

qpkqkma
Pozorovatel

Příspěvky: 448
Registrován: 23.11.2015, pon 13:23
Bydliště: Žilina - SK

Re: Servis v Bratislave?

Příspěvek od qpkqkma » 15.6.2016, stř 12:03

Aj na eperi ked si pozreš, tak celý ten mechanizmus dverí sa da kupiť len v kope ako ND.

Takže skutočne len z buračky, resp. vrakovisko.

Ja stále hladám niekoho solídneho, kto by mi na 159 vedel urobiť prevodovku M32 v Žiline. Teda vytiahnuť z auta, zrepasovat, hodiť naspäť do auta.
Keď prídem do servisu a zadrem im repasovanie prevodovky M32, všetci sa tvária že len VW Group vedia....
159SW 1.9JTDm 16V, 110kW, DPF/EGR/SWIRL OFF

frodus

Příspěvky: 1
Registrován: 11.4.2018, stř 21:03

Re: Servis v Bratislave?

Příspěvek od frodus » 11.4.2018, stř 21:13

Dobry vecer vsetkym chcem ponuknut svoje sluzby
Zaoberam sa opravou talianskych aut fiat ,alfa,lancia,prace vsetkeho druhu asi okrem plechariny
to znamena od olejoveho servisu cez montaze roznych doplnkov po diag. nieje problem origo fiat dielou
ak by mal niekto zaujem tak som z malaciek 0905528430

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host