Giulietta 2012 - "+" tlačítko na volantu a osvětlení?

Odpovědět
GiuliettaNewbie

Giulietta 2012 - "+" tlačítko na volantu a osvětlení?

Příspěvek od GiuliettaNewbie » 3.12.2019, úte 10:33

Dobrý den,

jen dva dotazy pro zkušené Alfisty (s Alfou přicházím do styku poprvé v životě):

1. Mají na Giuliettě z r.2012 svítit tlačítka na volantu? A pakliže nesvítí, co bych s tím mohla udělat?
2. "Plusové" tlačítko reaguje pouze ve cca 20% případů, když chci upravit hlasitost. Co je špatně? A co s tím můžu udělat? :)

Díky moc za případné odpovědi, zásadnější věci samozřejmě sama řešit nebudu (prtže ženská), ale tyhle maličkosti bych zvládnout mohla snad :diky

MikeC
SemTuFurt

Re: Giulietta 2012 - "+" tlačítko na volantu a osvětlení?

Příspěvek od MikeC » 3.12.2019, úte 21:46

1) Ano, svítit mají, pokud máš rozsvícené světla.
2) pravděpodobně špatné tlačíko (jeho tišťák) případně špatný kontakt. Případně nezasekává se ta "kolíbka" tlačítka fyzicky? (nevrací se do původní polohy

Eventuálně nějaké tlačíka mi zůstaly po výměně volantu na faceliftovou verzi, má je myslím Jarouš01 (dával jsem mu je s původním volantem, tak jestli je nebude potřebovat, možná by ti je dal... (otázka odkud jsi) - i když si nejsem jistý, jestli tam není elektrika tlačítek z facilifového volantu - jestli si správně vybavuju, prohazoval sem si plasty z faceliftové verze na svoji elektriku z předFL (liší se myslím prohozením dvou tlačítek)

Víceméně ale v obou případech budeš muset vyndat airbag, abys se dostal ke kabeláží/elektrice tlačítek. Čož je celkem vopruz, musíš proděravit "gumu" volantu abys měl kam vrazit šroubovák a pootočit západkama, co airbag drží. Já si tím prošel u Giulietty jednou a upřímně řečeno podruhé by se mi to dělat nechtělo - takže pokud tě neláká dělat něco takového, tak to budeš asi muset dát udělat někomu znalejšímu...
Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995
Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011
Ex: Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

GiuliettaNewbie

Re: Giulietta 2012 - "+" tlačítko na volantu a osvětlení?

Příspěvek od GiuliettaNewbie » 4.12.2019, stř 10:05

MikeC píše:
3.12.2019, úte 21:46
1) Ano, svítit mají, pokud máš rozsvícené světla.
2) pravděpodobně špatné tlačíko (jeho tišťák) případně špatný kontakt. Případně nezasekává se ta "kolíbka" tlačítka fyzicky? (nevrací se do...

Víceméně ale v obou případech budeš muset vyndat airbag, abys se dostal ke kabeláží/elektrice tlačítek. Čož je celkem vopruz, musíš proděravit "gumu" volantu abys měl kam vrazit šroubovák a pootočit západkama, co airbag drží. Já si tím prošel u Giulietty jednou a upřímně řečeno podruhé by se mi to dělat nechtělo - takže pokud tě neláká dělat něco takového, tak to budeš asi muset dát udělat někomu znalejšímu...
Diky za odpoved. Airbag asi nevyndam, doufala jsem ze to budou treba jen nejake “vypalene pojistky” nekde 😄 Ale pujdu do servisu tedy :smt102

Odpovědět

Zpět na „Nová témata“