Alfa 159 trhanie motorom v nízkých otáčkách

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Alfa 159 trhanie motorom v nízkých otáčkách

Příspěvek od lubomir202 » 11.6.2020, čtv 17:02

Čaute,

mám rok kúpenú Alfu 159 Sportwagon r. 2008, 16v 110kW, 1.9jtdm. Doteraz mi žiadny servisák neprišiel na jednu závadu, ktorá sa nedá ani odsledovať pomocou diagnostiky, pretože softvér žiadnu chybu nevykazuje. Ide o trhanie motora (ako keby na niekoľko stotín sekundy chcípol alebo niečo prerušilo na moment normálny chod, je to sprevádzané takým ako keby jednorázovým priklepnutím niečoho) cca pri 1400 až 1600 otáčkach pri miernom konštantnom držaní nohy na plyne, prípadne pri minimálnom pridávaní plynu, trhanie sa pri takomto miernom držaní nohy na plyne niekedy niekoľko krát po sebe zopakuje, pri dupnutí na plyn motor netrhá, plynule prejde na hocijaké otáčky na hocijakom prevodovom stupni, na voľnobehu alebo pri púšťaní nohy z plynu tiež nič netrhá. Podmienky za ktorých sa toto deje sú fakt divné až smiešne:
- keď je vonku tak pod 14°C a motor je vychladnutý na teplotu okolia, môžem prejsť na tom aute aj 1000 km a netrhne ma. Akonáhle by som počas jazdy keď už je motor v prevádzkovej teplote motor vypol a opäť zapol, už je dosť veľká šanca že to začne trhať, trhanie však trvá zopár minút pri podmienkach opísaných vyššie a potom to prestane, zriedka to robí celú jazdu, až pokiaľ sa zase motor nereštartne, prípadne nevychladne.
- ak je vonku 15 a viac stupňov a motor je vychladený na teplotu okolia, je už veľká šanca že motor začne trhať, za rovnakých podmienok, t.j. mierny tlak na plynový pedál s konštantným/mierne vzostupným tlačením nohy atd...

Autu by nemalo byť nič, DPF sa regeneruje, sanie je vymenené, vstreky zrepasované, nakódované a overené cez diagnostiku, mám nové rozvody, vodnú pumpu, váhu vzduchu, škrtiacu klapku, repas turba, opravený EGR filter. Výkon je výborný, auto nedymí, iba zriedka po naštartovaní chvíľočku.

Sem tam za studena na neutráli po naštartovaní auto na začiatku vydáva asynchrónne zvuky, ako keby zachrochce v priebehu minúty pár krát a potom je zvuk plynulý. Sem tam za jazdy po prechode na neutráli niečo zaklepoce rýchlym tempom "tac tac tac tac tac" a potom prestane.

Čo tomu autu je, ide ma odje... :smt068 :smt068 ..ať. Prosím o nejaké rady, už nemám nervy na ďalšie pokusy o výmenu dielov spôsobom takým, že domnievam sa a vymeníme :smt075 . Dobre, inak povedané vymenil som už asi celé auto a stále to robí takéto veci, čo to je do riti, kazí mi to pocit z jazdy.

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od swoop01 » 11.6.2020, čtv 19:46

Pokud to vozis do servisu:
- Nafta, nevim co tankujes, ale zkus zmenu ... Neco kvalitnejsiho, nebo aspon kde mas pocit, ze je to kvalitnejsi... proste zkus na chvili zmenu.
- Zmen servis.

Pokud to delas sam:
- Prohlednout komplet cele sani... hlavne tu vahu kdyz rikas, ze to ma souvislost s pocasim.. venkovni teplotou. Ze je menena, neznamena, ze je ok.
- Jen tak z pleziru vycisti cidlo tlaku v sani, eger ... proste nedej tomu sanci.
- Omrkni turbo, celou cestu od turba, hledej treba netesnosti.
- vyrive klapky ... jsou/nejsou ... nejsou nahodou v hajzlu?
- tac tac tac == dvouhmota v pici? muze byt? zkus overit
- zkusil jsi procist: viewtopic.php?f=37&t=9682 nemuze to byt podobne?

Jinak receno servisak ti vymeni cele auto a ona to muze byt jen podtlakova hadicka a nebo vadna vaha...
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

lacin
Nováček

Příspěvky: 195
Registrován: 28.11.2013, čtv 14:42
Bydliště: Morava

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lacin » 11.6.2020, čtv 21:47

Pri mirnem zatizeni prichazi ke slovu lambdasonda. Tu uz nekdo kontroloval? Jasne, nesouvisi to s teplotou 14 anebo 15st, ale je to jeden z projevu. V okamziku projeveni zavady nekolisa tlak nafty, nebo neco takoveho?

Protector
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470
Registrován: 19.12.2016, pon 10:29
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Protector » 12.6.2020, pát 08:41

Mně škubal motor při špatným kontaktu v konektoru u vstřiku. Sice to asi nezáleželo na teplotě, ale zkusit můžeš. Plus mi ještě škubal s novým EGR. Teploty jsem nezkoumal, ale při lehkým plynu a konstantní rychlosti motor jakoby na chvíli přestal jít. Vrátil jsem původní vyčištěný a škubání zmizelo.
Alfa Romeo 159 SW,1.9 JTDm 16V

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 12.6.2020, pát 20:38

swoop01 píše: 11.6.2020, čtv 19:46 Pokud to vozis do servisu:
- Nafta, nevim co tankujes, ale zkus zmenu ... Neco kvalitnejsiho, nebo aspon kde mas pocit, ze je to kvalitnejsi... proste zkus na chvili zmenu.
- Zmen servis.

Pokud to delas sam:
- Prohlednout komplet cele sani... hlavne tu vahu kdyz rikas, ze to ma souvislost s pocasim.. venkovni teplotou. Ze je menena, neznamena, ze je ok.
- Jen tak z pleziru vycisti cidlo tlaku v sani, eger ... proste nedej tomu sanci.
- Omrkni turbo, celou cestu od turba, hledej treba netesnosti.
- vyrive klapky ... jsou/nejsou ... nejsou nahodou v hajzlu?
- tac tac tac == dvouhmota v pici? muze byt? zkus overit
- zkusil jsi procist: viewtopic.php?f=37&t=9682 nemuze to byt podobne?

Jinak receno servisak ti vymeni cele auto a ona to muze byt jen podtlakova hadicka a nebo vadna vaha...
Čau, naftu som skúšal viacerými spôsobmi obmeniť, napr. tankoval som základ + vlastná plechovka VIFka (aditíva), inokedy som tankoval drahšiu naftu s aditívami, takto som to skúsil u viacerých čerpacích staníc, rozdiel bol minimálny, resp. neviem či to malo na to vplyv, ale žiadna z možností nepomohla to odstrániť.
Auto sám neopravujem, nie som zručný do motorov v autách.
Váhu vzduchu mi asi po výmene môj nový mechanik nekontroloval lebo to mi robil iný mechanik pred ním, čidlo tlaku v saní je v poriadku, celé sanie bolo menené aj s motorčekom, ktorý poháňa výrivé klapky, klapky sú OK, EGR bolo utesnené. Netesnosti od turba nedokážem sám preveriť.
Dvojhmotný zotrvačník, to mi aj mechanik navrhol, že možno.... Totižto keď som mu chcel ukázať, čo mi to auto robí, tak mi to jak naschvál zrovna netrhalo keď som bol u neho, tak sa len domnieval že čo...., o mesiac idem za ním k vôli ramenu na náprave, tak zas budem mu chcieť ukázať to trhanie aj to zriedkavé tackanie na neutráli. Najviac ma sere to, že auto má ťah ako nové, ale takéto drobné picoviny mi serú celý dojem z jazdy.

Ten prípad s tým odkazom, čo si mi poslal, to vyzerá že on má to auto uplne v piči, mne to nechcípa pri trhnutí, a ani to na voľnobehu netrhá, jedine čo tam je rovnaké ako má on je to šklbanie (trhanie) u mna pri cca 1400 až 1600, piče zrovna tam kde má človek pri tejto motorizácii najčastejšie optimálnu hladinu otáčok.

Ak mi s tým ani tento mechanik nebude môcť rady, kludne ak sa tomu rozumieš by som niekedy cez víkend došiel ak nebývaš ovšem niekde pri nemeckých hraniciach a by si sa mi na to pozrel, zaplatím ti za pozretie, samotnú výmenu dielov už by som riešil cez mechanika.

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 12.6.2020, pát 20:42

lacin píše: 11.6.2020, čtv 21:47 Pri mirnem zatizeni prichazi ke slovu lambdasonda. Tu uz nekdo kontroloval? Jasne, nesouvisi to s teplotou 14 anebo 15st, ale je to jeden z projevu. V okamziku projeveni zavady nekolisa tlak nafty, nebo neco takoveho?
Lambdasondu ešte nie ale prebehlo mi to hlavou. Tlak mi kontroloval cez diagnostiku, mal by byť v poriadku, za jazdy však kontrolovaný tlak nebol, ani neviem či sa to dá odmerať, dá?

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 12.6.2020, pát 20:43

Protector píše: 12.6.2020, pát 08:41 Mně škubal motor při špatným kontaktu v konektoru u vstřiku. Sice to asi nezáleželo na teplotě, ale zkusit můžeš. Plus mi ještě škubal s novým EGR. Teploty jsem nezkoumal, ale při lehkým plynu a konstantní rychlosti motor jakoby na chvíli přestal jít. Vrátil jsem původní vyčištěný a škubání zmizelo.
EGR bolo opravované a utesňované, konektor u vstrekovacej trisky, to sa nekontrolovalo, dobrý nápad, o mesiac sa dostanem k mechanikovi, navrhnem mu to nech to čekne. :smt023

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od swoop01 » 16.6.2020, úte 11:39

lubomir202 píše: 12.6.2020, pát 20:38 Ak mi s tým ani tento mechanik nebude môcť rady, kludne ak sa tomu rozumieš by som niekedy cez víkend došiel ak nebývaš ovšem niekde pri nemeckých hraniciach a by si sa mi na to pozrel, zaplatím ti za pozretie, samotnú výmenu dielov už by som riešil cez mechanika.
Ja nejsem zadnej mechanik, jen samouk a chytrolin z diskuse.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 20.6.2020, sob 22:00

swoop01 píše: 16.6.2020, úte 11:39
lubomir202 píše: 12.6.2020, pát 20:38 Ak mi s tým ani tento mechanik nebude môcť rady, kludne ak sa tomu rozumieš by som niekedy cez víkend došiel ak nebývaš ovšem niekde pri nemeckých hraniciach a by si sa mi na to pozrel, zaplatím ti za pozretie, samotnú výmenu dielov už by som riešil cez mechanika.
Ja nejsem zadnej mechanik, jen samouk a chytrolin z diskuse.
Čau, v pohode, keby náhodou poznáš ty alebo niekto kto toto číta, keby ste poznali niekoho, kto by mi vedel spraviť generálku môjho auta a identifikovať, čo to mám za problém, dajte mi pls vedieť. Nerád by som totižto navštevoval autorizák....

-petr-
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 106
Registrován: 20.9.2019, pát 21:17
Bydliště: Brno

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od -petr- » 23.6.2020, úte 00:46

Autorizak Ti hlavně vůbec nemusí pomoct.
Podle mě je to někde v elektrice, nějaký nalomený drát.
Dej to dobrému autoelektrikari a musí to najít.
AR Brera, 2.4 JTDm, 154 kw, r.v. 2007

Tanguero
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1045
Registrován: 27.2.2010, sob 11:41
Bydliště: Veselí n.M.

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Tanguero » 29.6.2020, pon 13:09

Dal jsem si práci si pročíst popis tvojí závady. Už tím, že píšeš EGR filter, asi tuším kde bude problém. U tohoto motoru tohle dělá EGR a ještě swirl flaps, neboli klapky v sání, pokud nejsou zajištěné. Na obojí je tu ve fóru v sekci 159 velice dlouhá a podrobná diskuse, doporučuju pročíst.
Te´d jen krátce - EGR není filtr, ale naopak ventil, který se otevírá při volnoběhu, nebo lehké noze na plynu a pouští do sání spaliny, aby uměle ochudil vzduch v sání o kyslík. Cílem je snížit množství NOx ve spalinách, ale důsledkem je zanášení sání i EGR ventilu sazema. Zanešený ventil se zasekává, pozdě zavírá a tím dochází k cukání, nebo zpožděné reakci na plyn. Jakmile se zavře (a to při přidání plynu musí), jede auto jak z praku.
Otestovat se to dá lehce, zkus místo 1400 jezdit na 1800 a zas jen lehtat plyn. mělo by to cukat dál. Paliativní léčba zpočívá v důkladném rozebrání a vyčištění, doporučuje se částečné zaslepení, pokud máš DPF, nebo úplné odstavení, pokud je DPF OFF.
Klapky v sání - zkontroluj si táhlo, pokud máš hliníkové sání. Doporučuje se klapky alespoň zaretovat (lepidlem zalepit v otevřené poloze), nebo zcela odstranit. A zase - pokud přídáš plyn, tlak klapku otevře, pokud plyn lehtáš, zůstane klapka v jakékoli pozici a může dusit přívod do sání. Nicméně klapky způsobovali problém spíš u 2.4, kde zatuhli v zavřené pozici a tím dělali z tohoto motoru 2.4 10V a motor nechtěl táhnout.

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 30.6.2020, úte 17:59

Tanguero píše: 29.6.2020, pon 13:09 Dal jsem si práci si pročíst popis tvojí závady. Už tím, že píšeš EGR filter, asi tuším kde bude problém. U tohoto motoru tohle dělá EGR a ještě swirl flaps, neboli klapky v sání, pokud nejsou zajištěné. Na obojí je tu ve fóru v sekci 159 velice dlouhá a podrobná diskuse, doporučuju pročíst.
Te´d jen krátce - EGR není filtr, ale naopak ventil, který se otevírá při volnoběhu, nebo lehké noze na plynu a pouští do sání spaliny, aby uměle ochudil vzduch v sání o kyslík. Cílem je snížit množství NOx ve spalinách, ale důsledkem je zanášení sání i EGR ventilu sazema. Zanešený ventil se zasekává, pozdě zavírá a tím dochází k cukání, nebo zpožděné reakci na plyn. Jakmile se zavře (a to při přidání plynu musí), jede auto jak z praku.
Otestovat se to dá lehce, zkus místo 1400 jezdit na 1800 a zas jen lehtat plyn. mělo by to cukat dál. Paliativní léčba zpočívá v důkladném rozebrání a vyčištění, doporučuje se částečné zaslepení, pokud máš DPF, nebo úplné odstavení, pokud je DPF OFF.
Klapky v sání - zkontroluj si táhlo, pokud máš hliníkové sání. Doporučuje se klapky alespoň zaretovat (lepidlem zalepit v otevřené poloze), nebo zcela odstranit. A zase - pokud přídáš plyn, tlak klapku otevře, pokud plyn lehtáš, zůstane klapka v jakékoli pozici a může dusit přívod do sání. Nicméně klapky způsobovali problém spíš u 2.4, kde zatuhli v zavřené pozici a tím dělali z tohoto motoru 2.4 10V a motor nechtěl táhnout.
Ahoj, ďakujem za reakciu, vieš čo skôr si myslím že už to EGRko by som dal pozrieť mechanikovi a tú váhu vzduchu čo mi tu chalani písali. Čo sa týka výrivých klapiek, mal som menené sacie potrubie a aj motorček, ktorý klapky poháňa, čiže aj tiahlo je OK, DPF mi regeneruje pravidelne, takže by som nechcel tento problém riešiť aretovaním klapiek v saní, alebo vykuchaním DPF, auto mi na STK a EK prešlo, neviem ako by som riešil auto bez DPF na ďalšej kontrole a vypínať ho tiež nechcem, nakoľko funguje.

jarin
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 315
Registrován: 6.11.2015, pát 12:10
Bydliště: Most

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od jarin » 1.7.2020, stř 00:23

na 156 mi trhání motorem dělalo fouklý těsnění pod egr ventilem, když se egr sundal a rozebral tak vypadal v pořádku, ale všimli jsme si malé černé stopy na těsnění. Po výměně škubání zmizelo
Alfa Romeo 156 SW TI 1.9 JTD 16V stále se drží
Alfa Romeo 159 SW TI 1.9 JTDm ex
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v ex

Tanguero
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1045
Registrován: 27.2.2010, sob 11:41
Bydliště: Veselí n.M.

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Tanguero » 1.7.2020, stř 10:26

Čau, hlavně ať ti ten EGR dělá někdo, kdo tomu rozumí. Musí se to rozebrat až po jádro, které se ovládá cívkou, nestačí jen vyčistit komoru, která je od mouru. Já takto kdysi vyměnil EGR za repasovaný, koupený přímo ve FIAT servisu, v autě vydržel měsíc a začalo to škubat při jízdě po městě, když jsem jen lehtal plyn. Jak na sviňu zrovna cestou na dovolenou a v zahraničí, to nasere. Po rozebrání klasika - zvenku huj, vevnitř fuj. Tehdy jsem ještě jezdil s DPF, takže po složení jsem přidal na přírubu plech se 4 dírama. Problém vyřešen.

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 1.7.2020, stř 14:51

Tanguero píše: 1.7.2020, stř 10:26 Čau, hlavně ať ti ten EGR dělá někdo, kdo tomu rozumí. Musí se to rozebrat až po jádro, které se ovládá cívkou, nestačí jen vyčistit komoru, která je od mouru. Já takto kdysi vyměnil EGR za repasovaný, koupený přímo ve FIAT servisu, v autě vydržel měsíc a začalo to škubat při jízdě po městě, když jsem jen lehtal plyn. Jak na sviňu zrovna cestou na dovolenou a v zahraničí, to nasere. Po rozebrání klasika - zvenku huj, vevnitř fuj. Tehdy jsem ještě jezdil s DPF, takže po složení jsem přidal na přírubu plech se 4 dírama. Problém vyřešen.
Čau, celkom ma zaujalo to čo napísal "jarin", t.j. fouklé tesnení pod EGR, lebo zakaždým keď vypínam motor, tak kdesi jak je EGR mi tam niečo zahvizdá, taký pisklavý zvuk ako keby si auto "vydýchlo", že "fiuuu".
Len tak medzi rečou, keby mi s tým môj mechanik nevedel nič urobiť, ty by si mi to vedel rozobrať a vyčistiť? Zaplatil by som ti, bývaš na morave a ja pri Trenčíne...

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 1.7.2020, stř 15:00

jarin píše: 1.7.2020, stř 00:23 na 156 mi trhání motorem dělalo fouklý těsnění pod egr ventilem, když se egr sundal a rozebral tak vypadal v pořádku, ale všimli jsme si malé černé stopy na těsnění. Po výměně škubání zmizelo
To je celkom dobrý postreh, nerobilo ti auto náhodou pri vypínaní motora, taký hvízdavý zvuk, ako keby si auto vydýchlo hvízdnutím?? A ten zvuk išiel niekde z oblasti jak je EGR? Lebo toto mne robí... Určite by bolo na druhej strane fajn cele EGR riadne prečistit ako "Tanguero" píše.

Tanguero
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1045
Registrován: 27.2.2010, sob 11:41
Bydliště: Veselí n.M.

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Tanguero » 1.7.2020, stř 15:13

Jo, pokud je špatně složený EGR, tak to hvízdá.
No, k nám do Veselí to daleko nemáš, ale jestli máš svého mechanika někde poblíž, tak ať ti to udělá. Já už se tak moc v autech nevrtám a naposled jsem takto pomohl s klapkama na Cromě, s tím, že když se závada nevrátí po 500km, tak se borec zastaví a vyrovnáme se. Už jsem ho neviděl.. Tyto závady se totiž nemusí projevit na místě a ani při zkušební jízdě. Tož tak.

Hueeey

Příspěvky: 82
Registrován: 23.2.2018, pát 08:26
Bydliště: Poděbrady

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Hueeey » 1.7.2020, stř 15:38

EGR zvládneš rozebrat sám... taky to aktuálně řeším, o víkendu se na to chystám a po pročtení fora jsem tady našel odkaz na návod i s obrázky. ;-)

https://uloz.to/file/YXPrFhRwNXGW/fix-egr-multijet-pdf
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm

Protector
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470
Registrován: 19.12.2016, pon 10:29
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Protector » 1.7.2020, stř 15:41

Jo, není to složitý. Pokud máš nějaký základní náčiní, tak to je na chvíli. Spíš pak trvá delší dobu to pořádně vyčistit.
Alfa Romeo 159 SW,1.9 JTDm 16V

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 1.7.2020, stř 18:57

Tanguero píše: 1.7.2020, stř 15:13 Jo, pokud je špatně složený EGR, tak to hvízdá.
No, k nám do Veselí to daleko nemáš, ale jestli máš svého mechanika někde poblíž, tak ať ti to udělá. Já už se tak moc v autech nevrtám a naposled jsem takto pomohl s klapkama na Cromě, s tím, že když se závada nevrátí po 500km, tak se borec zastaví a vyrovnáme se. Už jsem ho neviděl.. Tyto závady se totiž nemusí projevit na místě a ani při zkušební jízdě. Tož tak.
Mechanika mám poblíž, akurát som mu volal, že má naplánovaných 7 aút, takže na mňa nemá čas najbližšie 2 týždne. A mňa už to celkom serie. Ak by si mal tento víkend čas, dobehol by som za tebou, keby to čistenie nejak dlho trvá, môžeme sa pri tom striedať. Ak by sme to spravili za polku dňa tak by som problém nevidel. Čo ty na to?

Odkaz pre Hueeey a Protector: "Chalani ja od narodenia žijem v paneláku, náčiní moc nemám a ani skúseností z rýpaním sa v motorovom priestore". Zo mňa sa stal akurát teoretický mechanik, tým, že som si kúpil alfu 159 a túto nešťastnú motorizáciu a už poznám všetky diely ktoré sa môžu dojebať a ktoré som dal meniť :-D

jarin
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 315
Registrován: 6.11.2015, pát 12:10
Bydliště: Most

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od jarin » 2.7.2020, čtv 00:38

jo to pískání se ozývalo
Alfa Romeo 156 SW TI 1.9 JTD 16V stále se drží
Alfa Romeo 159 SW TI 1.9 JTDm ex
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v ex

Tanguero
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1045
Registrován: 27.2.2010, sob 11:41
Bydliště: Veselí n.M.

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Tanguero » 2.7.2020, čtv 09:30

Cau Lubo, sorry, ale tento vikend mame u nas zavody dracich lodi, takze nemuzu a v patek pristi tyden odjizdim na tyden do Chorvatska.

lubomir202

Příspěvky: 50
Registrován: 16.8.2019, pát 21:03

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od lubomir202 » 3.7.2020, pát 08:09

Tanguero píše: 2.7.2020, čtv 09:30 Cau Lubo, sorry, ale tento vikend mame u nas zavody dracich lodi, takze nemuzu a v patek pristi tyden odjizdim na tyden do Chorvatska.
V pohode, veď hádam že mi to ten môj mechanik o dva týždne vezme a spraví, aj tak ste mi tu dosť pomohli chalani, už na 99% viem že to bude problém s EGRkom, že ho treba riadne vyčistiť a skontrolovať mu tesnenie. Tebe by som ešte napísal ak by som mal problém s tým, že mi to mechanik nebude vedieť spraviť. Snáď by sa ti niekedy našiel čas keby čosi.

kinedryl

Příspěvky: 19
Registrován: 17.7.2016, ned 23:33

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od kinedryl » 3.7.2020, pát 09:08

Urcite by si to zvladol aj sam, stacia ti na to hadam dva kluce a cistic.

https://www.youtube.com/results?search_ ... +egr+clean+

Protector
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470
Registrován: 19.12.2016, pon 10:29
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Alfa 159 trhanie motorom

Příspěvek od Protector » 3.7.2020, pát 11:21

Jestli to chce vyčistit pořádně, hlavně tu ovládací část, tak musí navrtat vršek plastu a vytlouct ven tu ovládací tyčku. Takže určitě jen 2 klíče na pořádné vyčištění nestačí.
Alfa Romeo 159 SW,1.9 JTDm 16V

Odpovědět

Zpět na „TD, JTD & JTDm“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti