Kupujeme AR GT...

Odpovědět
dohnaltom
Nováček

Re: Kupujeme AR GT...

Příspěvek od dohnaltom » 29.5.2019, stř 18:10

Tak, tak...
AR Giulietta 1750 TBi Veloce
AR Spider 1750 TBi
AR GT 3,2 V6 Q2
ex AR 159 2,4 JTDm Q-Tronic Sportiva
AR 156 SW 2,4 JTD 110 kW
AR 156 SW 2,4 JTD 103 kW
ex AR 156 SW 1,9 JTD 77 kW

Kajin gt

Příspěvek od Kajin gt » 1.9.2019, ned 19:53

Ahojte, alfu gt jsem koupil před půl rokem, je to 2.0 jts, 2004, najeto má 210 tisíc, spolu máme 6000 tisíc, je v doopravdické plné palbě, ne jen kůže a klima, má i telefon, deštový senzor, navigaci ... , je od soukromého prodejce a vybíral jsem sám. Všechno pořád funguje, jediné o co si napsala byla cívka na 4. válci (2500,-) jinak nic. Hledal jsem auto pro zábavu místo motorky a účel to splnilo na 100%, včetně toho krásného zdravení alfistů. Olej liju selenia racing 10w60, stejně jeko dva předchozí majitelé a za těch 6000 km, které jsme si spolu náramně užili, si vzala litr. Nic nemlátí, neklepe, okna fungují (obě), klakson troubí, stěrače stírají... Co mě s..e - sjíždí se gumy, žere benzin a musí se umývat ( v patnácti letech už by to mohla umět sama). Když jsem ji dovezl, tak samozřejmě dostala nové rozvody, olej a svíčky ( i přesto, že prodávající tvrdil, že je vše zánovní ), tak snadné to je, pokud si to chcete užívat a ne jen machrovat s pěknou károu. Prostě potřebuje pozornost jako čerstvá o deset let mladší milenka a pokud to dostane, tak vás povozí jako žádná jiná. Tak se toho kupování alf přestaňte bát, měňte pravidelně náplně (za ty co tam patří) ať je nás nadšených alfistů víc a víc.

dohnaltom
Nováček

Příspěvek od dohnaltom » 3.9.2019, úte 14:56

Zlatá slova, chce to péči. A mimochodem, taky jsem kupoval GT na zábavu místo motorky, už jsem s ní nalítal přes 80 tis. km a nasypal do ní xxx tis. Kč, ale stojí to za to...
AR Giulietta 1750 TBi Veloce
AR Spider 1750 TBi
AR GT 3,2 V6 Q2
ex AR 159 2,4 JTDm Q-Tronic Sportiva
AR 156 SW 2,4 JTD 110 kW
AR 156 SW 2,4 JTD 103 kW
ex AR 156 SW 1,9 JTD 77 kW

JamesM

Příspěvek od JamesM » 8.9.2021, stř 12:33

Rád bych zdejší zkušené poprosil o radu.
Objevil se tento inzerát, již to tam nějaký týden leží, prodávající komunikuje slušně.
https://auto.bazos.cz/inzerat/139182677 ... -busso.php

Znáte tento konkrétní kus někdo? Rovnou utíkat, nebo to stojí za úvahu a zkusit to aspoň omrknout? Byl byste někdo znalý z okolí - samozřejmě za úplatu - výhledově ochoten se na to se mnou zajet podívat?

Děkuji předem vše za rady - názory.
Obávám se, že i když bych v konečném výsledku nevyžadoval perfektní kosmetický a zcela perfektní mechanický stav, tak i s nutným počátečním servisem a investicemi + nějakým drobným tuningem k obrazu svému to k pořizovací ceně relativně brutálně vyskáče, tj. hrubě odhaduji tak 50k stranou k pořizovací ceně pro začátek. A to si ledacos na autech dělám běžně sám, tj. na výměnu svíček / olejů / filtrů / výfuku / vystříkání dutin apod. servis určitě nepotřebuji, na to technicky náročnější / složitější už pak ano.
Otázkou je, jestli tato konkrétní, takhle stará ojetá Alfa za to i tak stojí.?

Prodávající mi k tomu zatím napsal, že:
- ho už nevyužívá a přestalo ho to auto bavit
- prý to teď dva měsíce stálo, tak musel startovat přes kabely
- auto servisoval v Autoservis Hubatka
- spotřeba oleje prý 1deci / 1000km
- chladicí kapalina se po přetěsnění prý neztrácí
- zlobí čidlo venkovní teploty u klimatizace, když je vedro
- unavená kulisa řazení, ale řadí OK
- STK propadlá, prodloužená na základě COVID
- koroze - levý přední blatník skrz, ostatní prý možná půjde zachránit, podlaha dobrá
- podvozek někde vrže, ale je prý prakticky celý povyměňovaný, bez vůlí, chová se dobře
- odstraněné katalyzátory u motoru - jen vnitřek, obal zůstal původní
- celoroční starší pneu
Citroen XM V6 Y3 (Bertone)
Ducati Multistrada 1000ds Ducati Performance

Kubas
Administrátor

Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubas » 8.9.2021, stř 20:49

hele nevím, rezavé prahy, svítící kontrolky, špatná kulisa řazení, staré celoroční pneu.... to je docela zoufalost..... to je defacto na renovaci úplně všeho.... hledal bych dál.... ;-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + občas Giulia 2.0T 200CV (2017)

Slávek
Nováček

Příspěvek od Slávek » 8.9.2021, stř 22:54

Já bych utíkal až by se za mnou prášilo.S prominutím-je to vrak tak za 30000,- :cry:
AR 159 JTS 2,2
Lancia Lybra 1,9 JTD ex
a
řada jiných ex

JamesM

Příspěvek od JamesM » 9.9.2021, čtv 16:00

Díky za názory, vidím to stejně.
Když jsem se na to trochu vyspal, odhadem si nasčítal co bude třeba řešit a platit hned ze začátku (+ co všechno možné ještě vyskáče k tomu), tak by to auto muselo stát nevím tak do 70tis., aby o tom mělo možná trochu smysl nějak uvažovat.

Prostě typická situace "mnohem spíš si počkej na lepší a neváhej si něco připlatit, budeš jezdit v pěkném a hned, a né dva roky něco nonstop zoufale flikovat, ve výsledku to vyjde přinejlepším na stejné peníze a výsledek bude jednoznačně horší".

Já stejně nemám jasno v tom jestli zrovna GT, osobně se mi moc nelíbí ani zvenku ani zevnitř, bezrámová okna znamenají akorát problémy, ale je to takové budgetové skoro-GTA z mého pohledu, proto jsem o něm uvažoval (to pro mě na něm zajímavé jsou fajn brzdy, busso 3.2, 6kvalt, kvalitní sedačky, podvozek, řízení, že je to Alfa, že je výrazně lehčí než 159).
Citroen XM V6 Y3 (Bertone)
Ducati Multistrada 1000ds Ducati Performance

Odpovědět

Zpět na „GT“