Chyba P2111 - motorised throttle

Odpovědět
Roll

Příspěvky: 10
Registrován: 17.1.2021, ned 20:47

Chyba P2111 - motorised throttle

Příspěvek od Roll » 10.2.2021, stř 17:16

Zdarec, najednou mi u 1.9 150k DPF začala vyskakovat chyba škrtící klapky. Nikde jsem k tomu nic moc nenašel, jenom u poláků, ale s překladem je to horší. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jestli tu klapku stačí vyčistit, nebo se tam třeba kazí něco v elektronice??? Na ebay jsem našel nějakou opravnou sadu s kovovýma kolečkama. Chyba nejde smazat, je stále přítomná. Při vypnutí motoru to docela škubne, takže se asi fakt nezavírá.
Vím, že to zjistím až to rozdělám, jenom jestli tam není něco častějšího na co si dát pozor.

Roll

Příspěvky: 10
Registrován: 17.1.2021, ned 20:47

Re: Chyba P2111 - motorised throttle

Příspěvek od Roll » 26.4.2021, pon 07:57

Tak jsem na to konečně měl čas a klapku jsem vytáhnul. Nejdříve jsem ji jenom vyčistil spolu s egrem (nebylo to moc špinavé). Přes diagnostiku jsem spustil kontrolu a nic - chyba.
Takže jsem rozdělal elektroniku a vylilo se na mě asi deci oleje. Bordel všude. Elektroniku jsem očistil, vrátil zpátky a při kontrole to jednou zavřelo, otevřelo a dál to hodilo chybu.
Takže jsem to hodil oboje do ultrazvuku s isopropylalkoholem, olej vylezl i z propojů na desce, propájel jsem kontakty, ale pořád to dělalo pouze tu jednu otočku. Motorek se při přiložení napětí normálně točí.
Nakonec jsem koupil za 5 novou klapku originál Magneti Marelli. Tu starou zkusím ještě v práci rozdělat pořádně - drží na dvou šroubech, dvou plastových nýtech a asi 8 pinech z konektoru.

Všem bych doporučil tu klapku preventivně rozdělat a vylít olej, je to prý hodně častá vada, hlavně na Opel fóru se to řeší. Sundání zabere pár minut

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů