nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Odpovědět
nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od nonaim » 26.7.2020, ned 19:39

Několik posledních let jsem v hlavě nosil myšlenku pořídit si veterána. Celkem pravidelně jsem navštěvoval tuzemské i zahraniční inzertní portály a hledal, co by se za kolik dalo koupit. Věděl jsem, že chci něco z 60/70. let, něco s kulatými světly vpředu (základní požadavek :-D ) a něco, co by bylo řidičsky zajímavé. Opakovaně jsem narážel na základní problém a to nedostatek financí - buď se mi patřičné auto líbilo velmi a já si ho nemohl dovolit (např. Porsche 912, o 911kách z 60 let ani nemluvě), anebo jsem si ho dovolit mohl, ale už mě tolik nelákalo. Stále častěji jsem pokukoval po starých Alfách, až mě jednou, někdy na začátku tohoto roku, zaujala právě tahle Alfa Romeo Spider z roku 1976. Možná jste si ji někdo všiml, několik měsíců visela na rajveteranu. Nejdřív jsme si s majitelem vyměnili pár mailů, ale tím to skončilo. Přišla korona krize, já se nemohl vrátit do ČR (bydlím a pracuji u bratrů Slováků) a myšlenka pořídit veterána se na čas vytratila. Po pár měsících jsem ale opět začal hledat a všiml jsem si, že se auto stále nabízí - opět jsem kontaktoval majitele, tentokrát již s jasným záměrem zajet se na auto podívat. Když potom znova otevřeli hranice, neváhal jsem, domluvili jsme termín a já vyrazil. Majitel byl sympaťák, Alfa mě hned na první pohled chytila za srdce, na konci návštěvy jsme si podali ruku a o týden později už jsem si Alfu odvážel domů.

Auto je poměrně kompletní (sem tam chybí nějaký koberec, kus chromu, ale žádná hrůza) a s původní dokumentací - pochází z Německa, majitelů mělo celkově asi sedm (první byla žena :wink: ). Má mnoho nedostatků a jeho renovace nebude žádná procházka růžovou zahradou. Tím největším nedostatkem se zatím zdá koroze. I když to není tak špatné, jak jsem si myslel (kufr je například úplně dobrý), bude ale potřeba vyvařit podlahy v kabině, přední kapotu, některá místa prahů, přední a zadní nárazník a určitě i mnoho dalších míst, které jsem zatím neobjevil. Co se týče motoru, tak startuje, ale bude potřebovat generální opravu - zřejmě kvůli špatnému těsnění pod hlavou se tam dostala voda. Interiér je místy poškozený, střecha je na jednom místě ošoupaná, zadní světla jsou polámaná, chromové zrcátka nejsou velmi chromové jako spíš rezavé, atd. A to jsou jen ty závady, co jsou na první pohled zřejmé. Všechny další neduhy na mě teprve vyskáčou v průběhu času. Tím jsem si jistý.

Podmínky na renovaci jsou velmi skromné (maličká garáž u rodičů, žádný hydraulický zvedák, žádná montážní jáma, zatím velmi omezené vybavení), takže to bude běh na dlouhou trať. Ale o tom to je :wink:

Začal jsem postupně rozebírat interiér kabiny a kufr a pomalu se posunuju směrem vpřed k motoru. Díly se snažím organizovat, popisovat a všechno si fotím/nahrávám, aby následná montáž byla co nejjednodušší. Plán je postupně odstrojit karoserii, kterou následně dát opískovat, nechat vyvařit a nalakovat. Rozebrat a zrepasovat motor, převodovku, karburátory, pověnovat se podvozku, atd. Mým cílem není ani tak mít z auta leštěnku, se kterou budu objíždět srazy, jako spíš auto, do kterého o víkendu sednu a pořádně proženu po okreskách a ono se mi po cestě nerozsype pod zadkem. A to, že bude někde odprejsknutý chróm anebo odlepený kus koženky na palubní desce, mi vůbec nevadí.

Jestli jsem vás neunudil k smrti a vy dočetli až sem, děkuji :) Na závěr pár fotek.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) nonaim dne 2.8.2020, ned 05:50, celkem upraveno 1 x.

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od Kubas » 26.7.2020, ned 21:52

ahoj a vítej mezi alfa-veteránisty, pár nás tady je.... jako takhle, něčím podobným si teď prošlo moje auto viz tohle vlákno: viewtopic.php?f=43&t=3665&start=375 - auto vypadalo docela k světu a stejně tam na té kastli bylo spousta práce.... jestli to tvoje auto ohnívá už na první pohled z fotek tak se připrav že to asi bude boj....

ale obecně tyhle káry mají svoji hodnotu jak finanční, tak řidičskou, takže je určitě dobrý záměr do toho jít.... a než dát statisíce za něco u čeho pak objevíš průsery viz to moje auto tak je fakt lepší koupit něco kde je jasné že se bude dělat všechno a prostě to udělat....

akorát asi teda budeš bojovat s tím prostorem, vybavením atd.... No každopádně držím palce....

Já všechny věci na renovaci koupil tady: www.alfa-service.com - kdybys tam něco chtěl, tak ti to můžu koupit, mám tam automaticky 10% slevu, s ohledem na obrat kterým jim dělám.... :roll: :-D ale jinak tenhle e-shop skoro každé vánoce dělá akci 20% sleva na všechno tak si to můžeš navymýšlet a prostě až to vyhlásí tak to objednat.... při tom kvantu dílů co budeš potřebovat už to určitě udělá zajímavou částku....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

rammstein
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1109
Registrován: 9.1.2018, úte 20:19
Bydliště: pod Řípem

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od rammstein » 26.7.2020, ned 22:50

Bude držet palce a sledovat, jak se ti daří. Spider je sen!
Ex: 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od nonaim » 27.7.2020, pon 07:00

Ahojte a děkuju za přivítání.

Kubas: už jsem si tvého Spidera všiml, máš to parádní! Určitě se na tebe budu často obracet s prosbou o radu, tak doufám, že se mnou budeš trpělivý :D Co se týče nákupu náhradních dílu, tak jsem zatím koukal hlavně na classicalfa, ale pokud by se dalo s nějakou slevou přes tebe objednat z afla-service, tak bych to určitě rád využil. Jenom ještě čekám, až budu vědět, co všechno potřebuju, aby se pak dala udělat jedna větší objednávka. Co se týče těch podmínek na renovaci, tak jsou opravdu skromné (viz fotky), ale né všechno si plánuju dělat sám na koleni. Kastle pujde na opískovaní a vyvaření určitě profesionálum (jenom jsem se ještě nerozhodl, kam - a teda pokud má někdo tip na dobrého karosáře ve Zlínském/Olomouckém/Jihomoravském kraji, tak sem s tím), motor a převodovku budu rozebírat společně se strýcem u něj, který je na to vybavený daleko líp než já. A teprve podle toho, co tam najdeme, se budou objednávat náhradní díly.

rammstein: děkuju, doufám, že se budeme sice pomalu, ale soustavně a systematicky posunovat vpřed :wink:

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od Petr147 » 27.7.2020, pon 08:14

Za sebe bych doporučil rozdělit práci mezi profíky. Klidně si to rozebírej, popisuj, čisti a skládej, ale karoserii nech udělat u karosáře se zaměřením na veterány, stejně tak si klidně vytáhni motor a odvez k motoráři, který ty motory zná... Bude to na dlouho a stát dost peněz, ale budeš mít kvalitní základ... Hlavně si vše foť a popisuj, po roce se to pak špatně kompletuje :)

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od Kubas » 27.7.2020, pon 16:35

Nonaim: klidně se ptej, od toho to fórum je.... díly ti klidně objednám, ale jak jsem psal, jestli to nehoří, dobře si to rozmysli a objednej na vánoce, ušetříš majlant.... Classicalfa.com i alfa-service.com jsou podle mě velmi dobré e-shopy, nikdy jsem neměl problém s kvalitou čehokoliv.... a koupíš tam snad všechno :-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od nonaim » 28.7.2020, úte 08:42

Petr147: Tak to aji plánuji - karosérii určitě dostane karosář, na motor a převodovku si troufám za pomoci strýce a jeho kamaráda, který na starých Alfách svého času závodil v závodech do vrchu, takže převodovku měli rozebranou každý druhý den. A ostatní věci si myslím, že bych mohl zvládnout i svépomocí a něco se u toho naučit. Jde mi hlavně o ten kvalitní základ a mouchy se potom už vychytají i časem a na nějaké vizuální ladění bude taky čas (např. originál kola, atd.). Ale má to všechno svuj čas.

Kubas: Určitě ty díly nehoří, pokud mají na Vánoce takové slevy, tak bych počkal a objednával na Vánoce :smt023 Díky za nabídku!

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6956
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od speedy » 28.7.2020, úte 09:37

tyhle projekty mám místo NETFLIXu :), tak hurá do toho, chci se dívat a samozřejmě přeju at ti jednou dělá radost i jízdou po silnici :)
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od nonaim » 28.7.2020, úte 12:58

speedy: přesně, taky rád stalkuju renovační projekty, jen se obávám, že ten můj bude chtít velkou dávku trpělivosti od sledujících :D

Jinak už nějakou dobu pokukuji po kvalitním karosáři a zatím jsem toho moc neobjevil. Hned vedle baráku mám souseda, který je vyučený karosář, a snad i šikovný, ale pracuje hlavně s novými auty a rád bych to svěřil někomu, kdo už na Alfách nebo alespoň na veteránech pracoval v minulosti a má s nimi reálné zkušenosti. Prostě sháním kvalitní práci hlavně s kovem, nikoli s plničem. Nevíte o někom solidním ideálně na Moravě? Našel jsem například na internetu stránku alfatomes, kde mají velice pěkné obrázky jejich práce, ale je to pro mě přes celou republiku a nenašel jsem na ně žádné recenze ani zkušenosti. Na druhou stranu pokud by odváděli kvalitní práci, tak bych to tam neměl problém odvézt. Budu rád za jakoukoli radu / doporučení, klidně i do zprávy. Dííky

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976)

Příspěvek od Kubas » 28.7.2020, úte 15:05

Hele pan Tomeš je celkem ověřený, sice tady nedávno měl takovou aféru že ho někdo osočoval ale pak jsem se o tom bavil s lidmi co ho osobně znají a ti mě ujistili že to je fakt blbost.... takže bych se asi nebál mu to dát, akorát u těchto věcí je zásadní se fakt férově domluvit na termínu, abys o to auto na rok nepřišel.... takové to věčné odkládání atd.... výhodou je že na toho Spidera jde koupit dost hotových plechů což vždy pomůže.... já taky někoho na kastli mám ale ten člověk teď nemá čas na další projekty tak ho ani nebudu otravovat.... možná za rok.....

Každopádně když panu Tomešovi řekneš že jsi dostal tip na alfisti.cz tak věřím že se o tebe postará s patřičnou péčí.... ;-) pravda je že u takové práce je fajn když tam můžeš občas zajet a nafotit si co je hotové.... a to z Moravy do Loun není zrovna pohodlné....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od nonaim » 10.8.2020, pon 15:43

Kubas: Díky za informace, až budu mít odstrojeno, tak pana Tomeše nakontaktuju a určitě se domluvíme.

Tento víkend jsem pokračoval v odstrojování a seznamování se s autem. Několik mých zjištění:

1. Koroze, koroze, a do třetice koroze. Všude kam se podíváš - tak by se dal shrnout současný stav karoserie (viz fotky). Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou zaplátat svépomocí ty největší díry, zakitovat, přestříkat a jezdit. Ale jak se tím probírám čím dál tím víc, je mi jasné, že to možné nebude. Karoserie byla (jak je na některých fotkách vidět) vařená už v minulosti - například podlahy vpředu pod nohama řidiče i spolujezdce, i vzadu za spolujezdcem jsou velké navařené pláty. Kapota je zepředu téměr komplet sežraná - vůbec nevím, jestli to půjde zachránit a nebudu muset náhodou kupovat celou novou. Stejně tak spodní část předního nárazníku je na kašu. Ta ale, narozdíl od kapoty, stojí 80 eur, takže to až tak bolet nebude. No ale když už jsem se do toho pustil, tak to uděláme pořádně a od podlahy.

2. Elektrosvazky jsou jedna velká spleť mnohdy nastavovaných a poprodlužovaných kabelů. Buď koupím svazek úplně nový, anebo si ho upletu (nechám uplést) podle schémat a staré kabeláže, tomu stávajícímu bych nevěřil ani za mák.

3. Kabina už je defacto oholená, zbývá už jen volant (který prozatím zůstane na místě z praktických důvodů), odmotat elektroinstalaci, odpojit topení a nějaké drobnosti. V podstatě už zbývá akorát motorový prostor a podvozek. Zvedák motoru už dorazil, při příští příležitosti by teda mohl jít motor a převodovka ven.

Otázka na zkušenější - po sobotním celodenním rýpání se krom jiného i v tepelné izolaci mezi kabinou a motorem jsem se "hluboce" zamyslel nad tím, jestli náhodou Italové v sedmdesátých letech nedostali geniální nápad a nenacpali do té tepelné izolace azbest - geniální to materiál té doby. Googlil jsem, našel jsem různé informace. Dle mně dostupných informací by to mělo být takto: azbest se skutečně v starších Alfách vyskytovat může, a to zejména: v brzdových destičkách a brzdovém obložení ruční brzdy, v tepelném štítu kolem výfuku. V kabině by se nacházet neměl, tedy ani v tepelné izolaci mezi kabinou a motorem. Což se mi celkem ulevilo. Nenašel jsem ale tady na fóru krom dvou zmínek o azbestu nějaké širší pojednání - no myslím, že by si to zasloužilo. Přeci jen představuje azbest poměrně velké zdravotní riziko (i po jednorázové expozici), a tak by nebylo od věci tu mít na fóru nějaké upozornění. Tak kdyby měl někdo o využití azbestu v starších Alfách nějaké podrobnější materiály, sem s nimi.

Jinak klasicky pár fotek na závěr :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od nonaim » 12.8.2020, stř 14:41

Teprve dnes při googlení a hledání náhradních dílů do interiéru jsem si uvědomil, že ty mé výplně dveří by podle všeho měly být až ty pozdější, tzn. od roku 1978 a novější. Je možné, aby v ročníku 1976 byly tyto novější tapecy z výroby? Anebo je pravděpodobnější, že je někdo za života auta vyměnil? Potom se nabízí otázka, jestli auto nebylo nějak výrazně opravované - dveře zevnitř jsou i jiného odstínu (rozuměj červeno-bílé) než všechny ostatní vnitřní plechy v autě. Mohly by být měněné? Myslím, že na tyto a další otázky přijdou odpovědi v průběhu další demontáže a následně opískovaní karoserie. Každopádně už teď jsem zvědavý, co dalšího v průběhu rekonstrukce ještě objevím :wink:

Ještě k těm tapacírům - osobně se mi víc líbí ty starší, kde není ta opěrka na ruku a odkládací přihrádka. Pokud bych koupil ty starší tapecy, budou mi zevnitř pasovat na úchyty na dveřích nebo se i to nějak liší a mám radši zůstat u těch svých novějších? Samozřejmě otázka daleké budoucnosti, ale tak člověk přemýšlí..

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od Kubas » 12.8.2020, stř 15:07

Hele hod mi sem VIN a ja se ti podivam kdy to auto bylo realne vyrobeno.... zbytek pozdeji, jsem ted mimo pc a z mobilu to tukat nebudu....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od nonaim » 12.8.2020, stř 18:57

AR2465791 - teda pokud je to VINko.
EDIT: aha, tak není. Ale VIN v techničáku, který mám ofocený, nevidím, a u auta nejsem. Ale pošlu, jakmile ho dohledám.

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od Kubas » 17.8.2020, pon 20:35

AR2465791 je VIN. auto je z roku 1976, Tipo 115.38 (dvoulitr, samozřejmě)
Mimochodem první Spider toho roku mě číslo 81 takže ten tvůj je desátý vyrobený v tom roce....

Nejsem si úplně jistý ale myslím že právě od toho Tipo 115 se začly používat ty nové tapecy dveří (s kapsami) o kterých píšeš dříve.... Mimochodem jedny neorigo tapecy dveří mám, viz foto níže.... na renovačku toho svého auta jsem si koupil nové, takže tyhle jsou volné a za nějakou flašku ti je klidně dám... ale s ohledem na stav tvého vozu máš myslím čas.... (budu toho mít víc - nějaké chromy, třeba i čelní sklo kdybys ho měl náhodou prasklé atd. atd.). Až to budu mít roztříděné tak se domluvíme.....
Přílohy
tapecy.jpg
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od nonaim » 18.8.2020, úte 18:56

Dík moc Kubas za všechny informace. Já právě vycházel z toho, že všude píšou, že ty nové tapecy s kapsou se vyráběly od roku 1978 - to mě znejistělo, jestli teda nebyly potom měněné za života někdy později. Tak jako tak se mi ale ty starší líbí víc - mají jednodušší design, ruku si stejně nikam opírat nepotřebuji a celkově jsou stylovější. A taky v této chvíli všude vyprodané :wink: Každopádně jak píšeš, mám čas. Až to bude aktuální, určitě si na tvou šlechetnou nabídku vzpomenu a ozvu se.

Pomalu začínám shánět nové díly, které vím, že budu 100% měnit - díly podvozku, jako brzdové destičky, kotouče, pružiny, tlumiče, atd.

Je nějaká vyhlášená značka, na kterou se zaměřit, anebo mezi nimi až takové rozdíly nejsou a tedy můžu zohledňovat zejména aktuální cenovou nabídku? Představa je desky Ferodo, kotouče Brembo, pružiny KYB, tlumiče KONI (červené). Myslím, že všechno by to měly být kvalitní značky, ale samozřejmě konkrétní zkušenosti mi chybí, takže uvítám jakékoli postřehy.

Tornado156
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 228
Registrován: 13.2.2010, sob 10:17
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od Tornado156 » 18.8.2020, úte 22:38

Ahoj. Gratulujem ku kupe Spidera a drzim palce s renovaciou. Ja mam tiez Spidera ale 3.seriu. Karoseriu mam v dobrom stave ale uz som sa tiez do toho pustil. Prace a planov s autom je kopa. Robil som komplet renovaciu oboch naprav, kompletne brzdy, nove karburatory aj komplet zapalovanie. Inac som omylom objednal 2x zadne brzdove kotuce a jedna sada mi ostala. Ak by si potreboval viem ti ich posunut. Su to Brembo. Ja ich mam uz na aute a vsetko sedelo ako ma.
Alfa Romeo Spider 2.0 VELOCE 1986
Fiat Tipo SW 2017 "plna palba"
Fiat Grande Punto 2008 1.2
ex ALFA ROMEO 156 SW 2.4 M-JET 20V
SUZUKI GSX 750 Inazuma
MV Agusta Turismo Veloce RC 034/200

Tornado156
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 228
Registrován: 13.2.2010, sob 10:17
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od Tornado156 » 18.8.2020, úte 22:50

Ja som daval tlmice Koni Red a zatiaľ max. Spokojnosť. Pruziny som ponechal originaly, len som ich opieskoval a na novo nalakoval. Zatial sa mi to pozdava. Capy riadenia som daval Lemforder. Ramena vrchne mam taliansku znacku FRAP. Vsetky gumene silentbloky som vylisoval a dal polyuretany Superflex. Vzadu mam tiez vsetko Superflex. Robil som aj vsetky loziska + gufera. Mam aj poznacene originalne cisla. Je to lacnejsie kupit v predajni lozisk ako v autodieloch.
Alfa Romeo Spider 2.0 VELOCE 1986
Fiat Tipo SW 2017 "plna palba"
Fiat Grande Punto 2008 1.2
ex ALFA ROMEO 156 SW 2.4 M-JET 20V
SUZUKI GSX 750 Inazuma
MV Agusta Turismo Veloce RC 034/200

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od Kubas » 19.8.2020, stř 08:28

nonaim: hele já si nějak nevybavuju, že by na auta série 105 nějaký dodavatel dílů děla vyloženě něco shitového.... prostě tohle není masový trh, kde by byl prosto pro nějaké úplné šmejdy.... aspoň tak mi to připadá.... samozřejmě mezi tlumiči Koni a Billstein nějaký rozdíl bude, ale asi nic zásadního ;-) Mimochodem se snad tak za měsíc svezu ve svém Spideru kam jsem dal standardní tlumiče a pružiny z alfa-service.com (ty nejlevnější co tam mají) tak ti pak můžu napsat jaký z toho mám pocit....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Tornado156
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 228
Registrován: 13.2.2010, sob 10:17
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od Tornado156 » 19.8.2020, stř 10:17

Za mňa sú tie Koni fakt dobré. Dával som sa previesť aj švagrovi a pocit z podvozku prirovnal ako bežnému modernému autu. Samozrejme mimo riadenia proste šnekové riadenie má svoje limity ale to proste patrí k autám tej doby. Tie polyuretánové silentbloky + KONI tlmiče robia auto príjemné tuhe ale nie nepohodlné. Komu by to nestačilo ide tie tlmiče ešte pritvrdiť. Ja to mám nastavené vpredu zhruba na polovicu rozsahu /1,5 otáčky/ a vzadu mäkšie /0,5 otáčky/. Takto to odporúčali na ALFABB fore a mne to vyhovuje. Bilstein som tiež zvažoval ale tie sú už dosť tuhé. Dal by som si ich učíte na Berlinu alebo kupe rady 105 ale nie na Spider. Ten je bez strechy malo pevný a zbytočne by trpela karoséria.
Alfa Romeo Spider 2.0 VELOCE 1986
Fiat Tipo SW 2017 "plna palba"
Fiat Grande Punto 2008 1.2
ex ALFA ROMEO 156 SW 2.4 M-JET 20V
SUZUKI GSX 750 Inazuma
MV Agusta Turismo Veloce RC 034/200

nonaim

Příspěvky: 9
Registrován: 14.6.2020, ned 17:22

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od nonaim » 19.8.2020, stř 16:07

Chlapi díky za cenné rady!

Tornado: Ahoj! Už jsem tvého Spidera vokouknul a je to krasavec pořádný, oproti tomu mému v úplně jiném stavu :smt023 Ale to nevadí, někdy i cesta je cíl :wink: Jinak pokud by sis potom našel čas a ty originální čísla někde poznačené máš, tak bych to určitě ocenil. Co se týče těch zadních kotoučů, jsou totožné i na druhou generaci? Já bych tam měl mít Brembo 08.1365.10. Teda pokud jejich katalog nelže.

Kubas: Určitě napiš, jak se ti jeví ty z alfaservice. V Česku jsem se díval, že ty červené Koni vycházejí zhruba na 8 tisíc za všechny 4. Což není úplně málo, na druhou stranu můžu být rád, že se vůbec ještě vyrábějí :)

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18529
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od Kubas » 19.8.2020, stř 17:12

Jj dám vědět, věřím že do konce roku se svezu....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

dohnaltom
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 219
Registrován: 4.11.2010, čtv 12:08
Bydliště: Olomouc

Re: nonaim - Alfa Romeo Spider 2000 Veloce (1976) alias Vojtěška

Příspěvek od dohnaltom » 19.8.2020, stř 19:17

Ten volant je naprosto luxusní👍
Stelvio Q4
GT 3.2 V6 Q2
Spider 1750 TBi
v prodeji:
Giulietta 1750 TBi Veloce
159 SW 2.0 JTDm

Odpovědět

Zpět na „Naše Alfy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 13 hostů