Alfa romeo 164 nefunkční rychloměr

Odpovědět
Aroniel

Příspěvky: 1
Registrován: 29.9.2014, pon 17:19

Alfa romeo 164 nefunkční rychloměr

Příspěvek od Aroniel » 2.11.2014, ned 17:23

Ahoj
Mám aflu romeo 164 2,5TD
Dnes mi při jízdě přestal fungovat rychloměr vůbec se s tím teď nevím rady nikde na internetu nemohu nic najít.
Sice se s autem dá jezdit, ale nevím jak rychle jedu a policajti by to asi moc dobře nevzali kdyby mě zastavili.
Poradíte někdo co by se s tím dalo dělat?
Děkuji

Hampice
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8637
Registrován: 7.11.2009, sob 05:48
Bydliště: Jesenice (Praha-západ)

Re: Alfa romeo 164 nefunkční rychloměr

Příspěvek od Hampice » 2.11.2014, ned 18:24

Stalo si mi to kdysi na Superce taky. To bylo ještě v dobách, kdy jsem nevěděl, že existuje nějaké schéma a jak vypadá multimetr. Vyměnil jsem budíky i snímč rychlosti na převodovce a nic. Byl nakonec stržený převod pro ten snímač a vyřešil jsem to výměnou celé převodovky. Může to být ale víc věcí.
- neukazuje jen rychloměr - špatný budík.
- nenačítají se ani kilometry a nefunguje blokování otevření kufru - problém je někde ve snímání rychlosti. Takže podle vážnosti; nějaký konektor nebo přerušený drát, KO snímač, KO náhon snímače...
Ve schématu si najdi, kam nejdřív (konektor, svorka (první je hned za snímačem, ale k němu je blbý přístup, jen zkontroluj, jestli není vypadlý, nebo poškozený)) vede signální vodič od snímače a tam to při otáčení kol zkus změřit prostým voltmetrem. Pokud z toho něco poleze problém je dál, pokud ne, buď snímač nebo náhon. Mnoho zdaru
Alfa Romeo 164 QV (1992)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Super (2018)

riprex
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2905
Registrován: 25.4.2012, stř 22:07

Re: Alfa romeo 164 nefunkční rychloměr

Příspěvek od riprex » 2.11.2014, ned 22:01

A já se jen vlezle připomenu (protože Hampi všechno už napsal), že kdyby byl potřeba jakejkoliv díl na tohle auto, tak mám všechno :D

Odpovědět

Zpět na „164“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti