poloha volantu při jízdě rovně (je z osy)

Odpovědět
Fenous

Příspěvky: 50
Registrován: 1.7.2013, pon 15:36

poloha volantu při jízdě rovně (je z osy)

Příspěvek od Fenous » 30.7.2013, úte 09:52

Prosim majitele MiTa: jak to mate s volantem? Ja kdyz jedu rovne, tak mam volant trochu natoceny doprava, nikam to netahne, nemusim se s nim prat, ale docela me to irituje. Jel jsem ve dvou MiTech vcetne toho svyho a delaly to obe.
MiTo 105k

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: MiTo vyoseni volantu

Příspěvek od Petr147 » 30.7.2013, úte 09:55

Zajeď na geometrii...

krtmoj
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 635
Registrován: 18.2.2010, čtv 12:27
Bydliště: Kladno

Re: poloha volantu při jízdě rovně (je z osy)

Příspěvek od krtmoj » 30.7.2013, úte 13:05

Už jsem měl párkrát volant nakřivo. Po geometrii se to vždy srovnalo.
1750 ATB => JSEM JEŠTĚ MLADÝ NA ŠESTIVÁLEC :D

Vincenzo

Příspěvky: 46
Registrován: 26.3.2013, úte 10:32
Bydliště: Plzeň

Re: poloha volantu při jízdě rovně (je z osy)

Příspěvek od Vincenzo » 26.11.2013, úte 10:21

Zdravím pánové,

nechce se mi zakládat nové vlákno, protože ten problém máme taky ale plus ještě něco extra k tomu.. :D Volant je lehce nakloněn doleva, jak bylo řečeno, nikam netáhne atd. - geometrie pomůže?

Ale ještě extra k tomu se stává tohle:
vyřazeno (neutrál), noha jen na brzdě a na místě otáčení volantem -> po chvilce se stane, že se odpojí servo (posilovač) a je to tak se starou Škodovkou.. Palubní pc začne zobrazovat ikonku volantu a hlásit zajetí do servisu atd. atd.. Jak jsem ale řekl, stává se to jen někdy a ve chvíli, kdy auto stojí. Včera se mi to během hodiny stalo asi 3x a dneska ani ťuk. Většinou je to nějaký týden v poho a pak se to zblázní na jeden den.. Jediné co vždycky pomáhá je vypnout motor a nastartovat znova - chyba zmizí a posilovač běží.. Pak když máme štěstí tak se to neopakuje, ale včera.. :D

Kdybych s tim jezdil já pořád, tak budiž, ale jelikož je to přítelkyně auto tak by občas ocenila kdyby se to nestávalo.. Má z toho strach.. :-D Nenapadá někoho nebo neměl někdo podobný problém u MiTa?

Díky moc za rady!
Alfa Romeo Giulietta 1.4T 88kW 120k - r.v. 2010
Alfa Romeo GTV6 2.5 - r.v. 1984

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8484
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: poloha volantu při jízdě rovně (je z osy)

Příspěvek od Harous » 26.11.2013, úte 20:56

Chyba je buď v ložiskách motoru posilovače nebo v jeho snímači. U starších verzí motorku odcházej i relé, ale to se MiTa týkat nebude.
Začni tím, že to připojíš na diagnostiku a otestuješ to čidlo. Musí to dávat plynulý hodnoty bez nějakých špiček.

Ve volným čase si můžeš projít tohle:
http://www.hifiland.net/katalog/snimac- ... 0Alfa.html

Nejdrřív to chce zjistit čím to přesně je a pak shánět. Ceny venku se totiž dost výrazně liší od těch našich. Z ebaye i s poštovným to vychází zhruba na polovinu.

EDIT:
Jestli máš nakřivo volant tak ten snímač posílá hodnotu jako by si chtěl zatáčet a může se hádat. Takže pokud by si měl kliku tak by mohla stačit geometrie a kalibrace toho snímače.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Vincenzo

Příspěvky: 46
Registrován: 26.3.2013, úte 10:32
Bydliště: Plzeň

Re: poloha volantu při jízdě rovně (je z osy)

Příspěvek od Vincenzo » 27.11.2013, stř 10:04

ok, díky. Při nejbližší příležitosti to píchnu na diagnostiku a uvidíme co z toho vyleze. Pokud by pomohla geometrie a kalibrace, tak by to bylo super. Uvidíme..

Díky!
Alfa Romeo Giulietta 1.4T 88kW 120k - r.v. 2010
Alfa Romeo GTV6 2.5 - r.v. 1984

Odpovědět

Zpět na „Mito“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti