Centrální zamykání - zkrat?

Odpovědět
Jack166

Příspěvky: 3
Registrován: 21.3.2019, čtv 20:35

Centrální zamykání - zkrat?

Příspěvek od Jack166 » 21.3.2019, čtv 20:40

Ahoj, marně se snažím opravit cenrál. Dospěl jsem do situace kdy: dálkové otevírání kufru funguje, po zmáčknutí tlačítka na klíčku(mám dva, oba OK) se rozsvítí blinkry, cca na 2 sekundy a pak ještě 2x zablikají, dveře se však notevřeou, nezavřou. Klíčem od řidiče nebo spolujezdce centrál také nereaguje. Blinkry nezablikají. Jednotka centráku(žlutá krabička vyměněna), Postupně poodpojovány konekrory jednotlivých dvěří, nic neobjasnily. Zdálo se mi, že žluté relle necvaká, a je to pravda. Po zmáčknutí klíčku zablikají blikry ale rele nesepne. Odkrytováno a spínáno manuálně mi pálí pojistku 10A v levo dole. Opět poodpojovány dveře, pojistka se stále páli a to i při všech odpojených dveřích. Jsem v koncích.... Moje úvaha: zkrat někde mezi rele a dveřmi(ve dveřích ne, ty jsou odpojené), ale kde??? a proč nespíná rele, když blinkry reagují na ovladač v klíči? Musim spinač rele odkrytovaného rele mačkat prstem, když to zkouším.
Prosím, jestli tu je někdo znalý elektriky, poraďte mi co s tím.

V příloze - pojistka, která se pálí po manuálním sepnutí kontaktu rele. Označena kroužkem, kontakt rele šipkou.
Přílohy
pojistky AR 166.jpg
rele kontakt.jpg
20190321_184058.jpg
Naposledy upravil(a) Jack166 dne 21.3.2019, čtv 21:56, celkem upraveno 1 x.

Jack166

Příspěvky: 3
Registrován: 21.3.2019, čtv 20:35

Re: Centrální zamykání - zkrat?

Příspěvek od Jack166 » 21.3.2019, čtv 21:55

Pojistka č.17 co se pálí je na : Stropni svitidlo v kabině, dveřní světla, osvětlení zavazadlového prostoru, osvětlení skříňky na předměty, osvětlení u protislunečních clon, stmívač, řídící jednotka klimatizace, řídící jednotak autoalarmu - prijimac dalkoveho ovladače - diagnostická zásuvka, osvětlení páky voliče elektronické samočinne převodovky.
Mám manuál, předfacelift. Když jsem pojistku 17 vyndal, propijil jeden její kontakt multimetrem s kostrou v autozásuvce, po manuálním sepnutí rele centrálu se okruh uzavřel. Tady končí moje logika, nemám elektrikářské myšelní. Budu rád, pokud někoho něco napadne. Děkuji

Jack166

Příspěvky: 3
Registrován: 21.3.2019, čtv 20:35

Re: Centrální zamykání - zkrat?

Příspěvek od Jack166 » 22.3.2019, pát 00:10

Záhada vyřešena, nakonec jsem ji vyrobil sám a asi bychom si dlouho lámali hlavu a na nic bychom ani přijít nemohli. Pročetl jsem několikrát všechna témata, po vyhledávání v angličtině, italštině i polštině jsem se bez výsledku zoufale vrátil na cz fóra. A tady jsem si všiml jedné fotky... něco mi nesedělo.. Foto jsem si půjčil a vložím ho tu pro srovnání(snad se autor nebude zlobit).
Jak to vzniklo? měl jsem všechna rele vyndana. Zelene, pro kontrolky blinkru mám odsraněné trvale. V konzoli mám tedy tři kostky s piny. Nejprve jsem osadil šedé rele(stmívání interieru) intuitivně do šedé kostky. CHYBA!!! Patří do černé. Zbyly černá a červená vedle sebe, a do nich, světe div se pasovalo žluté rele :smt021 ani jsem do něj nemusel mlátit kladivem. A problém byl vyroben. Spínal jsem bůh vi co a posílal to bůh ví kam, uplně nesmyslně.
Tak snad se pobavíte, já teď vylezl z garáže, vše funguje a jdu spát :smt015
Přílohy
rele pod ics.JPG

Odpovědět

Zpět na „Diagnostika a elektroinstalace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů