Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Partneři webu Alfisti.cz + doporučené servisy, bazary, e-shopy atd.
Tonio
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1398
Registrován: 11.11.2010, čtv 13:56
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od Tonio » 6.6.2014, pát 19:44

Dneska jsem u Martina absolvoval seřízení geometrie na své 155. Tak vstřícný přístup, ochota, rychlost se jen tak nevidí. Musím poděkovat a můžu všem doporučit !!! Rád se k Matesovi kdykoliv vrátím :smt023
Bella macchina AR 155 1.8TS Sport 8v
+ 800 x Alfa Romeo (1:100 až 1:10)
Subaru Outback 2.5i
Suzuki Swift MkIV

Richie
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7023
Registrován: 5.1.2007, pát 08:14

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od Richie » 4.9.2014, čtv 11:57

Koukam ze nabidka italskych aut je vskutku pestra : http://www.mates-auto.cz/autobazar-nabidka-vozu.html
Zakladatel webu a fóra Alfisti.cz...

hadXR
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2725
Registrován: 6.11.2010, sob 15:02
Bydliště: Krkonoše a podhůří
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od hadXR » 4.9.2014, čtv 20:54

Doporučil bych ti toho Luboše :wink:
Ford Sierra 3.7i CLX 4x4 1992, Ford Sierra 2.0i GL 1987, Ford Scorpio 2.9i Ghia1991, Audi 80 B4 1.9 TDi 1992, Honda CB 500 1998.
EX: Alfa Romeo 155 2.5 V6 1996, Alfa Romeo 145 2.0 QV 1996, a další.

cendler
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3425
Registrován: 12.7.2009, ned 07:11
Bydliště: Sokolov, CR
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od cendler » 4.9.2014, čtv 21:10

Martin rozšiřuje servis, tak nemá čas, ono sedět u internetu a dávat fotky a udělat přesný popis není na 5min práce, a těch aut co má na prodej je dost
Alfa Romeo 159sw 1,9JTDm 16v automat
víkendovka : Alfa Romeo Spider916 3,2 V6 24v
ženy : Fiat Bravo 1,4 16V-babycar
ex - Alfa Romeo 159sw 2,4JTDm DPF OFF, EGR OFF
Odstraňování DPF, EGR - KILLER of DPF, pořadatel akce Morava
Tel:777@904@438

speedy
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6940
Registrován: 11.10.2009, ned 17:24
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od speedy » 4.9.2014, čtv 21:29

jj, dneska jsem mluvil s Tesínem a taky jsem si poztěžoval, že Mates nemá žádný auta v nabídce a bylo mi potvrzeno, že když se ted tam něco objeví, tak než auto vyčistí a umeje tak jde do světa
Naposledy upravil(a) speedy dne 5.9.2014, pát 07:00, celkem upraveno 1 x.
AR Tonale Speciale 1.5 VGT 118Kw
AR Giulietta 1.4 T-Jet 88kw Sportiva
EX AR Giulia 2.2JTD Super 8AT 110kw
EX AR 159 SW 1.9JTDm 110kw - to je vražda, napsala
EX AR 159 SW 2.4JTDm 154kw Ti
EX AR 156 SW 2.4JTDm 129kw
EX AR 147 1.6 TS 88kw

cendler
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3425
Registrován: 12.7.2009, ned 07:11
Bydliště: Sokolov, CR
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od cendler » 4.9.2014, čtv 23:35

to je taky pravda, dneska jsem sním mluvil a má pěkný GT a už je možná i zamluvený
Alfa Romeo 159sw 1,9JTDm 16v automat
víkendovka : Alfa Romeo Spider916 3,2 V6 24v
ženy : Fiat Bravo 1,4 16V-babycar
ex - Alfa Romeo 159sw 2,4JTDm DPF OFF, EGR OFF
Odstraňování DPF, EGR - KILLER of DPF, pořadatel akce Morava
Tel:777@904@438

had&kříž
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 335
Registrován: 3.1.2010, ned 17:29
Bydliště: Ostrava Michálkovice

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od had&kříž » 13.7.2015, pon 13:39

KAMARÁDI, byli jsme v sobotu s přítelkyní u tady těchto překupníků a servisáků se podívat na GTčko.
Inzerát klasika.. GTčko na fotkách fakt pěkné 07, na 16 tkách bez kůže bez bose... do pohody dle popisu telefonátu s prodávajícím.

Očekával jsem jako zákazník že přijedu, auto bude ASPOŇ umyté když jsem pánům psal sms v 6 ráno v sobotu že vyjíždíme z Ostravy a že tedy opravdu přijedeme.
Po příjezdu auto stálo u hlavní cesty zasekané ostatními auty, totálně od pylu prachu a jiného bordelu. Auto mi bylo otevřeno, klíče do ruky a prolezte si to. Prodejce zmizel dělat DPHčko či kterého čerta.
No tak jsem si rozkřupal displej na telefonu když jsem si lehal na ten makadam a koukal zlehka pod auto ( jsem debil, já vím že si beru sebou telefon a lehám si pod auto v bazaru... ehm i v těch zasraných aaaáčkách mi nabídli že auto dají na zvedák... ale tam to neměl kdo nabídnout bo byl zalezlý v kanclu)

Po asi 15-20 ti minutách na volnoběh, kdy teplota motoru byla někde na 60 ti stupních , jsem se rozhodl že to projedeme. Tak dalších deset minut než se vyjelo s autama co stály za tím , to se dá pochopit. Sedli jsme , vyjedu na NOVÝ asfalt co tam vede cesta kolem bazaru, vrzající rameno, budiž, následně vibrace do sedačky i volantu - ptám se co to je ? Že prý špatná cesta... podotýkám 16 tky zimáky balony v hicu na autě... ,, no dobře, tak ono to asi nebude kolama, brzdama, ani poloosou" . Já si myslím svoje v tu chvíli. Pak sedá za volant přítelkyně a v tu chvíli kdy auto stojí a já sedám do zadu tak valí z výdechu klimatizace smrad a dým spáleného oleje. Ptám se tedy prodejce co to má znamenat a odpověď? To jsou asi brzdy jste je pořádně prohřál teď ! COŽEEEE??? na těch 5-8 kilometrech??? kdy jízda je skoro pořád do kopce a já jsem nešlápl ani pořádně na brzdu abych to zastavil na místě a zkusil to fakt na krev?!!! Tak to už jsem pěnil..
Po následném dojetí do bazaru-vrakoviště nebo co to vlastně je, jsem to začal prolízat skrz na skrz. Práh promáčklý, přední blatníky už přesazované, nějaký otvor v prahu přelepený textilní páskou a přestříkaný, chybějící chladící kapalina, nárazník z modelu s xenony - bo měl ostřiky nebo záslepky na ostřiky v jiném odstínu černé. popraskané chromové lišty na něm. Následně jsem se díval na střechu - ono na těch fotkách to fakt vypadá pěkně nicméně realita jiná - střecha podřená od kdoví čeho vypadá jak by po tom někdo jezdil drátěnkou na nádobí.... auto má mít najeto 145000 km... do roku 012 to bylo servisováno v jednom a tom samém servise, intervaly tam byly prakticky stejně rozepsány... co 15 tis km mám pocit... fiat /alfa prodejce, a pak ? poslední razítko? servisní interval úplně nesmyslný ... už nevím jestli 30 tisíc nebo prostě to absolutně nesedělo... ( takže servisní knížka tím pádem není protože věřit tomu že je léto 2015 a poslední servis byl r2012.... tak díky ) interier propálené zadní sedačky, sjetá kvaltpáka, roztržená střechovice a takové různé detaily co mě fakt serou. Vím že nekupuju nové auto, ale tak aspoň jako prodejce to napíšu. Taková perlička . Ptám se prodejce proč je v předních světlech říční písek... takový ten povodňový... zaschlý přímo v ohybu dole světel. Většina lidí ví jak vypadá bordel... a jak vypadá povodňový písek/štěrk. Odpověď? Že když se to myje wapkou tak se to tam usadí... no dopr.... tak to je konec... Na většinu otázek co jsem se ptal mi bylo odpovězeno já nevím, já jsem pouze dovozce a prodejce. koupím přivezu dám dokupy a prodám. Nic víc nevím. Tak takhle se opravdu auta neprodávají pánové z Mates auto. A ještě jedna perlička... koukám na place stříbrné GT JTD 07 rv . tak se ptám co a jak jestli to nebude na prodej ... na tacho 19+000 km borec otevře já nastartuju nechám chvilku zahřát... no motor teda zrovna neševelí, čert ví jak dlouho stál ale podle kotoučů nevypadá že dlouho. Olej černý jak bota, po zahřátí prošlápnu plyn a turbo houkne stylem zámořského parníku. Takže těsně před smrtí. Tak borcovi říkám hele co by to stálo? A odkud si z pod auta se vyloudil sám majitel a stylem hele hodím na to kola z jednoho benzína 147, 18 tky, protože ta na těch kolech nejede, (teď tam jsou 16 nebo 17) a pod 140 to nedám. A já se ptám co to turbo? :-D :-D :-D no některé pískaj některé ne. :-D :-D :-D ale pod 140 určitě nepůjde. Přemýšlím jestli ten člověk je pod vlivem nebo si ze mě dělá regulérní prdel. Sorry ale fakt tohle jednání kdy je všem u prdele jestli to auto prodají nebo neprodají není pro mně, přijedem s penězma v hotovosti, přijedem alfou, přes půl republiky, a dočkáme se tohohle? ... fakt nedoporučuju!!! a tam jsem byl naposled!
Přílohy
matt.jpg
Alfa: 146 1,9 JTD, 75 2.0TS, 75 1.8 ie, 75 1.8 carb, giulietta 1.6 carb
Fiat: 600, 850 BN, 850 Special, 850 Coupe, 133
Ducato Panorama, Combinato, Odtahový speciál
www.squadra-cs.cz

Danni
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3288
Registrován: 18.5.2011, stř 20:53
Bydliště: KE

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od Danni » 13.7.2015, pon 13:55

no bola to len otazka casu... :D
166 2.5 V6 rv.00 Q2, lpg
166 2.5 V6 rv.98(ženin presúvač)
ex:Spider 1.8 TS, 156 1.6 TS

filipes
Nováček

Příspěvky: 129
Registrován: 6.10.2011, čtv 13:18
Bydliště: Praha 9

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od filipes » 17.7.2015, pát 15:49

had&kříž píše:A ještě jedna perlička... koukám na place stříbrné GT JTD 07 rv . tak se ptám co a jak jestli to nebude na prodej ... na tacho 19+000 km borec otevře já nastartuju nechám chvilku zahřát... no motor teda zrovna neševelí, čert ví jak dlouho stál ale podle kotoučů nevypadá že dlouho. Olej černý jak bota, po zahřátí prošlápnu plyn a turbo houkne stylem zámořského parníku. Takže těsně před smrtí. Tak borcovi říkám hele co by to stálo? A odkud si z pod auta se vyloudil sám majitel a stylem hele hodím na to kola z jednoho benzína 147, 18 tky, protože ta na těch kolech nejede, (teď tam jsou 16 nebo 17) a pod 140 to nedám. A já se ptám co to turbo? :-D :-D :-D no některé pískaj některé ne. :-D :-D :-D ale pod 140 určitě nepůjde.
Tak bych řekl, že to pod 140 dá. Už je v inzerci za 129900,- Na těch osmnáctkách. Jestli nechali i zvuk parníku jako bonus z fotek nevykoukám. :-D
Alfa Romeo 147 - 1,9 JTD 85kW - r.v. 2001

bobas
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1551
Registrován: 8.9.2011, čtv 13:51
Bydliště: Ostrava

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od bobas » 18.7.2015, sob 09:59

Jako pristup standartni, dvekrat jsem tam byl a dvakrat to tak nejak vypadalo, tady klice tady to a bylo, ja mel teda to stesti,ze vzdy tim autem odjel a nakonec se domluvil i na zvednuti, 156ku mame doma 3 roky a delali se jen oleje a rozvody,jinak drzi, coz na 13let stare auto neni marne...ale v otazce pristupu k zakaznikovi to byla a porad je bida, na place docela zmatek apod, to mi osobne vadilo nejvic... jinak za me zatim docela cajk, nic netajili apod, z toho co se objevuje ruzne po inzercich je to jeste trosku lepsi prumer nebo jsem mel jen stesti :D
AR 159 SW 2.4 jtdm... babička Máňa
AR Giulietta 1.4t-jet
AR Spider 2000 Veloce
a jiné...

Franik
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3810
Registrován: 7.1.2007, ned 14:50
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od Franik » 18.7.2015, sob 21:55

Byl jsem na tom stejně, tady jsou klíče a tam stojí. To že jsem měl hlášeno několik dní dopředu že přijedeme na toto auto. A nakonec byla i baterka tak vytlučená že to nešlo ani odemknout dálkou. Tak jsem to zas klíčem zamknul a odjel. Takhle jsem si auto na prodej taky nepředstavoval. Ale věřím že se tam dá sehnat i pěkné auto.
Giulietta QV 10/2010 ex.
156 SW 2,4 129kW ex
156 2,5V6 ex
https://www.facebook.com/AutoklempirRovnaniMetodouPdr?fref=ts

h4Wk
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 118
Registrován: 13.5.2013, pon 16:25

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od h4Wk » 28.7.2015, úte 17:22

Taky přidám svojí zkušenost s tímto prodejcem. Chtěl jsem taky koupit GT a vyměnit ho za stávající 147. V té době cca 3 měsíce zpět se na webu objevila "krásná" černá Q2. Cena byla nějakých 162tis kč. Jsem taky kousek od Ostravy takže jsem zvažoval jestli jet tak daleko, ale vzhledem k fotkám a předchozím pozitivním recenzím na toho prodejce jsem jel. Když jsem den před plánovanou prohlídkou volal zajímal mě celkový stav a vzhledem k EURO 4 jestli má auto původní DPF a vše origo stav. Na tuto otázku mi bylo sděleno "nevím, asi tam bude když je to uvedeno na webu". Ráno druhého dne jsem vyjel, ale náhodou jsem ještě napsal SMS, že tedy vyjíždím jak jsme se dohodli den předem, hned na to telefon "mám v tom trošku zmatek o co se jedná?" řikám že jedu z Ostravy jak jsme spolu včera mluvili "aha za chvíli Vám zavolám jestli to platí" takže trošku zmatek z prodejcovy strany. No nakonec jsem dojel a na auto už byl další zájemce z Prahy (přiznám se že jsem byl celkem naštvaný, kdyby to auto už koupil dříve než bych dorazil, jel bych zbytečně) takže zmatek a trošku neférové jednání č.2. Po prohlédnutí auta a zjištění že až na střechu bylo snad celé lakované za "písečné bouře", každá klika jiná, přední maska (chromované části) odlepená fólie a bubliny (prý už se nedělal chrom ale jen nálepka) zvláštní říkám si...celkově to auto nepůsobilo příjemným dojmem. Poprosil jsem o zvednutí na zvedák pro kontrolu podvozku a DPF....to tam samozřejmě nebylo...OK jdeme to projet, sedačky prosedlé trochu rozpárané, ale není to nové auto...auto jelo celkem normálně to se musí nechat, ale když jsem otevřel kapotu a viděl "zajímavě" nataženou kabeláž k tažnému zařízení a připočetl jsem stav interiéru a především exteriéru rozhodl jsem se auto za takovou cenu nevzít. Celkový přístup byl takový nijaký, zmatený i trošku lhostejný. Od té doby co jsem se sám přesvědčil o přístupu se začínají objevovat negativní zkušenosti čím dál častěji....škoda...
Alfa Romeo Giulietta, 2.0 JTDm 125kW TCT, r.v.2012
Alfa Romeo GT 3,2 BUSSO 176kW, r.v.2004
Alfa Romeo BRERA, 2,4JTDm 20V 154kW, r.v.2008 ex
Alfa Romeo 147, 1.9JTDm 16V 110kW, r.v.2007 ex

spideerr
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 141
Registrován: 8.11.2013, pát 13:18
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od spideerr » 31.7.2015, pát 09:41

Já jsem tam koupil, bude to za chvíli 2 roky, ale že bych byl nějak u vytržení z toho co jsem koupil, nedá se to říct. Příště tam určitě nejedu.
Lancia Delta 1.4 T-Jet 88kW
Fiat Multipla 1.6 Bipower
Škoda Rapid 130

ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 88 kW
ex Škoda 120 L
ex Fiat Bravo 1.6 SX
ex Škoda 105 L
ex Škoda Rapid 136

Petiisek

Příspěvky: 35
Registrován: 8.8.2015, sob 14:17

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od Petiisek » 9.8.2015, ned 20:04

Zdravím chtěl bych kupovat svou první Alfu a mám vyhlídnutou tuto ale podle recenzí se trochu obávám mám to docela z ruky tak aby to nebyla zbytečná cesta má najeto 180 000km měl bych se obávat stočení? Vydrželo by auto ještě pár let s tím počtem km? Na fotkách vypadá krásně ale jak tu píšete tak se toho obávám. Díky za rady.
http://www.mates-auto.cz/detail/alfa-ro ... -1145.html

kefalin38
Uživatelský avatar

Příspěvky: 33
Registrován: 12.3.2012, pon 18:00
Bydliště: Pečky

Re: PROSÍM ČTĚTE A HLASUJTE (banner nad fórem)

Příspěvek od kefalin38 » 14.8.2015, pát 23:09

Ahoj všem,
já nemám problém reklamou ale Auto mates mě opravdu poslední dobou sklamal.
Arogantní jednání ,jenom on je ten chytrej a my ty debilové co volají že něco potřebujeme (ač za to platíme)
Nechci nikomu škodit ale jenom to že jsem potřeboval šrouby na zadní tlumiče na 147,volal sem tam nic není problém to dáme dohromady. Syn tam jel skoro 100km a když dorazil tak jenom výsměch a pohrdání že se hrabeme v autě a vlastně cesta dohromady 200 km k ničemu. Objenal jsem je u Fiatu Jíloviště v pátek v úterý byli na místě jednání super ukázali nám náš sen Alfičku 4C pokecali jsme a domů jeli spokojený.¨
Tonda
PS: prpo mě Mates skončil a už ani podložku pod šroub arogance a nic jinýho :smt075
159 1.9 JTDm 88kW(110kW Chip Tuning)
147 1.6 TS ECO úprava stavitelný podvozek

enzo13
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 483
Registrován: 8.1.2011, sob 19:51

Re: PROSÍM ČTĚTE A HLASUJTE (banner nad fórem)

Příspěvek od enzo13 » 15.8.2015, sob 00:22

Já tam jel z Písku 200 km pro středový panel, kdy po telefonu mi řekli "ano těch tady mraky, můžete si VYBRAT". Když sem přijel tak na mě čučeli jak z jara, že prej jim nikdo nevolal. Ale poslali nějakýho ukrajince do toho jejich vrakoviště aby se podíval jesli něco takového nemají. .... Neměli....

Mezitím , sem byl svědkem toho, když majiteli, nebo co to bylo za člověka, někdo volal, že chce nějaký ventil, a ten majitel ho poslal do prdele, že takový věci ho nezajímaj, a že to nebude hledat a posílat poštou.

já sem odtud odjel zhnusen a nikdy už po nich nic nebudu chtít. Sou to morální prasata.
ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTD 210K AT AWD VELOCE R.V. 2017
Spider 2,2 JTS, r.v. 2008
BMW X6 F16 xDrive 30d m-paket

enzo13
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 483
Registrován: 8.1.2011, sob 19:51

Re: PROSÍM ČTĚTE A HLASUJTE (banner nad fórem)

Příspěvek od enzo13 » 15.8.2015, sob 00:34

Zlatej Dojáček, nebo Domanský s pežotem...... Mates dělá alfistům jen ostudu....
ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTD 210K AT AWD VELOCE R.V. 2017
Spider 2,2 JTS, r.v. 2008
BMW X6 F16 xDrive 30d m-paket

djumil
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 494
Registrován: 30.3.2013, sob 10:33
Bydliště: u Ostravy

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od djumil » 16.8.2015, ned 09:39

No taky sem chtel neco ponich,parkrat mi poslal veci na 147 cca 3 roky z5,ted sem schanel na chladic mrizku a ze nema cas,a se divam tak i auta uz jen lesti WeDečkem v motorovym prostoru ... :vom: :smt102 mě berou mory jak radoby Alfisti naleštuji olej hadice a motor... *plesk *plesk
AR 159 SW 1.9 JTDm 8V 2008
AR 147 1.6TS 77kw,2001
ex..AR 145.1.6ie boxer 1996

psygma
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 249
Registrován: 25.9.2010, sob 23:10
Bydliště: Cheb

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od psygma » 16.8.2015, ned 09:54

Já se smířil s tim, že s blbinkama mají problém i když je chceš přibalit k dražžší věci už před rokem. Nechápu na co mají vrakoviště. A abych platit a ještě se někoho doprošoval, tak na to jim seru. No a když čtu reakce na chovaní při prodeji aut, tak už mě přešla chuť se jet podívat na SWčko, ztráta času a takovou firmu živit nebudu.
AR 156 2.4Jtdm, 2004

všechno co má trvat dlouho, vzniká pomalu...

Nadkachna
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 535
Registrován: 4.2.2009, stř 10:44
Bydliště: Kolín

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od Nadkachna » 17.8.2015, pon 07:55

Já k Matesovi jezdím pravidelně na servis od doby, kdy jej otevřel. Naposledy jsem u něj byl na jaře, kdy proběhla výměna chladiče + olej. Za celou dobu si nemohu stěžovat. Martin byl vždy ochotný a snažil se vyjít vstříc. To, co tu někteří popisují, mě proto překvapuje a zaráží.
Co se týče prodeje ojetin, byl jsem tam dvakrát. Jednou se se známým kouknout na croswagon a jednou na 156 V6. V obou případech z koupě nic nebylo. CW, které stálo v chrudimském bazoši mělo vybitou baterii a turbo neznělo, že by mělo chuť extra dlouho sloužit. U V6 mě odradil celkový stav v detailech, které na fotkách samozřejmě poznat nebyly. Takže tady je to z mého pohledu trochu slabší. Na druhou stranu je zde na fóru i plno spokojených zákazníků a předně je třeba si uvědomit, že žádný prodejce ojetin není charita ale člověk, který chce vydělat. Pokud auto koupí v Německu, doveze jej do ČR, přihlásí, vyčistí (až z těch fotek kape silikon) a prodává za cenu, která je srovnatelná (nebo i nižší) než na mobile.de, tak v tom logicky musí být nějaký háček a člověk nemůže čekat, že kupuje super voňavku bez investic.
Pak je tu ještě jedna možnost, že se dobrý servis a bazar prostě pokazí. To se bohužel stává - viz dávná kauza Venca Kameník, kam jsem kdysi na základě zdejších chvalozpěvů také jezdil. Tak jen doufám, že to tento případ nebude.
AR 159 SW 2,2 JTS Ti
ex: AR 156 SW 1,9 JTDm
ex: AR 155 1,8 TS
ex: AR 33 SW 1,7 4x4

V6

Příspěvky: 26
Registrován: 25.1.2009, ned 12:36

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od V6 » 18.8.2015, úte 10:03

Ja mam zkusenost takovou, ze pred lety, cokoli jsem potreboval, tak nebyl problem. Nasel na vrakaci, poslal postou snad jeste ten den. Vse v pohode.

Letos na jare jsem chtel koupit motor, tak jsem narazil na jeden u nej... v telefonu, jo je to muj sterej motor, v jakym je stavu nevim. Snad je ok, tezko rict, uz tu nejakou dobu lezi. Ne vymenit vam ho nevymenim, protoze mam dost prace a s timhle se me delat nechce. Ale klidne si ho odvezte. Hm, tak dekuju za ochotu a vycerpavajici info... Ale treba cekam moc :)

MATES-AUTO
Uživatelský avatar

Příspěvky: 72
Registrován: 30.6.2008, pon 21:41
Bydliště: Sobětuchy -Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od MATES-AUTO » 10.11.2015, úte 09:49

Tak abych k tomu taky něco napsal:
1) V zahraničí se auta v top stavu neprodávají jako tady, tady za pěknou 156ku dostaneš 90tis a za šrot 50tis, venku se šrot prodává za 30tis a pěkný auto za 150tis.
Pokud by někdo chtěl vozit takový auta tak hezká idea ale nikdy ho tu neprodá, naopak pěkný auta se občas vozí odsud do německa protože tam mají větší cenu než tady.
Např top stav AR GT model Q2 se tam bude prodávat cca 8000eur což je přez 200tis kč což tu nikdo nezaplatí.
Tím neříkám že nejde koupit za 5000eur pěkný kousek ale to je sakra náhoda tak jednou za rok. Ale i tak vyjde i se všemy náklady na cca 150tis tady.

2) Snažíme se již po telefonu říct v jakém je auto stavu, to že někdo čeká nové auto je jeho problém, nám se zase na druhou stranu mockrát stalo že jsme zájemce upozornovali na nějaký nedostatek a ten po příjezdu mávl rukou s tím že myslel že je to něco většího a že to nic není takže jak poznat kdo co chce?
Jeden nepřijede (ačkoli by nad tím mávl rukou kdyby přijel) protože čeká že to bude horší, protože všichni auto chválí a tak je potřeba si daný problém násobit 5x a druhý bude uražený že jsme to neřekli.

3) Díly do cca 300kč prostě neposílám jak tomu bylo dřív protože se to nedá zvládat, jsem v práci min 10h denně +sobotu a pak další cca 2h denně hledám auta na pc po večerech, mám dvě děti do 3let takže nemůžu až vyrostou říct že sice alfisti chrochtali blahem že jsem jim poslal kde co ale moje děti nevědí jak se jmenuju. Komu se to nelíbí má smůlu a může si přijet osobně, jinak klidně sem přijmu dobrovolníka který bude celý den telefonovat s lidma a posílat drobnosti-nakonec každý pátý balík se vrátí nevyzvednutý, dalších dvacet procent je špatně protože jedna či druhý strana se spletla nebo špatně pochopila co kdo chce a neví která strana je pravá a levá.
K tomu dodám že mám měsíčně cca 3000minut telefonů, což je pro ty kdo neumějí počítat cca 50hodin takže denně cca 2H strávím řešením převážně dílů. Zkuste si to každej na měsíc a garantuju že taky nebudete mít pořád náladu řešit capíl za 10kč poštou.
Navíc odeslat jeden balík použitého dílu trvá cca min 20minut, zaměstnanec vás vyjde v nakladech cca na 250kč/h takže jeden balík cca 80kč jen za odeslání + čas co strávíte telefonováním a pokud se balík vrátí nevyzvednutý stojí mě to asi 200kč v nákladech takže proto také již drobnosti neposílám.

Tím jsem se pokusil aspon něco vysvětlit, pokud by to někdo chtěl změnit tak rád přijmu dobrého mechanika a někoho kdo by chtěl rozebírat auta.

S pozdravem Martin Tesař
TEL:608815213
www.mates-auto.cz

KormeN
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18
Registrován: 15.12.2015, úte 07:03
Bydliště: Blansko

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od KormeN » 4.1.2016, pon 12:17

Já před Vánocemi scháněl budíky na 147 po vrakáčích a nemůžu říct půl slova na komunikaci ani cenu. Zboží mi přišlo v pohodě poštou za 2 dny.
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
Nissan Primera 1.6 Si

moky

Příspěvky: 33
Registrován: 17.1.2016, ned 15:25
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od moky » 31.1.2016, ned 09:36

zdravím..myslím že mi odešel motůrek u topení protože mi topí jen půlka auta.dokážete to opravit?? alfaromeo1 arvsvw

Yboris
Pozorovatel

Příspěvky: 359
Registrován: 22.3.2010, pon 19:40
Bydliště: Hodonin

Re: Autoservis Alfa Romeo/ Fiat Mates-auto (Okr-pardubice)

Příspěvek od Yboris » 5.2.2016, pát 19:23

Zatim si nemuzem stezovat ,vzdy co objednaly to prislo ,bez prutahu ,v realnem case.

Odpovědět

Zpět na „Partneři alfistů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů