alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Odpovědět
Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Kubas » 7.8.2019, stř 07:35

zde. píše: 6.8.2019, úte 20:33
Presne, zeleznice je pretizena. Takovi ti lide™, co resi ze by kamiony nahnali na koleje aby se ulevilo silnicim jsou minimalne neinformovani.
no ono už jsou přetížené i osobní vlaky.... pokud si na trasách z Moravy do Prahy nekoupíš jízdenku/místenku s předstihem, můžeš být nemile překvapen.....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od roberto37 » 8.8.2019, čtv 19:54

Jen klid chlapci. Na Pivrnce jsem tak reagoval jen proto, že spolu máme delší dobu spor, kvůli jeho reakci na FB, týkající se uprchlíků.
A to jeho "dobré ráno..." bylo mířeno jen na mě. Není liž pravda.
Ale už to řešit nebudu.
K tématu: elektroauta@záchrana planety@migrace
Je to, dle mě, politická věc prosazovaná liberály a nebál bych se je nazvat neomarxisty. Ostatně odhalení sochy K. Marxe v Trieru, za účasti EU "špiček", je toho důkazem. Mimochodem tu sochu darovala Čína. Všechno, co Brusel činí v rámci ochrany klimatu, dělá jen z politického přesvědčení.
Za chvíli nám zdaní nejen palivo, ale i masné produkty. Německo bude zeleným průkopníkem.
Kubo, já si vůbec nemyslím, že Plzeň byla na tom z dopravní dostupností špatně. Dálnice Praha-Plzeň-Rozvadov o tom se nám na Jihu ani nesmí. Jo, z Budějc to stojí za kulový. Ale my máme zase letiště...🙄
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Kubas » 8.8.2019, čtv 20:52

ohledně Plzně jsem mluvil o vlaku.... autem je to OK... ;-)
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Kubas » 9.8.2019, pát 06:50

chápu že někomu z té ekologické buzerace může až hrábnout.... ale natáčet se při tom? :-)
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/m ... l-40292523
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

tatkoTom
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 446
Registrován: 22.4.2018, ned 10:02
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od tatkoTom » 9.8.2019, pát 07:13

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... olandania/

Iný pohľad na elektromobily a ich ekologičnosť
Alfa Romeo 156 1.9JTD 85kW Selenia WR 5W40 + Metabond PRO, TRAXIUM GEAR 9 FE 75W80 + Metabond GT
Multipla 1.9JTD 85 Kw (slenia, Metabondy)

petrAR156
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1583
Registrován: 12.12.2013, čtv 16:21
Bydliště: Boskovice

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od petrAR156 » 9.8.2019, pát 09:09

Zajímavé, tohle mě nenapadlo (větší zátěž na silnice), u těch pevných částic jsem si myslel že budou o něco lepší než ben-dis auta, díky rekuperaci při brždění - to že to doženou váhou a akcelerací jsem si nemyslel.

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Kubas » 9.8.2019, pát 09:41

určitě zajímavý pohled.... ovšem elektromobil zase asi něco pevných částic ušetří při brždění, narozdíl od toho nafťáku destičky používá asi jenom nepatrně....

celkově tu ekologickou bilanci spočítat není žádná sranda, každý typ auta se vyrábí jiným postupem, z částečně jiných surovin, fosilní auta jsou z více součástek které běhají po světě atd. Další věc je že el. auto nechodí na výměny oleje, kdoví jaká je vůbec recyklace vraků atd....

každopádně furt platí že zatím ty el. auta dávají smysl do měst, malé krabičky na poskakování v kolonách atd.... Když jsem teď v Toskánsku potkal Teslu na holandských značkách tak mi to přišlo jako totální nesmysl.... :smt102 Z Rotterdamu jsi v Římě vlakem za 22h a ještě se vyspíš.... mnohem lepší než jak blb řídit a x-krát dobíjet.... Pak si tam půjčím auto a klídek....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

bobas
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1551
Registrován: 8.9.2011, čtv 13:51
Bydliště: Ostrava

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od bobas » 9.8.2019, pát 11:15

brzdit musíš i v tom elektromobilu,akorát podstatně méně(na druhou stranu když už brzdit fakt musíš, tak brzdíš celkem o dost větší váhu), dalším faktem je to, že elektromobil vs fosil, tak bude elektromobil vždy těžší a to se podepíše zase na gumách, není to tak jednoduché, jak si každý představuje, největším problémem je prašnost, která bude v důsledku velmi podobná...nehledě na to, že třeba taková i3ka jezdí na tuším 155kách gumách, které budou dostávat logicky více na zadek apod. Ono celkově hon na CO2 a globální oteplování je místy spíše groteska, místo toho aby se zalesňovalo kde se dá, tak se naopak kácí co se dá (ač kůrovec je celkem přirozený škůdce, s kterým se zdravý strom musí poradit), o pralesích ani raději nemluvím, je to celé na hlavu, místo polí s obílím jsou továrny, pak každý brečí, že není voda, bodejď by byla, když ji nemá co zadržovat. Holt teď frčí povrchní řešení problému, hlavně aby bylo o čem mluvit, psát a strašit lidi :)
AR 159 SW 2.4 jtdm... babička Máňa
AR Giulietta 1.4t-jet
AR Spider 2000 Veloce
a jiné...

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Kubas » 9.8.2019, pát 13:29

ještě něco k propadu automotive....

Roky, kdy německé automobilky a jejich dodavatelé hlásili jeden prodejní rekord za druhým, jsou pryč. Poptávka po nových osobních autech na většině klíčových trhů klesá, nejvíce v Číně. A s ní i tržby a zisky. Společnosti se snaží šetřit, kde se dá, aby vytvořily zdroje na vývoj a výrobu elektrických aut. Na to potřebují desítky miliard eur. Zatímco dříve nabíraly nové zaměstnance, nyní plánují propouštění.

Německý autoprůmysl se letos dostal do hlubokého útlumu. Během ledna až července vyrobil 2,85 milionu osobních vozů, což představuje dvanáctiprocentní meziroční pokles. Vývoz se propadl dokonce o 14 procent na 2,14 milionu aut. Vyplývá to z posledních statistik Svazu automobilového průmyslu (VDA).

Automobilka Daimler, největší světový výrobce luxusních aut, za letošní první pololetí vydělala jenom 907 milionů eur čistého ve srovnání se 4,2 miliardy za stejné loňské období. Jako hlavní důvod uvádí klesající prodej v USA a Číně. Prodej konkurenčního Audi, jež patří pod křídla Volkswagenu, během prvního pololetí meziročně klesl o 4,5 procenta na 906 tisíc aut.


"Německý automobilový průmysl se skutečně ocitl v kritické situaci," cituje list Financial Times Stefana Bratzela, šéfa německého Centra automobilového managementu (CAM). Výrobce podle něj postihl nejenom pokles prodeje, ale zároveň na ně doléhá nejistota daná současným napětím v obchodních vztazích mezi USA a Čínou.

Nadále trvá riziko, že americký prezident Donald Trump uvalí na dovoz aut z Evropy dodatečné pětadvacetiprocentní clo. Není jasné, zda Británie, třetí největší odbytiště německých automobilek, opustí Evropskou unii podle dohody, nebo neuspořádaně, tedy bez ní − což by mohlo znamenat konec bezcelního obchodu. "Všechny automobilky jsou kromě toho nuceny šetřit, aby si vytvořily zdroje na vývoj a výrobu elektrických aut. Tento trend stále více pociťují jejich dodavatelé, jak velcí, tak malí," dodává Bratzel.

Německý automobilový průmysl je nejdůležitějším zákazníkem českých výrobců. Ti mu během letošního ledna až června dodali komponenty a příslušenství za více než 76 miliard korun. Export samotných aut do Německa dosáhl 68,7 miliardy korun. Tyto dvě sumy představují pětinu celkového českého vývozu do SRN.

Dosud nejhorší zpráva z německého autoprůmyslu přišla koncem července, kdy ohlásila platební neschopnost firma Eisenmann vyrábějící v Bádensku­-Württembersku linky pro lakovny. Výrobce zaměstnávající přes tři tisíce lidí uvádí, že podcenil náklady na významné projekty, jež měly zvýšit jeho export. "Měli jsme také potíže s několika dodavateli a vše vyústilo ve značnou roční ztrátu," uvádí Michael Keppel, který dostal na starost restrukturalizaci firmy. Věří, že se mu podaří nalézt silného investora.

Snižující se prodeje se projevují na klesajících ziscích. Continentalu, jednomu z největších výrobců komponentů a pneumatik, se během druhého čtvrtletí propadl o více než dvě pětiny na necelých 485 milionů eur. Hannoverská společnost, podobně jako další firmy v oboru, doplácí na ochabující poptávku po komponentech, z nichž se montují spalovací motory.

Zisk klesl rovněž společnosti Schaeffler, vyrábějící například komponenty pro převodovky, která plánuje zrušit 900 míst. Šéf představenstva Klaus Rosenfeld vyhlásil tento týden v německých továrnách celopodnikovou dovolenou. Současně nevyloučil, že zaměstnanci po návratu z ní přejdou na zkrácený pracovní týden.

Slábnoucí poptávku pociťuje také firma Bosch. "Nejde o nějaký krátkodobý výkyv, výpadek, který bude možné snadno vyrovnat. Čeká nás těžká doba," uvádí na serveru Automobilwoche jeho šéf Volkmar Denner. Naznačuje, že společnost se neobejde bez propouštění, ale má se tak dít "sociálně citlivě".

Do konce letošního roku by se mohlo u Bosche zrušit až tisíc pracovních míst, zatím hlavně odchody zaměstnanců do předčasného důchodu s nabídkou vysokého odstupného.
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od roberto37 » 9.8.2019, pát 13:40

Stačí když uvedeš zdrojový link na článek.
Jen bych se chtěl zeptat, jak si představuješ během ca 10 let vytvoření podmínek, aby se elektroauta mohly rozšírit ve městech, kde si dokážeš představit jejich smysluplnost. A prosím i v širším rozsahu tohoto smělého plánu.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18496
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Kubas » 9.8.2019, pát 13:55

je to z ihned.cz a je to placené, takže když to chci použít, můžu to jen takto kopírovat....

jinak žádné "vytvoření podmínek" ti tady vypisovat nebudu.... to není můj problém... nejsem politik ani energetik.... jen jsem napsal že si malý elektromobil dovedu do města představit jako vhodnou formu přepravy.... dobíjení neřeším.... já bych si ho dobil na dvoře v práci.... a za nějakých 10 let rozhodně nečekám že bude podíl elektroaut ve městech vyšší než 20-30%....
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

tatkoTom
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 446
Registrován: 22.4.2018, ned 10:02
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od tatkoTom » 9.8.2019, pát 20:01

Elektromobilom fandím no zatiaľ je to beh na dlhú trať. Práve skrz to nabíjanie. Až vznikne niečo na spôsob výmennej kazety s "batériou" spôsobom, že sa vybitá vytiahne a zasunie nabitá - bude to zaujímavé.
Alfa Romeo 156 1.9JTD 85kW Selenia WR 5W40 + Metabond PRO, TRAXIUM GEAR 9 FE 75W80 + Metabond GT
Multipla 1.9JTD 85 Kw (slenia, Metabondy)

soft147
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122
Registrován: 8.1.2007, pon 21:13
Bydliště: Brno

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od soft147 » 9.8.2019, pát 20:31

To už taky zkoušeli
Fiat Scudo II 130 Multijet 2015
Ford Kuga 1.5 turbo 2017
Ford Mustang 2016 V8 5.0 421k
www.rcfunrace.cz www.prcars.cz
www.dmcstyle.cz

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8484
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Harous » 9.8.2019, pát 23:04

Někde jsem četl, že vytvoření infrastruktury pro to aby Evropa jezdila v elektromobilech by stálo stejně jako obnova Evropy po druhé světové válce.
Stejně tak kamiony na železnici. Tuším že přesun 10% nákladní dopravy na koleje by zvýšil o 50% nákladní dopravu na železnici která je už teď na hraně propustnosti.
Odkazy zkusím najít po dovče, z mobilu se to hledá blbě.
P. S. Snad sem mohu psát i když nemám v podpisu žádnou Alfu a jsem tlustej. :hotovej
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od roberto37 » 9.8.2019, pát 23:30

Harousi souhlas, jen s tím P.S. si :butthead: :-D Ty jsi si fakt koupil KIA? No to mě poser, takovej alfista.

Kubo, a dokážeš si představit těch elektroaut, těch 200-300 kilových baterií v provozu ve městech více? Třeba v Berlíně milion? V Praze 200 tisíc. V Gotwaldově :-D 2 tisíce? Hele, já to vidím během hokejové sezony, jak obden se nabíjí. Radnice v Zeltwegu totiž v rámci šílenství elektromobility postavila před asi čtyřmi lety jeden stojan u zimáku na rychlé dobíjení elektroaut. Nevěřím, že takový máte ve firmě a ani v podzemních garážích u bytového domu. První rok bylo za socanů dobíjení zdarma. Dnes už ne. Dnes tam jezdí dvě auta. Toyota a Tesla. Oboje se nabíjejí 2krát týdně minimálně 3 a půl hodiny. Střídají se, aby se nepotkaly u stojanu. Hlavní však je, že na stojanu stojí, že je to nabíjeno jen ze zelené energie. Asi si jí obarvili.

Opravdu nechápu,
že po těch desítkách odkazů, nejen ode mne, na tu zrůdnost rudou (děkuji Vomkreuz), někdo podporuje, že se zatíží obyvatelstvo daněmi na CO2, aby se pak dotovalo jen na to, co si vrchnost přeje.Když každý informovaný člověk vidí, co způsobuje v afrických zemích těžba Kobaltu. A co se stane až nakoupí automobilky Kobalt od Číny. Ne na výrobu několika set gramových baterií pro mobily a laptopy, ale na výrobu 200-300kg autoakumulátorů a to na desítky let dopředu.
Bez tak je to blbost, protože evropská rozvodová síť nedokáže stabilně dodávat potřebné, STABILNÍ množství energie. Německá momentálně vůbec ne. A Německo za pár let už nedokáže vůbec vyrobit tolik elektřiny, co vyrábí dnes a kolik bude potřebovat. Vlastně mě těší, že se do toho ponořil VW, protože za normálně nastavených ekonomických pravidel, by ta automobilka musela zkrachovat. Bohužel VW potopí i české automobilky a dodavatele dílů po celé EU.

Stále to celé divadlo považuji za politicko-ekonomické rozhodnutí současné bruselské neomarxistické (liberální, socanské, zelené) garnitury, financované velkými korporacemi. Stejně, jako celou migrantskou krizi. Vůbec ať mě nikdo nezkouší z dotazu, které korporace požadují levnou pracovní sílu po německé vládě. Je jim šumák, že jen 10% se z nich zapojí do pracovního procesu. Takový VW se vyobrazí, jako milá firma, starající se o potřebné uprchlíky. To, že nákupem Kobaltu za miliardy EUR zničí životy Afričanům v Kongu je vedlejší. Prostě po nás potopa... Politicky a jedině politicky, to soudruzi prosadit nakonec dokáží. Ostatně posílení frakce zelených v EU parlamentu, je toho důkazem. :smt019

Rád si přečtu komentáře, které budou věcně rozporovat, argumentovat na mé názory. Ne prosím takové, že to je skvělé, že elektroautu z výfuku nekouří zplodiny EURO6, nebo že se budou měnit elektrobaterie po cestě na dovolenou, že zvýšíme produkci elektřiny z větrníků a prosím vůbec ne takové, že elektrofikáciaja tu je storočia a migrácia tisícročia.

"Wenn man aus der Wissenschaft eine Politische Macht macht, hört die Wissenschaft auf, eine Wissenschaft zu sein."
Když se z vědy stane politická moc, přestává být věda vědou. Asi takhle zjednodušeně bych vyjádřil obsah sdělení z jednoho článku, napsaný židovským vědcem, působícím na vídeňské univerzitě. V němčině je to hezčí.
Naposledy upravil(a) roberto37 dne 9.8.2019, pát 23:56, celkem upraveno 2 x.
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

petrAR156
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1583
Registrován: 12.12.2013, čtv 16:21
Bydliště: Boskovice

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od petrAR156 » 9.8.2019, pát 23:33

Obrázek

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8484
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Harous » 10.8.2019, sob 00:13

roberto37 píše: 9.8.2019, pát 23:30 Harousi souhlas, jen s tím P.S. si :butthead: :-D Ty jsi si fakt koupil KIA? No to mě poser, takovej alfista.
Nejen že koupil ale po cca 30 tisících km jsem s tím nadmíru spokojen. Super výbava, příjemný motor, pohodlí, jezdí to za hubičku. Zkrátka přesně to co jsem od druhého auta chtěl a od auta za lehce přes 4 kila čekal. A i se nám to líbí. :D Ono jaksi kombíka Alfu nižší střední nevyrábějí. :-D
Na STI mám už skoro 120 tisíc, a protože vím, že takový auto už neseženu (zkrátka plně mechanický auto se třema samosvorama a neskutečnou zpětnou vazbou - všechno další bude playstation) tak jedním z adeptů na nástupce je i KIA - Stinger 3.3 V6 GT. Soudím auta podle toho jak mi vyhovují, ne podle znaků na kapotě.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

Harous
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 8484
Registrován: 5.1.2007, pát 12:22

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Harous » 10.8.2019, sob 00:16

Ale ekologii podporuji ježděním na recyklovaná paliva. :-D
61THZmaHvAL._SX425_.jpg
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´

vonkreuz
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2865
Registrován: 2.11.2012, pát 22:45
Bydliště: żelazowe góry

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od vonkreuz » 10.8.2019, sob 08:13

@ Roberte, netřeba děkovat, já si to půjčil od Orlíku. Álíb agil! :wink:
Když vidím Alfu, smekám svuj klobouk.
H. FORD

Tipo263 2.0 R4 83x90.5 L2H2 13´, Papamobil
Tipo936 3.0 V6 93×72.6 mm Super 99', Myš
Tipo834 3.0 V6 93×72.6 mm 93´, auto-mat
Ex: Tipo164 2.5 TD Super 98', Tipo834 2.0 VIS 93´, Tipo932 2.5 V6 SW fl 04'

roberto37
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 3356
Registrován: 22.2.2007, čtv 23:35
Bydliště: Zeltweg, AT
Kontaktovat uživatele:

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od roberto37 » 10.8.2019, sob 09:17

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_hmo
jedna vlaštovička sice jaro nedělá, ale...
AR Giula 2,0 Super
AR 159Ti 2,0 JTDm SW MRDKA Bianco Dehet
EX AR SW 156 2,0 JTS konečně zase doma
EX AR SW 2,0JTS Selespeed Ferrari zábava pro Plebs
Nejsem AFTOMEKÁNIK, moje drobné "oprafy" fesměs končí felkou katastrofou

kenjiro
SemTuFurt

Příspěvky: 1154
Registrován: 3.9.2017, ned 20:03

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od kenjiro » 10.8.2019, sob 10:09

tatkoTom píše: 9.8.2019, pát 20:01 Elektromobilom fandím no zatiaľ je to beh na dlhú trať. Práve skrz to nabíjanie. Až vznikne niečo na spôsob výmennej kazety s "batériou" spôsobom, že sa vybitá vytiahne a zasunie nabitá - bude to zaujímavé.
Jako ze by se treba Tesla dohodla s VW, aby ty baterky byly navzajem kompaktibilni a ostatni automobilky se pridaly? Ze by se jedno elektroauto vyrabelo a k nemu rovnou dalsi 3 baterie? A co situace, kdy se vali na dovolenou nekolik stovek tisic lidi z cely Evropy? Ze by byly kazdych par kilometru obri sklady s tisici nahradnich baterii? Nic me nedokaze rozesmat vic nez nejake youtuberskej hipster, kterej s vaznym ksichtem tvrdi, jak je to super, ze musi s tou svoji Teslou kazdejch 300 kilometru na pulhodiny zastavovat, ze si muze vyrizovat emaily a dat si vegansky fair trade kafe (300 km, kdyz s tim jede jak z hnoje a pulhodina za predpokladu, ze ma stesti a vyjde mu k to superchargeru).

Elektromobilita v soucasne podobe je proste slepa ulicka. Muze to mit omezeny smysl pro par lidi, kteri fungujou v rezimu primestskyho dojizdeni nebo pro par hipsteru, kteri chteji byt cool. Pro drtivou vetsinu lidi je to nepouzitelny a drahy. Ono se staci podivat obecne, co je to za lidi, kteri tu elektromobilitu (+ nulovy emise atd.) prosazujou. Cely je to jen dalsi krok v levicackym tazeni proti individualni doprave a autum obecne. Auto jako symbol majetku a nezavislosti je pro levicaky jako rudej hadr pro bejka. Nedavno jsou koukal na film Demolition man. Byly doby, kdy jsem se tomu smal, ted naposled me ten smich presel...
Giulia Quadrifoglio
Giulia Veloce

Petr147
SemTuFurt

Příspěvky: 9988
Registrován: 30.9.2009, stř 22:52

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Petr147 » 10.8.2019, sob 13:40

Tesla představila baterry swap už před šesti lety...
https://youtu.be/H5V0vL3nnHY

https://youtu.be/HlaQuKk9bFg

Adamsquare
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 4029
Registrován: 9.11.2008, ned 11:09

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Adamsquare » 10.8.2019, sob 15:42

Zaujaly mě dvě věci. Jak si vybrali jako soupeře Audi A8 s 90litrovou nádrží a pak hejkající dav, který neustále nad něčím žasne a ozývá se ou maj gád :))
Jinak "baterry swap" měl už Mercedes před půl stoletím

Obrázek

Obrázek
159SW 2.4JTDM /2008/ 1755kg
159SW 3.2JTS Q4 TI // Hulvát 1785kg
156 GTA 3.2 V6 184kW 1:18
ex 159SW High 2.4JTDM 147kW 2006 /// 156SW Disctintive 1.9JTD 103kW 2004 /// 156SW Progression 1.9JTD 85kW 2002 /// 156 1.9JTD 77kW 1999

VN0v
Pozorovatel

Příspěvky: 322
Registrován: 16.10.2012, úte 15:10

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od VN0v » 10.8.2019, sob 17:06

http://dsl.sk/article.php?article=22809

auto ktore vlastne nevlastnis, resp vlastnis ale nemas v ruke. Tento koncept sa mi tiez vobec nepaci.
Alfa Romeo 159, 2.2JTS, 2008 (po FL)
Alfa Romeo Giulia 2.0T Q4 Veloce, 2018

Majkll
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1056
Registrován: 9.9.2007, ned 11:07
Bydliště: Poličsko

Re: alternativní auta - hybridy, elektromobily, autonomní atd....

Příspěvek od Majkll » 10.8.2019, sob 20:25

Článek z Reflexu:
Přílohy
Scan0003.jpg
ALFA ROMEO 75 2,0 T.Spark (1989)
ALFA ROMEO 166 2,5 V6 (2001)


ex:Alfa Romeo 155 1,8 T.Spark 8V (1994)
Alfa Romeo 75 2,0 T. Spark S (1988)
Alfa Romeo Giulietta 1600 (1985)

Odpovědět

Zpět na „Paliva (běžná i alternativní)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů