Servisní menu Radionav

Odpovědět
George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2574
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Servisní menu Radionav

Příspěvek od George.KHE » 21.10.2021, čtv 21:08

Nevěděl by někdo, jak se dostat do servisního menu u navigace Radionav v AR Mito? Možná by to mohlo být stejný jak u Giulietty nebo u poslední verzi navigace ve 159. Jde mi o aktivaci módu Bose a myslím si, že by tam měla být. Případně neví někdo, jak aktivovat režim Bose u Radionav?
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Jarouš01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 562
Registrován: 10.12.2015, čtv 15:52
Bydliště: Ostrava

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od Jarouš01 » 24.10.2021, ned 19:57

Giulietta s Radionav (vyklápěcí) nic takového nemá. Bose jde po napojení periferií aktivovat napojením jednoho drátu do konektoru (tuším spojení dvou pinů) a poté povolit přes proxi v diagnostice. Někde na alfaholici.org jsem na to kdysi viděl celý postup.
AR Giulietta 1.4 16V Multiair Turbo 170 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby té první nebylo smutno:-) )
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby těm dvěma nebylo smutno:-) )
Fiat Stilo Abarth 2.4 20V 170 CV

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2574
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od George.KHE » 24.10.2021, ned 21:05

Co jsem se díval na schéma zapojení u Giulietty s radionav tak je totožné s Mitem s radionav. U nich jde pouze jeden vodič (spínací) do zesilovače Bose. Problém je v tom, že já na tom pinu nemám žádné napětí a myslím si, že by se mělo nějak softwarově informovat (povolit) rádio, že má hrát v režimu Bose. U obyčejných rádiích je to o přivedení jednoho vodiče s + 12V do rádia (možno spojení dvou pinů jak píšeš ty), kdy díky tomuto se rádio přepne do režimu Bose a pak samo ten spínací vodič jako u radionav pro zesilovač Bose.
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Jarouš01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 562
Registrován: 10.12.2015, čtv 15:52
Bydliště: Ostrava

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od Jarouš01 » 25.10.2021, pon 19:43

Tak je to jednodušší, jen přes diagnostiku povolit, ve výběru parametrů ta možnost je. A pak zarovnat proxi. Potom by ti měl z nabídky nastavení rádia zmizet ekvalizér a zůstane jen nastavení výšky a basy.
AR Giulietta 1.4 16V Multiair Turbo 170 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby té první nebylo smutno:-) )
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby těm dvěma nebylo smutno:-) )
Fiat Stilo Abarth 2.4 20V 170 CV

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2574
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od George.KHE » 25.10.2021, pon 20:13

Prosím tě, kde ta možnost je? V MESu jsem jí nikde nenašel. Už mě i napadlo zda nepomůže přehrání softwaru radionav, ale nevím zda se při instalaci na něco takového zeptá (Bose).
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Jarouš01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 562
Registrován: 10.12.2015, čtv 15:52
Bydliště: Ostrava

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od Jarouš01 » 26.10.2021, úte 19:28

V konfiguraci vozidla, ale jestli mě paměť neklame, tak to je záležitost AlfaOBD, MES to v nabídce nemá. SW radionav jsem přehrával, v proceduře žádné volby nebyly.

Edit: teď jsem prohledal MES a taková volba tam skutečně není... :-(
AR Giulietta 1.4 16V Multiair Turbo 170 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby té první nebylo smutno:-) )
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby těm dvěma nebylo smutno:-) )
Fiat Stilo Abarth 2.4 20V 170 CV

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2574
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od George.KHE » 26.10.2021, úte 19:51

Super, díky moc za radu, zkusím někde sehnat AlfaOBD. Snad půjde licence koupit stejně jednoduše jak u MESu a půjde to nakonfigurovat. Pak dám případně vědět, jak jsem pochodil.
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2574
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od George.KHE » 26.10.2021, úte 22:02

Tak jsem zakoupil licenci AlfaOBD a nikam mě to neposunulo. V konfiguraci Bodycomputeru jde navolit režim audia Bose, ale ten nemá vliv na setup v radionavu, který furt bere, že nemá připojený zesilovač Bose. No a AlfaOBD v menu radionavu nemůžu udělat žádnou konfiguraci toho zda hraje v režimu Bose nebo ne. :-k
V příštím týdnu bych se měl stavit do autorizáku a uvidím, zda oni mají nějaké možnosti. Nějak se mi nechce věřit tomu, že by to nešlo nějak přepnout do toho režimu, protože u Mita nejsou rádia a ani radionavy rozdělené pro Bose a klasické audio. Tím pádem to snad musejí umět nějak nakonfigurovat. S klasickým rádiem mi to hraje, ale s radionavem nic.
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Jarouš01
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 562
Registrován: 10.12.2015, čtv 15:52
Bydliště: Ostrava

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od Jarouš01 » 27.10.2021, stř 18:05

Konfigurace funkcí se dělá jen přes BC, v záložce konfigurace vozidla. Potom provedené změny musíš zapsat přes volbu PROXI Alignment procedure. Předpoklad úspěchu je kompletní sestava BOSE. A tam bude problém s tím fyzickým zapojením/propojením jednoho pinu. Toho, co spíná právě zesilovač k subwoofru. Hledal jsem, ale nedokážu najít ten návod, jak se k tomu propracovat. :smt102
AR Giulietta 1.4 16V Multiair Turbo 170 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby té první nebylo smutno:-) )
Fiat Barchetta 1.8 16V 130 CV (aby těm dvěma nebylo smutno:-) )
Fiat Stilo Abarth 2.4 20V 170 CV

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2574
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od George.KHE » 27.10.2021, stř 23:22

Mám schéma zapojení celého systému jak u Giulietty, tak u Mita a je to identické (Giu má pouze navíc reproduktor v palubovce). Teď nebudu komentovat, že v jednom schématu (mám pro více motorů) musejí mít chybu, protože tam není znázorněn vodič na spínání zesíku. Konfiguraci v AlfaOBD jsem dělal přesně jak popisuješ a zapojený je to přesně podle schématu a nic. Ono to moc jinak zapojit ani nejde. Se standartním rádiem mi normálně Bose funguje, ale s tím radionavem ne. Sestavu mám kompletní.
Dle mě se musí nějak nakonfigurovat rádio, protože ve "skrytém menu radionavu" vidím, i když mám klíč mimo spínací skříňku zda je ve standartním režimu nebo v režimu BOSE. Tedy bez toho, aby si tuto informaci vyměnil po lince CAN s bodycomputerem.
No budu ještě googlovat. Třeba to někdy rozchodím :-D
Každopádně ti zatím moc děkuji za dosavadní ochotu a pomoc s oživením :smt023, doufám, že tě ještě něco napadne, mně už nějak docházejí myšlenky :-D
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

George.KHE
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2574
Registrován: 5.5.2009, úte 10:40
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní menu Radionav

Příspěvek od George.KHE » 12.11.2021, pát 13:40

Zatím se mi nepodařilo docílit toho, aby se rádio přepnulo do režimu Bose. Zakoupil jsem i výkonnější jednotku rádia (pravděpodobně jen stabilizátor napětí, který je určený pro Nav + Bose), ale beze změny. Pravděpodobně by se musel překonfigurovat body computer. Teď to asi nechám nějakou dobu uležet a pak uvidím zda na něco přijdu. Jako jisté řešení v tuto dobu vidím koupit high low převodník případně zesilovač s DSP procesorem.
Ex. Alfa Romeo GT 3.2 V6
Ex. Alfa Romeo Giulietta QV TCT rosso competizione

Odpovědět

Zpět na „Mito“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti