Alfa romeo 159 2.0 JTDm chcipání za jízdy

Odpovědět
Marco_yolo_97

Příspěvky: 3
Registrován: 5.7.2021, pon 17:55

Alfa romeo 159 2.0 JTDm chcipání za jízdy

Příspěvek od Marco_yolo_97 » 12.1.2022, stř 00:09

Zdravíčko

Chcu se optat jestli nemá někdo zkušenosti, se samovolným chcípáním ve 159ce 2.0 jtdm. Po prvé se mi to stalo minulý rok v létě, auto na dálnici jakoby ztratilo výkon, když jsem znásilnil plyn tak to pomaličku zrychlovalo, ale pak to ztratilo výkon vyskočila chyba motoru a za chvíli to zdechlo. Alfa nešla nastartovat, tak jsem zkusil vyndat a zandat klíč, a chytla hned. Dojel jsem v poho ke známému na diag, a ten ukázal chybu P0091, 0094, 0092 (Tlak paliva) regulátor vstupu vysokotlakého čerpadla špatný signál. Čidlo na vysokotlaku se vyndalo vyčistilo a jezdil jsem dále bez problémů. A ke konci října začal motor sem tam cukat, někdy více někdy méně, nebo třeba týden vůbec nic, nechal jsem vyměnit palivový filtr a dával jsem aditiva na čištění a nic. Pak mi to jednou zase zdechlo, a po vydání klíčku to chytlo v pohodě a chyba zmizela po pár nastartování. Akorát teď když jsem jel z práce tak se to stalo znova, ale alfa už prostě nechytla startovala na prázdno, zkusil se povolit jeden ventil na palivovém filtru a při zasunutí klíče nafta vystříkla. Tak jsem to zasrouboval, a chytla normálně a za 2 vteřiny zdechla a nechytla až do druhého dne. Diag zase ukázal chybu na čidle na vysokotlaku tak jsem ho nechal vyměnit. Vše bylo OK, a když jsem se vracel z práce tak to občas cuklo, a pak to několikrát zdechlo. Čerpadlo v nádrži zní normálně tak nevím čímpak by to mohlo být.

Děkuji za rady

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů