Palivová přívodní jednotka AR 159 1.9 JTS

Odpovědět
DaFeed

Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2018, pon 11:56

Palivová přívodní jednotka AR 159 1.9 JTS

Příspěvek od DaFeed » 24.4.2022, ned 17:12

Zdravím, mám dotaz ohledně palivového čerpadla a potřebuji poradit jestli na to jdu správně. Auto asi týden špatně startovalo a mělo tendence se dusit a kolísali otáčky a připadalo mi jako by nedostavalo tolik benzínu kolik by mělo a dnes jsem nenastartoval vubec a byl brutalně uvnitr citi benzin v kabině, tak jsem vyndal sedačky a našel palivové čerpadlo celé zalité od benzínu a na té plastové krytce je asi 1cm prasklina a uníká benzín je pravděpodobné že ty závady víše zmíněné mají stím co dočinění? Logicky jsem si říkál že jelikož to netěsní tak je tam uník benzínu a tudíž asi i nedostatečný tlak a proto už to ani nenastartuje. Je to pouze muj odhad a stím tlakem si nejsem jistý a budu rád když mě někdo potvrdí co si myslím nebo vyvede z omylu. Děkuji

swoop01
SemTuFurt
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1287
Registrován: 4.9.2010, sob 18:30
Bydliště: Brno

Re: Palivová přívodní jednotka AR 159 1.9 JTS

Příspěvek od swoop01 » 24.4.2022, ned 20:49

Problemy se startem a s dusenim motoru bych bral asi jako druhorode. Tvym hlavnim problemem je unikajici benzin. Dle toho co pises tak ohrozujes sebe i ostatni. V kazdem pripade budes muset jako prvni resit ten unik paliva a az jej vyresis tak pak se teprve ukaze zda to melo neco spolecneho i s problemy se startem.
Fiat Tipo 1.7D - nezapomenu na jedno z nej. auticek.
Ruzny zvuky, smrady ze me vychazi a uhlikovou stopu vytvari.
Vagonka, Nuninka, Bestie

honzikd
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 413
Registrován: 17.2.2014, pon 15:29
Bydliště: Prostějov

Re: Palivová přívodní jednotka AR 159 1.9 JTS

Příspěvek od honzikd » 25.4.2022, pon 13:33

Hele, mrkni do vlákna o mojí 159 - to prasklé koleno na podávacím čerpadle je notorická věc... Je to nešikovně dimenzovaný, ale jde to opravit i v domácích podmínkách, na internetech o tom najdeš mraky povídání, protože ta prasklina se objeví asi u každý JTS Alfy... Jestli to má vliv na startování a chod motoru, to si teda nejsem jistej - musela by tam být obrovská díra a palivový vedení být hodně zavzdušněný, protože JTS má ještě vysokotlaký čerpadlo, to v nádrži je "jenom" podávací čerpadlo..
159 2.2 JTS
ex. 147 1.6TS 88 kW
ex. 156 2.4JTD 103 kW

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů