Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Odpovědět
Hute

Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Příspěvek od Hute » 19.9.2022, pon 11:50

Ahojte, jsem poměrně novým vlastníkem alfy😁 mám hned několik problémů, přijde mi že alfa vůbec netahá, při sešlápnutí pedálu turbo normálně zabere, ale přijde mi jak kdyby tam vůbec nebylo a zhruba u 2000ot se v uvnitř auta začne ozývat zvuk který je docela hlučný jako by tam byl nějaký vysavač, myslím si že by to mohla být nějaká praskla hadice tak jsem to kontroloval a jediné co jsem našel tak byla malá prasklina na koleni od sacího koše tak nevím jestli to může být ono nebo jestli je turbo KO.

Dále bych měl dotaz k vaření motoru jednou se mi stalo že jsem stál v zácpě a teplota mi překročila něco málo přes 90°C jinak normálně při jízdě mám teplotu 80-90°C, mám podezření na vodní pumpu bo jak jsem hledal prasklo hadici tak jsem si všiml že rozvody mi přidrželi kryt a na jedné straně je řemen jak kdyby vyosený, tak od té doby mi alfička stojí v garáži a čeká na nové rozvody🙃 zajímalo by mě u rozvodu jen jestli se k tomu potřebuji nějaké speciální přípravky nebo jestli to zvládnu Homemade 🤠 předem děkuji všem za špetkou vazbu, dost by mi pomohla😇🙏

kinedryl

Re: Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Příspěvek od kinedryl » 19.9.2022, pon 14:19

Rozvody vymenis, len pred zhodenim remena si presne poznac vsetky pozicie. Otazne je, ci ten rozvod je vobec dobre nastaveny, ked ti to netaha. Kludne moze byt o zub-dva preskoceny. Pumpu treba tiez zaroven vymenit.

https://www.youtube.com/results?search_ ... iming+belt

Hute

Příspěvek od Hute » 19.9.2022, pon 14:51

No jak jsem se díval na ten řemen tak je úplně volný, je dost možné že to skočilo třeba o zub dva, ale pořád by to nevysvětloval o to sice i jak od vysavače. Jinak rozvodovou sadu mám již objednanou i s pumpou. Nenapadá tě něco co by to mohlo dělat ještě krom toho řemene? Ale děkuji za radu a video🤠

kinedryl

Příspěvek od kinedryl » 19.9.2022, pon 20:16

Moze byt diera v intercooleri a prasknutu hadicu vidis pohladom. Vyskusas tak, ze zhodis hadicu na turbe a na sani, jeden koniec zaspuntujes nejakou zatkou a na druhy koniec si urobis zatku s ventilom a skusis to lahko napumpovat. Chladic ani hadice samozrejme nesmu sycat. Predava sa na to riginal sada spuntov, ale je to drahe. Ja som si to kedysi vytocil zo silonu a fungovalo to rovnako dobre.

Napriklad takto:

Turbo ma zaberat citelne od 1800 - 2000 vyssie. Ale co kus, to original. Kazdemu to ide trochu inak. Vzduchovy filter nie je zaneseny ? V prvom rade musi dobre chodit regulacia lopatiek - na ovladaciu banku na turbe si napoj nejaku hadicku a cucanim ale fukanim do nej sa regulacny tycka musi hybat tak aspon 1 cm. Potom skontroluj vsetky hadicky a el. ventily az k podtlakovemu zasobniku. Vsetko musi byt tesne. Dobre je aj vycistit tlakovy snimac hore na sani. Ak nemas odstaveny EGR ventil, snimac bude totalne zaneseny a jednotke bude posielat nezmysly. Je to tento :

https://i.ebayimg.com/images/g/nBQAAOSw ... -l1600.jpg

Hute

Příspěvek od Hute » 20.9.2022, úte 21:47

Děkuji za rady, dneska jsem to dodělával rozvody a pak jsem se hned vrhl na to turbo zkontroloval jsem ještě hadice a zjistil jsem že mám jednu hadici u intercooleru prasklou tak jsem zajel na vrakáč vzal jinou a už to zase šlape jak má, ale děkuji za rady😇

Odpovědět

Zpět na „Nová témata“