Problém s vynecháváním valcu

Odpovědět
Gonis

Příspěvky: 3
Registrován: 2.9.2020, stř 23:10

Problém s vynecháváním valcu

Příspěvek od Gonis » 11.11.2022, pát 21:00

Ahoj alfisti jsem tady nový a potřeboval bych poradit ohledně mé 159 1.9 110 kW . Problém řeším už 6 měsíců a potřeboval bych i jinej názor na můj problém začalo to vyřivima klapkáma které jsem musel zaslepit spolu s klapkáma jsem dělal i rozvody všechno jsem poskládal vše bylo ok najel jsem 1000km úplně v klidu žádny problém nebyl auto jezdilo mnohem líp bez klapek spotřeba se také změnila ale po 1000km se mi rozsvítila kontrolka motoru napichnul jsem to a vyhodilo mi to chybu trvale prerušený signál vstřik 3 válec . Auto se dá nastartovat bez problémů chytne krásné ale má nepravidelný chod třese se celý agregát a vynecháva jeden válec někdy jde někdy ne . Vstřiky jsem měnil dával jsem tam jiný z jiné 159 ale beze změny vymazal jsem chybu a od té doby my neukazuje žádnou chybu . Ale auto je stále mrtvé .Skontroloval jsem i rozvody a všechno je v pořádku . Překontroloval jsem i kabeláž ale nic jsem nenašel. Měnil jsem i turbo bylo už dost opotřebované a poustelo dost oleje . Už si nevím rady byl jsem v servisů Fiat tam mi řekli že to jsou vstřiky ale s autem se ani neprojeli jenom to pichli na diagnostiku a první co mně řekli že mi auto sežralo vyřive klapky 😂 ale už byli dávno odstranění druhá verze je že to jsou vstřiky..díky za každou radu :diky

Protector
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470
Registrován: 19.12.2016, pon 10:29
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Problém s vynecháváním valcu

Příspěvek od Protector » 12.11.2022, sob 10:18

Většinou to dělal konektor na třetím vstřiku. U mě nepomohla výměna konektoru a napružení pinů a potom ani výměna oprava konců s piny z opravné sady. Takže to mám prostě stažené zdrhovačkou a jezdí to tak už několik měsíců, možná let bez problému.
Alfa Romeo 159 SW,1.9 JTDm 16V

edas
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 624
Registrován: 11.6.2010, pát 17:42
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Problém s vynecháváním valcu

Příspěvek od edas » 12.11.2022, sob 10:27

159

Gonis

Příspěvky: 3
Registrován: 2.9.2020, stř 23:10

Re: Problém s vynecháváním valcu

Příspěvek od Gonis » 12.11.2022, sob 13:23

Zdar díky za tipy dneska jsem to kontroloval a vše v pořádku konektory fungujou. Auto se chová jakoby nedostávalo naftu . Je to furt horší a horší tlakové čerpadlo tlakuje na 1600b při 4000 otč/m . Tak už nevím 😁

Odpovědět

Zpět na „159“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů