Olejová pumpa

Odpovědět
kachnator
Uživatelský avatar

Příspěvky: 54
Registrován: 16.10.2014, čtv 11:46
Bydliště: Karlovy Vary

Olejová pumpa

Příspěvek od kachnator » 16.3.2023, čtv 21:17

Ahoj,

řešil někdo z Vás vadnou olejovou pumpu? Máte někdo zkušenosti s opravou nebo výměnou? Koupil jsem si auto v listopadu a hned v prosinci jsem jel na servis při 90 do Imofy. Řekl jsem jim že jde z motoru trošku rachtajcí zvuk, udělali servis a potom mi jenom řekli že to dělá napínací kladka. Kladka se vyměnila, ale zvuk tam pořád je hlavně při studených startech jde teďkoň slyšet rachot od levého kola, ale po 3-5 minut to utichne. Bohužel auto je po záruce a tento týden jdu do servisu. Ptám se protože spousty informací jsem čerpal z giuliaforums.com kde se spousta lídí setkala s vadnou olejovou pumpou kde byl povolený šroub, nebo dokonce povolené ozubené kolo a nebo také špatný solenoid který neotvíra..

https://photos.app.goo.gl/8U1tCspVKHgpDs387

Díky Richard
Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 206Kw
Alfa Romeo GT 2.0 JTS ex

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Olejová pumpa

Příspěvek od czemarecek » 17.3.2023, pát 08:50

kachnator píše: 16.3.2023, čtv 21:17 Ahoj,

řešil někdo z Vás vadnou olejovou pumpu? Máte někdo zkušenosti s opravou nebo výměnou? Koupil jsem si auto v listopadu a hned v prosinci jsem jel na servis při 90 do Imofy. Řekl jsem jim že jde z motoru trošku rachtajcí zvuk, udělali servis a potom mi jenom řekli že to dělá napínací kladka. Kladka se vyměnila, ale zvuk tam pořád je hlavně při studených startech jde teďkoň slyšet rachot od levého kola, ale po 3-5 minut to utichne. Bohužel auto je po záruce a tento týden jdu do servisu. Ptám se protože spousty informací jsem čerpal z giuliaforums.com kde se spousta lídí setkala s vadnou olejovou pumpou kde byl povolený šroub, nebo dokonce povolené ozubené kolo a nebo také špatný solenoid který neotvíra..

https://photos.app.goo.gl/8U1tCspVKHgpDs387

Díky Richard
Při studeném startu muže rachtat tahlo od westgatu k turbu. Zkus nastartovat otevri kapotu a to tahlo jde celkem dobre vidět. Stačí když na něj polozis ruku a hned zjistíš jestli to je ono nebo něco jiného. Tohle je nejčastější rachtani které na nic nema vliv.
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Olejová pumpa

Příspěvek od czemarecek » 17.3.2023, pát 08:53

Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

kachnator
Uživatelský avatar

Příspěvky: 54
Registrován: 16.10.2014, čtv 11:46
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Olejová pumpa

Příspěvek od kachnator » 17.3.2023, pát 18:26

Ahoj,

díky za odpověď, ten wastegate ventil to není. Tohle je regulerní zvuk a jde uplně slyšet že se tam něco otačí. Ono to začalo jako drnčení výfukového štítu, potom se ztoho vyvodilo že je to napínací kladka. No uvidím, v kabině to není slyšet auto jede normálně, ani otáčky nekolísají. V týdnu jde auto na servisu tak jsem zvědavej na co přijdou. Podle symptomů to vypadá na tu pumpu, každopádně dám vědět.

Díky
Richard alfaromeo1
Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 206Kw
Alfa Romeo GT 2.0 JTS ex

czemarecek
Nováček

Příspěvky: 212
Registrován: 9.1.2018, úte 12:05

Re: Olejová pumpa

Příspěvek od czemarecek » 17.3.2023, pát 18:53

kachnator píše: 17.3.2023, pát 18:26 Ahoj,

díky za odpověď, ten wastegate ventil to není. Tohle je regulerní zvuk a jde uplně slyšet že se tam něco otačí. Ono to začalo jako drnčení výfukového štítu, potom se ztoho vyvodilo že je to napínací kladka. No uvidím, v kabině to není slyšet auto jede normálně, ani otáčky nekolísají. V týdnu jde auto na servisu tak jsem zvědavej na co přijdou. Podle symptomů to vypadá na tu pumpu, každopádně dám vědět.

Díky
Richard alfaromeo1
Ok. Dej vědět.
Alfa Romeo 156 2.0 TS...ex
Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 110kw… ex
Alfa Romeo Giulia Q4 206kw

Odpovědět

Zpět na „2.0T Multiair“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti