Alfou do Apulie a Kalábrie

Zážitky z vašich cest, fotky,dojmy....
Odpovědět
hellasx
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 115
Registrován: 29.11.2010, pon 16:10
Bydliště: Praha 4

Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od hellasx » 22.7.2013, pon 12:19

Dobrý den, ahoj,

rád bych předal pár tipů ohledně jihu Itálie.

Praha - Gallipoli (Apulie) cca 1900 km

Ideální trasa je Praha - Mnichov - Brenner (tam pozor! rakouská dálnice navazuje s minimální značením na průjezd horským průsmykem do Itálie, který má pár km a stojí 8.5 euro.) - dálnice až do Bari zpoplatněná a pak zdarma. Celkový náklad za dálnici cca 60 euro. Chtěli jsme projet sever mimo dálnici, ale po pár km jsme si stejně jako před dvěma lety rozmysleli. Je super projížděl Itálii mimo dálnice, ale dramaticky si tím prodloužíte čas který budete trávit v autě!

Pokud se rozhodnete jet dál než do oblíbeného Gargana, tak jednoznačně doporučuji objet podél pobřeží celou špici Itálie. Bude na Vás čekat neopakovatelná atmosféra a pohledy. Zabere Vám to zhruba půl dne času.

Pokud se rozhodnete zůstat delší dobu na jihu, tak jednoznačně doporučuji město jménem Gallipoli, které je naprosto nedotčeno zahraniční turistikou a kolem Vás bude znít pouze italština. Nesnažte se hledat ubytování ve městě. Nedostanete se pod 80 euro za noc a navíc se nebudete mít kde koupat. Ideální je se ubytovat cca 5 km od Gallipoli přímo na pláži a dojíždět na večer do města, kde v klidu zaparkujete. Mohu doporučit jedem skvělí rodinný hotel, který jsme našli asi o půlnoci za super cenu a to 50 euro za noc.

Gallipoli - Tropea (Kalábrie) cca 600 km

vzdálenost něco okolo 600 km a téměř celo cestu jedete po dálnici. Tankování neplánujte, protože v Itálii stejně levně nenatankujete. Pokud mohu doporučit, tak ubytování neobjednávejte dopředu, ale snažte se ho najít na místě. Pokud budete hledat v "oficiálních" hotelích a apartmánech, tak se nedostanete pod cca 60 euro. Standartně si říkali něco mezi 70 -100 euro na noc.

Hledejte v širším centru rukou psané cedule s pronájmem apartmánu. Našli jsme nádherný rodinný apartmán s výhledem na moře. Byt velikosti 2 +1 v luxusním stavu. Po menší divoké diskuzi v Italštině jsme se dostali na cenu 450 euro za 10 nocí! Pár kroků od centra a kousek od moře.

Co se týče Tropei samotné a Kalábrie, tak asi není potřeba nic psát. Neskutečné, stačí si číst pár odkazů na internetu a pak objíždět opuštěné pobřeží a nádherné pláže. Doprava je kategorie sama pro sebe, já sám se bavil. Naproste nedodržování jakýchkoliv předpisů...

Tropea - Praha cca 1950 km

Dálnice a dálnice, krátká zastávka v centru Florencie na kávu a zpátky na dálnici, která je zpoplatněná až od Salerna do Brennera a to za cca 60 euro.

Pokud celkové náklady na dovoleno tak jsme ujeli cca 4800 km, spali 15 nocí. To vše ve dvou lidech a s plnou 156 JTDM. Vejdete se nádherně do 42.000 Kč a na místech nebudete opravdu vůbec strádat (tím myslím útratu). Uvidíte celou Itálii a to za cenu leteckého zájezdu pro dva a to stojí za to...
Přílohy
IMG_7811.JPG
Actual: Alfa Romeo 156 SW TI 1.9 JTDM (103 KW)
Actual: Alfa Romeo 33 1.7 16V QV (95kW)

tonasumik
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308
Registrován: 22.7.2009, stř 14:55
Bydliště: někde u Brna

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od tonasumik » 23.7.2013, úte 05:54

BOMBA!!!!!! Tak po něčem takovém toužím mnoho let, jen nemohu přesvědčit rodinku. SAKRA!!!
Alfice 2.4 JTD-MJET 20V 129KW/175 PS

hellasx
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 115
Registrován: 29.11.2010, pon 16:10
Bydliště: Praha 4

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od hellasx » 23.7.2013, úte 11:32

Jo, jo. Je to super. A to jsem napsal jen dvě místa kde jsme se zdrželi na delší dobu. Člověk toho vidí opravdu hodně...

Když po cestě budete spát po hotelích tak je to úplně v pohodě. Jste odpočatí a další den je plnohodnotný.

Naši se mnou tak jezdili od jednoho roku ve staré Škodě 120 :) , tak vím, že se to dá.
Actual: Alfa Romeo 156 SW TI 1.9 JTDM (103 KW)
Actual: Alfa Romeo 33 1.7 16V QV (95kW)

Lukyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Příspěvky: 493
Registrován: 26.5.2009, úte 16:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od Lukyn » 23.7.2013, úte 16:05

Parádička, italka se podívala domů, závist, nějaké další fotky by bodly :wink:
A co spotřeba a poruchy? :smt040 Dělám si :butthead:
GAME OVER
156 JTDm 20V, nero, attrezzatura completa

hellasx
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 115
Registrován: 29.11.2010, pon 16:10
Bydliště: Praha 4

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od hellasx » 23.7.2013, úte 17:34

Nejaké fotky přidám... Spotřeba nešla přes 5,2 l Poruchy? Naprosto žádná. Je to Alfa, takže jsme ani poruchu nečekal :) a to má už holka skoro 240.000 km. Už zůstane v rodině. Tuší to, tak poslouchá :)
Actual: Alfa Romeo 156 SW TI 1.9 JTDM (103 KW)
Actual: Alfa Romeo 33 1.7 16V QV (95kW)

Kubas
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvky: 18495
Registrován: 9.6.2007, sob 09:43
Bydliště: Zlín

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od Kubas » 23.7.2013, úte 17:35

graruluju k povedené dovolené, Itálie je super, o tom žádná.... :smt023
Spider 2000 (1975), 90 V6 QO (1984), Giulia Super 2000 Track car project (1975) + nějaké ty Giulie v rodině :-)

Vincenzo

Příspěvky: 46
Registrován: 26.3.2013, úte 10:32
Bydliště: Plzeň

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od Vincenzo » 29.7.2013, pon 12:38

Zní to suprově. Mě to čeká v pátek. Plzeň Tropea (resp. Capo Vaticano) na 7 dní - SO -> SO. S těma cenama za dálnici v IT jsem si nebyl přesně jistý, čekal jsem, že to bude víc, takže jsem mile překvapen. :D Pojedu tam poprvé takže jakékoliv tipy uvítám! Doufám, že to Jůlinka vydrží, bude to pro ní první takováhle cesta a v jednom řidiči.. :) Jel jsi to napřímo nebo jste po cestě tam někde přespávali? Jen časově abych měl cca představu. U sebe počítám tak cca 18 - 21 hodin řízení (když všechno bude šlapat jak má) + spaní pár hodin..
Alfa Romeo Giulietta 1.4T 88kW 120k - r.v. 2010
Alfa Romeo GTV6 2.5 - r.v. 1984

elbandito
Štamgast
Uživatelský avatar

Příspěvky: 525
Registrován: 3.2.2010, stř 15:58

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od elbandito » 30.7.2013, úte 17:52

My jsme jeli z Malty přes Sicílii - Itálii - Rakousko - Německo, střídali jsme se za volantem dva, jeli jsme to dva dny, spali jsme asi sto km severně od Říma. Ale bohužel jsme nejeli Alfou, ale Oktávkou, ještě teď mi hučí v uších :-D

hellasx
Nováček
Uživatelský avatar

Příspěvky: 115
Registrován: 29.11.2010, pon 16:10
Bydliště: Praha 4

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od hellasx » 1.8.2013, čtv 16:15

Ahoj tam, jsem jel s přespáním v polovině cesty na východním pobřeží a dál na jih.

Časově zpátky? vyjížděli jsme v sobotu okolo poledne z Tropei, zastávka ve Florencii a v Praze jsme byli v neděli ve dvě doma. Trošku jsem spěchal, ať stihnu MOTOGP a vyšlo to :-D

Jinak skoro non stop, ale u Brennera jsem to na tři hodiny zapíchnul a pak ještě hodinu u Mnichova. Capo Vaticano je super, ale trochu horší přístup k pláži a parkování. Pokud máte nějaký hotel s parkingem, tak je to v pohodě...

Pokud budete řešit ubytování na místě doporučuji Tropeu. Vzhledem k lokalitě i kvalitě pláží. U Capo jsou nádherné ale malé a k u břehu kamenité pláže. To ale vůbec nevadí. proč? To pochopíš na místě :)

V tropei můžu dat tip na ubytování...

F.
Actual: Alfa Romeo 156 SW TI 1.9 JTDM (103 KW)
Actual: Alfa Romeo 33 1.7 16V QV (95kW)

Vincenzo

Příspěvky: 46
Registrován: 26.3.2013, úte 10:32
Bydliště: Plzeň

Re: Alfou do Apulie a Kalábrie

Příspěvek od Vincenzo » 1.8.2013, čtv 19:16

hellasx píše:Ahoj tam, jsem jel s přespáním v polovině cesty na východním pobřeží a dál na jih.

Časově zpátky? vyjížděli jsme v sobotu okolo poledne z Tropei, zastávka ve Florencii a v Praze jsme byli v neděli ve dvě doma. Trošku jsem spěchal, ať stihnu MOTOGP a vyšlo to :-D

Jinak skoro non stop, ale u Brennera jsem to na tři hodiny zapíchnul a pak ještě hodinu u Mnichova. Capo Vaticano je super, ale trochu horší přístup k pláži a parkování. Pokud máte nějaký hotel s parkingem, tak je to v pohodě...

Pokud budete řešit ubytování na místě doporučuji Tropeu. Vzhledem k lokalitě i kvalitě pláží. U Capo jsou nádherné ale malé a k u břehu kamenité pláže. To ale vůbec nevadí. proč? To pochopíš na místě :)

V tropei můžu dat tip na ubytování...

F.
Tak to nezní tak špatně s tim časem.. :-) Tak nějak jsem s tím počítal.. Na ubytování máme hotel, takže to řešit nemůsíme..

No jdu si ještě promluvit s Julčou a ráno frčíme.. :-) :smt026

Díky za info!!
Alfa Romeo Giulietta 1.4T 88kW 120k - r.v. 2010
Alfa Romeo GTV6 2.5 - r.v. 1984

Odpovědět

Zpět na „Alfisti na cestách“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti